Новите китайски автомобили, сглобявани у нас - мнения.

За втората "жена" - колата и всичко свързано с нея.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

Re: Новите китайски автомобили, сглобявани у нас - мнения.

#61 Непрочетено мнение от Vesko1 » 24 фев 2012 20:42

Значи като чета последните 4 мнения,все повече се уверявам в мнението което изложих в началото на темата...че на китайска кола,дори и да е такси няма да се кача.Виждате какво се прави в името на печалбата,щото тороидната бутилка е 2 пъти по скъпа от тази тип бойлер.Може ли такова нещо бе....човека броил 30 бона за ЖИП...и накрая да му сложат бойлер под багажника...като го удари в някой бордюр качвайки тротоарите в синя зона...и сбогом Калино...
БЪЛГАРСКА РАБОТА...ама дано поне китайците имат малко акъл и оправят нещата

akolevutd
Редовен
Редовен
Мнения: 220
Регистриран: 02 апр 2011 19:57
МПС: Daewoo Tacuma
От: Варна

Re: Новите китайски автомобили, сглобявани у нас - мнения.

#62 Непрочетено мнение от akolevutd » 24 фев 2012 21:10

Пълна излагация, ако наистина клиентите не са били предупредени, че ще им сложат този "бойлер" ...

Потребителски аватар
todortv
Модератор
Модератор
Мнения: 1923
Регистриран: 02 окт 2008 08:04
МПС: daewoo nubira II 1,6 16 V
От: В.Търново

Re: Новите китайски автомобили, сглобявани у нас - мнения.

#63 Непрочетено мнение от todortv » 24 фев 2012 21:31

И това е ЗАВОДСКО ?!? Това изпълнение ще минава на годишен преглед без проблем...
И се сещам за вица :" Като знам какъв инженер съм... как да отида на лекар"
Ако искаш да видиш дъгата,трябва да се примириш с дъжда.

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Новите китайски автомобили, сглобявани у нас - мнения.

#64 Непрочетено мнение от Izparitel » 24 фев 2012 21:58

Сещам се за една история /а дали е вярна не знам/:
Внасят в Япония първата партида американски леки автомобили и контролата ги връща защото открива, че на някои места до които няма видимост е боядисано немарливо. Американската страна възразява, че там никой няма да го види. Японците възразяват, че точно по това как е свършена работата там където не се вижда може да се се прецени колко качествено е изработен автомобила.
А това тук даже се и вижда! Какво ли очакват да си мислят за тях потенциалните им клиенти по този повод?
Винаги са възможни грешки на растежа при млада компания, но си мисля, че клиентите ще го приемат много по-добре, ако производителя си ги признае и коригира, отколкото да ги поучава високомерно.

Потребителски аватар
GT68
Нов
Нов
Мнения: 67
Регистриран: 11 фев 2012 22:08
МПС: Chevrolet Cruze Hatch 2.0 163h
От: София
Име: GT86

Re: Новите китайски автомобили, сглобявани у нас - мнения.

#65 Непрочетено мнение от GT68 » 27 фев 2012 00:18

Made in Ловеч

Аз съм за! Ама ми се струва много шум за нищо. Според мен колите са скъпи за това, което са. "Малолитражката" я разглеждах на автосалона през 2011 и си има всичко. Ако струваше 7-8 хиляди щях да съм и даже фен. Джипа "Hover" според мен е пълно недоразумение! Двигателя му е кошмар. Подобрен от китайците стар бензинов двигател на Митсубиши! 2012 година 2.4л бензин - 136кс. Купето му изглежда почти като истинско. И той си има всичко, ама нещо не е на ред като цяло. Според мен на цена 20000-25000 с "всички" екстри (срещу 32999) щеше да му е перфектно всичко, но на сегашната цена, най много Опел да разбият пазара с базовата си Антара с 2.4л бензинов двигател, защото в момента офертата им е цена абсолътно същата като на Ховър - 32700 (http://www.opel.bg/oferti-uslugi/tekush ... ntara.html)!

Потребителски аватар
miroki
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 3096
Регистриран: 19 май 2010 08:32
МПС: lanos 1.6 16V
От: varna
Име: miroki

Re: Новите китайски автомобили, сглобявани у нас - мнения.

#66 Непрочетено мнение от miroki » 27 фев 2012 22:57

Те с тези цени нямат шанс. Никакъв, докато поне не докажат, че са по-добро от другите.
До тогава твърдо поне 30 процента на долу трябва да са. Въпреки, че аз бих се замислил поне ако не са 50. Но това си е мое мнение.
А те другите станаха по-евини от тях, очаквам следващото им предложение.
Уеб дизайн и изработка на сайт!
Изображение

Daewoo - Lanos LPG Изображение
http://www.sitemiroki.net/

hulk
Минаващ
Минаващ
Мнения: 3
Регистриран: 28 авг 2012 14:28
МПС: aveo
От: sofia

Re: Новите китайски автомобили, сглобявани у нас - мнения.

#67 Непрочетено мнение от hulk » 28 авг 2012 17:45

Чакайте, че аз сега видях темата и ми стана интересно. Що ви се струват високи цените. Според мен пък са доста изгодни, обикновено за тея пари получаваш барака на колела, а наште коли се предлагат с доста екстри.

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Новите китайски автомобили, сглобявани у нас - мнения.

#68 Непрочетено мнение от slowtraveler » 28 авг 2012 17:59

Защото моделите не са утвърдени на пазара.
Това, което се вижда на пръв поглед е, че например интересния джип се предлага с изключително остарял и неактуален двигател.
Качеството на сглобка и конструкторската мисъл не ми се коментира, но например малоумния монтаж на газовата уредба навява някои мисли.
Сравнително ниския клирънс също ми е странен за толкова 'щръклест' джип.
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Новите китайски автомобили, сглобявани у нас - мнения.

#69 Непрочетено мнение от ogi » 08 ное 2012 19:37

Цитат от друг форум:
Писал съм в този форум по една друга тема. Видях, че се коментира и Great Wall. В случай, че някой е погледнал въпросния форум, аз съм "admin" или този, който го направи. Във форума няма цензура, хората си пишат каквото им е на сърцето, но не за това се включвам.


martinich написа на 30 октомври 2012 - 08:08 :

Eдно подобно описание на волекса, моля.


Аз карах Волекса, като част от промоционален тест драйв, за който ме поканиха, знаейки, че притежавам форума. Реших да не пиша ревю на колата по точно тази причина - за да не изглежда нагласено (аз нямам нищо общо с Great Wall или Литекс, кефя се че има завод в България и толкова).

Първо - Волекса, който ми дадоха бе на 4000км, произведен в България. За 4те дни които Волекса беше при мен, го карах на заварка. Разбирайте на прекъсвач през цялото време. Карах я общо към 500км, градско, магистрала и извънградско.

Предимства:
- колата определено има мощност, 100те й кс стоят прекрасно на това малко купе. Супер е за изпреварвания. Силите й свършват на магистралата с точно 170км/ч по километраж, 163 по GPS. Това е на 5та, не знам дали щеше да опре прекъсвача на 4та с тази скорост, че да опитам да изцедя още малко във високите.
- газовата уредба е просто невероятна - течна фаза, без изпарител. Дава поне толкова мощност колкото бензина (от Литекс твърдят, чрез дино графики, че се вдигат няколко конски сили защото LPG-то е с по-високо октаново число, а разхода на газ винаги расте, защото калоричната стойност на газта е по-ниска). С моето нечовешко каране, не успя да направи повече от 10 разход градско с климатик често.
- аудиото е страхотно, хубав бас, има usb & mp3 cd с 6 колони, което не е за вярване за тези пари
- климатика работи супер (тогава беше горещо), макар че си взима своето от мощност и разход (като всеки климатик)
- фаровете са много добри
- има ел огледала с прибиране, пак за тия пари евала, ел стъкла на всички прозорци са друг плюс
- има и парктроник
- лети джанти с читави гуми
- уредите са удобни, седалките също, отпред и отзад (аз съм 1.87 висок, пробвах ги и двете)
- 5 год гаранция с горните екстри за 15к лв, сори ама алтернативи няма - Дачия Сандеро с тези спецификации е към 19 бона (пак 90кс двигател, не 97)

Недостатъци:
- багажника е миниатюрен. Едно сакче, една раничка и толкова. Ако не се возят хора отзад могат да се дръпнат напред задните седалки и има място. Но иначе забравете за 4 човека с багаж за морето.
- не добре изолирано купе, над 120 вътре става много шумна (това е малка кола за града, нормално). Над 140 не можем да се чуем добре какво говорим.
- имам съмнения с противокорозионната защита - дали са добре покрити калници и тн. Може и да започне да гние на 6-7-8 години.
- практроника се бърка лесно от всякакви препядствия, но аз до сега кола с практроник не бях паркирал толкова
- двигателя не е толкова икономичен, колкото другите с тази мощност - за сравнение се сещам Dacia 1.5 MPI, Авео, Пунто и тн - средния им е около литър надолу за подобна мощност. Аз лично не бих препоръчал колата да се вземе без газ така или иначе. А газта я прави по-икономична от всички други алтернативи (не знам дали някой друг предлага кола в този клас с газ без да пада гаранцията, поправете ме ако греша)
- във форума хората много често се оплакват от проблемно каре на волана, фабричното трябва да се смени скоро след покупка, почва да тропа волана (не съм го изпитвал, не знам как да го опиша)

Това е, който иска да пита още нещо да пита. За мен колата за тия пари е супер. Не че бих си я взел - аз съм по по-големите седани (както се вижда от сигнатурата ми).
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
miroki
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 3096
Регистриран: 19 май 2010 08:32
МПС: lanos 1.6 16V
От: varna
Име: miroki

Re: Новите китайски автомобили, сглобявани у нас - мнения.

#70 Непрочетено мнение от miroki » 08 ное 2012 22:50

10 градско с климатик и зверско каране.
Аз това може би ще направя за 20 на 100.
С икономично го докарвам на 14 газ.
Въпреки всичко, на мен ми прилича, на не достатъчно платена реклама.
Бих си купил автомобил Волекс на 10 години и в добро състояние.
Да сме живи и здрави. Ще дочакаме.
Няма по-добър тест от 10 години каране на кола.
От моя скромен опит трофеят за сега се печели от Рено 19.
Като направя нужният стаж зад Ланос ще споделя отново.
Уеб дизайн и изработка на сайт!
Изображение

Daewoo - Lanos LPG Изображение
http://www.sitemiroki.net/

Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

Re: Новите китайски автомобили, сглобявани у нас - мнения.

#71 Непрочетено мнение от Vesko1 » 09 ное 2012 07:13

miroki написа: От моя скромен опит трофеят за сега се печели от Рено 19.
19-ката си беше класика в жанра.Моята шамад-ка и навъртях 80-90хил.за 5г...разтропах я отвсякъде,да съм вкарал 500лв макс през годините за консумативи и дреболии,след това я продадох за 1400лв на един който нищо не пипна по нея и инавъртя още 70к....колата и в момента се движи само на газ с махнат резервоар.....21годишна барака ,но върви.
Когато наще направят нещо подобно и се утвърди,веднага ще си взема такова българо-китайско недоразумение.... :D

Proximus
Напреднал
Напреднал
Мнения: 480
Регистриран: 02 окт 2009 10:32
Skype: bgproximus
МПС: Aveo 5
От: Varna
Име: Proximus

Re: Новите китайски автомобили, сглобявани у нас - мнения.

#72 Непрочетено мнение от Proximus » 09 ное 2012 13:07

На автоизложението поседях малко в един Волекс. Стори ми се доста приятно, текстил и приятни цветове. Определено по-добре от скърцащите пластмаси на Авеото. Отвън си е лъскарка, пък относно остарелият двигател, мнението ми е че атмосферните бензинки последните години се развиват толкова бавно, че годината на технологията е без особено практическо значение :| .
Но и аз като Тома Неверний се замислих дали купето е поцинковано, и се заврях да гледам задните калници (не че ще успея да преценя) :) Направи ми впечатление един голям болт, завит в тази част на прага която изскача точно пред задните гуми. Та се оказа, че въпросният болт свързва ламариненият праг с някаква черна метална планка, която пък от своя страна е свързана със задното окачване :^)
Относно шума, колите на изложението със шумоизолация на подкалниците започваха от 20хил.лв нагоре.

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Новите китайски автомобили, сглобявани у нас - мнения.

#73 Непрочетено мнение от slowtraveler » 09 ное 2012 13:17

Proximus написа:....относно остарелият двигател, мнението ми е че атмосферните бензинки последните години се развиват толкова бавно, че годината на технологията е без особено практическо значение ....
Разликата е очебийна. И в литрова мощност, и като разход...
Не може да се пуска в днешни дни 136к.с. двигател 2.4 бензин с ужасяващ разход, пък бил той и на газ...
При условие, че 1.8 атмосферни двигатели отдавна достигнаха 140к.с., а 2.4 са над 200к.с.
Дори 1.6 двигателчетата вече са около 130к.с., а по-малкия двигател има по-малко загуби...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Proximus
Напреднал
Напреднал
Мнения: 480
Регистриран: 02 окт 2009 10:32
Skype: bgproximus
МПС: Aveo 5
От: Varna
Име: Proximus

Re: Новите китайски автомобили, сглобявани у нас - мнения.

#74 Непрочетено мнение от Proximus » 09 ное 2012 18:25

За големите мотори не мога да коментирам. Но ако трябва да сравня мотора 1.5 на Волекс със 97к.с. и 138нМ при 4200об/мин, с последният Екотек 1.4/101к.с./132нМ при 3800об.мин, нещата стоят на кантар леко в полза на Екотека. А ако се върнем 10г. назад същият Екотек е 90к.с. и 125нМ/4000об.мин. За това пиша, че прогреса във времето, може би и заради екологията, ми се вижда незначителен. Да не говорим че самото усещане за силата на двигателят идва от въртящият момент и неговата постоянност в оборотите, а не от максминалната мощност.
А темата за разхода на даден двигател много пъти сме я въртели че е крайно субективна, най-малкото понеже тук не играе само мотора, но и теглото и аеродинамиката на купето, качеството на пътят по който се кара и т.н.

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Новите китайски автомобили, сглобявани у нас - мнения.

#75 Непрочетено мнение от slowtraveler » 09 ное 2012 20:17

За Волекса 1.5 също имам известни съмнения, че е добре, но за 2.4 бензинката....... :!:
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Отговори

Върни се в “Общ форум за автомобилният свят”