Паркиране където и както ти падне!

За втората "жена" - колата и всичко свързано с нея.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
stinbg
Активен
Активен
Мнения: 793
Регистриран: 31 окт 2010 21:19
МПС: 206 cc, Citroen DS5 H
От: София
Име: Stoyan

Re: Паркиране където и като ти падне!

#16 Непрочетено мнение от stinbg » 18 ное 2012 12:15

:) възможно е и двете места на които е паркирал да са за инвалиди ... но пък от друга гледна точка, човека си е паркирал съвсем правилно - той си е инвалид, просто не освидетелстват неговия вид болест, засега ...
Life's a journey, not a destination

botzko
Редовен
Редовен
Мнения: 127
Регистриран: 22 дек 2009 13:42
МПС: Daewoo Tacuma 2.0 (2001)
От: София
Име: botzko

Re: Паркиране където и като ти падне!

#17 Непрочетено мнение от botzko » 18 ное 2012 12:21

Хахахах ....

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Паркиране където и като ти падне!

#18 Непрочетено мнение от Izparitel » 18 ное 2012 18:48

Все-пак това е BMW /и то джип/, а за тях правилата не важат!
Офтопик:
Впрочем един колега обясняваше, че при застрахователите рядко имало BMW ударено отзад, пораженията все били отпред. Дали е вярно - не зная.

botzko
Редовен
Редовен
Мнения: 127
Регистриран: 22 дек 2009 13:42
МПС: Daewoo Tacuma 2.0 (2001)
От: София
Име: botzko

Re: Паркиране където и като ти падне!

#19 Непрочетено мнение от botzko » 18 ное 2012 19:33

Офтопик:
Izparitel написа: Впрочем един колега обясняваше, че при застрахователите рядко имало BMW ударено отзад, пораженията все били отпред. Дали е вярно - не зная.
Ами защо да не е вярно - те нали са все бързаци. То и най-некадърния шофйор може да се почувства като професионалист с такава кола, но тя не може да предотврати всяко бедствие.

Потребителски аватар
gremlin_
Напреднал
Напреднал
Мнения: 491
Регистриран: 27 авг 2008 21:29
МПС: Daewoo Lanos 1.4SE
От: Плевен
Име: Венци

Re: Паркиране където и като ти падне!

#20 Непрочетено мнение от gremlin_ » 19 ное 2012 20:19

Е няма такова паркиране :rock:
Daewoo Lanos - 1.4 SE LPG, year 1998, 55 kW (75 PS), manual Изображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Паркиране където и като ти падне!

#21 Непрочетено мнение от ogi » 10 дек 2012 12:13

Изображение
Изображение
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Proximus
Напреднал
Напреднал
Мнения: 480
Регистриран: 02 окт 2009 10:32
Skype: bgproximus
МПС: Aveo 5
От: Varna
Име: Proximus

Re: Паркиране където и като ти падне!

#22 Непрочетено мнение от Proximus » 10 дек 2012 13:15

Напоследък все по-често си мисля че единственото решение на проблема с хамалксите паркирания е потърпевшите тихо и анонимно да нанасят щети върху автомобила-нарушител. Дали ще е намачкана чистачка, надраскана врата или др., със/без каско - боли.

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Паркиране където и като ти падне!

#23 Непрочетено мнение от dsuzunov » 10 дек 2012 14:07

Proximus написа:Напоследък все по-често си мисля че единственото решение на проблема с хамалксите паркирания е потърпевшите тихо и анонимно да нанасят щети върху автомобила-нарушител. Дали ще е намачкана чистачка, надраскана врата или др., със/без каско - боли.
Това което пишете уважаеми е подбудителство към извършване на престъпление, което също е престъпление:
Наказателен кодекс
Чл.20, ал.3 -Подбудител е този, който умишлено е склонил другиго да извърши престъплението.
А ето и самото престъпление, към което подбуждате:
Наказателен кодекс
Чл.216, ал.1 Който унищожи или повреди противозаконно чужда движима или недвижима вещ, се наказва с лишаване от свобода до пет години.
(police) (boi) :lol:
Изображение

Потребителски аватар
Ilyan
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 959
Регистриран: 07 ное 2007 10:07
Skype: ilyan-f1
МПС: ex. Leganza
От: София

Re: Паркиране където и като ти падне!

#24 Непрочетено мнение от Ilyan » 10 дек 2012 14:24

Proximus написа:Напоследък все по-често си мисля че единственото решение на проблема с хамалксите паркирания е потърпевшите тихо и анонимно да нанасят щети върху автомобила-нарушител. Дали ще е намачкана чистачка, надраскана врата или др., със/без каско - боли.
Колега не така. Представи си, че си спрял до такъв, но заради това, че той е паркирал накриво, и ти паркираш като него, защото мястото е такова (примерно). Обаче той идва по-рано от теб и си заминава, а ти си оставаш паркиран накриво. Минава някой с твоите нагласи и действа...
Изображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Паркиране където и като ти падне!

#25 Непрочетено мнение от slowtraveler » 10 дек 2012 14:27

Съгласен съм с Узунов.. А и на повечето ще им накривиш шапката ако им надереш колата - колите са застраховани...
За лично успокоение например в горния случай бих паркирал правилно, но така от дясната страна, че да блокирам изхода назад. На много малка дистанция, и леко стърчащ назад.Нека поманеврира докато излезе.. . Май има място точно за една кола :lol:

P.S. А варианта, който споменава Илиян съм го играл :lol: В натоварен делник в уличка около офиса спирам на реда до другите коли. Никого не блокирам, в редичката съм, на никого не преча... Е да, но работата бе доста и излизам мнооого късно от офиса. Колата ми стои самотна и изключително идиотски по средата на кръстовището - площадчето, където се кръстосват 5 улици, и което нелегално (все пак нямаш право да спираш в кръстовище) се ползва в натоварени дни за паркинг :lol:
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Proximus
Напреднал
Напреднал
Мнения: 480
Регистриран: 02 окт 2009 10:32
Skype: bgproximus
МПС: Aveo 5
От: Varna
Име: Proximus

Re: Паркиране където и като ти падне!

#26 Непрочетено мнение от Proximus » 10 дек 2012 17:10

dsuzunov, запознат съм какво предвижда НПК за такива изпълнения. Само че всичко отива по дяволите, когато извършителят е, и си остане неизвестен. Не подбудителствам никого да върши нещо противозаконно. Единствено споделям мнението си какво ще очовечи бай Ганьо най-бързо. И тук нямам на предвдид някой, който от тъпота или невъзможност е заел две места на паркинг. Ежедневно по разбитите ни тротоари паркират коли, и всички пешеходци са принудени да вървят по пътното платно пазейки се те от коли, а ние от тях. Ако залитне и падне на капака ми кой го отнася ? Дали кофти паркиралият ? А колегите паркиращи не просто на по-малко от 5м от кръстовище, ами направо с подаваща се броня, възпрепятствайки разминаването по иначе двупосочните улички ? Давайки назад за да се разминем и удряйки отново пресичащ в тъмното пешеходец или някой бързак дали ще ме опази от НПК или КАТ ? Снощи видях поредният паркирал дикретно под светофара в лентата за на право и на дясно... КАТ и общинска полиция не влизат в кварталите, а "работят" само из Центъра. Не реагират на сигнали, или ако го правят е с голямо закъснение. На забележка, зле паркиралите, обикновено реагират и зле и съответно на една крачка от саморазправа. Давайте други идеи ?
И не съм съгласен че каското те прави дебил - загубата на време и ден-два без кола, не са малко неудобство.

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Паркиране където и като ти падне!

#27 Непрочетено мнение от dsuzunov » 10 дек 2012 19:53

Коментара ми беше леко ироничен.
Нееднократно съм се сблъсквал служебно с надраскани нарочно автомобили. При това, не само заради някакви лични отношения. Някои го правят ей така, за спорта. Яд ме е като видя увреден автомобил, защото аз уважавам автомобила, като средство за придвижване и като едно от хобитата ми. Дори и собственика му да ми е противен. Както се казва, колата с нищо не е виновна, че този който я кара не иска или не може да го прави по правилата - писани и неписани.
Изображение

Потребителски аватар
gremlin_
Напреднал
Напреднал
Мнения: 491
Регистриран: 27 авг 2008 21:29
МПС: Daewoo Lanos 1.4SE
От: Плевен
Име: Венци

Re: Паркиране където и като ти падне!

#28 Непрочетено мнение от gremlin_ » 10 дек 2012 21:11

Изображение
Daewoo Lanos - 1.4 SE LPG, year 1998, 55 kW (75 PS), manual Изображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Паркиране където и като ти падне!

#29 Непрочетено мнение от slowtraveler » 10 дек 2012 22:42

Proximus написа: И не съм съгласен че каското те прави дебил - загубата на време и ден-два без кола, не са малко неудобство.
Неудобство е, ако сам се занимаваш, и нямаш друг автомобил...
Иначе - пука ти дали застрахователя ще дойде да ти вземе колата за оглед, и да ти я върне оправена, докато ти си караш друга кола...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
stinbg
Активен
Активен
Мнения: 793
Регистриран: 31 окт 2010 21:19
МПС: 206 cc, Citroen DS5 H
От: София
Име: Stoyan

Re: Паркиране където и като ти падне!

#30 Непрочетено мнение от stinbg » 10 дек 2012 22:51

Най-вероятно говориш за онзи 1% от населението на които не им пука поради гореизброените причини ...
Life's a journey, not a destination

Отговори

Върни се в “Общ форум за автомобилният свят”