Да живееш в БГ - безценно! Само да нямаше толкова българи...

Теми на всякаква тематика
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Да живееш в БГ - безценно! Само да нямаше толкова българ

#16 Непрочетено мнение от ogi » 16 апр 2012 13:16

Понеже темата хвана определна насока, да вметна, че колата бе паркирана на огромния паркинг на Техномаркет, на съответно очертано свободно място, без да пречи на никой, та да не си помисли някой, че е това причината... Между другото на препълния паркинг, с липса на места, през 2 коли от моята беше тази показна ситуация:
ИзображениеИзображение
:fubar:

Точно преди 2 часа карах по бул. Цар Борис Обединител, посока панаира и навлизайки в кръстовището с 6-ти Септември инстинктивно усетих нещо отдясно и за части от секундата се извърнах, видях, набих здраво спирачки и спрях аварийно на сантиметри от снаряда, преминаващ на червено... :-o Просто за части от секундата го забелязах, зачудих се тоя ще спира ли, или какво и вече инстинкта ми прикова педала за да спра на косъм, за да мине джигита.
Още ми държи влага какво щеше да стане...

Абе, майни, какво става при вас с движението, колите, паркирането? За 2 дни гости онемях просто!
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Да живееш в БГ - безценно! Само да нямаше толкова българ

#17 Непрочетено мнение от slowtraveler » 16 апр 2012 13:51

Оги, имал съм и доста по-фрапиращи случаи...
Например - светва зелено, колата пред мен тръгва, и аз зад нея. В следващия момент виждам 'снаряда' и набивам спирачки. В дясната лента хората се моткаха, така, че не бяха фактор. Но от лявата пресечка една девойка с опулени очи премина на чисто червено на сантиметри между мен и предходната кола.. За щастие - без никакви поражения...
А все пак девойката пресече 'по американски' булевард с две платна с по две ленти всяко и зелена ивица между тях.... И то - между напречно движещите се автомобили...
Случвало ми се е съседна кола да ме бута странично в задния ляв калник... А обяснението на шофьора - 'ами аз искам да си завия надясно' :x
Или пък стоейки около минута на червен светофара да връхлети отзад джигит и да отнесе микробуса, който стои вдясно от мен...
Или да срещна ТИР, изпреварващ в завой без никаква видимост, и да успеем и двамата да спрем на около 2м един от друг...
Засега повишеното внимание винаги ми е помагало.. Дано и за напред да е така...
Мисля че съм споделял и тук съвета на баща ми: добрия шофьор е не този, който не допуска грешки, а този, който може да компенсира грешките на другите'...
И отново да излезе сух от водата...
При определяне на скорост/дистанция грешките се случват...
Но за мен е не е грешка, а идиотизъм и недопустим 'непукизма', с който хора тръгват в еднопосочни улици, или спират на забранено място, или решават, че трябва да спрат в лява бърза лента натоварен булевард, за да пресекат двойна непрекъсната и да завият наляво 'щото са тръгнали натам'...
Това си е чиста проба малоумие - човека не му стига акъла да планира прост маршрут за да подходи към дестинацията от правилното място...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
miroki
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 3096
Регистриран: 19 май 2010 08:32
МПС: lanos 1.6 16V
От: varna
Име: miroki

Re: Да живееш в БГ - безценно! Само да нямаше толкова българ

#18 Непрочетено мнение от miroki » 16 апр 2012 16:00

Вчера написах и си изтрих мнението, но след това, което каза пиша пак.
При нас има агнета по 6 лв. живо тегло, сега, ако не си взел за другия празник, който идва вземай, направи едно курбанче и покани приятели.
Тъкмо ще имаш и за Гергьов ден някое краче в камерата.
Уеб дизайн и изработка на сайт!
Изображение

Daewoo - Lanos LPG Изображение
http://www.sitemiroki.net/

Proximus
Напреднал
Напреднал
Мнения: 480
Регистриран: 02 окт 2009 10:32
Skype: bgproximus
МПС: Aveo 5
От: Varna
Име: Proximus

Re: Да живееш в БГ - безценно! Само да нямаше толкова българ

#19 Непрочетено мнение от Proximus » 16 апр 2012 16:56

Сега като видях снимката се сетих за един познат, запален колоездач който имаше тесте със стикери "Паркирал си като идиот" и ги лепеше на всяка кола спряла на "огромната" ни вело-алея. Може би е уместно и шофьорите да се запасят с нещо подобно :D

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Да живееш в БГ - безценно! Само да нямаше толкова българ

#20 Непрочетено мнение от dsuzunov » 16 апр 2012 20:32

Абе, майни, какво става при вас с движението, колите, паркирането? За 2 дни гости онемях просто!
Нищо особено, просто се навъдиха много псевдо шофьори с купени книжки или дипломи за основно образование.
Изображение

Потребителски аватар
The Stig
Модератор
Модератор
Мнения: 2761
Регистриран: 20 мар 2010 19:43
Skype: hihit_
МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Re: Да живееш в БГ - безценно! Само да нямаше толкова българ

#21 Непрочетено мнение от The Stig » 17 апр 2012 11:00

dsuzunov написа:
Абе, майни, какво става при вас с движението, колите, паркирането? За 2 дни гости онемях просто!
Нищо особено, просто се навъдиха много псевдо шофьори с купени книжки или дипломи за основно образование.
Навсякъде ги има такива индивиди- шофират по някакви измислени от тях правила, винаги те са с предимство и т.н. ....
За паркираната А-класа- има хора, които нарочно спират така, за да не може близо до тях да се паркира, за да не ги ударят или надраскат. :n:
Изображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Да живееш в БГ - безценно! Само да нямаше толкова българ

#22 Непрочетено мнение от slowtraveler » 17 апр 2012 15:05

The Stig написа:...
За паркираната А-класа- има хора, които нарочно спират така, за да не може близо до тях да се паркира, за да не ги ударят или надраскат. :n:
Обикновено в такъв случай паркирам в малкото място зад задницата, като оставям около 5см до калника...
Така, че ако иска да излезе - може да даде само напред и може да се наложи да прави 100 маневри...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Да живееш в БГ - безценно! Само да нямаше толкова българ

#23 Непрочетено мнение от slowtraveler » 19 апр 2012 22:35

http://www.dnevnik.bg/novini_ot_vas/201 ... parkirane/" onclick="window.open(this.href);return false;
:lol: :lol: :lol:

Изображение
Час пик (17 ч.), Швейцария, учудването беше голямо! На втори поглед вече не беше учудване. Паркиране на място, където местното население дори не може да си го помисли, не е проблем за "майната"
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Да живееш в БГ - безценно! Само да нямаше толкова българ

#24 Непрочетено мнение от slowtraveler » 22 апр 2012 19:14

http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=890098" onclick="window.open(this.href);return false;
Сливен...
Граждани осуетили саморазправа над малко момче, съобщи за Дарик очевидец. Около 17.30 ч. на бул. „Янко Сакъзов” в Сливен бял бус със сливенски номер застигнал момче на велосипед. От буса слязъл мъж на около 40 години, свалил момчето - на 8-9 години, от колелото и започнал да го бие. Притичали хора, които задържали мъжа и извикали полиция. Според шофьора на буса, момчето крадяло капачки от гуми на автомобили и това довело до саморазправата.

Пристигналите полицаи снели данните на мъжа. Според очевидци детето е се чувства добре
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Да живееш в БГ - безценно! Само да нямаше толкова българ

#25 Непрочетено мнение от ogi » 22 апр 2012 20:51

...и кой е виновен?
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
The Stig
Модератор
Модератор
Мнения: 2761
Регистриран: 20 мар 2010 19:43
Skype: hihit_
МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Re: Да живееш в БГ - безценно! Само да нямаше толкова българ

#26 Непрочетено мнение от The Stig » 22 апр 2012 21:10

Щом са взели данните на мъжа... айде да е някой циганин, наркоман или от тоя вид... да го биеш. Но да посягаш на дете и то доста, според мен не е правилно. Да го хванеш, да му говориш, да го заведеш при родителите му- така да. Ясно е, че няма оправия, но не е това начина.
Изображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Да живееш в БГ - безценно! Само да нямаше толкова българ

#27 Непрочетено мнение от ogi » 22 апр 2012 21:14

The Stig написа:Щом са взели данните на мъжа... айде да е някой циганин, наркоман или от тоя вид... да го биеш. Но да посягаш на дете и то доста, според мен не е правилно. Да го хванеш, да му говориш, да го заведеш при родителите му- така да. Ясно е, че няма оправия, но не е това начина.
Ако беше цигле пак ли така щеше да напишеш? А възпитание, това-онова? Днес капачки, утре закаченото на капачките...
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
The Stig
Модератор
Модератор
Мнения: 2761
Регистриран: 20 мар 2010 19:43
Skype: hihit_
МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Re: Да живееш в БГ - безценно! Само да нямаше толкова българ

#28 Непрочетено мнение от The Stig » 22 апр 2012 21:57

ogi написа:
The Stig написа:Щом са взели данните на мъжа... айде да е някой циганин, наркоман или от тоя вид... да го биеш. Но да посягаш на дете и то доста, според мен не е правилно. Да го хванеш, да му говориш, да го заведеш при родителите му- така да. Ясно е, че няма оправия, но не е това начина.
Ако беше цигле пак ли така щеше да напишеш? А възпитание, това-онова? Днес капачки, утре закаченото на капачките...
Цигле или не, шанса да не стане човек от него е голям. И все пак си мисля, че един бой няма да го вкара в правия път. Не ми харесва идеята да се посяга на дете без значение от етноса му.

Иначе няма да откажа да разпусна напрежението, като нощно време спипам тъмни субекти да пипат по колата ми и да имам нещо здраво под ръка... :punch:
Изображение

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Да живееш в БГ - безценно! Само да нямаше толкова българ

#29 Непрочетено мнение от dsuzunov » 22 апр 2012 22:35

Повече от 22 години живея на границата със Столипиново, в непрестанен контакт с циганите.
Те не подлежат на възпитание!!!
Те не живеят и не желаят да го правят, според нормалните обществени порядки.
Те живеят според някакъв техен си ред и не признават нищо останало.
Имам познати цигани, сравнително образовани, които са успявали да възпитат според нашия морал, децата си.
Но те не спират с изненадите. Същият циганин, успя да подтикне едната си дъщеря да завърши висше образование в ПУ, но пак той спря сина си от училище в 9-ти клас, защото някой му бил два шамара и му взел златният пръстен. Сакън, да не пострада детето.
Пак този, коментираше, че времето през което дъщеря му е учила за висше, било загубено, щото не можела да си намери работа.
Тяхната ценностна система е 1000 години назад и още 50 в ляво.
Изображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Да живееш в БГ - безценно! Само да нямаше толкова българ

#30 Непрочетено мнение от Izparitel » 22 апр 2012 23:42

Офтопик:
Ей сега ще те емнат разни защитници на човешките права, че сегашното им положение не е по тяхна вина, а е в следствие на дискриминация прилагана към тях. Тоест те са жертва и за това, че много от тях не работят и крадат не са виновни те.

Отговори

Върни се в “За общи теми от живота”