Избори 2013 - има ли смисъл, като няма значение?

Теми на всякаква тематика
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Избори 2013 - има ли смисъл, като няма значение?

#31 Непрочетено мнение от ogi » 14 юни 2013 21:05

Това вече ПРЕЛЯ чашата!!! :@ :punch:
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
miroki
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 3096
Регистриран: 19 май 2010 08:32
МПС: lanos 1.6 16V
От: varna
Име: miroki

Re: Избори 2013 - има ли смисъл, като няма значение?

#32 Непрочетено мнение от miroki » 14 юни 2013 22:13

Този какъв е, че са тези коментари. Някаква мутра ли е?
Като се сетя за предното правителство и ми е трудно да си представя, че са избрали по-некадърен?
Уеб дизайн и изработка на сайт!
Изображение

Daewoo - Lanos LPG Изображение
http://www.sitemiroki.net/

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Избори 2013 - има ли смисъл, като няма значение?

#33 Непрочетено мнение от slowtraveler » 15 юни 2013 00:59

miroki написа:...Като се сетя за предното правителство и ми е трудно да си представя, че са избрали по-некадърен?
Колкото и да е учудващо - има и по-некадърен......
Малко като вица за оптимиста и песимиста:
Песимиста казва - от това по-зле не може да стане
Оптимиста - може... може....
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Proximus
Напреднал
Напреднал
Мнения: 480
Регистриран: 02 окт 2009 10:32
Skype: bgproximus
МПС: Aveo 5
От: Varna
Име: Proximus

Re: Избори 2013 - има ли смисъл, като няма значение?

#34 Непрочетено мнение от Proximus » 15 юни 2013 01:43

За 10г качеството на полит.класата е паднало драматично. Вместо да еволюира в относително спокойното време, се наблюдава прогресивна деградация.

Потребителски аватар
miroki
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 3096
Регистриран: 19 май 2010 08:32
МПС: lanos 1.6 16V
От: varna
Име: miroki

Re: Избори 2013 - има ли смисъл, като няма значение?

#35 Непрочетено мнение от miroki » 15 юни 2013 10:58

Защото няма дипломати. Избират спортисти и ентусиасти и бизнесмени за политици. Пък всичките правят това което им кажат последните.
Уеб дизайн и изработка на сайт!
Изображение

Daewoo - Lanos LPG Изображение
http://www.sitemiroki.net/

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Избори 2013 - има ли смисъл, като няма значение?

#36 Непрочетено мнение от ogi » 21 юни 2013 21:08

ogi написа:Това вече ПРЕЛЯ чашата!!! :@ :punch:
Явно не само аз си го помислих това, видяхте ли какво стана? Дано повече хора са решили същото и се включат в случващото се в страната!
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
miroki
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 3096
Регистриран: 19 май 2010 08:32
МПС: lanos 1.6 16V
От: varna
Име: miroki

Re: Избори 2013 - има ли смисъл, като няма значение?

#37 Непрочетено мнение от miroki » 21 юни 2013 22:49

Вече не съм сигурен кое плащат и кое не.
Мисля, че идеята е да се предложи нещо, което е постижимо.
Само, че не знам какво е точното предложение на случаят.
Основното е ясно, нови избори и нови протести, а после, пак ли нови избори и протести...
Наясно съм, че шефът няма да ми е приятел, както и управляващият няма дами е дарител, но нека, като искаме нещо кажем как да стане, иначе е като сърдитото детенце и остава да чакаме да порасте.
А иначе младите почнаха да си правят там срещите и се забавляват. Едно хубаво нещо на протестите. Социалната роля.
Надявам се скоро и друга роля да узрее.
Уеб дизайн и изработка на сайт!
Изображение

Daewoo - Lanos LPG Изображение
http://www.sitemiroki.net/

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Избори 2013 - има ли смисъл, като няма значение?

#38 Непрочетено мнение от ogi » 22 юни 2013 00:08

Никой на никого не плаща! Само едно сигурно плащане досега е доказано и то е резултат от разследването на БНТ за лумпените на Атака. Това за срещите пък звучи обидно и неадекватно...
Този протест е първият мирен и неутрален (поне досега), след '89. Оказа се, че имам приятели сред активистите и ги познавам много добре. Между другото сред хората, които познавам, едни от най-големите активисти и патриоти са - едната с турско име и потекло, а другата с гръцко...и са доста по-българи от други българи познати, които споделят "аз си живея добре, имам скъпа кола и жилище, не ме интересува нищо каквото и да става" - почти буквален цитат.
Не знам как може някой да седи и гледа случващият се театър и гавра на политическата сцена и да седи, без да го жегва...
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

akolevutd
Редовен
Редовен
Мнения: 220
Регистриран: 02 апр 2011 19:57
МПС: Daewoo Tacuma
От: Варна

Re: Избори 2013 - има ли смисъл, като няма значение?

#39 Непрочетено мнение от akolevutd » 22 юни 2013 00:39

miroki написа:Вече не съм сигурен кое плащат и кое не.
Мисля, че идеята е да се предложи нещо, което е постижимо.
Само, че не знам какво е точното предложение на случаят.
Основното е ясно, нови избори и нови протести, а после, пак ли нови избори и протести...
Наясно съм, че шефът няма да ми е приятел, както и управляващият няма дами е дарител, но нека, като искаме нещо кажем как да стане, иначе е като сърдитото детенце и остава да чакаме да порасте.
А иначе младите почнаха да си правят там срещите и се забавляват. Едно хубаво нещо на протестите. Социалната роля.
Надявам се скоро и друга роля да узрее.
Е как какво клащат, всичко плащат само да отидеш. :D
Поне е весело с този парламент, всеки ден изненади. :rock:

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Избори 2013 - има ли смисъл, като няма значение?

#40 Непрочетено мнение от ogi » 22 юни 2013 00:55

Радвам се, че ви е весело там по морето...
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Избори 2013 - има ли смисъл, като няма значение?

#41 Непрочетено мнение от slowtraveler » 22 юни 2013 08:54

Липсват лидери Оги...
И подготвени хора...
Защото 'назначен' лидер, дори и да е свестен човек, не може да направи нищо свястно ако няма подготовка...
Пример - Желю Желев...
Другото е липса на ясна и единна визия...
Резултата:
1. Няма кой да поведе хората към ясна, разбираема и достижима цел
2. Поради горното няма единомислие и единство
3. Пак вследствие на горните се получава 'всяко чудо за три дни' - нямаш цел която да следваш и резултата се размива, а дори и малкото единство се разкъсва от 'вариации' или разлики в целта
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
miroki
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 3096
Регистриран: 19 май 2010 08:32
МПС: lanos 1.6 16V
От: varna
Име: miroki

Re: Избори 2013 - има ли смисъл, като няма значение?

#42 Непрочетено мнение от miroki » 22 юни 2013 13:42

Надявам се никой не съм обидил със срещите.
Няма нищо обидно да се правят срещи всъщност, но това че играят хора и се забавляват е видно. Никого не съм искал да обиждам с това.
Истината е, че се разиграва един двустранен театър, който скоро ще разберем какво цели (и от политиците и от тези които не ги одобряват).
Аз лично нямам нищо против митинга, имам против тези 50-60- борчета, които махнаха от него, които си бяха платени.
Трябва да се намери начин в политиката да влезе част от населението, но не под форма на избран депутат, а някаква друга (защото и депутатите са част от нашето население и ние си ги избрахме), но трябва да са зачете по някакъв начин масата. Това искат хората, но за да стане трябва да има правителство което да го направи. Ако не може, тогава да е с велико събрание, да се коригира конкретна част от конституцията. Но така аз виждам едно правителство което още не е почнало да работи. То дори още не е избрано в пълен състав. И ако така продължава да му помагаме скоро няма и да заработи. А това пречи само на нас.
Другото е, че политиците ни не са подготвени за управление поради липсата на качествени лидери-политици. А най-лошото е, че населението ни хич пък не е подготвено за политиката. За това допускането му в управлението трябва да е много точно формулирано. Защото ще се получи по-голям гаф, отколкото с Пеевски.
Лошото е, че правилни мерки под фанфарите рядко се вземат. Един притиснат човек почва да греши. Сега очаквам следващата грешка каква ще е, защото ще има. Няма начин притиснато правителство да не греши.
Лошото е, че от всяка грешка губи цяла България на гърба на 2-3 ма, които печелят от нея.
А през този период икономиката продължава да не работи, а иде и зима.
Уеб дизайн и изработка на сайт!
Изображение

Daewoo - Lanos LPG Изображение
http://www.sitemiroki.net/

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Избори 2013 - има ли смисъл, като няма значение?

#43 Непрочетено мнение от ogi » 23 юни 2013 02:35

miroki по-добре да не беше писал, личи си, че не си въобще в час какво се случва...

Иначе да, виждам, че по морето интересите са други.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
miroki
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 3096
Регистриран: 19 май 2010 08:32
МПС: lanos 1.6 16V
От: varna
Име: miroki

Re: Избори 2013 - има ли смисъл, като няма значение?

#44 Непрочетено мнение от miroki » 23 юни 2013 20:11

Точно в момента едва ли има много хора, които знаят какво се случва.
Едва ли някой от нас знае.
А относно протестите поне досега, са плащали за първите 2-3 дена и после вече хората се стичат. Първите поне протестират платено, после идат и безплатните. ( за този протест не е много сигурно, но щом имаше и борчета си мисля, че може също да е имало плащане ( сега точно стачкуващите говорят, че днес има платени), ще се разбере след години, както скоро се разбра, какво стана като паднаха комунистите)
Ако случайно си от тези, които знаят, какво се случва, може ли с две три думи да кажеш?
(със сигурност не е протест срещу управляващите сега, защото не са им дали време да почнат да работят, те дори не са назначени всички министри още).
По-скоро е протест срещу цялостната политика в страната и корупция и нагласени неща, на които сме свидетели от доста години. И заради които всеки ден някое семейство стяга багажа и заминава от тук.
Лошото е, че винаги някой обира парсата и използва нещата за други цели.
А за да не стане сега са необходими политици от стачкуващите, обикновени хора не могат да сътворят закон и да се преборят с такъв.
Същото е като да се защитава човек в съда сам, срещу друг с адвокат. ( Адвоката се бори срещу човека без адвокат, като с малко дете.)
Така и политик може да се бори с политик, другия може само да привлече внимание. Нещо като априлското въстание и делото на Ботев, гори един пък останалите от чуждите страни, ако видят добре.
И тука е така ще се види интернационалното мнение. Ще замажат очите ни и ще направят това което си искат, само, че вече от вън и няма да имаме право на глас.
Чужденец може само да търси, какво да отнеме от нас дори и да казва, че дава.
Това го знаеш по-добре от мен предполагам.
Дано да излезе нещо от това.
Идеята е да се внесат точни и изпълними искания и да се чака отговор и действия. Аз поне за сега не съм видял такова нещо. По скоро има правителство притиснато в ъгъла.
А това не е добре нито за нас нито за него.
Та ако нещата не са такива каквито споделям, моля обясни ми с няколко думи.
Уеб дизайн и изработка на сайт!
Изображение

Daewoo - Lanos LPG Изображение
http://www.sitemiroki.net/

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Избори 2013 - има ли смисъл, като няма значение?

#45 Непрочетено мнение от ogi » 23 юни 2013 22:36

Всеки има право да си изразява мнението, но както казах, в твоя случай наистина щеше да е по-добре да си мълчиш...поне за позицията ти за митингите.

Все едно ми казваш, че са ми платили и че не знам какво искам, или съм глупав и някой може да ме манипулира! :!:
Явно си червеничък по душа, щом съжаляваш горкичкото правителство, притиснато в ъгъла...

Въобще не мисля да се обяснявам, все пак е автофорум, а не политически, всеки разбира нещата за себе си и прави каквото сметне за добре, останалото е следствие...
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Отговори

Върни се в “За общи теми от живота”