Паркиране където и както ти падне!

За втората "жена" - колата и всичко свързано с нея.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Паркиране където и като ти падне!

#31 Непрочетено мнение от ogi » 10 дек 2012 23:12

Във връзка с паркирането имам въпрос за дискусия:

Имах път към кв. Илиянци миналата събота, обаче понеже търсех конкретно място попаднах тук - http://www.bgmaps.com/link/8C93C600C63F ... BF14E08B7B и трябваше да премина от междублоковото пространство до ул. П. Панайотов. Оказа се, че преминаването е през някаква бариера и импровизиран паркинг. Случайно видях, че се минава, защото докато се мотаех видях друга кола да минава от там. Веднага маневрирах и стигнах до бариерата, някакъв тарикат ми каза, че не можело от там да се минава, аз му казах, че видях кола да минава преди това. Попитах паркинг ли е това - "да". Питах кой е собственика на паркинга - "общината". Попитах какъв е проблема да премина през пространството и се оказа, че струва левче преминаването (10 метра кал) :-o Поисках документи за принадлежност на мястото, или каквото и да било, че по законен път ми искат пари да премина, отговора бе "само работя тук". Чайника почна да кипва след безсмисления диалог и се наложи да сляза от колата...та минах...

Въпроса ми е - има ли такива общински разпоредби за платено преминаване през някакъв участък - в случая разграден кален двор с ръждясала бариера в междублоково пространство и някакви пишман пазванти, без никакви документи, какво трябва да се изисква за да се провери дали легално могат да ти искат такса за преминаване и какви документи трябва да предлагат за наличие на търговска услуга за платено паркиране и преминаване. В случая исках да стане по човешки начин и да им организирам посещение чрез познат известен журналист, но просто бързах... :$ а и искам да знам дали правно има такива опции.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Паркиране където и като ти падне!

#32 Непрочетено мнение от Izparitel » 11 дек 2012 00:34

Нищо чудно служителя да иска да изкара някой лев за себе си, със сигурност няма как общината да е въвела такса "преминаване".
Де юре как точно стоят нещата в случая нямам идея, но предполагам, че официалната позиция ще е нещо като да минеш през метростанция, в смисъл да влезеш от единия край и да излезеш от другия. Ако парите се искат официално ще таксуват не самото преминаване, а ползване на метрото/паркинга.

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Паркиране където и като ти падне!

#33 Непрочетено мнение от slowtraveler » 11 дек 2012 09:23

Вярно, че не е съвсем същото, но в момента пред блока ни имаме бариера.
Тъй-като сме съвсем близко до Морската градина и Спортна Зала, уличките в района се ползват за паркинг за посещаващите тези обекти, поради което в определени часове паркоместата са кът.
Та често сме имали проблеми с хора, които влизат на паркинга на блока, и спорят, че нямаме право да заключваме бариерата и т.н.
Което породи в мен съмнение дали сме прави, и ме подтикна да разгледам с какви документи разполагаме.
По документи в цената на жилището имам включени идеални части от целия парцел, който включва и паркинга.
Т.е. паркинга е собственост на живеещите в блока.

Иначе повечето неща са регламентирани тук:
http://sofiacouncil.bg/index.php?page=ordinance&id=55" onclick="window.open(this.href);return false;
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Паркиране където и като ти падне!

#34 Непрочетено мнение от Izparitel » 31 дек 2012 20:58

Боровец

Изображение

Изображение


Източник
Фотограф: chasovnik

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Паркиране където и като ти падне!

#35 Непрочетено мнение от ogi » 01 яну 2013 14:14

Хаха - Куба! :rofl:
Що не се пробват с 02ХХ примерно ;)

Все пак не става ясно от снимката какво е нарушението.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Паркиране където и както ти падне!

#36 Непрочетено мнение от ogi » 01 яну 2013 14:49

BILLA паркинг - тия с другите емблеми да се оправят, мерника така ме насочи:
Изображение

Цар Борис III - пешеходецът е с предимство, но пътя му е дълъг...
Изображение

Шофьора се е качил на тротоара да види какво показва знака и изчаква да премине пешеходеца, който е с предимство:
Изображение



ПС Моля, да се качват само лични снимки, за да не разводняваме излишно темата!
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
th3_survivor
Редовен
Редовен
Мнения: 141
Регистриран: 21 мар 2012 11:47
МПС: Daewoo Nexia 1.5 16V; Vectra C
От: София

Re: Паркиране където и както ти падне!

#37 Непрочетено мнение от th3_survivor » 08 мар 2013 10:00

Т-образното кръстовище на ул. Славовица с ул. Рикардо Вакарини:
Изображение

Отговори

Върни се в “Общ форум за автомобилният свят”