Превенция и рекет с радари, камери и светофари

За втората "жена" - колата и всичко свързано с нея.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Превенция и рекет с радари, камери и светофари

#121 Непрочетено мнение от Izparitel » 21 юли 2011 21:37

Какво става с някои камери по света?

Изображение
...Глобите за превишаване на скоростта с до 100 километра в час са получили по пощата шофьори на движещи се в гъст поток от коли, на попаднали в задръствания и дори на автомобили, които не могат физически да вдигнат отчетената. Например, 70-годишен местен жител е получил квитанция за плащане на глоби за това, че се е движил със скорост от 211 километра в час в колата си ВАЗ-21011...
Това е от Русия. Източник

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Превенция и рекет с радари, камери и светофари

#122 Непрочетено мнение от Izparitel » 12 окт 2011 22:53

Глобяват българин, минал на червено в Холандия преди година
автор: Людмила Станкова
trud.bg написа:Сто и шейсет евро глоба отнесе видински шофьор, който преди повече от година не спрял на червен светофар в Кралство Холандия.
А. И. бил засечен в нарушение на 17 юли 2010 г. в град Утрехт. На 28 март т. г. полицията в града постановява решение, с което на А. И. се налага глоба от 160 евро за неспиране на червено. Чрез българското Министерство на правосъдието холандските полицейски власти поискали българинът да бъде открит и да плати глобата.
Наложената санкция е потвърдена с решение на Видинския окръжен съд по силата на рамково решение на Съвета на ЕС за взаимно признаване на финансови санкции. А. И. не е оспорил нарушението и наложената санкция. Властите в Утрехт и Националната агенция за приходите ще бъдат уведомени, се посочва в решението на Видинския окръжен съд.
:sweat:

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Превенция и рекет с радари, камери и светофари

#123 Непрочетено мнение от ogi » 12 окт 2011 23:09

Кога ще стане и тук така...
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Превенция и рекет с радари, камери и светофари

#124 Непрочетено мнение от Izparitel » 08 фев 2012 21:24

Засечено из Интернет и касае района на София

Изображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Превенция и рекет с радари, камери и светофари

#125 Непрочетено мнение от Izparitel » 02 мар 2012 19:00

в. Дневник написа:Конституционният съд (КС) обяви за противоконституционно това, че шофьорите не могат да обжалват наказателни постановления и електронни фишове, с които е наложена глоба до 50 лева включително. Този текст е включен в закона за движение по пътищата и беше атакуван от омбудсмана Константин Пенчев. Решението е без особени мнения и е постановено вчера, става известно от сайта на съда.
"Ограничението да се обжалват наказателни постановления и така да се допусне осъществяване на правораздаване без да е гарантирана възможност за достъп до съд противоречи на чл. 119 от Конституцията. Същото би следвало да важи и за електронните фишове, доколкото те се приравняват от закона към наказателните постановления (чл. 189, ал. 11 ЗДвП).
Въобще санкционирането с наказателни постановления и издаваните въз основа на тях актове по чл. 189, ал. 13 ЗДвП е правораздаване и елиминирането на достъпа до съд, който окончателно да се произнесе по него, влиза в противоречие с принципа на правовата държава. Той е предизвикателство и срещу разделението на властите, доколкото освобождава от съдебен контрол изпълнителната власт по въпроси, които засягат правата на гражданите", пише в решението.
"Като причина за отказа от съдебно обжалване по чл. 189, ал. 13 ЗДвП в някои от становищата се посочва ниският размер на налаганата санкция. Според Конституционния съд подобно обвързване е неприемливо. Дадено административно нарушение може да представлява "маловажен случай’ не поради факта, че за него е определена ниска по размера си глоба. Обратно, глобата, ако все пак тя се допуска, ще е ниска, защото нарушението е "маловажен случай"
Дали нарушението е маловажен случай се определя, както показва законодателството, с оглед на други обстоятелства – най-вече дали е първо нарушение от този вид и дали настъпилите вреди са незначителни или въобще липсват. Казано най-общо, дадено поведение, което представлява нарушение, е маловажен случай, когато засяга в незначителна степен ценностите, с оглед на чиято защита то е било обявено за наказуемо", пише още в решението.
В искането си до съда, Пенчев посочи, че принципът на необжалваемост на административните актове, въведен с атакуваната норма и основан единствено на критерия "размер на наложеното административно наказание", противоречи на основни конституционни разпоредби. Той констатира, че този принцип на необжалваемост, нарушаващ човешки права, е застъпен и в редица други закони.
В искането си до КС омбудсманът е категоричен, че с атакувания текст законово е ограничено правото на гражданите на жалба и те са лишени от ефективно средство за защита.
РЕШЕНИЕ № 1 по конституционно дело № 10 от 2011 г

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Превенция и рекет с радари, камери и светофари

#126 Непрочетено мнение от dsuzunov » 25 мар 2012 23:14

Само за информация:
според чл.343Б от Наказателния кодекс
Чл. 343б. (Нов - ДВ, бр. 28 от 1982 г., изм., бр. 50 от 1995 г.) (1) Който управлява моторно превозно средство с концентрация на алкохол в кръвта си над 1,2 на хиляда, установено по надлежния ред, се наказва с лишаване от свобода до една година.
.
И тъй като това вече е инкриминирано деяние т/е е престъпление, а не административно нарушение, си върви с всички атрибути за едно престъпление.
-Задържане за 24 часа и криминалистическа регистрация.
Регистрацията е свързана със снимки с номер пред гърдите и снемане на отпечатъци от ръцете.
Хич няма да ми е приятно, на някой познат да правя такава регистрация.
Така че, правете си сметка като пиете.
Последният месец е пълен с такива гадни катастрофи, всичките след употреба на алкохол, че чак ми се отщява да ги посещавам.
Изображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Превенция и рекет с радари, камери и светофари

#127 Непрочетено мнение от slowtraveler » 26 мар 2012 16:35

Поддържам призива на Узунов - не си заслужава заради един алкохол или 5лв такси да се вкарвате във филми...
Напоследък често ползвам drink&drive услуга - по-скъпа е от такси в едната посока, но е по-евтина от такси в двете посоки.
И те карат в твоята кола, а не в някое раздрънкано такси...
Момчетата поне тук са много свестни - карат изключително внимателно и по правилата. Само дето се чака около 10-20 минути идването им - малко повече отколкото такси..

Иначе за снимките и отпечатъците - снимки ми правиха за паспорта (там отпечатъците не ги смятам), а отпечатъци с мазане с мастило на пръсти и длани ми правиха преди няколко години като потърпевш...
Не боли чак толкова много :lol:
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Превенция и рекет с радари, камери и светофари

#128 Непрочетено мнение от dsuzunov » 27 мар 2012 08:19

Иначе за снимките и отпечатъците - снимки ми правиха за паспорта (там отпечатъците не ги смятам), а отпечатъци с мазане с мастило на пръсти и длани ми правиха преди няколко години като потърпевш...
Не боли чак толкова много
Не боли...цапа.
Почва да боли като "настъпиш котето"
Твоето не е крим. регистрация, а вземане на сравнителен материал, който след проверката се унищожава.
Заради такива проверки вече достигам + два диоптъра.
Изображение

Потребителски аватар
gochen
Редовен
Редовен
Мнения: 116
Регистриран: 25 май 2011 23:01
Skype: gochew
МПС: Daewoo Espero 2.0 , 77kw, 95
От: Ostrov nad Ohří
Име: Камен

Re: Превенция и рекет с радари, камери и светофари

#129 Непрочетено мнение от gochen » 27 мар 2012 13:03

Здравейте, колеги. Тука има един полицейски цивилен автомобил червена Шкода Октавия. Значи, цял ден си върви по маршрута Остров - Вари ( около 13 км ), разрешената максимална скорост е 90 км/ч, само че пътя е като магистрала и никой практически не спазва ограничението! Та тая полицейска кола прави луди пари от глоби всеки ден!!! Глобата по възможност се плаща на място. Почти нямам познат който да не се е опарил от този автомобил! Макар , че всички я знаят, няма как да следиш все за нея, така, че рано или късно попадаш в капана! Незнам в България дали се практикува тази система с цивилни полицейски автомобили по пътищата, но според моите впечатления е супер-ефективна :@
Който не може да живее, да....умира!

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Превенция и рекет с радари, камери и светофари

#130 Непрочетено мнение от slowtraveler » 27 мар 2012 14:39

Ами виж на същата страница - 5 мнения над твоето е снимка на такъв...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
gochen
Редовен
Редовен
Мнения: 116
Регистриран: 25 май 2011 23:01
Skype: gochew
МПС: Daewoo Espero 2.0 , 77kw, 95
От: Ostrov nad Ohří
Име: Камен

Re: Превенция и рекет с радари, камери и светофари

#131 Непрочетено мнение от gochen » 27 мар 2012 14:42

Е, не ми се отваря снимката. Някои снимки не ми се отварят, някои - да. Трябва да си поиграя с браузъра....
Който не може да живее, да....умира!

zmiori
Активен
Активен
Мнения: 570
Регистриран: 05 яну 2009 22:19
МПС: Ланос 1,5 и Лада Самара
От: Търговище

Re: Превенция и рекет с радари, камери и светофари

#132 Непрочетено мнение от zmiori » 27 мар 2012 23:43

От 22-ри този месец На околовръстното на Търговище има монтирана камера посока Варна. Ограничението и в двете посоки е ограничено на 60 км/ч ????????. Ориентири от София към Варна след ОМВ, кръговото и ЕКО карайте бавно. От Вана към София след разклона за Разград има хранилка на КАТ намалете скоростта.
Съвет минавайте през града по улиците които ще ползвате няма трафик и има само 1 светофар хем по-бързо хем по-кратко. Майната им на тия дет монтират камерите /подбират мястото/ всички стационарни камери са наслагани на кофти места /храники, ясли и всякакви други "маси"/.
Вчера за белязах ограничение 30 км/ч на извън населено място. На изхода на Мокрен посока петолъчката на изхода от полигона.
Преди година ме спряха за неспазване на знак Б2 при навлизане в еднопосочно /всички катаджии казват че там е за "пресичане на път с предимство"/ и винаги има ченгета. Издразних се и прокоментирах че там все има някои да маа слънчогледа а на пътя за Шишеджам никога не ходят ченгета. Там пишлеметата си правят "дръпки", изля се поток от изречения от сорта на " то нее твоя работа къде ще застана аз". Да ама само след 2 седмици там загинаха 2 деца на по 18 години. И започнаха оправдания че това не било път от републиканската мрежа и други от сорта.
Камини от по 40-60 тона от кариера Драгоево минават през пъпа на града и никой не им прави проблем. Ама на хранилките винаги има "контролиращи". Има знаци толкова мръсни че не личи какви са, пътищата прашясали . За тия неща ги няма ама да тормозят водачите еша си нямат.
Оня ден се прибирам от смяна след 20:30 часа със Самара-та, колона от 4-5 коли сме куката като ме видя ще си счупи краката да бяга и да се мушне пред мен да ме спре, документите за проверка давам му Л.К. Ш.К талон, бележка за платен данък и "момъка" вика дай талона за Т.П. и гражданска. Отговорих му че има стикери за тая работа залепени на стъклото. Оня като избесня, ревна, щом ти ги искам ще ги даваш къв си ти бе та да ми казваш къде да гледам, я даи и паспорта за газовата уредба.
Колата е минала Т.П. средата на февруари 2012г. Миналогодишния преглед на АГУ-то е от август /тоест още е валиден/. Въпреки че го нося му казах че нямам. Другите документи му ги показах ама паспорта на газовата не. За почна да ме заплашва че щял да ме спре от движение и други такива глупости дойде колегата му и пита: какво става колега, и аз се обаждам че ми иска документ който е не задължителен и даже невалиден и че съм с редовен Т.П. ама той се пъни за него /в големия талон си пише че агрегата е много горивен газ/бензин. Ново дошлия ми каза да си прибирам бумагите и да се омитам от там, а стикерите са задължителни а ма те имали право и да поискат оригиналния документ.
Щом е така защо ги лепим по джамовете тия лепенки /въпроса е риторичен/.
granichar.org

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Превенция и рекет с радари, камери и светофари

#133 Непрочетено мнение от dsuzunov » 28 мар 2012 18:22

Много си прав за всичко
Изображение

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Превенция и рекет с радари, камери и светофари

#134 Непрочетено мнение от dsuzunov » 07 апр 2012 21:38

Днес регистрирах поредния пиян водач. Дрегера е показал над 2.5 и в 10 часа сутринта вонеше на бъчва.
Този път въпросният ще лежи ефективно в затвора, защото има издадена условна присъда, при това също за алкохол и това му деяние е извършено в срока на отлагане изтърпяването на предишното наказание.
Сега ще излежи и двете.
Изображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Превенция и рекет с радари, камери и светофари

#135 Непрочетено мнение от Izparitel » 07 апр 2012 22:36

Намерил е каквото си е търсил.

Отговори

Върни се в “Общ форум за автомобилният свят”