Снега ни изненада неочаквано

Теми на всякаква тематика
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
papata
Напреднал
Напреднал
Мнения: 320
Регистриран: 05 сеп 2009 07:59
МПС: Lanos
От: Плевен
Име: Papata

Re: Снега ни изненада неочаквано

#31 Непрочетено мнение от papata » 10 мар 2010 11:36

Аз пък миналата седмица спуках гума и се замислих дали да не слагам направо летните... :) Как само щях да се набутам.... В най-гадния сняг и вятър да ги сменям пак. Иначе и в Плевен не е най-изчистеното място. На места побутвам снега с бронята. Гледам даже, че единия капак на дупката за халогена е мръднал навътре малко. ddad

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Снега ни изненада неочаквано

#32 Непрочетено мнение от dsuzunov » 28 мар 2010 16:13

Днес решихме да се качим на село (1300 м. н.в.) за празнуваме Цветница.
Изпълнихме само първата част от замисъла, а именно, да се качим. На 5 км преди селото, ни "запраска" един сняг, не ти е работа.
Качих се с голям зор, с летните гуми,без вериги. Горе в Скобелево имаше 10 см. сняг и за половин час докато, тръгнем натрупа още 10 см. Току що, разговаряйки по телефона разбрах, че снежната покривка вече е 30 см. Ха честито!
IMG_1654.JPG

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Снега ни изненада неочаквано

#33 Непрочетено мнение от Izparitel » 14 дек 2012 21:40

Ако снега изненада пътно поддържащите фирми и го закъсат откъм снегорини има от кого да поискат помощ:
Изображение
Офтопик:
Ogi, сигурен ли си, че това не си ти?

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Снега ни изненада неочаквано

#34 Непрочетено мнение от ogi » 14 дек 2012 22:18

Офтопик:
Торсена си е призната технология от времето на успехите на модела - Ауди Куатро в ралитата през 80-те :)
Това на gif-чето е А6 С4 (92-97) - с технология куатро-3 (механичен блокаж на задния диференциал с копче в купето), аз съм със следващия модел (98-04) - първия модел на ауди от последното поколение Куатро - 4 - А6 С5, което се слага до днешните модели - 3-те диференциала са отворени, прехвърлянето на усилието прави електронна система - EDL. При каране до 40 км/ч има нещо като блокаж и за това по моловете на гладко ми щрака трансмисията като завивам, характерен ефект. Май с куатрото като механика се свършва, след повече от 30 години самостоятелна разработка и успешни модели и почват електромотори на задните колела и още софтуер на новите концепции :)

Чувството от куатрото е уникално - ако не легне колата по корем, няма спиране, ако 4-те колела са на хлъзгаво, колата плува, но се мести постоянно. Комбинацията с мощен дизелов мотор не изисква и форсирането на двигателя за целта. Понеже пътуването ми до работа е рано сутрин, редовно правя пъртина от квартала до първия главен булевард, след силен снеговалеж.

Както се казва ауди, без куатро, е половин ауди :)

Само да добавя, че системата е проектирана за да дава сцепление и ускорение на мощните двигатели, а не за проходимост, че има разни съревнования по нета. Примерно аз бия на старт другa кола с 220 коня, защото зацепвам 4-те колела и 2-та тона купе се изстрелват без да плъзга гуми, а другата кола превърта колела, или включва помощни системи, за да не приплъзва и изостава...

Разбира се, всичко трябва да се употребява без прекаляване, защото съм усещал БМВ-поведение в завоите понякога :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=59M8bqdBwt8
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Снега ни изненада неочаквано

#35 Непрочетено мнение от slowtraveler » 03 яну 2013 18:54

Днес реших да подкарам Маздата. Бях я оставил пред блока преди около 2 седмици в големия сняг във Варна (бяха ми блокирали изхода на паркинга).
Та сутринта отивам, натискам бутона за отключване - НИ ВОПЪЛ НИ СТОН....
Помислих си, че тъй-като я бях карал на много близки разстояния, а след това я бях оставил безстопанствена, акумулатора е поспаднал....
Замерих напрежението и гледам - 2В....
В следващия момент гледам - багажника полуотворен (така си е стоял близките 2 седмици) :lol:
И се сетих откъде е възникнал проблема - в големите студове се бях опитал да го отворя.
Капака се беше отключил от захвата, но поради големия натрупан лед не можах да го отворя (между капака и задното стъкло имаше около 20см лед) и ме достраша да не строша нещо.
Затова го бях натиснал отново, но явно леда е попречил на заключването в механизма. И когато всичко се е стопило, капака се е откопчал и лампата в багажника е светнала :lol:
А май само тя няма защита (плафона гасне след 15 минути)....
Та така - посъбудих акумулатора с едно 0.3А захранване, колкото да може да го 'захапе' новата интелигентна зареждачка (Bosh C3).
Вече се зарежда 3 часа и напрежението спадна до 12.6В както се зарежда с около 1.6А (първоначално бе 0.2А при 14.4В )...
Като се посъбуди още малко, тока сигурно ще се увеличи на около 4А. Утре сутринта ще видя дали ще става нещо от акумулатора :lol:
Няма още една година...
Така, че внимавайте със снега и електрическите задни капаци :y:
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
Chevrolet_Cavalier
Редовен
Редовен
Мнения: 173
Регистриран: 22 мар 2009 06:02
МПС: Chevrolet Cavalier
От: Montreal

Re: Снега ни изненада неочаквано

#36 Непрочетено мнение от Chevrolet_Cavalier » 25 яну 2013 00:44

Хм, тук последните два дни е между -23С и -25С. С вятъра и влагата се усещаше като -35С. Колата върти мааааааалко по-бавно, но пали от раз. Вчера навъртяхме малко над 500 км извънградско и си е голям купон. Пластмасите издават много интересни звуци при ниски температури 8)
Из магазините се предлага дистанционно запалване (имам го и на двете коли). Пали се с бутон от дистанционното на алармата и като слезнете след 10-5 мин, тя вече е в сравнително нормален работен режим.

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Снега ни изненада неочаквано

#37 Непрочетено мнение от Izparitel » 07 фев 2015 21:19

Снега пак ГИ изненада! Почистващите служби и общината!
Вчера отивайки за работа пътувах вместо обичайните 30-40 минути цели 140 минути! Прекосявайки цяла София от най-северната до най-южната част не видях нито един снегорин. За сметка на това видях съчленен автобус качил се на тротоара и застанал под ъгъл 60 градуса спрямо движението, наобиколен от 6-7 автомобила пръснати като билярдни топки и на аварийки. :( Масово по стръмното нагоре боксуваха коли. По баира срещу надлез Надежда не е за вярване - цялата скоростна лента празна. Наместих се там без проблем, но само до първото спиране, после нямаше тръгване въпреки, че съм със зимни гуми, а асфалта уж беше черен.
И като капак като пристигнах прочетох как неуморно се трудели - ти да видиш :@ цели 170 снегорина в град София!
Предполагам, че вчера изгорих гориво колкото за 2-3 подобни пътувания и се ядосвах, че не съм тръгнал с градския транспорт докато не се оказа, че колега който е решил да го ползва се е наложило да дойде пеша.
След часовете в задръствания с вентилатор на парното на макс, работещи чистачки, фарове и заден нагревател накрая волтметъра ми показваше скромните 13.0 V.

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Снега ни изненада неочаквано

#38 Непрочетено мнение от slowtraveler » 07 фев 2015 21:59

А се чудите що си взех джип :lol:
Просто ни принуждават да се спасяваме поединично и от дупките и от други препятствия по пътя...
Между другото - ако пътувате от Варна за Шумен внимавайте по АМ Хемус - 'новия' участък около ОМВ е натрупал доста големи дупки за по-малко от месец...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
fanti55
Напреднал
Напреднал
Мнения: 370
Регистриран: 05 юли 2013 12:53
Skype: vanio_95
МПС: Chevrolet Tacuma 1.6/16v/SX
От: Разград
Име: Иван Иванов

Re: Снега ни изненада неочаквано

#39 Непрочетено мнение от fanti55 » 07 мар 2015 08:11

Жоро,тя цялата стара част на магистралата е много зле!!! Има дупки колкото джанта големи.... :@
П.П. в вторник пътувах по нея и ако не бях карал що годе внимателно щях да имам голям проблем.......
Изображение

"Карай умно,стигни жив!" Карай бързо,стигни пръв! :nod:
Седя и си мисля, седя и си мисля.... По едно време усещам, че само си седя...

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Снега ни изненада неочаквано

#40 Непрочетено мнение от slowtraveler » 07 мар 2015 08:34

Имах предвид новата част - около ОМВ около Шумен... Но преди седмица като минавах я бяха пооправили....
За пореден път се радвам, че взех джип - на тези трапове само се поклаща леко (на старата част дори не съм усетил дупки, а само неравности)...
Обаче кача ли се на лек автомобил ще имам проблеми - започнал съм просто да не забелязвам дупките :geek:
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
fanti55
Напреднал
Напреднал
Мнения: 370
Регистриран: 05 юли 2013 12:53
Skype: vanio_95
МПС: Chevrolet Tacuma 1.6/16v/SX
От: Разград
Име: Иван Иванов

Re: Снега ни изненада неочаквано

#41 Непрочетено мнение от fanti55 » 07 мар 2015 09:23

Като се кара бавно през неравностите друса бая.
Изображение

"Карай умно,стигни жив!" Карай бързо,стигни пръв! :nod:
Седя и си мисля, седя и си мисля.... По едно време усещам, че само си седя...

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Снега ни изненада неочаквано

#42 Непрочетено мнение от ogi » 07 мар 2015 12:08

Запалих колата само заради падналия сняг, просто да си направя кефа да я изкарам от пряспата и да подавам повечко гориво на някой празен паркинг. :rock:

Айде да не съм капо, взех една салата да не се връщам съмнително с празни ръце :lol:
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Снега ни изненада неочаквано

#43 Непрочетено мнение от slowtraveler » 07 мар 2015 14:23

Обикалям цял ден из Варна... Гаден дъжд и вятър и без грам сняг или лед...
Абе пратете малко насам...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Снега ни изненада неочаквано

#44 Непрочетено мнение от ogi » 07 мар 2015 14:35

Сутринта изринах над една педя сняг от колата и около нея стана 30-40 см преспи, които после разбутах с броните с мазна усмивка. Сега продължава да вали. Абе там на морето за какво ви е 4х4 като никога нямате сняг? Хаха... ]:)
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Снега ни изненада неочаквано

#45 Непрочетено мнение от slowtraveler » 07 мар 2015 14:47

Миналия уикенд пак бях из балканите, и там си бе +14С, като снега бе само над 1500м.... И докато изчезна от там - пак ги наваляло....
Гадна работа... Наистина - защо ли взех 4х4 :ches: :lol:
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Отговори

Върни се в “За общи теми от живота”