СНИМКИ ОТ КАТАСТРОФИ

За втората "жена" - колата и всичко свързано с нея.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
dachbissnes
Нов
Нов
Мнения: 71
Регистриран: 24 май 2011 23:08
Skype: dancho_rm
МПС: Daewoo Matiz 0.800
От: PLOVDIV
Име: dachbissnes

Re: СНИМКИ ОТ КАТАСТРОФИ

#196 Непрочетено мнение от dachbissnes » 04 яну 2013 18:00

Винаги съм казвал че човек трябва да еволюира нормално и тогава всичко осъзнава правилно,в случая тук няма еволюция всичко е наготово и това те кара да летиш в облаците и да се мислиш за миропомазан. Но идва смърт и казва кротко "млък""Петьофи"..колеги може да прозвучи неучтиво но се радвам че не са навредили на други и сами си плащат за греха!

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: СНИМКИ ОТ КАТАСТРОФИ

#197 Непрочетено мнение от Izparitel » 10 яну 2013 22:40

Изображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: СНИМКИ ОТ КАТАСТРОФИ

#198 Непрочетено мнение от slowtraveler » 11 яну 2013 11:31

Izparitel написа:Изображение
Дааа... Ако клипчето имаше звук, щеше да се чуе стандарното 'Ой... бляяяяяя.' :lol:
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: СНИМКИ ОТ КАТАСТРОФИ

#199 Непрочетено мнение от Izparitel » 22 яну 2013 20:22

Пиян шофьор бяга след катастрофа с труп в колата

Изображение


http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... F7EvB27Su4" onclick="window.open(this.href);return false;

:x

Офтопик:
За малко да стане ПТП между самолет и мотопед!



http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... 1KsnKq8AC4#" onclick="window.open(this.href);return false;!

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: СНИМКИ ОТ КАТАСТРОФИ

#200 Непрочетено мнение от Izparitel » 29 яну 2013 16:48

Понякога внезапно в тъмното на пътя се появява препятствие под формата на тичащи насреща коне.

Изображение

Потребителски аватар
JelqzkoJelqzkov
Редовен
Редовен
Мнения: 209
Регистриран: 14 яну 2013 22:44
МПС: Daewoo Tacuma SE 1.6 16V LPG
Име: Желязко

Re: СНИМКИ ОТ КАТАСТРОФИ

#201 Непрочетено мнение от JelqzkoJelqzkov » 30 яну 2013 17:40

Не знам дали се шегуваш но...
Надявам се да не е off topic (нямам снимки от случаите но 2-та са с брат ми, другите 2 с приятел).
По хронологичен ред:
1) Лятото на 2008. Мои приятели се прибират през нощта от Турция с личния си автомобил. Малко след ГКПП Малко Търново в тесните завойчета преди града кон излиза на платното и колата пред тях го удря, коня пада на земята с крака към автомобила на моя приятел. За тия кратки мугове трудно се намаля от 80 - 100 км и резултата е колата на таван в канавката. Няма пострадали но колата е Тотал.

2) Лятото на 2010 Брат ми заедно с наш общ минават през Звездец точно на разклона за известната местност "Петрова Нива".
Десен завой със скорост 80 км. Внезапно на пътя излзиа кон. Никакво време за реакция. Коня - лявата канавка (опита да се избегне удара) - спират в дясната канавка. Батална сценя - Мерцедс G намачкан така, че само задна дясна врата се отваря (тотал, а удара е само от коня, не е имало търкаляне и тн). Целия джип е в лайна и кръв (18+) Няма пострадали.

3 Пролетта на 2011, мой приятел пътува рано сутринта с колата си от в района на гр. Средец. Движи се по инерция по едно доста сериозно надолнище с около 110 км/ч. Внезапно кон изскача на пътя, спирачки и моя познат казва, че е видял точно по време на удара скоростомера: м/у 90 и 100. Вектра Б кабрио ако не сте виждали... Колата е тотал, а моя приятел се размина само със стъкла в очите и малко белези по главата.

4 20 Декември 2012. Точно над Свети Влас. 16 ч слетобяд. Разминавайки се с кола буквално зад нея изскача един много як див нерез и естествено брат ми го отстрелва моментално с около 80. Резултата е понатрошена кола и мъртво прасе.
Човека с който се разминават спира и заедно преместват голямото прасе от пътя. По това време пристига горската стража и прехвърля ловна пушка от купето в багажника :ches:
Имам диплом, че познавам поведението на дивите свине и препускането с 300 в 16 часа слетобед не им е присъщо.
Изображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: СНИМКИ ОТ КАТАСТРОФИ

#202 Непрочетено мнение от ogi » 30 яну 2013 18:24

Аз преди доста години също бях свидетел на катастрофа със смъртен случай - кола в коне.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
dragerg
Минаващ
Минаващ
Мнения: 23
Регистриран: 07 авг 2010 11:33
МПС: chevrolet lacetti 1,6 16V
От: Dimitrovgrad

Re: СНИМКИ ОТ КАТАСТРОФИ

#203 Непрочетено мнение от dragerg » 30 яну 2013 19:11

И на мен ми се случи нещо подобно около Йорданов ден тази година. Малко след Севлиево в посока В. Търново. Вече се смрачаваше, една кола ме изпревари и малко след като се прибра в платното пред нея изскочи (буквално със скок) елен (беше поне колкото кон, ако не и малко по-голям). Направо прелетя над колата, приземи се в другото платно и с още един скок избяга, размина се на косъм от камиона в насрещното.
Явно нещо здравата беше подплашило това животно.
Изображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: СНИМКИ ОТ КАТАСТРОФИ

#204 Непрочетено мнение от Izparitel » 30 яну 2013 21:31

JelqzkoJelqzkov написа:Не знам дали се шегуваш но...
Снимката беше от прясна новина от Германия за ПТП с коне. http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1744698" onclick="window.open(this.href);return false;
Познат се въртя доста пъти през таван при опит да избегне изскочило магаре. На север пък страдат доста от удари с лосове.

venci9306
Редовен
Редовен
Мнения: 168
Регистриран: 20 ное 2009 17:06
МПС: Kalos,Nubira3,Matiz2бр,Cruzе
От: Велико Търново
Име: Венци

Re: СНИМКИ ОТ КАТАСТРОФИ

#205 Непрочетено мнение от venci9306 » 31 яну 2013 10:55

И аз имам няколко случки с изкачане на големи животни.
Едната е през 2005 г. пътувам с автобус между Севлиево и Габрово когато преди Драгановци изкача глиган. Шофьора направи всичко възможно ама нейсе не успя да спре и го цапна с почти 70. Резултата - глинана обърса към 10 м от лентата, изправи се, отръска се и си замина , а от предницата на автобуса почти нищо здраво нямаше.
Друга такава случка ми се случи през лятото на 2011. Тогава на 200 м от ГКПП Златоград, след поредния завой от ляво изкача сърна, която леко влезе в калника. За щастие уживя без да нанесе значителни щети.
През 2012 г. пак в Родопите ми се случи най-интересната случка - карам на тесен път между 2 села когато пред мен изкача малко мече а след него мама меца. Е тогава цяло чудо бе че успях да спра навреме без да отнасям нищо и без мама меца да влиза в колата.

Потребителски аватар
The Stig
Модератор
Модератор
Мнения: 2761
Регистриран: 20 мар 2010 19:43
Skype: hihit_
МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Re: СНИМКИ ОТ КАТАСТРОФИ

#206 Непрочетено мнение от The Stig » 08 фев 2013 19:13

Изображение


Тежко пътнотранспортно произшествие с един загинал е станало в района на паркинга на Килифарево.

Това съобщиха от Областната дирекция на МВР-Велико Търново. Произшествието е между два ТИР и микробус. Загиналият е пътувал в микробуса.

Полицаи проверяват дали има и друга жертва. Първоначалната версия е била, че жертвите са две, но микробусът е силно смачкан и все още не е категорично ясно дали освен водача е имало и пътник. На този етап е установено само, че микробусът е с великотърновска регистрация.
бу
Турски ТИР се движил в посока от Гурково към Велико Търново. След него пътувал микробусът, а след това ТИР с пловдивска регистрация. Турският ТИР спрял внезапно, след него спрял и микробусът, но следващият тежкотоварен автомобил не успял да спре навреме и ударил микробуса, който се врязъл в предния ТИР.

Инцидентът е станал около 16.00 днес. Движението на тежкотоварни и леки автомобили се извършва в едната лента, като периодично платното се затваря.

Източник: novini.bg

Никакъв шанс за шофьора на буса.... :x
Изображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: СНИМКИ ОТ КАТАСТРОФИ

#207 Непрочетено мнение от Izparitel » 18 фев 2013 23:54

Изображение

Изображение

Потребителски аватар
pamporov
Активен
Активен
Мнения: 571
Регистриран: 06 май 2012 22:27
Skype: g.pamporov
МПС: Lacetti 1.8; VOLVO S40 II
От: Plovdiv

Re: СНИМКИ ОТ КАТАСТРОФИ

#208 Непрочетено мнение от pamporov » 19 фев 2013 09:37

Може ли да се причисли към катастофите?...:

http://www.mnogozle.com/video17748_nlo- ... binsk.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: СНИМКИ ОТ КАТАСТРОФИ

#209 Непрочетено мнение от Izparitel » 29 май 2013 23:30

Уникално: Пиян шофьор паркира върху помпена станция
Не знаех, че автомобилите в нашия Кастърбридж могат да летят!

Изображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: СНИМКИ ОТ КАТАСТРОФИ

#210 Непрочетено мнение от Izparitel » 26 юли 2013 10:26




http://www.youtube.com/watch?v=o32nxuHshv4" onclick="window.open(this.href);return false;

Отговори

Върни се в “Общ форум за автомобилният свят”