Наеми в София

Теми на всякаква тематика
Съобщение
Автор
akolevutd
Редовен
Редовен
Мнения: 220
Регистриран: 02 апр 2011 19:57
МПС: Daewoo Tacuma
От: Варна

Наеми в София

#1 Непрочетено мнение от akolevutd » 17 сеп 2011 13:02

Здравейте,

използвали ли сте фирми за търсене на квартира в София? Да препоръчате някоя? Другия месец ще търся квартира там.
Също така това реални снимки и наеми ли са...доста нереално евтини ми се струват: http://teodorat.bazar.bg/targovec.php?s ... &sp=1&_s=1" onclick="window.open(this.href);return false;

Поздрави

Потребителски аватар
lakomix
Минаващ
Минаващ
Мнения: 1
Регистриран: 17 сеп 2011 14:27
МПС: lanus
От: Sofia

Re: Наеми в София

#2 Непрочетено мнение от lakomix » 17 сеп 2011 14:46

Здрасти колега. Ще се опитам да ти дам максимално изчерпателен отговор, предвид това, че вече 9та квартира сменям в София.

Към настоящите момент, според мен ще са ти необходими следните пари за квартира:

1. Самостолятелна стая от апартамент на баба или дядо - 150 - 300лв в зависимост от квартала
2. 1-стаен апартамент (Студио) - 250 - 500лв
3. 2-стаен (1 спалня + кухня/трапезария) - 350 - 600лв
4. 3-стаен (2 спални + кухня/трапезария) - 450 - 700лв
5. и т.н

Имаш 2 варианта - хората предлагат гадни и хубави апартаменти. Не се подвеждай, за тези пари можеш да си наемеш хубав (със сравнително нови мебели) апартаменти. Просто някои баби си мислят, че могат цял живот да си дават 2-стайния апартамен на графа в окаяно състояние за 800лв без да инвестират и стотинка в него. Има много ново строителство и някои доста приятни предложения. Зависи вече в кой квартал искаш. Повечето стари апартаменти са в центъра. Новото строителство е по-скоро в по-крайните квартали и такива от типа на Манастирски Ливади - изключително ново строителство, но не до там добра инфраструктура - улици, осветление и т.н

Правило №1 - видиш ли обява, звъниш и питаш за нея.

Правило №2- Брокоре каже ли ти "Токо-що го отдадохме, искате ли да ви предложем нещо друго" директно затваряй телефона или просто пичовската им обясни, че търсиш нещо, което искаш да видиш предварително. Нито ти желаеш да си губиш времето с празни огледи, нито желеаеш да губиш тяхното време. Ще тръгнат да ти казват, че хубави им оферти са при тях и не ги показват. ДА ДА, кой ще крие хубуавото и няма да го покаже... не иска да го продава ли какво?

Правило №2 - Каквото и да ти казват - не им вярвай. В момента са умрели от глад и публикуват обяви, които не са реални - хубав апартамент на ниски пари. Търсят да им звъннеш само и те да ти предложат някоя кочина.

Правило №3 - Не се доверявай на "Адаптконсулт"

Правило №4 - Търси всеки ден.

Правило №5 - Въоръжи се с .. препоръчвам ти 2 месеца време за търсене - особено сега около септеври, когато всички са се върнали и всичко е заето. Ако не можеш толкова се надявам в рамките на 1 месец да успееш да си намериш.

Правило №6 - Намериш ли нещо, веднага го сключете сделката. Ако нямаш парите в момента, поне капарирай като задължително подпишете договор за капаро.


Препоръчвам ти сайтовете за имоти - imot.bg и homes.bg

Поздрави и да пишеш, когато си намериш :)
Уеб дизайн от класа се прави с любов и професионализъм!

Потребителски аватар
stinbg
Активен
Активен
Мнения: 793
Регистриран: 31 окт 2010 21:19
МПС: 206 cc, Citroen DS5 H
От: София
Име: Stoyan

Re: Наеми в София

#3 Непрочетено мнение от stinbg » 17 сеп 2011 21:16

Бих добавил да се ориентираш кой район ти трябва, че тя София е голямо село -от край до край ще стигнеш по-бавно отколкото от Бургас до Варна.Като уточниш квартала има агенции които се занимават само с този квартал ( или няколко съседни ) и могат да ти предложат повечко апартаменти.
Не мисля че цените за посочените райони са "нередовни" - според квартала и състоянието може да има 10 пъти разлика в цената.
Естествено най-добре е да си "спестиш" агенцията като си намериш директно апартамент от наемодателя-имаше някакви вестници за имоти, а и в нета ще намериш такива.
Не на последно място ако си решил да пребиваваш повече от 5 години ( а и да не си го решил ) сега моментът е доста подходящ да си закупиш апартамент и вместо наем да си плащаш вноските ( аз така изхарчих за 10 години един апартамент във вид на наеми ). Освен че ще се чувстваш по-комфортно, ще си го обзаведеш както си искаш за да ти е уютно, ще можеш и да го продадеш ако един ден не ти трябва повече или да го дадеш под наем ( не мисля, че ще загубиш нещо). Това естествено важи за по-дълъг престой.
Life's a journey, not a destination

akolevutd
Редовен
Редовен
Мнения: 220
Регистриран: 02 апр 2011 19:57
МПС: Daewoo Tacuma
От: Варна

Re: Наеми в София

#4 Непрочетено мнение от akolevutd » 17 сеп 2011 21:25

stinbg написа:Бих добавил да се ориентираш кой район ти трябва, че тя София е голямо село -от край до край ще стигнеш по-бавно отколкото от Бургас до Варна.Като уточниш квартала има агенции които се занимават само с този квартал ( или няколко съседни ) и могат да ти предложат повечко апартаменти.
Не мисля че цените за посочените райони са "нередовни" - според квартала и състоянието може да има 10 пъти разлика в цената.
Естествено най-добре е да си "спестиш" агенцията като си намериш директно апартамент от наемодателя-имаше някакви вестници за имоти, а и в нета ще намериш такива.
Не на последно място ако си решил да пребиваваш повече от 5 години ( а и да не си го решил ) сега моментът е доста подходящ да си закупиш апартамент и вместо наем да си плащаш вноските ( аз така изхарчих за 10 години един апартамент във вид на наеми ). Освен че ще се чувстваш по-комфортно, ще си го обзаведеш както си искаш за да ти е уютно, ще можеш и да го продадеш ако един ден не ти трябва повече или да го дадеш под наем ( не мисля, че ще загубиш нещо). Това естествено важи за по-дълъг престой.
Абе прав си, ама нямам 20-30к кеш за първоначална вноска :)

Потребителски аватар
stinbg
Активен
Активен
Мнения: 793
Регистриран: 31 окт 2010 21:19
МПС: 206 cc, Citroen DS5 H
От: София
Име: Stoyan

Re: Наеми в София

#5 Непрочетено мнение от stinbg » 17 сеп 2011 21:38

Като се вземе пред вид факта, че никой не купува, спокойно ще се договориш и за 10% първоначална вноска или за 0% - тоест на лизинг. Всичко е въпрос на желание - една позната каза, че в Швейцария в момента били много популярни 100 годишни ипотеки - тоест по-евтино ти излиза да "закупуваш" имот през банка ( те са пълни с такива имоти след кризата ), който всъщност няма да закупиш, но пък ще плащаш по-малко отколкото за наем на същия. :?::
Life's a journey, not a destination

Потребителски аватар
miroki
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 3096
Регистриран: 19 май 2010 08:32
МПС: lanos 1.6 16V
От: varna
Име: miroki

Re: Наеми в София

#6 Непрочетено мнение от miroki » 17 сеп 2011 22:28

akolevutd написа: Абе прав си, ама нямам 20-30к кеш за първоначална вноска :)
:) Преди години с подобна сума директно си купих жилището и сега можеш да си вземеш боксониера за тези пари.
После я продадох и вече изплащам следващия.
А и аз като другите преди това изплатих едно жилище по наеми.
Вярно, че е за Варна, но цените са сходни.
Само да допълня мнението за пътя Бургас Вана, по-удачно сравнение за пресичане на София е Варна Търговище, по-бързо се минава, че Бургас Варна е вече градско, както и Варна Балчик.
Уеб дизайн и изработка на сайт!
Изображение

Daewoo - Lanos LPG Изображение
http://www.sitemiroki.net/

akolevutd
Редовен
Редовен
Мнения: 220
Регистриран: 02 апр 2011 19:57
МПС: Daewoo Tacuma
От: Варна

Re: Наеми в София

#7 Непрочетено мнение от akolevutd » 18 сеп 2011 00:18

Сметнато живота под наем винаги излиза поне два пъти по евтин от един евентуален кредит от 50-60 к.
Ама както да е, няма да си купувам жилище и скоро няма да го правя(може би и никога няма да го направя). А и боксониера не бих си купил. Предпочитам под наем отколкото да работя, готвя и спя в една стая :)

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Наеми в София

#8 Непрочетено мнение от slowtraveler » 18 сеп 2011 02:41

Само за информация - при що годе добър кредит за 20г от 70х.евро, в края на краищата изплащаш обща сума около 130-135х.евро ....
Почти двойна сума на изтеглената... :ches:
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
miroki
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 3096
Регистриран: 19 май 2010 08:32
МПС: lanos 1.6 16V
От: varna
Име: miroki

Re: Наеми в София

#9 Непрочетено мнение от miroki » 18 сеп 2011 12:16

Е то винаги е двойна, и затова не исках, но като изплатих на хазяите първия и ми се прииска, боксониера, вярно тясно, но бях отделил 2 помещения в нея. Изплатих сия и си взех по-голям, та това е стъпало взе пак. Няма ше как да взема направо голям. Може и под наем да я дадеш после и ти връща заема.
Но това са само идея и споделяне опит, ти си взел решение, и нямам намерение да го променям. Конкретно за наема, колегата доста добре описа пътя, та там няма какво да добавя.
Успех с търсенето.
Уеб дизайн и изработка на сайт!
Изображение

Daewoo - Lanos LPG Изображение
http://www.sitemiroki.net/

Потребителски аватар
stinbg
Активен
Активен
Мнения: 793
Регистриран: 31 окт 2010 21:19
МПС: 206 cc, Citroen DS5 H
От: София
Име: Stoyan

Re: Наеми в София

#10 Непрочетено мнение от stinbg » 18 сеп 2011 14:17

slowtraveler написа:Само за информация - при що годе добър кредит за 20г от 70х.евро, в края на краищата изплащаш обща сума около 130-135х.евро ....
Почти двойна сума на изтеглената... :ches:
Така е, но колко поскъпнаха апартаментите от 2000 до 2010 ? Мисля малко повече от 3 пъти за 10 години, поне в Соф се намираше за 250$ м2 в младост през 1998-99.
Всеки наем е "подарък", въпроса е колко подаръци се готвиш да направиш, но над 5 години си е разхищение.
Отделно тези 70 евра дето ти ги дава банката днес, след 20 години ще струват не 2 а 3-4 пъти по малко ( инфлация ) - дали си на загуба :ches:
Life's a journey, not a destination

Потребителски аватар
Chevrolet_Cavalier
Редовен
Редовен
Мнения: 173
Регистриран: 22 мар 2009 06:02
МПС: Chevrolet Cavalier
От: Montreal

Re: Наеми в София

#11 Непрочетено мнение от Chevrolet_Cavalier » 18 сеп 2011 14:22

Аз съм дал апартамента си в София (кв. Гоце Делчев двустаен) за 350 лв. Кухнята и спалнята бяха отремонтирани и обзаведени с нови електроуреди. Холът беше на голи панели. Наемателите са си го отремонтирали с ламинат, стените са боядисани, изобщо е направен много добре. Като уреди сме им оставили печка, хладилник, пералня (всичките още бяха в гаранция), два телевизора, музикална уредба, лъжици, вилици .... донесоха си само чаршафите и се нанесоха. Четири години по-късно апартамента ми е в същото или по-добро състояние на това, което сме им оставили. Много съм доволен от хората и не бих ги изгонил. Гледам в ИМОТ.БГ, че наемите отново леко тръгват нагоре, но с търсене и упоритост се постигат успехи. Отделно след този месец цените би трябвало да паднат, защото ученици и студенти вече са се настанили и търсенето ще падне драстично. Бих препоръчал да се питат приятели, познати, колеги, защото не се знае, откъде ще изкочи заек.
За тук ще дам местен пример. Имам колега, който за апартамент като моя (тристаен) плаща 830$ наем. Отделно плаща и около 50-60$ паркинг на колата. Аз за моя плащам на банката 1160$ средно на месец. Неговият наем расте с 5% годишно, докато моя заем е фиксиран за срока и единствено повишаването на лихвите би ме накарало да плащам повече. Всеки може да си направи сметката кое е по-изгодно за него. Имам приятел, който се занимава с бизнес и живее в едно китно затворено комплексче под наем близо до околовръстното и бул. България. Наемът му е доста сериозен, но включва всичко, доколкото знам. Той ми каза, че предпочита да върти 100 000 евро и печели от тях повече, отколкото плаща наем не иска да ги върже в имот.

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Наеми в София

#12 Непрочетено мнение от ogi » 18 сеп 2011 16:37

Принципно най-добрия вариант е да плащаш наем, ако може да спестяваш паралелно, примерно колкото вноска и така все едно получаваш същото като банков заем, само че си мобилен и си на далавера, инфлацията едва ли би била колкото лихвите...
Колегата lakomix е обяснил много добре нещата.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Proximus
Напреднал
Напреднал
Мнения: 480
Регистриран: 02 окт 2009 10:32
Skype: bgproximus
МПС: Aveo 5
От: Varna
Име: Proximus

Re: Наеми в София

#13 Непрочетено мнение от Proximus » 18 сеп 2011 23:36

Абе той колегата тепърва ще се установява в София и може би варианта закупуване на жилище не би трябвало да стои на дневен ред.
От своя скромен опит бих го посъветвал, ако е възможно да съобрази локацията на бъдещата си квартира с тази на местоработата. Или поне да има удобен транспорт до нея. И да има на предвид че трамваите, макар и доста бавни, в час пик бият автобусите откъм скорост на предвижване. А за метро да не говорим...

akolevutd
Редовен
Редовен
Мнения: 220
Регистриран: 02 апр 2011 19:57
МПС: Daewoo Tacuma
От: Варна

Re: Наеми в София

#14 Непрочетено мнение от akolevutd » 04 окт 2011 12:59

Така, наех първата квартира в която влязох :lol:
400 лв, в Дружба. Напълно обзаведен(съдомиялна, хладилник, пералня, микровълнова, фритюрник, кухненски робот и т.н.), в доста добро състояние. Представлява хубава спалня, хол и кухненски бокс, който е доста приятен...с всичките му барплоти, абсурбатори и т.н. Намира се доста близо до цариградско шосе и от там града ми се отваря :tmi:

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Наеми в София

#15 Непрочетено мнение от ogi » 04 окт 2011 14:23

Айде добре дошъл в лудницата. Някой слънчев ден може да се засечем. :)
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Отговори

Върни се в “За общи теми от живота”