Морските градини на Варна и Бургас

Теми на всякаква тематика
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
JelqzkoJelqzkov
Редовен
Редовен
Мнения: 209
Регистриран: 14 яну 2013 22:44
МПС: Daewoo Tacuma SE 1.6 16V LPG
Име: Желязко

Re: Морските градини на Варна и Бургас

#76 Непрочетено мнение от JelqzkoJelqzkov » 21 май 2013 22:53

slowtraveler написа:
stinbg написа:....
езерцото ('блатото' както му викат някои тук) :lol:
Ще ви науча аз :P

Къде се намира тази "ботаническа градина" за пикник?
Изображение

Proximus
Напреднал
Напреднал
Мнения: 480
Регистриран: 02 окт 2009 10:32
Skype: bgproximus
МПС: Aveo 5
От: Varna
Име: Proximus

Re: Морските градини на Варна и Бургас

#77 Непрочетено мнение от Proximus » 21 май 2013 23:26

JelqzkoJelqzkov написа:
slowtraveler написа:
stinbg написа:....
езерцото ('блатото' както му викат някои тук) :lol:
Ще ви науча аз :P

Къде се намира тази "ботаническа градина" за пикник?
https://plus.google.com/115389952430198 ... bout?hl=en" onclick="window.open(this.href);return false;

2лв./възрастен, за деца може и да има някаква отстъпка. Има си кончета, прекрасни и подържани поляни, баребкюта, маси и пейки, кошчета за боклук, маси, даже и тоалетна :-)

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Морските градини на Варна и Бургас

#78 Непрочетено мнение от slowtraveler » 27 май 2013 12:12

Реших и аз да рискувам да отида до 'най-добрия град за живеене' - Бургас :lol:
Не можах да разгледам много много, но общо взето впечатленията ми бяха следните:
1. На първото кръгово до Лукойла ми паднаха част от пломбите в огромен трап (точно на кръговото), след което тръгнах покрай морето, препускайки като на кон по това недоразумение наречено четирилентов път - нито размера му е като на четирилентов (може и да е четирилентов ама за мотор), а и дясната лента е до такава степен гофрирана и с трапове/шахти, че е неизползваема...
2. Абитурентската бе в Морската градина (колежа по туризъм). Да, асфалтирани алейки, ама без дренаж.. Тъй-като бяхме пеша, се наложи пред една огромна локва тип езеро единия да блокира трафика, докато другата част успее да премине суха по бордюра (това тротоар явно е непозната дума)...
3. Вечерта се разходихме из морската. Да, както споменах алейките са асфалтирани, пейките - здраво захванати за асфалта с анкерни болтове и т.н. Осветление - никакво (сестра ми се шегуваше, че няма, защото са пуснали централното осветление - пълната луна :lol: ). И току се налагаше да скачаме в храсталаците поради незнайно откъде изникнали автомобили (а уж е пешеходна зона :@ )... Поляните поне бяха окосени (цветя не видях)
4. Около полунощ се прибрахме в хотела - хубаво свежо време. И направих голяма грешка - оставих прозореца отворен. Около 04:00 часа се събудих от невъобразима смрад.. Чудих се дали да затварям прозореца - все пак смрадта е влязла вече вътре. След това бургазлии ме успокоиха - 'аа, това е нефтохима - около 4ч се усеща'...
Е, имаше и позитиви - сутринта на закуска в хотела си пихме кафето със Стоичков...
На различни маси, ама все пак - друго си е да кажеш 'пих си кафето със Стоичков' :lol: :rofl:
Иначе има някакъв прогрес - пооправени улици, мантинели/прегради и т.н.

P.S. Пловдив изглежда доста по-добре инфраструктурно от Бургас и Варна взети заедно - излъскани новоасфалтирани булеварди - поне по тези, по които се движих :lol:
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Proximus
Напреднал
Напреднал
Мнения: 480
Регистриран: 02 окт 2009 10:32
Skype: bgproximus
МПС: Aveo 5
От: Varna
Име: Proximus

Re: Морските градини на Варна и Бургас

#79 Непрочетено мнение от Proximus » 27 май 2013 15:16

slowtraveler, битката с дървените глави е загубена :) Онзи ден имах кратка дискусия с гаджето на един приятел, бургазлийче първокурсничка в наш ВИНС. След като се опитах да й обясня, че Варна не е чак толкова лош, отвратителен и черен град колкото тя се опитваше да ми вмени, даже в него има и доста хубави неща ( ест. не толкова колкото в Бургас, опазил Бог :D ), ми беше наредено с ултимативен тон и удар на краче в земята че тука всички сме селяни и ББ е бил напълно прав в констатациите си.
В такива случаи се сещам само за това колко е вечен Алеко Константинов :worried:

Потребителски аватар
stinbg
Активен
Активен
Мнения: 793
Регистриран: 31 окт 2010 21:19
МПС: 206 cc, Citroen DS5 H
От: София
Име: Stoyan

Re: Морските градини на Варна и Бургас

#80 Непрочетено мнение от stinbg » 27 май 2013 15:54

JelqzkoJelqzkov написа:
slowtraveler написа:
stinbg написа:....
езерцото ('блатото' както му викат някои тук) :lol:
Ще ви науча аз :P

Къде се намира тази "ботаническа градина" за пикник?
Извинявам се, но репликите с "блатото" не са мои и не знам защо се цитират от мое име :punch: (иначе нещото не мога да категоризирам като езерце, след като го видях какво представлява. Все пак и блато е пресилено, може би истината е някъде по средата).

Ето че има "безпристрастно" мнение и от Бургас ;) . Колега slowtraveler не се насилвай толкова, все пак и най-ужасната Бургаска улица е трудно сравнима с Варненската такава. Вярно имате си три прясно асфалтирани булеварда, но останалите 1000 улици дърпат средностатистическата много назад и в същото време 4 лентовия булевард по който си пристигнал в Бургас наистина не е ремонтиран доста отдавна, но въпреки това не изглежда като средностатистическа улица във Варна, най-малкото защото позволява да се движиш с 80 км по него а не с 20.
Относно алеите в Морската не знам защо трябва да са с тротоари, след като идеята им е да са пешеходни - това че има автомобили по алеите просто е доказателство, че си в БГ. За дренажите не знам доколко и къде са се справили, но за сметка на това знам, че липсва дренаж на 2,5 км участък от Варненската писта (вече има и последствия), което пък на фона на алея в Морската е някак по-съществено, особено за движещите се с 250+ км/ч. така че не бъди толкова критичен към алеята, по-скоро попитай защо след ремонт за милиони Варненското летище е по-трагично от преди ремонта.
За миризмите които споменаваш ще се въздържа, просто защото не съм попадал на тях. Голяма част от процесите във въпросния комбинат вече не съществуват, а за останалите са направени множество филтри и еко-доработки, но щом ти мирише, може и така да е.
Всъщност последното което искам е всички да се втурнат към Бургас и той от най-добър град за живеене да се превърне в ... София.
Така че не ви трябват ужасните алеи в Морската в Бургас (ползвайте остатъците от алеи във Варна), както и пътищата в Бургас - по добре офроуд изпитание насред центъра на Варна (безплатно) или пък мръсния въздух - все пак във Варна си е планинско качество ...
Мен алеите без дренаж, пътищата и въздуха в Бургас ме устройват напълно.
Life's a journey, not a destination

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Морските градини на Варна и Бургас

#81 Непрочетено мнение от slowtraveler » 27 май 2013 17:55

Прясно асфалтираните във Варна булеварди са два, а не три :lol:
Относно тротоара - по вътрешните алейки (дето на два пъти за 5 минути щяха да ме сгазят) е разбираемо, че няма тротоар.
Но е учудващо около 'шосето', което е автомобилно и води към колежа по туризъм да няма нито дренажи нито тротоари...
Всъщност като се замисля - това е грижа за пешеходеца - тъй-като няма дренажи не са направили тротоари за да не пръскат пешеходците :lol:
А за общо състояние - абе да ти кажа около центъра на Бургас попаднах на доста улички като след танкова битка. Ама навярно обяснението ще ти е като на 'четирилентовия' път - не са ремонтирани скоро :lol: А за четирилентовия имам предвид не 'магистралата' до Бургас - тя беше поносима. А птъ
Относно летищата - споко, 'собственика' и на варненското и на бургаското летище е един и същ... И вас ще ви 'оправят' :lol:
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
stinbg
Активен
Активен
Мнения: 793
Регистриран: 31 окт 2010 21:19
МПС: 206 cc, Citroen DS5 H
От: София
Име: Stoyan

Re: Морските градини на Варна и Бургас

#82 Непрочетено мнение от stinbg » 27 май 2013 18:37

slowtraveler написа:Прясно асфалтираните във Варна булеварди са два, а не три :lol: ... Относно летищата - споко, 'собственика' и на варненското и на бургаското летище е един и същ... И вас ще ви 'оправят' :lol:
Ами аз останах с впечатление, че ще ремонтират и ТРИТЕ булеварда във Варна :lol: .
Все пак града беше спрял да се движи за повече от месец, но явно трагедията ще продължи (радвам се, че ще пропусна това удоволствие). Интересно защо не са се справили с "ДРЕНАЖA" все пак натоварен централен булевард, сигурно има повече движение от алея в Морската :ches: .
http://offnews.bg/index.php/186834/tran ... niya-sezon" onclick="window.open(this.href);return false;
За летището съм спокоен, освен най-дългото и най-натоварено през лятото, си има и дренаж, което способства за това самолетите да спират и на сухо и в дъжд преди да е свършила пистата, което явно не може да се каже за Варненското, но то пък е и доста късичко ...
Да не забравяме и прекрасния терминал с който се беше уредило последните години - по проект на руски самолетен хангар. Но сега правят нов, нищо че им куца вертикалната планировка, ще изкъртят и наново ще леят - това е летище, не някакъв булевард я.
Life's a journey, not a destination

Потребителски аватар
miroki
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 3096
Регистриран: 19 май 2010 08:32
МПС: lanos 1.6 16V
От: varna
Име: miroki

Re: Морските градини на Варна и Бургас

#83 Непрочетено мнение от miroki » 27 май 2013 19:24

Във Варна правиха нов терминал, не знам дали са ремонтирали старата писта, сега излитат в двете посоки. Но до колкото съм запознат летището в Сарафово е по-голямо. Него не съм коментирал дори посетих музея на самолетите и играх тенис ( често ходя на море там не защото има хубав "пясък", а защото имам приятели там).
Предното правителство направи още 3-4 булеварда бившата Людмила Живкова, Цар Освободител и крайезерният с кръговите. Вероятно изпускам някой друг. И доста малки улици, като Пискюлиев от Макдоналдс, една нова улица по ново трасе - не помня точно дали не беше в предното правителство за стадион Спартак от тролейната. Май ще излезе, че една уличка са направили.
Разговорът за булевардите бе за това, че при предното правителство във Варна спря ремонта им. И почна веднага след като падна.
Всеки град е хубав само по себе си и предлагам за градовете да не коментираме.
Уеб дизайн и изработка на сайт!
Изображение

Daewoo - Lanos LPG Изображение
http://www.sitemiroki.net/

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Морските градини на Варна и Бургас

#84 Непрочетено мнение от slowtraveler » 27 май 2013 21:33

stinbg написа:...
Все пак града беше спрял да се движи за повече от месец, но явно трагедията ще продължи (радвам се, че ще пропусна това удоволствие). Интересно защо не са се справили с "ДРЕНАЖA" все пак натоварен централен булевард, сигурно има повече движение от алея в Морската :ches: .
http://offnews.bg/index.php/186834/tran ... niya-sezon" onclick="window.open(this.href);return false;
За летището съм спокоен, освен най-дългото и най-натоварено през лятото, си има и дренаж, което способства за това самолетите да спират и на сухо и в дъжд преди да е свършила пистата, което явно не може да се каже за Варненското, но то пък е и доста късичко ...
Да не забравяме и прекрасния терминал с който се беше уредило последните години - по проект на руски самолетен хангар. Но сега правят нов, нищо че им куца вертикалната планировка, ще изкъртят и наново ще леят - това е летище, не някакъв булевард я.
За съжаление така е в големите градове с натоварен трафик...
В селата и градчетата въобще няма такъв проблем, просто защото няма трафик - може да си спокоен за Бургас.. :lol:
За ремонтирания Вл.Варненчик - до момента не съм забелязал проблеми с дренажа на ремонтирания булевард. Виж на стария имаше такива проблеми...
Ето една снимка от пробит водопровод - познай какво ставаше при дъжд :lol:
Изображение
А за летището - така си е... :@
Новия 'терминал' на времето си бе ремонтната работилница на Балкан.. Първо разкараха ремонта тук и уволниха хората. След това 'усвоиха' един пари за 'нов' терминал, в който нахвърлиха няколко контейнера за 'офиси' на посрещачите... И стана 'терминал'...Цирк... Сега ще видим какво ще изцвъкат като по-нов терминал...
Пистата я разширяваха, а не я удължаваха. Имаше идеи да разкарат въобще летището от това място. За съжаление явно не стигнаха парите да започнат.
А проекта бе много добър - 2 писти на платото над Аксаково. Там е равна Добруджа, по-далеч от морето (в тези последни 10-15км до морето обикновено се срещат фронтовете във Варна)... Място за развитие - много.
Достъпа до Варна, Златните пясъци и Албена щеше да е много лесен...
Но... Остана това летище с една доста къса писта, която няма никакъв ресурс за разширение, удължаване, или допълнителна писта.
И навярно ще е така докато недай си боже падне някой самолет (засега само не им стига периодично пистата)...
Но навярно проблема е и в местната метеорологична обстановка. В Норвегия съм кацал с 737 на доста по-къса от варненската писта, и то при сняг - ония си хвъркат все едно условията са идеални :lol:
П.С. наистина приятеля е бил втори пилот на полета...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Отговори

Върни се в “За общи теми от живота”