Някой да ползва Kindle, или други ел. четци (ebook readers)?

Теми на всякаква тематика
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Някой да ползва Kindle, или други ел. четци (ebook readers)?

#1 Непрочетено мнение от ogi » 07 окт 2011 20:08

Поръчах си Kindle 3 Wi-Fi + 3G, но познат да ми го донесе от там, че в БГ и в британските сайтове се оливат с цените просто... :swear: а и ще спестя транспорт+митоо+ддс+разправии в митница+загуба на време, или сумарно от 139 долара до към 4-500лв иначе ако се купи тук.
Това, което ме притеснява е, че на моя човек там в магазина му казали, че 3G-то не било глобално. В сайта на Амазон се твърди, че 3G важи за 99 държави по света, включително и у нас, имам и приятел с такова и 3G си работи пълноценно и навсякъде има интернет, където има телефонен обхват. Някой знае ли дали има серия, която да си работи само в щатите? :?::
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
Marky
Редовен
Редовен
Мнения: 101
Регистриран: 04 ное 2007 22:30
МПС: CHEVROLET AVEO 1.4, 94к.с.
От: Пловдив

Re: Някой да ползва Kindle, или други ел. четци (ebook reade

#2 Непрочетено мнение от Marky » 14 окт 2011 00:08

Оги, не знам дали си погледнал последното Kindle Fire Wi-Fi, което е с цена от 199$? Заслужава много и за разлика от 60$ получаваш не само четец на книги, но и пълнофункционален цветен таблет с операционна система Андроид и двуядрен процесор и много други предимства пред останалите Kindle-та.
Иначе аз имам смартфон Samsung Galxy S смартфон, който е с 4" дисплей и го ползвам за ел. четец, но за мен все още книгата на хартия надделява.

П.П. Относно 3G-тo, ако имаш приличен смартфон, то ще си с план с включен интернет и посредством Wi-Fi Тethering, можеш да шерваш нет-а си. Т.е мобилния нет от телефона да го ползва Кindle-то посредством Wi-Fi.
AVEO - 1.4, 94к.с.

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Някой да ползва Kindle, или други ел. четци (ebook reade

#3 Непрочетено мнение от ogi » 14 окт 2011 10:40

E-ink няма нищо общо с LCD. Не знам дали си виждал това чудо на техниката, но идеята е, че четеш нещо подобно на истинска хартия. У-вото кара 1-2 месеца без зареждане, и батерията се хаби от прелистване само, изображенеието се получава без подсвет на екрана
http://en.wikipedia.org/wiki/E_Ink
Не се интересувам от таблети и умни телефони. Имам десктоп, лаптоп, джипиес, отключен като покет.

Ел. книжката е вече при мен :) Само, че не съм я отворил още, че е подарък. Тия дни може да пиша впечатления, ако някой въобще се интересува...
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
Marky
Редовен
Редовен
Мнения: 101
Регистриран: 04 ное 2007 22:30
МПС: CHEVROLET AVEO 1.4, 94к.с.
От: Пловдив

Re: Някой да ползва Kindle, или други ел. четци (ebook reade

#4 Непрочетено мнение от Marky » 14 окт 2011 20:07

Е супер, щом идеята е изцяло за четене на книги, то това е Устройството. :y:
Със здраве да си го ползваш и да кажеш впечатления като го поразцъкаш.
AVEO - 1.4, 94к.с.

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Някой да ползва Kindle, или други ел. четци (ebook reade

#5 Непрочетено мнение от ogi » 14 окт 2011 21:30

Marky написа:Е супер, щом идеята е изцяло за четене на книги, то това е Устройството. :y:
Със здраве да си го ползваш и да кажеш впечатления като го поразцъкаш.
Точно така - идеята е изцяло четене на книги! :) Една доста компактна машинка, чийто екран напълно успешно замества хартиения носител. Както казах - екрана е без подсвет и като видиш на живо ще се учудиш доста - изображението изглежда като залепен стикер на екрана, а всъщност може да се мени :) Просто уникално!

Всичко останало са екстри - аз държах да има Wi-Fi i 3G, защото второто е безплатно навсякъде, където има обхват на телефон!!! Тествано! Амазон имат договор с мобилните оператори на над 100 страни за напълно безплатен 3G/EDGE/GPRS интернет, само че това се отнася само за един модел - Kindle 3 keyboard (другите модели имат безплатен достъп само до библиотеката на Амазон за безплатни книги и до уикипедия). Точно за това си поръчах и този, естествено браузъра и навигирането не са от най-удобните, екрана има доста голям лаг /закъснение/ и е черно-бял, но това все пак е книга! Ако си нейде забит по света, или чукарите си е интернет под ръка. Не се препоръва тъч-скрийн устройствата също, защото основата на всичко пак е четене на книги, т.е. всичко, което стои пред екрана - пречи. Всъщност екрана, казано просто, е най-скъпото и важно нещо за това устройство и е черно-бял с 16 градации, но когато го видите на живо, ще разберете за какво става дума :-o
Май още е доста ново и малко хора са запознати с ebook...
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Proximus
Напреднал
Напреднал
Мнения: 480
Регистриран: 02 окт 2009 10:32
Skype: bgproximus
МПС: Aveo 5
От: Varna
Име: Proximus

Re: Някой да ползва Kindle, или други ел. четци (ebook reade

#6 Непрочетено мнение от Proximus » 16 окт 2011 10:52

Аз миналата година се бях зарибил да си търся такъв тип e-ink четец. Възпря ме това че цената е колкото на един нетбук (какъвто в последствие си взех), и това че PDF-ите не се преоразмеряват спрямо екрана на устройството, а е необходимо да скролираш постоянно по ширината му. Може би проблема ми беше че тези четци които гледах, бяха с размерите на тефтерчета, докато Kindle e съвсем друга работа.

Потребителски аватар
miroki
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 3096
Регистриран: 19 май 2010 08:32
МПС: lanos 1.6 16V
От: varna
Име: miroki

Re: Някой да ползва Kindle, или други ел. четци (ebook reade

#7 Непрочетено мнение от miroki » 16 окт 2011 11:51

Изглежда готино. Не съм ползвал обаче.
Уеб дизайн и изработка на сайт!
Изображение

Daewoo - Lanos LPG Изображение
http://www.sitemiroki.net/

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Някой да ползва Kindle, или други ел. четци (ebook reade

#8 Непрочетено мнение от ogi » 16 окт 2011 17:52

2 дни го разцъквам - нещо невероятно е! Има огромно количество книги вече, всякакви формати, а машинката предлага доста настройки за шрифтове, размери и разстояние - за четене е перфектно о можеш да си го нагодиш както искаш. 3-джито работи също перфектно, макар че киндъла е купуван в щатите - тук в БГ също предлага напълно безплатен интернет и то с прилична скорост. Има и огромно количество книги на български (читанка.инфо), няма проблем с кирилицата.

Пак казвам - екрана му няма нищо общо с който и да е LCD.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Proximus
Напреднал
Напреднал
Мнения: 480
Регистриран: 02 окт 2009 10:32
Skype: bgproximus
МПС: Aveo 5
От: Varna
Име: Proximus

Re: Някой да ползва Kindle, или други ел. четци (ebook reade

#9 Непрочетено мнение от Proximus » 12 ное 2011 16:01

ogi, мен снощи ме изненадаха с един такъв щатски Киндъл :uraa: . От това което си описал, мисля че е същият като твоят. И аз съм безкрайно впечатлен от възможностите и качеството. Не очаквах с браузъра да мога да джиткам из ФБ (макар и с известни трудности) и разглеждам снимки, като същевремнно слушам музика. А пък конвертирането на книги в киндълският формат да става само с едно мейлче. Ако ползваш векторни графики, респ. шрифтове, няма и помен от досадното пикселизиране. Предстои да тествам позиционирането по клетка в гугъл мапс :?::

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Някой да ползва Kindle, или други ел. четци (ebook reade

#10 Непрочетено мнение от ogi » 13 ное 2011 18:32

@Proximus радвам се, че си се сдобил с това нещо и си оценил какво се опитвах да обясня :) Споделяй разни интересни нещица за него, да обменяме опит. Аз взех този модела с екстрите, за да ползвам аз екстрите, а приятелката ми останалото, както се и получи всъщност :)
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Proximus
Напреднал
Напреднал
Мнения: 480
Регистриран: 02 окт 2009 10:32
Skype: bgproximus
МПС: Aveo 5
От: Varna
Име: Proximus

Re: Някой да ползва Kindle, или други ел. четци (ebook reade

#11 Непрочетено мнение от Proximus » 14 ное 2011 21:24

Ами краткият ми опит за сега сочи че няма нужда PDFите да се конвертират, просто обръщаш екрана landscape и може да се четеш спокойно без скролиране или да се дзвериш в буквите.
Вероятно си забелязал че когато движиш курсора из текст на Киндъл книга, отдолу излиза значението на конкретната дума във вграденият англисйко-английски тълковен речник. Търсих нещо подобно за немско-английски, но това което предлагат от коментарите си личи че не върши работа. И че търсенето продължава... иначе google translate си работи, макар и "зорлям" :D

Отговори

Върни се в “За общи теми от живота”