Пътуване с автомобил до Букурещ

Теми на всякаква тематика
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
nikcho
Редовен
Редовен
Мнения: 143
Регистриран: 23 юли 2012 12:50
МПС: Chevrolet Tacuma
От: гр. София

Пътуване с автомобил до Букурещ

#1 Непрочетено мнение от nikcho » 02 юли 2013 22:31

Здравейте. Скоро ми предстои едно кратко пътуване до международното летище в Букурещ и понеже досега не съм излизал в чужбина с кола ми е малко тъмно. А именно: трябва ли ми още зелена карта за ГО или отпадна за нас като членове на ЕС; Понеже отиваме 3-ма, а се връщаме 4-ма(посрещаме племенника от Канада), трябва ли някакви документи; Как е пътя до летището - четох, че в самия Букурещ е голяма лудница и доста натоварено? И ако някой е правил подобно упражнение да каже за някое и друго хотелче около летището, ако е ползвал разбира се :)
Шевролет Такума 2005г. 1.6 Газ/Бензин

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Пътуване с автомобил до Букурещ

#2 Непрочетено мнение от ogi » 03 юли 2013 07:18

Според мен не ти трябва да доплащаш за зелена карта за такова кратко пътуване, освен ако нямаш опция безплатно да си я вземеш. Никакви документи, само ЛК. Движението в Букурещ не е нищо по-различно от софийското, може би малко повече блеят там :)
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
pipo
Напреднал
Напреднал
Мнения: 414
Регистриран: 24 май 2011 13:39
МПС: daewoo takuma 1.8
От: София
Име: pipo

Re: Пътуване с автомобил до Букурещ

#3 Непрочетено мнение от pipo » 03 юли 2013 07:51

дам попитай си застрахователя ...попринцип се издават от повечето дружества до 14 дни безплатно зелени карти...като единственото изискване е заплащане на цялата ГО...(ако си на вноски де)а иначе нищо повече няма да ти трябва ...а за пътя познати са казвали че бил добре....

Потребителски аватар
Ilyan
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 959
Регистриран: 07 ное 2007 10:07
Skype: ilyan-f1
МПС: ex. Leganza
От: София

Re: Пътуване с автомобил до Букурещ

#4 Непрочетено мнение от Ilyan » 03 юли 2013 08:54

Дунав мост го минавате с лични карти. За бус беше 6лв и 6Е(обратно) таксата (това преди повече от половин година). Веднага след Дунав мост има бензиностанция, от която трябва да си вземеш електронна винетка. Мисля, че е около 10 лв за седмица за лека кола. Ако нямаш международна дебитна/кредитна карта или румънски леи, ще трябва да се разходиш до обменното бюро. За винетката ще ти искат талона на автомобила, въвеждат му данните в системата и това е всичко.
Селата до Букурещ - спазвай ограниченията, за да няма (police). Движението в Букурещ - маймунарник, ако искаш място, трябва да си го вземеш, не да ги чакаш да ти направят.

В Русе по главния път към Дунав мост има стационарна камера на Лукоил, която снима и в обратната посока - 3-лентов път, никакви кръстовища, 81км/ч - 200лв електронен фиш. :@ :swear:
Изображение

Потребителски аватар
nikcho
Редовен
Редовен
Мнения: 143
Регистриран: 23 юли 2012 12:50
МПС: Chevrolet Tacuma
От: гр. София

Re: Пътуване с автомобил до Букурещ

#5 Непрочетено мнение от nikcho » 05 юли 2013 07:57

Мерси момчета. Полезна информация, особенно това за камерата:)
Шевролет Такума 2005г. 1.6 Газ/Бензин

botzi
Редовен
Редовен
Мнения: 217
Регистриран: 07 ное 2008 18:53
МПС: espero 2.0
От: vraca-sofiq
Име: Борис

Re: Пътуване с автомобил до Букурещ

#6 Непрочетено мнение от botzi » 05 юли 2013 22:25

Можеш да си направиш зелена карта(ако нямаш) само за една държава. Миналата седмица бях в Македония на сватба и срещу 1,63лв. ми направиха само за там до края на годината. На влизане в Букурещ няма да се плашиш,се едни минаваш през Орландовци, но ако имаш време задължително посети двореца на Чаушеску.

TachoTachev
Минаващ
Минаващ
Мнения: 3
Регистриран: 21 юли 2013 18:30
МПС: Chevrolet Aveo
От: Сливен
Име: TachoTachev

Re: Пътуване с автомобил до Букурещ

#7 Непрочетено мнение от TachoTachev » 01 авг 2013 12:02

Аз преди две години ходих в Румъния, но зелена карта не са ми искали.
По принцип трябва да имаш такава, но не винаги я искат.

Тази година обаче ходих в Турция и Хърватска и там на границата ми я искаха за проверка. Така, че най-добре си вземи.

Както каза колегата по-горе можеш да си я извадиш само за 1 държава и цената й е около 2-3 лв.

Потребителски аватар
Hunter
Напреднал
Напреднал
Мнения: 421
Регистриран: 01 сеп 2012 22:40
МПС: Subaru Forester 2.0
От: София
Контакти:

Re: Пътуване с автомобил до Букурещ

#8 Непрочетено мнение от Hunter » 06 авг 2013 13:06

тези дни бях за 5 дни на разходка там, но пътувах с автобус. Движението в града е отвратително, няма никаква толерантност между шофьорите, ако могат и от пътя ще ви избутат даже. Но като цяло града не е лош (или поне централните части :) ) Не мисля скоро да ходя с кола натам :)
Subaru Forester 2.0 LPG :clap:
Daewoo Lanos 1.4 CNG - ex :inlove:

Потребителски аватар
nikcho
Редовен
Редовен
Мнения: 143
Регистриран: 23 юли 2012 12:50
МПС: Chevrolet Tacuma
От: гр. София

Re: Пътуване с автомобил до Букурещ

#9 Непрочетено мнение от nikcho » 21 авг 2013 19:25

Да дам пресни впечатления от пътуването София - Букурещ - Отопени (международно летище). Горе долу 7 часа път, без да спираш и зависи от задръстванията. На Дунав мост, като минаваш от България плащаш 4лв. за автомобил, а от Румъния 27 лей(13лв.). Горе долу 2 лей са 1 лев. Като мине паспортната проверка на на влизане в Румъния, има две чейнджбюра от които може да си купите винетки. Те са електрони, може и през интернет да се закупят - никакъв проблем. За една седмица 14 лей. През нета може да си ги платите и в лева. Не знам какви са цените по магазините, но газта и бензина са с 10-тина стотинки по-скъпи от нашите. Ако сте тръгнали към летището има три варианта: източната или западна дъга на околовръстното или през центъра на Букурещ. По околовръстното се обикаля повече, има много тирове и стават големи задръствания. Пътя все още се строи и в по-голямата си част е двулентов. Предимството е, че хванеш ли по околовръстното, караш само по него и няма как да се загубиш. През центъра на Букурещ е по-кратък и по-бърз пътя. Но има задръствания в централната част, но по-малки от околовръстното. До самия център няма табелки за летището и има шанс да се изгубиш. Малко след центъра вече има табели и става по-лесно. Движението наистина не е от най-приятното. Никакъв толеранс м/у шофьорите, хората пресичат навсякъде, няма осеви линии по булевардите и оказателните табели са малко и предимно на румънски. Но по принцип ако карате редовно в София в час пик, няма да имате проблеми, стига да знаете пътя ;) На самото летище има два по-големи паркинга за излитащи и кацащи. На влизане си взимаш жетон от машината, на излизане си го плащаш, пак на апарат. Цената беше 6 лей на час. На някой ако му предстои ходене и му трябват подробности да пита:)
Шевролет Такума 2005г. 1.6 Газ/Бензин

Отговори

Върни се в “За общи теми от живота”