Измами при покупко-продажба на МПС.

За втората "жена" - колата и всичко свързано с нея.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
bufet
Минаващ
Минаващ
Мнения: 18
Регистриран: 14 авг 2011 02:14
МПС: matiz
От: sofia

Измами при покупко-продажба на МПС.

#1 Непрочетено мнение от bufet » 15 ное 2011 13:53

...не се ядосваи, мен пък ми зеха матиза вчера и маи напускам клуба, понеже го купих само с малък талон, понеже големия бил в приятел на продавача а тои бил в чужбина за месец, а аз много харесах колата и я взех така за което вината си е само моя и няма нужда да се изредите да ми кажете че така не се прави :geek: и вчера докато излизах от оптиката една патрулка ми препречи пътя и ме арестуваха заедно с колата :drunk: казаха че колата се издирва и че е крадена, по късно се оказа че не е крадена а е "обсебена" демек собственика я дал да я ползва на този от които я купих а тои не му я връща и междувременно тои ми я продал, и така колата се връща на собственика, аз съм сменил всичко възможно по колата + полиране на фаровете и 4 чисто нови зимни гуми дебика на около 80-100км и съм духнал една супа и те така

Съобщение от модератор:
Премествам тук някои мнения от други теми, като се надявам да бъдат полезни и по-лесно достъпни, както и за повече взаимопомощ. Закачам също така тази тема, за да може повече хоря да се предпазят и да внимават.
ogi

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Измами при покупко-продажба на МПС.

#2 Непрочетено мнение от dsuzunov » 15 ное 2011 15:22

В случая, тебе ще те пишат за свидетел срещу продавача.
Само чрез твоите показания може да се докаже обсебването.
Изображение

Потребителски аватар
bufet
Минаващ
Минаващ
Мнения: 18
Регистриран: 14 авг 2011 02:14
МПС: matiz
От: sofia

Re: Измами при покупко-продажба на МПС.

#3 Непрочетено мнение от bufet » 15 ное 2011 15:35

то положението се изясни горе-долу, собственика е казал на полицията на кого е дал колата, те са го извикали за разпит, тои разказал че я дал на 2-ри (от които аз съм я купил) те са го извикали и него и тои казал че ми я е продал и казал и сумата за която ми я е продал дори, но ми няма данните и те немогли да се свържат с мен и обявили колата за издирване, телефона на коиот аз трябваше И му звънях след месец за прехвърлянето беше изключен естественно, и сега аз съм дал показания, но общо взето колата се връща на собственика, а аз със неговите показания че ми е продал колата евентоално да си търся правата в друго районно на територията на което е станала продажбата. Поне се радвам че се знае кои на кого я е дал, и че не ме обвиняват в кражбе че можеше и да е по зле, но все пак ще опитам да пусна една жалба пък да видиме какво ще стане

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Измами при покупко-продажба на МПС.

#4 Непрочетено мнение от Izparitel » 15 ное 2011 15:39

Ако ще си търсиш парите май ще трябва да минеш през съдебна процедура. Дано да имаш документи!

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Измами при покупко-продажба на МПС.

#5 Непрочетено мнение от ogi » 15 ное 2011 15:48

Сделката без нотариус ли мина?
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
todortv
Модератор
Модератор
Мнения: 1923
Регистриран: 02 окт 2008 08:04
МПС: daewoo nubira II 1,6 16 V
От: В.Търново

Re: Измами при покупко-продажба на МПС.

#6 Непрочетено мнение от todortv » 15 ное 2011 16:36

Към подобната тема http://daewoo-chevrolet.com/forum/viewt ... =31&t=6179
Pavloi написа:....От сервиза ми се обади и ми каза,че един от спирачните апарати е запекъл и са го раздвижили,но след като се прибрах в Пловдив и закарах колата на канал установих,че двата задни спирачни апарата ги няма.....
Защо ще ти казва,че проблема е точно в спирачния апарат?Можел е да измисли
нещо друго,защото е ясно,че като се прибереш първо там ще погледнеш.
Да не се окаже,че и той не знае ,че "майсторите" са свалили апаратите.
Защо да търсиш апарати ,като знаеш къде са твоите?

А,маркучите как са затапени?
Последна промяна от todortv на 15 ное 2011 18:30, променено общо 1 път.
Ако искаш да видиш дъгата,трябва да се примириш с дъжда.

Proximus
Напреднал
Напреднал
Мнения: 480
Регистриран: 02 окт 2009 10:32
Skype: bgproximus
МПС: Aveo 5
От: Varna
Име: Proximus

Re: Измами при покупко-продажба на МПС.

#7 Непрочетено мнение от Proximus » 15 ное 2011 16:52

Хмм, при продажбата на семейната Вектра нотариуса изискваше освен баща ми (собственика, чието име е вписано в талона), и майка ми да присъства в качеството си на съпруга и съсобственик. Едва ли нотариус може да е прехвърлил/съставил пълномощно за автомобил, при все че продавача не е нито реален собственик, нито разполага с пълномoщно от него. Все едно аз да успея да продам лизинговият си автомобил на някого си. Общо взето "измамата" изглежда следствие от заобиколени законови процедури от страна на купувача.

tespo
Минаващ
Минаващ
Мнения: 2
Регистриран: 07 ное 2011 21:25
МПС: Golf
От: Plovdiv
Име: Tencho

Re: Измами при покупко-продажба на МПС.

#8 Непрочетено мнение от tespo » 15 ное 2011 17:25

АВТОКЪЩА К АВТО 2
град Враца, ОРЯХОВСКО ШОСЕ - ОПИТНО ПОЛЕ, 0889322290
Това е адреса на автокъщата!!!
Пазарих се с четири човека и всеки дава акъл.Винаги съм странял от малките автокъщи,но просто нямаше друга такава кола която исках.
Маркучите са затапени с тапи.

Потребителски аватар
bufet
Минаващ
Минаващ
Мнения: 18
Регистриран: 14 авг 2011 02:14
МПС: matiz
От: sofia

Re: Измами при покупко-продажба на МПС.

#9 Непрочетено мнение от bufet » 15 ное 2011 18:03

ей, заобиколени, аз обясних какво точно стана, не ви рева, споделих си в темата за матиза каквое станало, изпарител ми е преместил мнението в тази нова тема което е супер и може да е от помощ за други които се чудят как да постъпят ако им предлагат така автомобил, документи нямам за парите, но в неговите показания тои сам казва че ми я е продал и споменава сумата която съм му дал възоснова на това ще си пусна една жалба за измама, защото тои все пак обеща да извършиме прехвърляне след около месец, пък каквото стане, сумата не е толкова голяма че да си заслужава да водя дела и т.н., както и да е за сега са само разсъжденя като отида в роайонното на чиято територия извършихме сделката ще ви информирам какво са ми отговорили.

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Измами при покупко-продажба на МПС.

#10 Непрочетено мнение от Izparitel » 15 ное 2011 18:09

Офтопик:
bufet написа: изпарител ми е преместил мнението в тази нова тема което е супер и може да е от помощ за други които се чудят как да постъпят ако им предлагат така автомобил...
Май не съм точно аз, а ogi, който дори се е подписал в първия пост от темата. ;)

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Измами при покупко-продажба на МПС.

#11 Непрочетено мнение от dsuzunov » 15 ное 2011 20:00

Май, по-добре е да заведеш граждански иск в съда.
Или направо иди в прокуратурата и пусни жалба при дежурен прокурор.
От там, преписката ще отиде в съответното РУПолиция.
Изображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Измами при покупко-продажба на МПС.

#12 Непрочетено мнение от ogi » 15 ное 2011 20:31

Колега bufet, аз преместих мнението ти и създадох тази тема тук, ако не желаеш да бъде така и не искаш да съществува, кажи и веднага ще я затрия. Просто исках да получиш съвети, както и други хора да внимават.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
bufet
Минаващ
Минаващ
Мнения: 18
Регистриран: 14 авг 2011 02:14
МПС: matiz
От: sofia

Re: Измами при покупко-продажба на МПС.

#13 Непрочетено мнение от bufet » 15 ное 2011 20:43

не, напротив нямам нищо против, то съвети кои знае какви няма как да получа понеже нещата са ясни, нека да остане темата може и да е полезна на някои, докато бях в районното ми разказаха за една Х5-ца дето един човек я купил пак изгодно с голям и малък талон но собственика пак бил в чужбина по работа и уж брат на собственика я продавал и тои изгорял човека с много по голяма сума, така че се случва на всеки аз платих матиза колкото един аифон горе-долу, за мен не са нито много нито малко пари, взех го защото беше много запазен отвътре и от вън и беше купен от бг а не нов внос, а и не съм мислел че някои би задигнал матиз затова не съм се съмнявал кои знае колко, а и които е купувал кола от търговец знае що за слаткодумници са, важно е да сме живи и здрави, от днес пак ровя по сайтовете за друга кола :whew:

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Измами при покупко-продажба на МПС.

#14 Непрочетено мнение от slowtraveler » 15 ное 2011 21:08

Колеги, аз под 'покупка' разбирам извършване на сделка.
В случая не виждам такава сделка... Повече прилича на даване на капаро (100%) но без приключване на сделката (то и без започване)...
Знаете, че няма как да се сключи сделка без представяне пред нотариуса на всички заинтересовани страни - продавач (ако е семеен, то представянето пред нотариуса и на другия собственик на семейното имущество - съпругата/съпруга е задължително)...
Без необходимите документи - голям талон и т.н. също няма как да мине сделка.
Наистина е добре тази тема да остане, за да бъдат хората по-внимателни....
Преди месец и нещо продавах Калоса - купувача не можеше да я прехвърли веднага (излизаше зад граница). Разбрахме се - колата при мен докато има готовност. Капаро (срещу квитанция), и 'замразяване' на сделката докато колегата му се появи възможност за приключване на формалностите.
Като се отвори такава възможност - с жената под ръка и двамата купувачи с документите ...
Всичко приключва за 10 минути - новия собственик е спокоен, че колата наистина си е негова. Аз съм спокоен, че каквото и да стане натам, аз не нося отговорност за колата....
Трябва да се научим да се съобразяваме с формалностите...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Измами при покупко-продажба на МПС.

#15 Непрочетено мнение от dsuzunov » 15 ное 2011 21:40

Преди няколко дни, ме викнаха в КАТ да снимам кола с интервенция по VIN-а /номера на рамата/
Освен, че бяха присадили планката с нов номер, но бяха поставили и фалшив стикер с данни за автомобила на колоната м/у двете леви врати.
На колегата експерт му направило впечатление, че производствената година, маркирана в/у стъклата е 2004г, а по документи, колата е произведена 2006. При проверка данните от стикера, се казва, че номера на боята не съществува в продуктовия каталог на марката.
В последствие се установява и интервенцията по номера на рамата.
Новите "собственици" я бяха купили от Разградско и и бяха изгоряли с над 8000лв.
Не зная как е в другите градове, но ОДМВР Пловдив предлага срещу заплащане от 50 лв, проверка за "чистотата" на автомобила. Проверява се в информационните масиви за издирване и техническа проверка на VIN.
Изображение

Отговори

Върни се в “Общ форум за автомобилният свят”