Протести срещу монопола на ЕРП-тата в цялата страна!

Теми на всякаква тематика
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Протести срещу монопола на ЕРП-тата в цялата страна!

#31 Непрочетено мнение от slowtraveler » 05 мар 2013 20:29

В храната инвестират турски инвеститори - от доста места се чува информация за закупуване на големи площи в Добруджа от инвестиционни фондове с турски капитали.
Иначе за пътищата не съм съгласен - те са първичното. Където има път, там се развива и индустрията и се вдига нивото..
Никой не би вкарал пари в забутано кътче с лоши комуникации...
Примери: хитлеристка Германия, развитието на Бургас и района...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
miroki
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 3096
Регистриран: 19 май 2010 08:32
МПС: lanos 1.6 16V
От: varna
Име: miroki

Re: Протести срещу монопола на ЕРП-тата в цялата страна!

#32 Непрочетено мнение от miroki » 05 мар 2013 21:22

Като цяло са свързани и съм съгласен, но пътя е вторичното във случая, в случаят свързва вече съществуващи градове. Които всъщност и преди това си бяха свързани.
Точно това, което казвам, път да свързва вече съществуващи предприятия (градове), е по-добрият вариант. А не покрай пътя сега тепърва да градим градове/предприятия.
С парите от последните ще си имаме и останалото. С липсата на пари само ще козируваме.
Всъщност от нас само това се иска. Но козируващите им треперят ръцете от немощ вече.
Уеб дизайн и изработка на сайт!
Изображение

Daewoo - Lanos LPG Изображение
http://www.sitemiroki.net/

Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

Re: Протести срещу монопола на ЕРП-тата в цялата страна!

#33 Непрочетено мнение от Vesko1 » 10 мар 2013 09:03

По повод властта на народа покойния бай Тошо често казваше приживе

Изображение

Демокрацията е хубаво нещо,но в който е парата той сипва чорбата.А парата не е в народа....за жалост

Потребителски аватар
miroki
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 3096
Регистриран: 19 май 2010 08:32
МПС: lanos 1.6 16V
От: varna
Име: miroki

Re: Протести срещу монопола на ЕРП-тата в цялата страна!

#34 Непрочетено мнение от miroki » 10 мар 2013 10:23

Другата му прословута фраза:
Оставих ви 200 000 армия въоръжена до зъби.
Сега имате 200 000 пенсионера без зъби.
Уеб дизайн и изработка на сайт!
Изображение

Daewoo - Lanos LPG Изображение
http://www.sitemiroki.net/

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Протести срещу монопола на ЕРП-тата в цялата страна!

#35 Непрочетено мнение от slowtraveler » 03 апр 2013 16:14

Каква стана тя.... ЕРП-та виновни, пък накрая - ТИМ с едни 200млн напред :@

http://www.mediapool.bg/%D0%BF%D0%B5%D1 ... 04779.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Най-новата информация, която представиха от прокуратурата е, че енергийното министерство е пропуснало да си потърси дивидента от печалбата на ЧЕЗ. До края на 2012 година чешката компания е натрупала от работата си в Югозападна България 593.5 милиона лева печалба, която не е разпределена сред акционерите.



До края на миналата година държавата държеше 33% в дружеството, което означава, че е пропуснала да си потърси близо 200 милиона лева дивидент без да се броят натрупани лихви. Държавата обаче продаде акциите през борсата на "Химимпорт" и тази възможност е безвъзвратно загубена. Сега от държавното обвинение ще проверяват в рамките на наказателно производство кой точно от енергийното министерство носи вина за този пропуск.



В периода от 2007 до 2012 година държавата е получила дивидент единствено за 2010 година. Според прокуратурата в договора за приватизация между държавата и ЧЕЗ изрично са посочени механизми за решаване на споровете между акционерите, дори и ако мажоритарният собственик не желае да разпределя печалба. Държавното обвинение обаче твърди, че енергийното министерство така и не е направило постъпки да си вземе дивидента.



"Представете си дори само лихвите върху тези суми", предизвика въображението на хората заместник-главният прокурор Борислав Сарафов.
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Протести срещу монопола на ЕРП-тата в цялата страна!

#36 Непрочетено мнение от slowtraveler » 07 апр 2013 10:26

red_zac3 написа:НАЦИОНАЛНИЯТ ПРОТЕСТ СРЕЩУ НЕЕФЕКТИВНОТО УПРАВЛЕНИЕ НА БЪЛГАРИЯ ПРОДЪЛЖАВА ВСЕКИ ДЕН ДО ПОБЕДАТА!...!
Колега, какво според теб е 'победата'?
Този гръмък лозунг според мен си е чиста проба празни приказки.
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
The Stig
Модератор
Модератор
Мнения: 2761
Регистриран: 20 мар 2010 19:43
Skype: hihit_
МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Re: Протести срещу монопола на ЕРП-тата в цялата страна!

#37 Непрочетено мнение от The Stig » 07 апр 2013 11:13

Победа !? Протести !? Нов ред !? Винаги подкрепям и симпатизирам на хората, които се опитват да направят нещо, които вярват, че промяната е възможна....
За жалост аз не вярвам в това- незнам как има хора, които си мислят, че всичко може да се оправи- управление, доходи, икономика, че дори и манталитет.... Надявам се, че на по-голяма част от народа им е ясно, че държавата не се управлява от тези клоуни в скъпите костюми, които спят в парламента. Няма значение дали ще е Бойко, Сергей, Доган и други подобни амеби- всеки от тях изпълнява стриктно заповедите на тесен кръг от хора, до които няма как да стигнем. Хора, които вече 20 години дърпат конците на цялата държава и ще продължават да го правят.
Да, млад човек съм- както се казва сега започвам истинския живот. И въпреки всичко това ще се опитам да се реализирам в милата ни родина. Ще разчитам на себе си- умения, знания, упоритост... няма да чакам държавата да се оправи, защото не виждам това да стане.
И само някой да не ми скочи с аргумента "ама как да се оправи като ти нищо няма да направиш и не вярваш в това." Тези приказки от хиляда и една нощи съм ги слушал вече....

Охх, олекна ми... :lol:
Изображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Протести срещу монопола на ЕРП-тата в цялата страна!

#38 Непрочетено мнение от slowtraveler » 07 апр 2013 11:26

The Stig написа:...Ще разчитам на себе си- умения, знания, упоритост... няма да чакам държавата да се оправи, защото не виждам това да стане. ...
Напълно съм съгласен... И си мисля, че държавата ще се оправи чак когато повече хора в нея се оправят самостоятелно (в правилния смисъл :lol: ).
Но по-бързото оправяне би било когато се създадат благоприятни условия точно за тези хора. Т.е. законите и използването на парите да стане в полза на тези хора. А не да се поддържат мърлячите...

П.С. Темата бе почистена от офтопика
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

red_zac3
Нов
Нов
Мнения: 71
Регистриран: 08 яну 2009 11:56
МПС: daewoo
От: stz

Re: Протести срещу монопола на ЕРП-тата в цялата страна!

#39 Непрочетено мнение от red_zac3 » 07 апр 2013 15:40

Празни приказки сте всички вие тука, които само си чешете езика! Влезнах наскоро във форума, не бях го правил от години... И установявам, че тук времето е спряло. Едни и същи хора, с един и същ начин на мислене...
Поста ми бе изтрит от някой, така че няма смисъл да репликирам никого занапред. Когато се научите да приемате и различно-мислещите от вас, тогава може пак да се "срещнем" някой ден и да проведем аргументиран диалог.

The Stig, поздрави! Вие какво предлагате, дайте да се откажем от всякакви прояви, за да затвърдим мнението за нас, като за роби!?!
Уважавам мнението ви и всякакви усилия на човек за реализация, особено в Родината си! Аз го правих дълги години наред (усилията, имам предвид), докато неизменно в последните 3 стигнах до чужбина, през повечето време... А когато се прибера в България, продължавам да "сондирам" (ако мога така да се изразя).
Дано не сте прекалено млад само, за да говорите така... Но дори и така да е, подкрепям винаги ентусиазма!
И аз се водя също млад по ЕГН, но пък с натрупан горчив опит...

Желая здраве на всички!

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Протести срещу монопола на ЕРП-тата в цялата страна!

#40 Непрочетено мнение от slowtraveler » 07 апр 2013 17:16

red_zac3 написа:...
Поста ми бе изтрит от някой, така че няма смисъл да репликирам никого занапред. Когато се научите да приемате и различно-мислещите от вас, тогава може пак да се "срещнем" някой ден и да проведем аргументиран диалог....
Няколкото съобщения (и не само твои) ги изтрих аз, защото бяха мнооого далеч от темата (чист офтопик) и представляваха лични нападки между съфорумници...
На това ако му казваш аргументиран диалог - здраве му кажи :x
Относно чужбината - всеки сам си решава. Аз предпочитам да ходя в чужбина само в командировки и понякога - на почивка...
По-ли добре си като си в чужбина?
Имам доста приятели в чужбина. Образовани и т.н. Бивш колега от около 15 години е в Щатите, други двама от около 12г - в Канада... Дали са по-добре? Ами съмнявам се. Да, не се нервират чак толкова с административни недомислици, но все пак си чужденец...
Предпочитам да си тежа на мястото.
Относно различно мислещите - доводите се приемат когато има аргументи. Конкретно твоите мнения бяха неаргументирани (празни приказки както казваш)...

Конкретно по темата - според мен смисъл от протест има ако имаш избор... Иначе е все едно да протестираш срещу това, че слънцето изгрява.
Ако искаш да промениш нещо и се чувстваш подготвен - създай този избор. Тогава хората може да протестират срещу едно, с цел да се избере друго...
Смисъл от протест от типа 'по принцип' - не виждам...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Протести срещу монопола на ЕРП-тата в цялата страна!

#41 Непрочетено мнение от ogi » 07 апр 2013 21:29

slowtraveler написа: Относно чужбината - всеки сам си решава. Аз предпочитам да ходя в чужбина само в командировки и понякога - на почивка...
По-ли добре си като си в чужбина?
Имам доста приятели в чужбина. Образовани и т.н. Бивш колега от около 15 години е в Щатите, други двама от около 12г - в Канада... Дали са по-добре? Ами съмнявам се. Да, не се нервират чак толкова с административни недомислици, но все пак си чужденец...
Предпочитам да си тежа на мястото.
Точно това е и моето виждане, след над 40 посетени държави по света. Също имах идея да напускам БГ, но си промених мисленето, не ми харесва тук, но там едното ще е за сметка на друго.
Лошото е, че пак ни чака назадничав период сега...
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
miroki
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 3096
Регистриран: 19 май 2010 08:32
МПС: lanos 1.6 16V
От: varna
Име: miroki

Re: Протести срещу монопола на ЕРП-тата в цялата страна!

#42 Непрочетено мнение от miroki » 07 апр 2013 22:00

ogi написа: Лошото е, че пак ни чака назадничав период сега...
През който при първата издънка на правителството ни, тръгва следващата група млади и така докато тук останем пенсии.
Като гледам какви мнения има в други форуми си мисля, че скоро 10 ти на 20 години и ток ще внасяме, дано на дърти години не се наложи да се омитаме всички.
Че, като намалеят хората и приходите и дори преуспелите ще имат проблеми с предлагането на стоки и услуги на самите себе си и няколкото останали неплатежоспособни.
Уеб дизайн и изработка на сайт!
Изображение

Daewoo - Lanos LPG Изображение
http://www.sitemiroki.net/

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Протести срещу монопола на ЕРП-тата в цялата страна!

#43 Непрочетено мнение от Izparitel » 13 апр 2013 01:58


Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Протести срещу монопола на ЕРП-тата в цялата страна!

#44 Непрочетено мнение от slowtraveler » 13 апр 2013 06:52

Това сме го гледали - сега ще кажат - вижте как се преборихме, и вместо 25 успяхме да намалим покачването на цените на 15%...
И вълка сит, и агнето цяло... Ама народа недоволен...
Мен затова ме е яд - един изцвъка едно миризливо с някакъв малоумен закон или договор, и след това години сума ти народ не може да почисти (и през това време - всички недоволни)...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Отговори

Върни се в “За общи теми от живота”