Какво "носите" в колата си

За втората "жена" - колата и всичко свързано с нея.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Какво "носите" в колата си

#31 Непрочетено мнение от dsuzunov » 21 фев 2012 19:54

djokki написа:
dsuzunov написа:Освен задължителното оборудване, в колата имам още:
-два допълнителни ключа за джантите, кабели за палене, буксирно въже, 3л. бутилка с вода, друга 3л. бутилка за пиене, от всички гаечни, звезди, лули, и др. ключове по два, комбинираната отвертка от комплекта на колата, комплект "Гедоре" до 22мм., комплект битове, торсове и малки глухи /до 13мм/, чук, два вида клещи, две швейцарски армейски ножчета, едното руско, пинцети, телескопичен магнит за вадене на паднали предмети, часовникарско менгеме. От всички видове крушки и предпазители по 2 бр, елементарен мултицет, пробна лампа 12V, карти на България, София, Пловдив, задължителните документи за колата, резервни, кабели за свещите, старият пистов ремък, литър моторно масло, спирачна и хидр. течности.
Два пакета мокри кърпички, руло тоалетна хартия, голям нож, тип "Рамбо", кутийка 16 бр патрони 9Х18, LED прожектор с 1W диод итн.
Колега ти направо може основен ремонт на пътя да направиш :D :D
Аз освен задължителното оборудване но ся една отверка и едно ключе 10 :guzen:
Независимо, че в моята кола нося половината инструментариум, в служебните автомобили нямаме никакъв инструмент, освен комплекта за смяна на гуми. В буса има оборудване за всякакви огледи, но една гайка няма с какво да развиеш.
Изображение

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Какво "носите" в колата си

#32 Непрочетено мнение от dsuzunov » 27 юни 2012 14:16

След като тази зима се "нахаках" в една преспа поради прекалена самоувереност и нямаше с какво да греба снега днес се сдобих с ето това:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Цена 6 лв. Миналата есен, когато я видях, лопатката струваше 12 лв. На далавера съм.
Изображение

Потребителски аватар
The Stig
Модератор
Модератор
Мнения: 2761
Регистриран: 20 мар 2010 19:43
Skype: hihit_
МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Re: Какво "носите" в колата си

#33 Непрочетено мнение от The Stig » 27 юни 2012 16:12

dsuzunov написа:След като тази зима се "нахаках" в една преспа поради прекалена самоувереност и нямаше с какво да греба снега днес се сдобих с ето това:
Офтопик:
Може да се ползва и като оръжие. Определено ще накара другия водач, който вече е слязъл от колата си, сериозно да се замисли... :lol:
Изображение

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Какво "носите" в колата си

#34 Непрочетено мнение от dsuzunov » 27 юни 2012 16:45

Офтопик:
Може. Обаче аз си имам пистолет:
Изображение
макар, че рядко го нося вече.
Изображение

Потребителски аватар
pipo
Напреднал
Напреднал
Мнения: 414
Регистриран: 24 май 2011 13:39
МПС: daewoo takuma 1.8
От: София
Име: pipo

Re: Какво "носите" в колата си

#35 Непрочетено мнение от pipo » 27 юни 2012 17:44

The Stig написа:
dsuzunov написа:След като тази зима се "нахаках" в една преспа поради прекалена самоувереност и нямаше с какво да греба снега днес се сдобих с ето това:
Офтопик:
Може да се ползва и като оръжие. Определено ще накара другия водач, който вече е слязъл от колата си, сериозно да се замисли... :lol:
е то кой скача в днешно време на полицай....

Потребителски аватар
Hunter
Напреднал
Напреднал
Мнения: 421
Регистриран: 01 сеп 2012 22:40
МПС: Subaru Forester 2.0
От: София
Контакти:

Re: Какво "носите" в колата си

#36 Непрочетено мнение от Hunter » 20 ное 2012 22:19

dsuzunov написа:След като тази зима се "нахаках" в една преспа поради прекалена самоувереност и нямаше с какво да греба снега днес се сдобих с ето това:
..
Цена 6 лв. Миналата есен, когато я видях, лопатката струваше 12 лв. На далавера съм.
Офтопик:
Откъде мога да се сдобия с такава :?::
Да кажа и аз какво нося в моя (макар и малък) багажник.

Освен задължителните аптечка, триъгълник, крик, ключ за джантите и пожарогасител имам и:
старите кабели и свещи; спрей за смазване/почистване на гайки/болтове и т.н.; силиконов спрей; работни ръкавици; парцали, зимна течност за чистачки; добавка за бензин; малка метличка+лопатка; брадвичка, щанга, голям нож; четка за миене на стъкла; мокри кърпички; карта на БГ; куфарче с инструменти(отвертки/малки и комплект големи/, гаечни ключове, лулички, клещи, свински опашки, изолац. лента, двойнозалепваща лента, две ластични въженца за багаж, работни очила, комплект шестограм-и, и още евентуално-полезни дреболии); 1 литър масло; комплект гедоре; препарат за стъкла; летните стелки (купих гумени за зимата и тези биха били полезни в някоя екстремна зимна ситуация); и най-важното - бисквити с парченца шоколад :uraa:

Остава да си набавя една крачна помпичка, ключ за свещи и колан за теглене /дано да не се налага да се ползват/
Subaru Forester 2.0 LPG :clap:
Daewoo Lanos 1.4 CNG - ex :inlove:

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Какво "носите" в колата си

#37 Непрочетено мнение от slowtraveler » 21 ное 2012 07:51

Офтопик:
Хахаха, оправдаваш никнейма си колега :lol:
Само палатката си забравил :rofl:
Отново си прегледах съдържанието на багажника.
Основно условие е багажника ми да е празен. Всичко, което нося е под пода на багажника. В Кашкая - при резервната гума, а на Маздата - там, където би трябвало да е резервната гума.
Та обновения списък освен стандартното оборудване (аптечка, крик, пожарогасител, ключ за гуми, който се чудя за какво ми е, при условие, че нямам резервна гума :shake: )..
Спрей WD-40, раздвижен ключ. Комбинирана отверка (+/- от онея руските).
Добро еластично въже за теглене (5 тона) (навярно знаете, че най-ефективно се изважда при ниско сцепление от пряспа не с опън, а с инерция - да се използва инерцията на теглещия автомобил и еластичността на въжето)..
Дълъг колан за ТИР с тресчотка - става и за дърпане (над 5тона е), за укрепване на товар, а често го подарявам на някой тираджия когато искам товара ми да е допълнително добре закрепен. А с тресчотката навярно може и да стане ефекта да се издърпа като лебедка метър по метър автомобила. Май имах някъде от онея тънките дъждобрани. И няколко чифта работни ръкавици - от 'тънките' професионални, до дебели телешки. Бутилка или две уиски също са някъде там, но вече внимавам как ги слагам - бях сложил по същия начин една 15 годишна Плиска, и се оказа, че при обърнато положение и при температурни разлики тапите им текат - колата придоби интересен (и апетитен) аромат :lol:
Армейска сгъваема брадвичка+чук+лопатка+нож всичкото с размер на голям кобур за пистолет - винаги с мен. И един 'швейцарски' комплект, но от по-здравите - с клещи, голям нож, трионче, други отвертки и т.н.
Всичкото по-горе така наместено, че да не подрънква и да няма никакъв шанс за преместване. А багажника - съвсем празен...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

lada2110
Минаващ
Минаващ
Мнения: 44
Регистриран: 03 мар 2010 22:16
МПС: ВАЗ 21104
От: Лакатник

Re: Какво "носите" в колата си

#38 Непрочетено мнение от lada2110 » 21 ное 2012 09:39

Освен стандартното - аптечка, пожарогасител, триъгълник, жилетка, помпа, крик, ключ за гумите(при мен 17 и 19 комбиниран заради различните болтове железни/алуминиеви джанти), си нося още голяма отвертка права защото тасовете на железните джанти на ръка нямат сваляне, още малка кръстата отвертка, ключе 10 лула за сваляне на бобинките, нося си 2 резервни бобинки, манометър тип съветски ама ново производство, първия ми ангернажен ремък(не знам защо ми е, просто си го нося :D ), найлон някъде 2х4м и ковертюра за легло служеща за подложка като карам мръсно нещо. Мултицет тип от 5лв. още в кутийката ползван един път но не по колата :D май и батерия вече няма. :D Датчик колянов вал за идеята, единствения без който колата няма да върви. :rofl: И не на последно място добри работни ръкавици, научих се след като сменях кална спукана гума.
Всичко се побира в двата "джоба" под мокета в багажника от двете страни на резервната гума и вътре в резервната гума и около нея.

akolevutd
Редовен
Редовен
Мнения: 220
Регистриран: 02 апр 2011 19:57
МПС: Daewoo Tacuma
От: Варна

Re: Какво "носите" в колата си

#39 Непрочетено мнение от akolevutd » 21 ное 2012 10:03

dsuzunov написа:След като тази зима се "нахаках" в една преспа поради прекалена самоувереност и нямаше с какво да греба снега днес се сдобих с ето това:
***
Цена 6 лв. Миналата есен, когато я видях, лопатката струваше 12 лв. На далавера съм.
Имахме такава, голям боклук се оказа, а беше 15 лв. Дано при теб да издържи повече :)

Съобщение от модератор:
Моля, да не се копират дълги постове.
ogi

Proximus
Напреднал
Напреднал
Мнения: 480
Регистриран: 02 окт 2009 10:32
Skype: bgproximus
МПС: Aveo 5
От: Varna
Име: Proximus

Re: Какво "носите" в колата си

#40 Непрочетено мнение от Proximus » 21 ное 2012 10:20

Лятото наехме с приятели една къща. Първата вечер в компанията имаше само едно момиче, което беше пушачка и съответно услужи със запалка за запалване на барбекюто. Но втората вечер нея я нямаше и се озовахме в идиотската ситуация в 9 вечерта да сме 6 човека с готово барбекю и маса, но без огънче. Автомобилната запалка също не свърши работа в случая. Хубаво че комшиите удариха едно рамо.
И че от тогава кибритчето е задълже в жабката.

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Какво "носите" в колата си

#41 Непрочетено мнение от slowtraveler » 21 ное 2012 11:42

Абсолютно правилно Proximus... При мен тея неща стоят в жабката, а не в багажника :lol: Една газова запалка, и един водоустойчив кибрит. За да съм по-екстремен имам и една survival запалка - от онея дето драскаш с нещо остро върху метална пръчка. Поне е абсолютно безотказна...
И разбира се - забравих акумулаторното фенерче, което се зарежда в запалката.
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
Ilyan
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 959
Регистриран: 07 ное 2007 10:07
Skype: ilyan-f1
МПС: ex. Leganza
От: София

Re: Какво "носите" в колата си

#42 Непрочетено мнение от Ilyan » 21 ное 2012 12:35

Вие камиони ли карате? :)
Някой няма ли надуваема кукла? :rofl:
Изображение

Потребителски аватар
miroki
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 3096
Регистриран: 19 май 2010 08:32
МПС: lanos 1.6 16V
От: varna
Име: miroki

Re: Какво "носите" в колата си

#43 Непрочетено мнение от miroki » 21 ное 2012 19:20

Аз обмислям вече да зазимявам и да си вадя 2 те якета, кофата за риба, кутията за риба и телескопите от багажникът. Че излизат, като застудее чак.
Уеб дизайн и изработка на сайт!
Изображение

Daewoo - Lanos LPG Изображение
http://www.sitemiroki.net/

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Какво "носите" в колата си

#44 Непрочетено мнение от slowtraveler » 21 ное 2012 19:40

Ilyan написа:Вие камиони ли карате? :)...
Споко - фенерчето е с размер на запалка (дори малко по-късо) и се зарежда там
Изображение
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
pamporov
Активен
Активен
Мнения: 571
Регистриран: 06 май 2012 22:27
Skype: g.pamporov
МПС: Lacetti 1.8; VOLVO S40 II
От: Plovdiv

Re: Какво "носите" в колата си

#45 Непрочетено мнение от pamporov » 21 ное 2012 21:07

Предполагам че е купена от Dealextreme.com, би ли дал линк да не губя време в ровене по сайта, че ме хвана мерака и аз да си купя такова.

П.П. След кратко ровене попаднах на това: http://dx.com/p/c10-0-5w-white-led-car- ... 12v-146691" onclick="window.open(this.href);return false;
Дали е същото?

Отговори

Върни се в “Общ форум за автомобилният свят”