CarSpending.com: Сайт за следене на разходите по МПС-то

За втората "жена" - колата и всичко свързано с нея.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
gremlin_
Напреднал
Напреднал
Мнения: 491
Регистриран: 27 авг 2008 21:29
МПС: Daewoo Lanos 1.4SE
От: Плевен
Име: Венци

Re: CarSpending.com: Сайт за следене на разходите по МПС-то

#61 Непрочетено мнение от gremlin_ » 12 юли 2012 21:17

Сякаш сайта,остава на едно ниво.Няма нови обекти нито някакво развитие нагоре.
Daewoo Lanos - 1.4 SE LPG, year 1998, 55 kW (75 PS), manual Изображение

Потребителски аватар
shelby
Редовен
Редовен
Мнения: 140
Регистриран: 10 дек 2010 22:27
МПС: Chevrolet Cruze
От: София

Re: CarSpending.com: Сайт за следене на разходите по МПС-то

#62 Непрочетено мнение от shelby » 05 авг 2012 04:55

Какво стана с възможността за импортиране на записи от Спритмонитор? Ще го бъде ли?
Chevrolet Cruze LT 2.0 VCDi
Изображение или Изображение

Veseliq
Минаващ
Минаващ
Мнения: 27
Регистриран: 28 окт 2011 20:13
Skype: veseliq
МПС: Honda Accord 2004 i-CTDi
От: София

Re: CarSpending.com: Сайт за следене на разходите по МПС-то

#63 Непрочетено мнение от Veseliq » 06 дек 2012 22:55

Импорта на записи го отлагах безкрайно дълго, тъй като е много неприятен за направа. Съчетано с много работа в офиса, университет и хубаво време лятото - сайтчето остана на заден план. Сега вече работим заедно с един близък приятел и ще стане :)

От преди няколко минути конкретно бензиностанциите могат да се избират чрез поле за търсене :) Искрено се надявам това да помогне повече хора да избират бензиностанцията, в която са заредили и да добавят нови такива! Вече се е събрала доста солидна база, работи се по интерфейс да могат лесно да се търсят.

http://grab.by/i5q6" onclick="window.open(this.href);return false;
Изображение

Veseliq
Минаващ
Минаващ
Мнения: 27
Регистриран: 28 окт 2011 20:13
Skype: veseliq
МПС: Honda Accord 2004 i-CTDi
От: София

Re: CarSpending.com: Сайт за следене на разходите по МПС-то

#64 Непрочетено мнение от Veseliq » 23 дек 2012 20:05

Хората, които искат импорт от SpritMonitor - нека ми пратят по едно CSV със зареждания, за да имам данни с които да тествам. Пишете на лично или през формата за контакти на сайта - ще ви дам мейл, където да пращате. Благодаря предварително.
Изображение

Потребителски аватар
gremlin_
Напреднал
Напреднал
Мнения: 491
Регистриран: 27 авг 2008 21:29
МПС: Daewoo Lanos 1.4SE
От: Плевен
Име: Венци

Re: CarSpending.com: Сайт за следене на разходите по МПС-то

#65 Непрочетено мнение от gremlin_ » 13 яну 2013 11:17

Лека по лека с новите функции и символи заприличва на spritmonitor :lol:
Daewoo Lanos - 1.4 SE LPG, year 1998, 55 kW (75 PS), manual Изображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: CarSpending.com: Сайт за следене на разходите по МПС-то

#66 Непрочетено мнение от ogi » 13 яну 2013 11:49

Много добре даже изглежда, аз вече се чудя дали да почна да го ползвам, но не намерих импорт на данните от спритмонитор, а не ми се вкарва на ръка всичко...
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
gremlin_
Напреднал
Напреднал
Мнения: 491
Регистриран: 27 авг 2008 21:29
МПС: Daewoo Lanos 1.4SE
От: Плевен
Име: Венци

Re: CarSpending.com: Сайт за следене на разходите по МПС-то

#67 Непрочетено мнение от gremlin_ » 14 яну 2013 18:42

ogi обърни се към Veseliq,
Veseliq написа:Хората, които искат импорт от SpritMonitor - нека ми пратят по едно CSV със зареждания, за да имам данни с които да тествам. Пишете на лично или през формата за контакти на сайта - ще ви дам мейл, където да пращате. Благодаря предварително.
Аз лично и в двата сайта водя паралелно :geek:
Daewoo Lanos - 1.4 SE LPG, year 1998, 55 kW (75 PS), manual Изображение

Потребителски аватар
JelqzkoJelqzkov
Редовен
Редовен
Мнения: 209
Регистриран: 14 яну 2013 22:44
МПС: Daewoo Tacuma SE 1.6 16V LPG
Име: Желязко

Re: CarSpending.com: Сайт за следене на разходите по МПС-то

#68 Непрочетено мнение от JelqzkoJelqzkov » 14 яну 2013 23:38

Carspending ми идва малко сложен и с доста шарена и голяма икона за споделяне.
Изображение

Veseliq
Минаващ
Минаващ
Мнения: 27
Регистриран: 28 окт 2011 20:13
Skype: veseliq
МПС: Honda Accord 2004 i-CTDi
От: София

Re: CarSpending.com: Сайт за следене на разходите по МПС-то

#69 Непрочетено мнение от Veseliq » 15 яну 2013 17:41

Ако говориш за сигнатурните картинки - има и мъничка. С времето ще има повече размери и стилове. А в момента се прави цял редизайн на сайта, покрай който изкрящото жълто ще бъде махнато. Както и приликите със SpritMonitor ще започнат да намаляват по-рязко.

Междувременно могат да се добавят сервизи, магазини, автомивки и прочее всякакви обекти при добавянето на "други разходи". Всякаква обратна връзка е добре дошла:
http://www.facebook.com/carspending/pos ... 2997721990" onclick="window.open(this.href);return false;
Изображение

Veseliq
Минаващ
Минаващ
Мнения: 27
Регистриран: 28 окт 2011 20:13
Skype: veseliq
МПС: Honda Accord 2004 i-CTDi
От: София

Re: CarSpending.com: Сайт за следене на разходите по МПС-то

#70 Непрочетено мнение от Veseliq » 05 мар 2013 17:10

CSV импорта (от SpritMonitor.de) е направен, но много малко изтестван и може да има бъгове. Който иска да го пробва, ако има запазени зареждания в сайта, нека първо си направи ново МПС и там да опита да импортира данните си, преди да тества с това, към което е добавял. Моля да ми пишете при каквито и да е проблеми.
http://grab.by/kqV4" onclick="window.open(this.href);return false;
Изображение

Потребителски аватар
human1970
Редовен
Редовен
Мнения: 175
Регистриран: 13 дек 2012 11:59
Skype: fisherman6511
МПС: Daewoo Lanos 1.5 - 2000г
Име: Иван

Re: CarSpending.com: Сайт за следене на разходите по МПС-то

#71 Непрочетено мнение от human1970 » 05 мар 2013 17:51

Преди време се опитах да водя в сайта статистика, като се опитах да въведа коректно данните от момента на покупката на автомобила /водя си в тефтер всички дневни разходи/. Въведох първите няколко зареждания, но след това зациклих - искаше ми задължително да въведа данните от километража в момента на всяко зареждане, а тези данни не си ги водех. Затова и прекъснах въвеждането на данни в сайта и си направих един екселски файл, в който си водя разходите:
http://prikachi.com/images.php?images/444/5953444Y.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://prikachi.com/images.php?images/452/5953452T.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Нямам нищо против да си въведа данните в сайта - за да може да се ползва за сведение и от другите. Ако разработчиците на сайта имат идея нека обяснят как да го направя.

Потребителски аватар
Hunter
Напреднал
Напреднал
Мнения: 421
Регистриран: 01 сеп 2012 22:40
МПС: Subaru Forester 2.0
От: София
Контакти:

Re: CarSpending.com: Сайт за следене на разходите по МПС-то

#72 Непрочетено мнение от Hunter » 05 мар 2013 19:24

Показанията на километража не е задължително да се записват, поне аз не ги записвам и нямам проблем със сайта. Попълвам изминати километри, цена, количество и това е :?::
Subaru Forester 2.0 LPG :clap:
Daewoo Lanos 1.4 CNG - ex :inlove:

Потребителски аватар
human1970
Редовен
Редовен
Мнения: 175
Регистриран: 13 дек 2012 11:59
Skype: fisherman6511
МПС: Daewoo Lanos 1.5 - 2000г
Име: Иван

Re: CarSpending.com: Сайт за следене на разходите по МПС-то

#73 Непрочетено мнение от human1970 » 05 мар 2013 19:36

Еми то е същото - за да въведа пореден запис - примерно от август 2012г. трябва да въведа изминатите след последното въведено зареждане километри. Да ама аз тогава не съм си записал колко километра съм изминал между двете зареждания - следователно не мога да продължа напред. Съгласен съм, че има вариант - да започна от момента, в който съм започнал да си записвам изминатите километри. Така обаче ще се пропусне един първоначален период от около 6 месеца и за мен самия данните вече няма да са пълни и коректни.
Според мен трябва да се въведе възможност за въвеждане данни за период. Примерно август-декември 2012г. Изминати километри - Х, заредено общо количество гориво - Y, стойност - Z.
Само така мога да подам напълно коректни данни в сайта, които освен на другите да представляват реалната статистика и за мен самия.

Потребителски аватар
Hunter
Напреднал
Напреднал
Мнения: 421
Регистриран: 01 сеп 2012 22:40
МПС: Subaru Forester 2.0
От: София
Контакти:

Re: CarSpending.com: Сайт за следене на разходите по МПС-то

#74 Непрочетено мнение от Hunter » 05 мар 2013 19:57

human1970 написа:Еми то е същото - за да въведа пореден запис - примерно от август 2012г. трябва да въведа изминатите след последното въведено зареждане километри. Да ама аз тогава не съм си записал колко километра съм изминал между двете зареждания - следователно не мога да продължа напред. Съгласен съм, че има вариант - да започна от момента, в който съм започнал да си записвам изминатите километри. Така обаче ще се пропусне един първоначален период от около 6 месеца и за мен самия данните вече няма да са пълни и коректни.
Според мен трябва да се въведе възможност за въвеждане данни за период. Примерно август-декември 2012г. Изминати километри - Х, заредено общо количество гориво - Y, стойност - Z.
Само така мога да подам напълно коректни данни в сайта, които освен на другите да представляват реалната статистика и за мен самия.
защо не веведеш тези данни в едно зареждане - изминато 5000 км. - сума - 400 лв - количество - 250 кг. (примерно), това не е ли същото :ches:
Subaru Forester 2.0 LPG :clap:
Daewoo Lanos 1.4 CNG - ex :inlove:

Потребителски аватар
human1970
Редовен
Редовен
Мнения: 175
Регистриран: 13 дек 2012 11:59
Skype: fisherman6511
МПС: Daewoo Lanos 1.5 - 2000г
Име: Иван

Re: CarSpending.com: Сайт за следене на разходите по МПС-то

#75 Непрочетено мнение от human1970 » 05 мар 2013 20:53

Хм, има логика. Ще пробвам събота или неделя ако ми остане време. То освен горивото трябва да опитам да въведа и останалите разходи направени през този период, но май не е невъзможно. Ще пробвам. Благодаря за идеята!

Отговори

Върни се в “Общ форум за автомобилният свят”