Помощ за отец Иван....

Теми на всякаква тематика

Помогнахте ли?

ДА
4
57%
ЩЕ ПОМОГНА
1
14%
НЕ
2
29%
 
Общо гласове: 7

Съобщение
Автор
Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Помощ за отец Иван....

#1 Непрочетено мнение от slowtraveler » 11 окт 2012 20:01

Смятам, че този човек заслужава уважение и помощ....

Интервю пред OFFNews:
http://offnews.bg/index.php/110745/otet ... -vaglishta" onclick="window.open(this.href);return false;
Отец Иван има нужда от помощ. В дома за сираци в Нови хан близо 200 души ще останат без храна до Коледа. “Складовете се празни, няма храна”, сподели отец Иван.
Домът за сираци “Св. Николай” при храм “Св. Троица” в Нови хан приютява 104 деца.
Във Facebook вече има група, която да помогне на дома.
Пред OFFRoad Radio отец Иван обясни как можем да помогнем:

-Добър ден, отец Иван, какво е положението днес?
-Добър ден, дойдоха хора, направиха дарение и до края на месеца успяхме да съберем провизии.
-Искате да кажете, че до края на този месец помощите са почти събрани?
-Събрани са, но до Нова година и Коледа ще имаме нужда от много помощ от вас.
-От какво имате най-много нужда?
-Картофи, лук, брашно, захар, въглища, зелен боб, грах.
-Дрехи за децата трябват ли?
-Не, дрехи имаме в изобилие, трябва ни храна.
-Какво друго трябва освен храна?
-Дърва и въглища, както и търсим парно котле около 150 вата, втора употреба, ако можем да купим. Имахме две, но те изгоряха.
-Създадена е Facebook група, която призовава хората да помогнат на дома в Нови хан. Как, кога и къде хората ще могат да ви помогнат?
-В Нови хан се намираме, в долния край на селото, по всяко време на деня, ако желаят могат да закупят провизиите, ако искат могат да ни помогнат с дарение на банковата ни сметка.
-Защо всъщност провизиите свършиха в дома?
-Тази година дарителите са много по-малко, отколкото минали години. В дома се увеличиха нуждаещите се за помощ. Едното се увеличава, другото се намалява.
-Колко е капацитетът на дома?
-До сега бяхме 200 човека, сега си тръгнаха 4-5, но веднага се запълнихме пак.
-Колко деца има в него?
-104.
-На каква възраст са те?
-Имаме от бебета до ученици в 12 клас. Имаме 45 ученици и 20 в детската градина.
-Къде учат децата?
-В селото, в Семинария и в Пирдоп.
-Хората, които няма как да помогнат с храна и провизии, как могат да помогнат от чужбина?
-Могат да пращат пари по банковата сметка, дори и в евро, те ще се обърнат в лева.
-Кой се грижи за децата в дома?
-Повечето от бебетата са с майки, има и по-възрастни хора, които се грижат за някои от децата.
-Отправете своя призив към хората, нещо, което искате да кажете.
-Искам да благодаря на всички, които ни помогнаха и се отзоваха на нашия зов.



Фейсбук групата вече има 84 души, които ще помогнат на отец Иван.
Помощта ще се събира в четвъртък – 11 октомври, на улица ул. Цветна градина № 72 между 18:00 и 19:30 часа.
Ако няма как да помогнете с провизии, може да го направите по банков път
Дом за сираци “Св. Николай” при храм “Св. Троица”, БУЛСТАТ: 175743823 или 175236581 Банкова сметка: UNI CREDIT BULBANK,клон Елин Пелин IBAN: BG72UNCR 96601000411600, BIC: UNCRBGSF
Според мен финансовата помощ е за препоръчване, защото иначе в момента ще се получи пренасищане с продукти, а след месец нещата или ще са изядени, или развалени, и отчето пак ще е в изходна позиция....

На сайта има удобна форма за плащане през epay....
http://www.svetinikolai.org/" onclick="window.open(this.href);return false;
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Proximus
Напреднал
Напреднал
Мнения: 480
Регистриран: 02 окт 2009 10:32
Skype: bgproximus
МПС: Aveo 5
От: Varna
Име: Proximus

Re: Помощ за отец Иван....

#2 Непрочетено мнение от Proximus » 12 окт 2012 19:16

Вчера и аз го гледах интервюто. И за пореден път ме хвана яд, като се сетих за какви глупости се харчат част от дънъците ни, и че църквата ни всъщност не е никак бедна.
Но нейсе, вярвам че добрите хора и инициативи трябва да се подкрепят според индивидуалните възможности... и пак ме хваща яд, като се присетя колко относително заможни хора има в държавата ни, които не са дарили и 1лв в полза на обществото, допуснало те да са такива.

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Помощ за отец Иван....

#3 Непрочетено мнение от slowtraveler » 12 окт 2012 20:10

Proximus написа:Вчера и аз го гледах интервюто. И за пореден път ме хвана яд, като се сетих за какви глупости се харчат част от дънъците ни, и че църквата ни всъщност не е никак бедна.
Но нейсе, вярвам че добрите хора и инициативи трябва да се подкрепят според индивидуалните възможности... и пак ме хваща яд, като се присетя колко относително заможни хора има в държавата ни, които не са дарили и 1лв в полза на обществото, допуснало те да са такива.
Напълно съм съгласен Proximus...
По принцип винаги подхождам с недоверие към подобни инициативи.
Но конкретно този човек ми стана интересен преди години, когато бе започнал тази своя дейност.
И следих развитието - човека ПРАВИ нещата, като е много навътре в детайлите - знае какво му трябва във всеки един момент, а не да е хвърлил на някой калфа 'рутинните' задължения, а той да обира лаврите.
Е, има и издънки като незаконните сгради, които веднага бяха 'надушени' от държавата и замалко да изхвърлят хората на улицата през зимата...
Сега вече си знае урока...
А от самата църква - май само благословията... :^)
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Отговори

Върни се в “За общи теми от живота”