За и против безкасовото плащане на сметки

Теми на всякаква тематика
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: За и против безкасовото плащане на сметки

#31 Непрочетено мнение от slowtraveler » 27 авг 2012 10:44

pamporov написа:Направи си справка за наличност по твоята сметка, след като извършиш плащане, на другия ден пак си направи справка. Ще видиш разликата от 40ст. Факт!
Навярно ползваш 'микросметка' или нещо друго ти взема тези 40ст (май точно справката за наличност бе платена, но аз никога не съм я ползвал, защото директното електронното банкиране от банката, издател на картата ми е по-удобно за справка, а и е безплатно)...
Ползвам дебитни карти на ПИБ и Юнионбанк с директна транзакция (а не през микросметки и т.н.).
Ползвам е-пей от създаването му (първата банка, позволяваща електронни разплащания бе ПИБ и затова станах техен клиент).
При плащане на битови сметки през epay 'битови сметки' от дебитна карта НИКОГА не се появяват каквито и да са допълнителни суми, нито в е-пей справката, нито в банковото извлечение...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
pamporov
Активен
Активен
Мнения: 571
Регистриран: 06 май 2012 22:27
Skype: g.pamporov
МПС: Lacetti 1.8; VOLVO S40 II
От: Plovdiv

Re: За и против безкасовото плащане на сметки

#32 Непрочетено мнение от pamporov » 27 авг 2012 11:31

Не, не ползвам микросметката, от нея се дърпат 5ст. само за СМС кода. Интересно, наистина може да ми дърпат тези 40ст. за проверката, но пък съм проверявал доста пъти и без да съм плащал сметки, просто ей така, да видя колко лв. имам в картата, а тогава не ми взима 40ст.?

А, сега се зачетох:
Услугата проверка наличност по карта е безплатна за клиентите по отношение на ePay.bg. Банката-издател на картата може да има такса за ползването на тази услуга. Допълнителна информация можете да получите от Вашата банка.

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: За и против безкасовото плащане на сметки

#33 Непрочетено мнение от ogi » 27 авг 2012 12:06

pamporov написа:Интересно, наистина може да ми дърпат тези 40ст. за проверката, но пък съм проверявал доста пъти и без да съм плащал сметки, просто ей така, да видя колко лв. имам в картата, а тогава не ми взима 40ст.?

А, сега се зачетох:
Услугата проверка наличност по карта е безплатна за клиентите по отношение на ePay.bg. Банката-издател на картата може да има такса за ползването на тази услуга. Допълнителна информация можете да получите от Вашата банка.
При Райфайзен примерно за тази проверка удържат 20ст./бр.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
nik
Напреднал
Напреднал
Мнения: 321
Регистриран: 02 яну 2010 15:06
Skype: sectord
МПС: Chevrolet Cruze 2.0 VCDi 150hp
От: Плевенско + София
Име: ЕН3600КА

Re: За и против безкасовото плащане на сметки

#34 Непрочетено мнение от nik » 17 сеп 2012 22:04

От близо 5 години плащам всякакви сметки само чрез Интернет банкиране. Досега не съм имал проблеми! В PayPal съм регистрирал виртуална дебитна карта Visa, а необходимата за конкретното разплащане сума превеждам "по картата" малко преди разплащане. :rock:
Chevrolet Cruze 2.0D LT VCDi 150 hp MT ---ex.---
[url]http://www.spritmonitor.de/en/detail/377931.html[/url]

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: За и против безкасовото плащане на сметки

#35 Непрочетено мнение от Izparitel » 06 ное 2012 10:55

slowtraveler написа:При плащане на битови сметки през epay 'битови сметки' от дебитна карта НИКОГА не се появяват каквито и да са допълнителни суми, нито в е-пей справката, нито в банковото извлечение...
Изображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: За и против безкасовото плащане на сметки

#36 Непрочетено мнение от slowtraveler » 06 ное 2012 10:59

Прав си - при последната промяна на Тарифата на банката и при мен се появиха такива суми ( 30ст/превод)..
Явно нещата се променят....
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Отговори

Върни се в “За общи теми от живота”