СНИМКИ ОТ КАТАСТРОФИ

За втората "жена" - колата и всичко свързано с нея.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: СНИМКИ ОТ КАТАСТРОФИ

#181 Непрочетено мнение от Izparitel » 26 ное 2012 22:24

Пътуването с трамвай може да бъде опасно за Вашето здраве!

Изображение

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: СНИМКИ ОТ КАТАСТРОФИ

#182 Непрочетено мнение от dsuzunov » 27 ное 2012 13:55

Завчера бях на катастрофа в Столипиново.
По разбираеми причини (досъдебно производство) не мога да покажа снимки.
Две цигойнерчета с БМВ удариха двама пешеходци, мъж и жена. Жената е в тежко състояние.
Когато пристигнах на местото разбрах, че крият шофьора и се опитват да изкарат виновен друг.
А действителния виновник е неправоспособен. В последствие разбрах, че пробутват собственика на колата.
Той също е бил вътре, но се е возел на дясната седалка. Заложих си моите капани и намерих достатъчно следи от този, който е карал.
По едно време докараха собственика и съвсем "нежно" му подметнах, че след като той е бил на кормилото, ще трябва да плаща едни пари. МНОГО пари.
Обезщетение на двамата пострадали и щети по една кола, паркирана на тротоара, която бяха ударили. Цигането заяви, че парите не били проблем ( в типичния техен стил). Добавих, че с него ще се занимават застрахователите, онези с дебелите вратове. Хлапето, както се перчеше с пари и взе да се смалява. По едно време започна да дърпа дознателката и да и вика:
-" Како, аз сичко ши си кажа! Аз ни беших, аз само се возих! Той, Асана караши!"
А "Асана", (когото бяха скрили) се беше наврял в спешния кабинет на дежурна хирургия, държеше доктора за мантата и се молеше да го оставят в болницата, защото бил много болен. В крайна сметка, се пресели в Районното за 24 часа. Още докато течеше огледа, се появиха някакви адвокати, представители на асоциация на пострадалите при ПТП и живо се интересуваха от фактите. Един от коментарите им беше:
-" Тези, (шофьора и собственика) не знаят колко много сме приготвили да им "сипем"!
Изображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: СНИМКИ ОТ КАТАСТРОФИ

#183 Непрочетено мнение от Izparitel » 27 ное 2012 14:53

Офтопик:
Ако нямат собственост на тяхно име ще има да чакат да вземат на босия цървулите.
Колега от форума пи студена вода и си остана със щетите при аналогична ситуация.

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: СНИМКИ ОТ КАТАСТРОФИ

#184 Непрочетено мнение от dsuzunov » 27 ное 2012 15:09

Офтопик:
Щат, щат! Щом са си направили труда да дойдат на катастрофата, значи имат интерес. А и колата си има собственик и редовна застраховка. Само дето управлявалият я не е правоспособен и е избягал от мястото. Аз също преди години претърпях ПТП с неправоспособен циганин, даже на същото място и по аналогичен начин, но си взех всичко, до стотинка. Вярно, влачиха ме цяла година, но си платиха.
.
Изображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: СНИМКИ ОТ КАТАСТРОФИ

#185 Непрочетено мнение от Izparitel » 30 ное 2012 23:07

Изображение

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: СНИМКИ ОТ КАТАСТРОФИ

#186 Непрочетено мнение от dsuzunov » 18 дек 2012 10:40

В неделя вечерта бях на много гадна катастрофа на пътя за Карлово. А щом за мен е гадна, значи наистина е такава. БМВ тръгва да изпреварва на мокър, но не заледен участък, автомобила поднася и тръгва с лявата страна напред. Удар в дърво, колата е на две половини, задницата на около 10-15 м. от дървото, а предната част беше на повече от 150 м в един голям напоителен канал. Тялото на водача беше разчленено на три. Предна лява седалка с част от тялото беше останала към задната половина, а предна дясна към предницата. Разкъсването на купето е е под предна лява седалка, продължава по тунела и минава зад предна дясна седалка. Та при предполагаема скорост от над 150 км/ч. нищо не може да те спаси.
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: СНИМКИ ОТ КАТАСТРОФИ

#187 Непрочетено мнение от Izparitel » 30 дек 2012 15:17

При катастрофата на пътническия самолет в Москва отломки от самолета падат и на минаващ наблизо път.





http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... IEwIa-9fXE" onclick="window.open(this.href);return false;
Офтопик:
Препоръчвам лица с неустойчива психика да не гледват следващото видео с катастрофи.

18+



http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... a-b4ZlZC-I" onclick="window.open(this.href);return false;

Надявам се всеки който го е гледал да бъде малко по-внимателен на пътя, защото човек не знае от къде може да дойде белята!
И все-пак добре е, ако колата ти е получила високи оценки на краш тестовете!

Потребителски аватар
dachbissnes
Нов
Нов
Мнения: 71
Регистриран: 24 май 2011 23:08
Skype: dancho_rm
МПС: Daewoo Matiz 0.800
От: PLOVDIV
Име: dachbissnes

Re: СНИМКИ ОТ КАТАСТРОФИ

#188 Непрочетено мнение от dachbissnes » 02 яну 2013 15:58

dsuzunov написа:В неделя вечерта бях на много гадна катастрофа на пътя за Карлово. А щом за мен е гадна, значи наистина е такава. БМВ тръгва да изпреварва на мокър, но не заледен участък, автомобила поднася и тръгва с лявата страна напред. Удар в дърво, колата е на две половини, задницата на около 10-15 м. от дървото, а предната част беше на повече от 150 м в един голям напоителен канал. Тялото на водача беше разчленено на три. Предна лява седалка с част от тялото беше останала към задната половина, а предна дясна към предницата. Разкъсването на купето е е под предна лява седалка, продължава по тунела и минава зад предна дясна седалка. Та при предполагаема скорост от над 150 км/ч. нищо не може да те спаси.
Изображение
За съжаление това е колегата Митко от БМВ форума.Колегата беше сърцето на Пловдивския тим.Мир на праха му.

Потребителски аватар
The Stig
Модератор
Модератор
Мнения: 2761
Регистриран: 20 мар 2010 19:43
Skype: hihit_
МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Re: СНИМКИ ОТ КАТАСТРОФИ

#189 Непрочетено мнение от The Stig » 03 яну 2013 18:40

Изображение



Изпреварване през аварийната лента и несъобразена скорост са причините за ужасяващата катастрофа на АМ “Тракия” вчера, при която загинаха двама младежи, а други трима са в болница със сериозни наранявания, съобщават от ОД на МВР Пазарджик.
Петимата души, возели се в колата, са млади хора - между 16 и 20 години. И петимата са жители на столицата.
Водач на джипа BMW X5 е бил 20-годишният А.М. Движейки се с несъобразена скорост, той предприел изпреварване през аварийната лента, но изгубил контрол над возилото. BMW-то се блъснало най-напред в разделителната мантинела, а после се забило в носеща колона на надлеза между селата Динката и Щърково при 82 километър на магистралата. Автомобилът се е движел в посока София.
В резултат на сблъсъка на място издъхват 18-годишната С.Н. и 18-годишният Ф.З. Шофьорът на автомобила и 16-годишен младеж са в тежко състояние с опасност за живота. Те са настанени в МБАЛ - Пазарджик.


Защо млади хора си заминават от този свят така, незнам.... ? От гъзария, от простотия... нямам думи. :x
Изображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: СНИМКИ ОТ КАТАСТРОФИ

#190 Непрочетено мнение от ogi » 03 яну 2013 22:29

...и от двете! Какво прави този мощен автомобил в ръцете им? Как водач с 2-годишен стаж кара 150-200 коня и нагоре луксозен автомобил? Дали с възможността да го кара не е имал комплекси за избиване, пари за харчене, ниска преценка за възможностите си и да създава опасност за останалите от движението? Извинявам се за острия коментар, аз също карам мощен автомобил, но го ползвам за изкачване на баири и бързо изпреварване, а не за демонстрация и то возейки хора с висока скорост... Да, вдигал съм над 200, но е било за 2-3 минути на прав, безлюден участък и винаги сам!

ПС Все пак наистина от инцидент никой не е застрахован, но в случая нещата клонят повече на предизвикателство към съдбата...

ППС В случая, описан от Митко по-горе, май пак натам тежат нещата, защото от любопитство почетох в БМВ-форума - хората си го пишат, че луда глава бил човека...
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: СНИМКИ ОТ КАТАСТРОФИ

#191 Непрочетено мнение от dsuzunov » 03 яну 2013 22:42

Висока скорост, липса на опит, пълна липса на отговорност и стремеж към показност пред гаджетата.
А конкретно за клипа, категорично съм против подобни заснемания. (The Stig, мисля, че не си ти).
Минал от там и ей така, за спорта решил да врътне едно клипче. А че и във Вбокса го качил. Че как иначе ще видят простотията!!!
Може да прозвучи грозно, но ще се надявам, това лайно да оживее за да носи на плещите си греха, който е сътворил с безумието си. Като си решил да мреш, прави го сам, защо затриваш други. Какво са видели от живота тези деца???
Дано да оцелее!!! :n:
Изображение

Потребителски аватар
The Stig
Модератор
Модератор
Мнения: 2761
Регистриран: 20 мар 2010 19:43
Skype: hihit_
МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Re: СНИМКИ ОТ КАТАСТРОФИ

#192 Непрочетено мнение от The Stig » 04 яну 2013 00:02

Не е мое видеото, просто дадох линка, за да се види грозната гледка.
Незнам...каквото и да се каже, ще бъде малко. Това е тъжната картинка в България- дали с чисто нова кола, дали с 10-годишен джип или 20-годишна кошница, всеки се мисли за безсмъртен. Избихме се в мирно време.... :|
Изображение

botzko
Редовен
Редовен
Мнения: 127
Регистриран: 22 дек 2009 13:42
МПС: Daewoo Tacuma 2.0 (2001)
От: София
Име: botzko

Re: СНИМКИ ОТ КАТАСТРОФИ

#193 Непрочетено мнение от botzko » 04 яну 2013 09:16

@dsuzunov въпросът е дали ще му пука изобщо какво е направил или просто ще прдължи нататък до следващия път ...

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: СНИМКИ ОТ КАТАСТРОФИ

#194 Непрочетено мнение от dsuzunov » 04 яну 2013 11:47

botzko написа:@dsuzunov въпросът е дали ще му пука изобщо какво е направил или просто ще прдължи нататък до следващия път ...
Въпросът е не дали ще му пука, а кой ще му е "много ядосан". Надявам се, въпреки мъката по без време отишлите си деца, някой да му потърси отговорност....не съдебна.
Изображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: СНИМКИ ОТ КАТАСТРОФИ

#195 Непрочетено мнение от Izparitel » 04 яну 2013 12:45

Има и много безотговорни хора на които тава си им е в кръвта. Нито бой помага, нито четене на конско. Чудил съм се как е възможно подобно нещо.

Отговори

Върни се в “Общ форум за автомобилният свят”