Умни телефони (с анкета)

Теми на всякаква тематика

Какъв умен телефон ползвате

NOKIA
20
30%
SAMSUNG
18
27%
LG
0
Няма гласове
HTC
10
15%
IPHONE
2
3%
MOTOROLA
2
3%
SONY-ERICSSON
7
10%
ASUS
0
Няма гласове
ДРУГИ
8
12%
 
Общо гласове: 67

Съобщение
Автор
Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Умни телефони (с анкета)

#1 Непрочетено мнение от slowtraveler » 10 мар 2012 14:40

gochen написа:.....
А що се отнася до умни телефони, признавам само HTC. Останалите са компромис.
Не смятам, че някоя марка силно се отличава от другите...
Според мен при телефоните всичко е както при автомобилите - в зависимост от приоритетите (търсената функционалност и екстри) се избира различен телефон....
И затова за един човек е по-удобен даден телефон, а за друг - друга марка/модел...
Не смятам и, че НТС е нещо специално - просто една от добрите марки... LG и Самсунг също имат много добри модели. Iphone също е много добър за някои...
Сегашните процесори над 1GHz са приблизително еднакви като реакция - в смисъл, че за телефон са предостатъчни...
Повечето са с Андроид, което пък прави миграцията от една марка към друга много лесна и безболезнена (без смяна на стереотипа за работа)...
Спомнете си как бе на времето - гледаш Сони като голям камък след Нокия и обратното...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
gochen
Редовен
Редовен
Мнения: 116
Регистриран: 25 май 2011 23:01
Skype: gochew
МПС: Daewoo Espero 2.0 , 77kw, 95
От: Ostrov nad Ohří
Име: Камен

Re: Умни телефони (с анкета)

#2 Непрочетено мнение от gochen » 10 мар 2012 15:40

Давам пресен пример -приятел си купи нова Nokia C7. И направи голяма грешка - постоянно му забива, след това трябва да се рестартира...Сложи и 32ГБ МикроСД карта, като му я напълних, телефона стана бавен...Освен това навигацията му в телефона може да се използва само при включен интернет, което е глупост! С този модел C7 Nokia според мен се изложиха.
Да, телефоните , както и колите, са неща, които човек сам си избира според предпочитанията.

Да допълня - мисля си, че е хубаво, при положение , че човек дава толкова пари за умен телефон, да знае възможностите му и да може да ги използва на макс! Примери за обратното мога да дам много!
Който не може да живее, да....умира!

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Умни телефони (с анкета)

#3 Непрочетено мнение от Izparitel » 10 мар 2012 16:23

gochen написа:Сложи и 32ГБ МикроСД карта, като му я напълних, телефона стана бавен...
Като сe сетя, че първия ми компютър беше с хард 10 MB...
Ползвам Нокия N82. В общи линии съм доволен - истинска светкавица, прилична камера, има възможност да се сложи прилична GPS навигация. Недостаък - батерия, която не държи много.
С навлизането на толкова Android устройства се чудя :ches: кога ли сигурността им ще стане страшен проблем и ще стане задължително да имат инсталирани огнена стена и антивирусна.

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Умни телефони (с анкета)

#4 Непрочетено мнение от slowtraveler » 10 мар 2012 16:47

gochen написа:Давам пресен пример -приятел си купи нова Nokia C7. И направи голяма грешка - постоянно му забива, след това трябва да се рестартира......
Имах Нокия N82 - беше много удобен и сравнително малък телефон. За съжаление след 2-3 години активна експлоатация се шашна дисплея... И го бракувах...
След това преминах на N8...
GPS на нокиите работи желязно и без Интернет...
Ови Мапс бе разкошно приложение: безплатно смъкваш ПРЕДВАРИТЕЛНО карти на интересуващите те държави, с гласови инструкции (автомобил или пеша), и интересуващите те категории (например паркинги, хотели, банкомати, ресторанти и т.н.)... След това можеш да преминеш ИЗЦЯЛО ОФЛАЙН...
Пробвал съм го неведнъж в роуминг... Всичко е въпрос на настройки...
Повечето от тези категории се появяват с бутон за телефон - директно им се обаждаш (също пробвано - в докато пътувах в Гърция си направих резервация на хотел по пътя)...
N8 имаше и хост USB (можеш да включваш флашки, външни HDD и т.н.)....
Започна да се рестартира сама след ъпдейт на фирмуера (Н8 практически не забива, защото следи дали има проблем - тогава се рестартира)... След оправяне на фирмуера всичко се оправи отново. Н8 я ползвах 1г и за целия период преди злощастния ъпдейт се е рестартирала веднъж.
И двете горепосочени нокии бяха с ксенонови светкавици - снимките нямат нищо общо в сравнение с LED светкавиците. И двете бяха с Карл-цайс оптики (N8 е с 12Mpix камера).
За 32GB памет не съм се замислял - 16+8mSD са ми напълно достатъчни и за снимки и за някоя друга музичка (аварийна, защото в колата си имам 6xCD с MP3)..

Сега Самсунга (Galaxy S II) вече е 'изчуруликал' 6MB за последните 2 дни... Така, че 100% има проблем със сигурността. Но не ме притеснява толкова - основното което ми е важно е бекъп на контактите. Другото се възстановява...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
gochen
Редовен
Редовен
Мнения: 116
Регистриран: 25 май 2011 23:01
Skype: gochew
МПС: Daewoo Espero 2.0 , 77kw, 95
От: Ostrov nad Ohří
Име: Камен

Re: Умни телефони (с анкета)

#5 Непрочетено мнение от gochen » 10 мар 2012 18:48

Съвестта ми изисква да бъда обективен - мисля , че всичките проблеми специално при модела Нокиа C7 се дължат на операционната и система - Симбиан. Т.е. проблема е софтуерен. Специално за моделите на Нокиа, за които които говорят колегите по-горе, не съм сигурен дали са на Андроид или не. Но специално за Андроид знам, че е най-добрата ОС за умни телефони....Така, че Операционната система на един телефон също има голямо значение и при избора трябва да се внимава.
Който не може да живее, да....умира!

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Умни телефони (с анкета)

#6 Непрочетено мнение от slowtraveler » 10 мар 2012 19:05

Нокиите ми бяха Симбиан...
И по принцип Симбиан се държи доста по-стабилно от Андроида, защото е доста по-затворена и по-проста система (само вижте например проблема с незатворените процеси или неосвободената памет на Андроид)...
Нокия С7 не съм имал, но имам съмнения, че зависването е вследствие от некоректно флашване на фирмуера от някоя фирмичка (телефона не е бил предназначен за България)...
Защото единствения проблем с моята нокия се получи точно вследствие на такова флашване...
А след оправяне на фирмуера сина ми я ползва отново безпроблемно...
Уиндоуска машина съм имал преди около 5г - и на нея се налагаше периодично рестартиране, както на Андроида ...
Докато Нокията не съм я пипал докато не създаде проблема (по моя вина - реших да я ъпдейтна с най-новия симбиан).
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
tosco
Минаващ
Минаващ
Мнения: 45
Регистриран: 24 фев 2010 21:25
МПС: Хубав
От: София
Име: Tosco

Re: Умни телефони (с анкета)

#7 Непрочетено мнение от tosco » 10 мар 2012 20:06

В момента Nokia N8. Без забележки с малки изключения. От време на време нещо припиукваше, но след ъпдейта на Беле вече си мълчи. Само дето ме дразни, че ми разхвърля иконите на картите-демек навигацията.
[url]https://www.facebook.com/%D0%94%D0%B8%D0%BC%D0%BA%D0%B8%D0%BD-%D0%95%D0%9E%D0%9E%D0%94-%D0%9C%D0%B5%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B8-%D0%B2%D1%85%D0%BE%D0%B4%D0%BD%D0%B8-%D0%B2%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B8-906949189363464/timeline/?ref=hl[/url]

Потребителски аватар
miroki
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 3096
Регистриран: 19 май 2010 08:32
МПС: lanos 1.6 16V
От: varna
Име: miroki

Re: Умни телефони (с анкета)

#8 Непрочетено мнение от miroki » 10 мар 2012 22:38

Аз поради счупване на едната пластина за батерията(кой ме би по главата, че ми се видя изкривена), временно съм със старият си телефон около 7 годишен Нокиа 1600 черен.
И с изумление установих колко е хубав, със 4 дена активни разговори батерия и около 7 с по-малко разговори.
С просто меню и много добър звук и се чува и ме чуват отлично.
И досега мисля е най-добрият телефон, само за телефон.
Имам някаква глупава Нокия от преди 3 месеца, която като ми говорят се чува от зад от високоговорителят (тези популярните с фенерчето може би беше 3550 и за захвърлих в един шкаф на работа).
Та докато ми стане пластината на телефона, се радвам на хубав телефон.
После ще се радвам и на останалите екстри, донякъде преобладаващи над самият телефон.
Уеб дизайн и изработка на сайт!
Изображение

Daewoo - Lanos LPG Изображение
http://www.sitemiroki.net/

Потребителски аватар
Marky
Редовен
Редовен
Мнения: 101
Регистриран: 04 ное 2007 22:30
МПС: CHEVROLET AVEO 1.4, 94к.с.
От: Пловдив

Re: Умни телефони (с анкета)

#9 Непрочетено мнение от Marky » 11 мар 2012 10:41

Имам Samsung Galaxy S - малко поостаря, но още е на ниво. Имал съм и HTC.
Не знам от къде са тези впечатления за Android телефоните.
Лично аз нямам никакви проблеми до сега. Всичко върви доста гладко.
А синхронизацията с Google Reader, Picasa, Gmail, Google Documents, Calendar и др. просто няма равна.
Най-важното за мен е постоянната и безпроблемна връзка с интернет (Wi-Fi или 3G),
а вече кой за какво си използва смартфона си е негова работа.
Ако се използват възможностите - има смисъл. Ако е само за слушалка - не.
AVEO - 1.4, 94к.с.

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Умни телефони (с анкета)

#10 Непрочетено мнение от slowtraveler » 11 мар 2012 11:34

Негативите от Андроида ми са заради следните наблюдения:
Понякога (без видима причина) забавя затварянето на линията със секунда-две...
Току погледнеш използваната памет - над 500МБ... В края на деня пробвам 'изчистване на паметта' и изведнъж ползваната памет спада на 260-280МБ... Да има допълнителни програми за зачистване, но за мен като програмист това не е добре изпипана и 'полирана' ОС към момента.
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
gochen
Редовен
Редовен
Мнения: 116
Регистриран: 25 май 2011 23:01
Skype: gochew
МПС: Daewoo Espero 2.0 , 77kw, 95
От: Ostrov nad Ohří
Име: Камен

Re: Умни телефони (с анкета)

#11 Непрочетено мнение от gochen » 20 мар 2012 13:16

Така...разбих си телефона :sweat: . Беше HTC Kaiser 2. Старичък, но добър. Бях си му турил навигация на цяла Европа и си го ползвах 2 години...Сега премислям да си купя пак HTC, но ще внимавам с каква ОС ще го взема. Понеже съм си малко хакер, искам да бъде такава ОС, на която най-лесно се инсталират програми.
Някой има ли на представа Уиндоус 7 за телефон как е?
Който не може да живее, да....умира!

Потребителски аватар
Ilyan
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 959
Регистриран: 07 ное 2007 10:07
Skype: ilyan-f1
МПС: ex. Leganza
От: София

Re: Умни телефони (с анкета)

#12 Непрочетено мнение от Ilyan » 23 яну 2013 11:32

Колеги, ще трябва да се сдобия с "умен" GSM. Трябва ми за работа. Ще се ползва за снимки и качването им в интернет и справки в интернет. Спрял съм се на Sony Xperia E dual и Samsung S7562 Galaxy S Duos. Искам да е с 2 сим карти, за де не се занимавам с два телефона, да е надежден и батерията да е колкото си може по-издръжлива. Ако имате и други предложения/впечатления, по възможност реални, ще ги взема предвид. Цена до 450лв (може и 500лв ако си заслужава).
Изображение

Потребителски аватар
JelqzkoJelqzkov
Редовен
Редовен
Мнения: 209
Регистриран: 14 яну 2013 22:44
МПС: Daewoo Tacuma SE 1.6 16V LPG
Име: Желязко

Re: Умни телефони (с анкета)

#13 Непрочетено мнение от JelqzkoJelqzkov » 23 яну 2013 12:15

Надявам се да ти помогна с това си мнение.
Имах Galaxy Y Duos.
Първите ми впечатления бяха много дорби с изключение на това, че трябваше да сменям активната сим карта преди да набера номер-а. И поне за мен беше досадно.
- изключително бавен
- копчето за отключване. Дали на мен ми е крив джоб-а но постоянно бе отключен
- много кратък живот на батерията. Не говоря чак толкова много, но 2 дни не ми се е слуучвало да го ползвам без необходимост от зарядка.
- забива - като казвам забива имам в предвид забива и рестар-та не помага.
- проблеми със картата памет - изгори една, а втората постоянно показваше, че я вадя и слагам.
Общо взето горещо не го препоръчвам.
Изображение

streetboll
Редовен
Редовен
Мнения: 205
Регистриран: 08 яну 2009 15:38
Skype: boretsa
МПС: daewoo nubira 1.6 16V комби
От: Девня
Име: Станислав

Re: Умни телефони (с анкета)

#14 Непрочетено мнение от streetboll » 23 яну 2013 18:14

Аз съм със Samsung Galaxy S2 и съм много доволен.Поне за сега не ми създава никакви главоболия имам го от година и половина.Като го взех и като му пуснах Wi-Fi -я онемях тегля с 4,8MB/s.
Преди месец взех на жена ми Samsum ACE 2 и двата телефона са с 16 гигабайта топулнотелна карта памет Kingston и няма никакво бавене.

Потребителски аватар
pamporov
Активен
Активен
Мнения: 571
Регистриран: 06 май 2012 22:27
Skype: g.pamporov
МПС: Lacetti 1.8; VOLVO S40 II
От: Plovdiv

Re: Умни телефони (с анкета)

#15 Непрочетено мнение от pamporov » 23 яну 2013 21:28

streetboll написа:.... топулнотелна карта памет .....
Може ли превод на тази думичка? :x

Отговори

Върни се в “За общи теми от живота”