CarSpending.com: Сайт за следене на разходите по МПС-то

За втората "жена" - колата и всичко свързано с нея.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: CarSpending.com: Сайт за следене на разходите по МПС-то

#46 Непрочетено мнение от dsuzunov » 17 ное 2011 19:52

На мен не ми пречи, че не пълня до горе.
Винаги зареждам в литри, а не в левове и карам до като свърши.
На края, с последни издихания, пробегът ми е с разлика от +/- 1 км, което не оказва влияние.
Само, ако можеше да си вкарам километража при предишните зареждания, че в момента не ми дава среден разход.
Изображение

Veseliq
Минаващ
Минаващ
Мнения: 27
Регистриран: 28 окт 2011 20:13
Skype: veseliq
МПС: Honda Accord 2004 i-CTDi
От: София

Re: CarSpending.com: Сайт за следене на разходите по МПС-то

#47 Непрочетено мнение от Veseliq » 17 ное 2011 23:08

dsuzunov, километража както писах не влияе на изчислението на разхода (но по-натам ще направя да може да се редактира километража). Разхода се смята ако си отбелязваш зарежданията като пълни (ако наистина са пълни ще е и верен като бонус :)) и се взима предвид изминатия път и количеството гориво.
Изображение

Потребителски аватар
The Stig
Модератор
Модератор
Мнения: 2761
Регистриран: 20 мар 2010 19:43
Skype: hihit_
МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Re: CarSpending.com: Сайт за следене на разходите по МПС-то

#48 Непрочетено мнение от The Stig » 18 ное 2011 16:34

Veseliq, какво стана с моя проблем ? Защо не иска да извади от общите литри вече изтрито показание ?
Изображение

Потребителски аватар
miroki
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 3096
Регистриран: 19 май 2010 08:32
МПС: lanos 1.6 16V
От: varna
Име: miroki

Re: CarSpending.com: Сайт за следене на разходите по МПС-то

#49 Непрочетено мнение от miroki » 18 ное 2011 18:14

Veseliq написа: Проблема с частичните зареждания, които не отбелязваш, че са "частични" е, че системата ги мисли за пълни. Тоест ако сипваш винаги едно и също количество и винаги го сипваш горе долу при еднакво празна бутилка - изчисленията ще са горе долу пълни. Но ако веднъж сипеш 20л, караш 200км и сипеш 10л, системата ще мисли, че си изминал 200км с 10л, тоест разход 5/100. А той разхода ти е бил 10/100 да кажем, просто си сипал по-малко втория път.

Ако говорим за дългосрочна статистика е безразлично дали ще си редактираш старите зареждания - с времето средния разход каквито и аномалии да изкарва заради грешно въведени данни, ще се нормализира. Тоест веднъж ще ти изкара 5/100 щом не отбелязваш зарежданията като частично, другия път ще ти изкара 20/100 и статистиката ще се нормализира около 10/100, което е реалния разход. Но просто така не можеш да си правиш сметка в краткосрочен план - ако искаш да видиш колко точно ти харчи колата по даден маршрут или колко ти харчи градско/извънградско - краткосрочните статистики ще са относително грешни.
При мен краткосрочните са си напълно верни, защото са по мои сметки карам, докато свърши газта. Слагам за 20 лв. и пак така и виждам с 14 или 15 литра колко километра минавам, и се мери съвсем точно.
Но в системата явно от начало за това не ми е дало разхода защото бях отбелязал, че не е пълна (после изтрих всичко и наново), а пък аз така до лятото мога и да не си видя разхода, което ми унищожава краткосрочният контрол, то и сезонният дори ще замине. Не са много хората които редовно пълнят до горе. То дори не е препоръчително освен при тръгване на дълъг път.
Та според мен ако има вариант след зареждане или преди това да се отбелязва празна бутилка, и да смята от там ще е по-вярно. И ще се случва по-често, от пълната.
По ирония на съдбата разхода който ми излиза е точно този който трябва да е, с комбинирано градско и извънградско.
Уеб дизайн и изработка на сайт!
Изображение

Daewoo - Lanos LPG Изображение
http://www.sitemiroki.net/

Veseliq
Минаващ
Минаващ
Мнения: 27
Регистриран: 28 окт 2011 20:13
Skype: veseliq
МПС: Honda Accord 2004 i-CTDi
От: София

Re: CarSpending.com: Сайт за следене на разходите по МПС-то

#50 Непрочетено мнение от Veseliq » 19 ное 2011 16:20

Колега, както казах, ако винаги пълниш до едно и също ниво бутилката и отбелязваш, че зареждането не е частично (макар да е), разхода пак ще е верен. Ти сипваш за по 20лв, но ако да кажем утре сипеш вместо за 20лв, за 40лв, разхода ще ти е двойно по-висок от реалното. Но пък след като изразходиш бутилката ако сипеш пак за 20лв, ще е двойно по-нисък от реалното и пак ще се уравновеси на около 10л/100км.
Не са много хората които редовно пълнят до горе. То дори не е препоръчително освен при тръгване на дълъг път.
Не съм чувал да има проблем с пълнене на бутилки до горе, както казах 2 години карах кола на газ, винаги до горе съм я пълнил, но шофирам всеки ден и 30л бутилка ми стига за има няма 5 работни дни, ако наливам за по 10-20лв трябва да сипвам всеки ден или през ден... Да не говорим, че сайта не е за коли на газ, а за всякакви коли - хората, които карат много и ежедневно и така или иначе трябва за един месец да завъртат по 1-2 резервоара не им се занимава особено много да се редят на бензиностанции. А да смяташ от празен резервоар или празна бутилка е по-лошо, защото истински празна бутилка или празен резервоар значи колата ти да изгасне. Не мисля, че хората, които пълнят до горе са по-малко от хората, които карат докато изгасне колата.

Ето и малко статистически данни. В системата в момента има:

Общо: 1471 зареждания
Пълни зареждания: 1005
Частични зареждания: 466

Бензин
Общо: 560
Пълни: 318
Частични: 242

Дизел:
Общо: 530
Пълни: 366
Частични: 164

LPG:
Общо: 374
Пълни: 314
Частични: 60

Сега, ако изключим 2-3мата човека, които зареждат частично и отбелязват като пълни зарежданията, при газ е най-видно, че най-малко хора зареждат частично. Най-вероятно заради по-малкия размер на бутилките и малкото пари нужни за "до горе".

И не искам да си помислиш, че се заяждам, ни най малко!!! Просто аргументирам решенията взети с направата на системата :)
Изображение

Veseliq
Минаващ
Минаващ
Мнения: 27
Регистриран: 28 окт 2011 20:13
Skype: veseliq
МПС: Honda Accord 2004 i-CTDi
От: София

Re: CarSpending.com: Сайт за следене на разходите по МПС-то

#51 Непрочетено мнение от Veseliq » 19 ное 2011 16:25

The Stig написа:Veseliq, какво стана с моя проблем ? Защо не иска да извади от общите литри вече изтрито показание ?
Не иска, заради онзи бъг. Който се оказа, че е отвратителен за оправяне. Но ще гледам да го оправя днес.

Данните ти са оправени. За форумните картинки отнема 1-2 часа да се обновят.
Изображение

Потребителски аватар
The Stig
Модератор
Модератор
Мнения: 2761
Регистриран: 20 мар 2010 19:43
Skype: hihit_
МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Re: CarSpending.com: Сайт за следене на разходите по МПС-то

#52 Непрочетено мнение от The Stig » 19 ное 2011 18:59

Veseliq написа:
The Stig написа:Veseliq, какво стана с моя проблем ? Защо не иска да извади от общите литри вече изтрито показание ?
Не иска, заради онзи бъг. Който се оказа, че е отвратителен за оправяне. Но ще гледам да го оправя днес.

Данните ти са оправени. За форумните картинки отнема 1-2 часа да се обновят.
Благодаря ! :y:
Изображение

Veseliq
Минаващ
Минаващ
Мнения: 27
Регистриран: 28 окт 2011 20:13
Skype: veseliq
МПС: Honda Accord 2004 i-CTDi
От: София

Re: CarSpending.com: Сайт за следене на разходите по МПС-то

#53 Непрочетено мнение от Veseliq » 20 ное 2011 15:20

Докато правя големите неща, качих и някои по-малки подобрения.

- В таблицата със зарежданията има иконки, над които като минете с мишката излиза изминатия път градско / извънградско (ако сте попълвали) - може да се наложи да натиснета CTRL+R 1-2 пъти, за да се изчисти кеша на CSS преди да заработи
- Можете да триете МПС-тата си вече
- Настройките за сигурност на МПС-то са отделени от добавянето/редактирането му.
- Оправени са други бъгове и малки неща в темплейтите
Изображение

Потребителски аватар
miroki
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 3096
Регистриран: 19 май 2010 08:32
МПС: lanos 1.6 16V
От: varna
Име: miroki

Re: CarSpending.com: Сайт за следене на разходите по МПС-то

#54 Непрочетено мнение от miroki » 20 ное 2011 19:59

А какви са тези 9 зареждания на всички.
Уеб дизайн и изработка на сайт!
Изображение

Daewoo - Lanos LPG Изображение
http://www.sitemiroki.net/

Потребителски аватар
miroki
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 3096
Регистриран: 19 май 2010 08:32
МПС: lanos 1.6 16V
От: varna
Име: miroki

Re: CarSpending.com: Сайт за следене на разходите по МПС-то

#55 Непрочетено мнение от miroki » 20 ное 2011 20:17

Въведох си ги отново, с показание, че не е пълен до горе, на лятоска ще си видя резултатите, ако не забравя да попълвам до тогава

При въвеждането най-лесно ставя като зареждането е описано при едното зареждане, а разходът му на другото, тъй-като там излизат и километрите. А долятото от това няма да има значение тъй-като ще има доста километри.
Това е последната корекция, която правя и приключвам.
Уеб дизайн и изработка на сайт!
Изображение

Daewoo - Lanos LPG Изображение
http://www.sitemiroki.net/

Потребителски аватар
nik
Напреднал
Напреднал
Мнения: 321
Регистриран: 02 яну 2010 15:06
Skype: sectord
МПС: Chevrolet Cruze 2.0 VCDi 150hp
От: Плевенско + София
Име: ЕН3600КА

Re: CarSpending.com: Сайт за следене на разходите по МПС-то

#56 Непрочетено мнение от nik » 21 ное 2011 22:04

Добра работа Veseliq! :beer:
Вече се регистрирах и аз, но все още не мисля да въвеждам данни - ще чакам възможност за прехвърляне на данни от spritmonitor !
Chevrolet Cruze 2.0D LT VCDi 150 hp MT ---ex.---
[url]http://www.spritmonitor.de/en/detail/377931.html[/url]

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: CarSpending.com: Сайт за следене на разходите по МПС-то

#57 Непрочетено мнение от ogi » 21 ное 2011 22:38

nik написа:Добра работа Veseliq! :beer:
Вече се регистрирах и аз, но все още не мисля да въвеждам данни - ще чакам възможност за прехвърляне на данни от spritmonitor !
Аз също.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
miroki
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 3096
Регистриран: 19 май 2010 08:32
МПС: lanos 1.6 16V
От: varna
Име: miroki

Re: CarSpending.com: Сайт за следене на разходите по МПС-то

#58 Непрочетено мнение от miroki » 22 ное 2011 00:08

Veseliq написа:
Не са много хората които редовно пълнят до горе. То дори не е препоръчително освен при тръгване на дълъг път.
Не съм чувал да има проблем с пълнене на бутилки до горе, както казах 2 години карах кола на газ, винаги до горе съм я пълнил, но шофирам всеки ден и 30л бутилка ми стига за има няма 5 работни дни....
Не съм казал , че се заяждаш, както гледаш, гледам да ти помогна, аз разхода си го знам. (не искам надник де, но ако се натискаш няма да откажа :) )
Лятото можа да гръмне бутилката паркирана на слънце и пълна до горе. Поне вече имам един случай на излизане през покрива при един приятел. (Е имам и един в следствие на високо налягане - клапанчета, но да речем това си е неизправност) Та догоре, само при тръгване на път и вероятност да мина поне 100 км. Преди да паркирам за дълго.
Друг е въпросът за моето над 10 години каране на газ, че имам 10 литра разлика от едно до друго зареждане, при 2 пъти до горе, ако си чел форума ни, сигурно си видял темата ( в разход е някъде). Та при газ след 20 зареждания ще е вярно. Няма къде да ходи. Иначе едната ми беше 60, сега 52 литра.
А да смяташ от празен резервоар или празна бутилка е по-лошо, защото истински празна бутилка или празен резервоар значи колата ти да изгасне. Не мисля, че хората, които пълнят до горе са по-малко от хората, които карат докато изгасне колата.
На газ както се досещаш няма такъв проблем. Просто се минава на бензин.
Ето и малко статистически данни. В системата в момента има:

Общо: 1471 зареждания
Пълни зареждания: 1005
Частични зареждания: 466
Както бях писал и аз бях се отбелязал, като да е пълна до горе. Та нека да се замисля и останалите какви са. Или не са отметнали просто.
Лятото се кара повече и аз пълня до горе тогава. За това казах, че ще чакам, за резултата.
Уеб дизайн и изработка на сайт!
Изображение

Daewoo - Lanos LPG Изображение
http://www.sitemiroki.net/

Потребителски аватар
miroki
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 3096
Регистриран: 19 май 2010 08:32
МПС: lanos 1.6 16V
От: varna
Име: miroki

Re: CarSpending.com: Сайт за следене на разходите по МПС-то

#59 Непрочетено мнение от miroki » 04 дек 2011 18:02

Прежалих се и напълних в Петък до горе. Естествено пак не ми дава разхода. Сега ще изчакам да се изразходи вероятно, да ми даде разхода.
Ако има вариант, да се коригира системата.
Едно предложение.
В денят който се зарежда да се вкарва зареденото количество, а в деня който се прави следващото зареждане, да се въвежда изминатите километри на предното. Защото точно тогава се знаят. Иначе се пише на един лист и после всичко се въвежда. А излизат километрите от пробега и става кофти.Но първото зареждане трябва да се коригира и при двата начина.
в спиритомер всичко се коригира и въвежда по-лесно.
Ако не е проблем погледни ми зарежданията как са, че вече не ми се вкарват отново. Вкарах ги по няколко начина (поради невъзможност за коригиране) и повече не ми се занимава. Последният вариант, който вкарах е:
Едното е зареждане, а при второто се отчита изминатият път с новото зареждане и май системата зачита това за разход (новото гориво с километрите от старото) А трябва да отчита от горивото от предното зареждане.
Едиснтвеното което разбрах е, че има възможност да се вкарват по различни начини и дава различен разход при началото поне. При 300, 400 зареждания няма да има значение как са вкарани. Какво то си накаламбуриш това ще излезе от начало.
Уеб дизайн и изработка на сайт!
Изображение

Daewoo - Lanos LPG Изображение
http://www.sitemiroki.net/

Veseliq
Минаващ
Минаващ
Мнения: 27
Регистриран: 28 окт 2011 20:13
Skype: veseliq
МПС: Honda Accord 2004 i-CTDi
От: София

Re: CarSpending.com: Сайт за следене на разходите по МПС-то

#60 Непрочетено мнение от Veseliq » 20 яну 2012 01:22

Направих обща цена на км и цена за гориво на км. Ако цените ви се сторят съмнителни, докладвайте ми и ще видим как да ги подобрим. В момента за общата цена на км пробег взимам разликата на максималния и минималния километраж и смятам общо похарчените пари спрямо него. Ако например имате само два километража въвеждани из системата, да кажем 100 000 и 100 500 - значи системата смята, че сте изминали с колата си общо 500км. Ако от тук нататък въвеждате зареждания и добавяте разходи без да отбелязвате километража, но пък въвеждате похарчени пари, то цената на километър пробег ще стане много голяма. Скоро ще направя импорта, честно казано има само едно нещо да направя преди него.

Освен това в последно време бяха добавени възможност да добавяте комерсиални МПС-та (камиони) и други по-малки подобрения.
Изображение

Отговори

Върни се в “Общ форум за автомобилният свят”