Съвет за лаптоп!

Теми на всякаква тематика
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
Ilyan
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 959
Регистриран: 07 ное 2007 10:07
Skype: ilyan-f1
МПС: ex. Leganza
От: София

Re: Съвет за лаптоп!

#46 Непрочетено мнение от Ilyan » 10 авг 2011 12:19

Видео картата Ati и някои графични програми не се "понасят". Предполагам по време на следването в университета ще й се наложи да ползва нещо от сорта на Архи-кад или друго.
Изображение

Потребителски аватар
miroki
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 3096
Регистриран: 19 май 2010 08:32
МПС: lanos 1.6 16V
От: varna
Име: miroki

Re: Съвет за лаптоп!

#47 Непрочетено мнение от miroki » 10 авг 2011 13:48

Е, чак проблем няма да има с толкова мощна карта, на работа Аутокатите 2008 са на радеон 9550 от много старо време и работят проектантите. Но, по принцип е по-добре ATI с AMD
Аз бях доскоро с ATI HD2600 pro, и Фотошопа и Корела ми нямат проблем.
Скоро се прецака, и пуснах вградената на дъното по-слабичка, GF 6100, и сега е мъка.
Е на NVidia драйвера по-ме кефи, и за 3д има опция, която не съм пробвал обаче.
Последна промяна от miroki на 12 авг 2011 16:22, променено общо 1 път.
Уеб дизайн и изработка на сайт!
Изображение

Daewoo - Lanos LPG Изображение
http://www.sitemiroki.net/

Потребителски аватар
Ilyan
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 959
Регистриран: 07 ное 2007 10:07
Skype: ilyan-f1
МПС: ex. Leganza
От: София

Re: Съвет за лаптоп!

#48 Непрочетено мнение от Ilyan » 10 авг 2011 14:47

SolidWorks 2007 не помня модела на Ati-то беше 512Мб, като изключа програмата и син екран. Преинсталирах драйвери, теглих най-новите от сайта им и нищо, докато не смених видеокартата.
Изображение

Потребителски аватар
miroki
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 3096
Регистриран: 19 май 2010 08:32
МПС: lanos 1.6 16V
От: varna
Име: miroki

Re: Съвет за лаптоп!

#49 Непрочетено мнение от miroki » 10 авг 2011 18:09

О, това според мен е грешкам, като стоп 0х00.... еди коя си.
Записваш грешката и от там се разбира проблема. Като чека на нашите коли.
Ати иска Фрейм уоркс инсталиран.
Обикновено проблем с паметта на картата (дефект или повреда)
дори и вирус може да причини това, също и неподходящ драйвер.
и др.
Но знае ли се.
Уеб дизайн и изработка на сайт!
Изображение

Daewoo - Lanos LPG Изображение
http://www.sitemiroki.net/

Потребителски аватар
The Stig
Модератор
Модератор
Мнения: 2761
Регистриран: 20 мар 2010 19:43
Skype: hihit_
МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Re: Съвет за лаптоп!

#50 Непрочетено мнение от The Stig » 10 авг 2011 18:24

Някой ползвал ли е модели на DELL с LED подсветка ? Някакви отзиви...
Изображение

akolevutd
Редовен
Редовен
Мнения: 220
Регистриран: 02 апр 2011 19:57
МПС: Daewoo Tacuma
От: Варна

Re: Съвет за лаптоп!

#51 Непрочетено мнение от akolevutd » 12 авг 2011 16:09

dsuzunov, не мисля че има какво толкова да се коментира.
Каквото и да прави щерка ти, няма да може да го натовари на 100%.
Това, че е с матов дисплей е чудесно. Другите монитори не струват. Не се вижда нищо.
Още по добре би било, ако и клавиатурата е със светещи бутони. Потърси за такъв лаптоп. Много по-удобно е.

Честно казано, ако не й трябва мощен лаптоп, вземи си нещо за около 700-800 лв. Нали знаеш, че в България почти не се внасят качествени лаптопи. Залага се на евтини боклуци като Toshiba Satellite, които задоволяват болшинството от хора.

Потребителски аватар
miroki
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 3096
Регистриран: 19 май 2010 08:32
МПС: lanos 1.6 16V
От: varna
Име: miroki

Re: Съвет за лаптоп!

#52 Непрочетено мнение от miroki » 12 авг 2011 16:38

То с тези процесори под 950 лв няма май.
дори и i3 да е, около 2,6GHz е добър.
Не си вземай по-слаб, най-малко core tu duo , от 2,5 GHz нагоре.
Все пак още поне 3 години ще се ползва.
за рама може до 4
Уеб дизайн и изработка на сайт!
Изображение

Daewoo - Lanos LPG Изображение
http://www.sitemiroki.net/

akolevutd
Редовен
Редовен
Мнения: 220
Регистриран: 02 апр 2011 19:57
МПС: Daewoo Tacuma
От: Варна

Re: Съвет за лаптоп!

#53 Непрочетено мнение от akolevutd » 12 авг 2011 16:51

Нали знаеш, че зависи за какво ще се ползва :)
За средно статистическата потребителка един качествен едноядрен 1.5 ghz cpu + 1gb ram ще е достатъчен доживот.
Така че трябва да се уточни за какво ще се ползва лаптопа. Иначе дискусията ни е безсмислена :)

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Съвет за лаптоп!

#54 Непрочетено мнение от ogi » 12 авг 2011 16:59

akolevutd написа:Нали знаеш, че зависи за какво ще се ползва :)
За средно статистическата потребителка един качествен едноядрен 1.5 ghz cpu + 1gb ram ще е достатъчен доживот.
Така че трябва да се уточни за какво ще се ползва лаптопа. Иначе дискусията ни е безсмислена :)
Не съм съгласен, проследни ъпгрейд на десктопа го правих преди 2 години само защото взе и за интернет да не стига и да се влачи, когато 1.6ГХз Семпронче и 1ГБ РАМ се оказаха, че ми завлачват при съвременните страници (джави, флашове, стрийминг), скорост на интернет (само един торент с даунлоуд 6-7-8 МБ/с заемаше целия ресурс) и т.н.

За съвременен маломощен лаптоп (не нетбук) са необходими според мен поне 2х1.6ГХз и поне 3ГБ РАМ, желателно 4 за да работи следващите 3-4 години бързо и акуратно. И както вече казах 2 пъти - екрана е много важен за мен. Този Д531, който влача с мен е 1440х900 - разкошен екран, но е от лъскавите и понякога пречат отраженията, но съм забелязал, че всички хубави дисплеи са такива и обратното - всички с матови екрани имат ниски резолюции, слаб ъгъл, ниска яркост, слабо контрастно отношение и ниска скорост на реакция - въобще все нисък клас.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Съвет за лаптоп!

#55 Непрочетено мнение от dsuzunov » 12 авг 2011 17:12

Лаптопа вече е при нас.
Този, който бях постнал в линка.
Тъй като, дъщерята е приета да следва геодезия, вероятно ще и се наложи да работи с Аутокад, Мкад и други подобни приложения.
Купихме го с препоръката и по съвет от колеги на жена ми, геодезисти.
Така че, да заповяда следващият, нуждаещ се от съвет, а аз все пак БЛАГОДАРЯ на отзовалите се. :bow:
Изображение

akolevutd
Редовен
Редовен
Мнения: 220
Регистриран: 02 апр 2011 19:57
МПС: Daewoo Tacuma
От: Варна

Re: Съвет за лаптоп!

#56 Непрочетено мнение от akolevutd » 12 авг 2011 18:51

ogi написа:
akolevutd написа:Нали знаеш, че зависи за какво ще се ползва :)
За средно статистическата потребителка един качествен едноядрен 1.5 ghz cpu + 1gb ram ще е достатъчен доживот.
Така че трябва да се уточни за какво ще се ползва лаптопа. Иначе дискусията ни е безсмислена :)
Не съм съгласен, проследни ъпгрейд на десктопа го правих преди 2 години само защото взе и за интернет да не стига и да се влачи, когато 1.6ГХз Семпронче и 1ГБ РАМ се оказаха, че ми завлачват при съвременните страници (джави, флашове, стрийминг), скорост на интернет (само един торент с даунлоуд 6-7-8 МБ/с заемаше целия ресурс) и т.н.

За съвременен маломощен лаптоп (не нетбук) са необходими според мен поне 2х1.6ГХз и поне 3ГБ РАМ, желателно 4 за да работи следващите 3-4 години бързо и акуратно. И както вече казах 2 пъти - екрана е много важен за мен. Този Д531, който влача с мен е 1440х900 - разкошен екран, но е от лъскавите и понякога пречат отраженията, но съм забелязал, че всички хубави дисплеи са такива и обратното - всички с матови екрани имат ниски резолюции, слаб ъгъл, ниска яркост, слабо контрастно отношение и ниска скорост на реакция - въобще все нисък клас.
с 2 ghz и 2 gb ram пускам фотошоп, макромедия флаш, 4 браузера(ie, safari, chome, ff), skype, ssh, httpd, svn, git, avast, word, dropbox, filezilla, utorrent, и темподобни едновременно. е не върви като пушка, но спокойно се работи :)

dsuzunov, честито. щом ще ползва такива програми наистина е ОК да има малко повече ресурси. лаптопа спор няма, че е доста задоволителен за цената си.

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Съвет за лаптоп!

#57 Непрочетено мнение от ogi » 12 авг 2011 20:25

@dsuzunov - честито! Както се казва - нали знаеш, че всичката електроника в крайна сметка идва от едно място ;) Машинката е добра.

@akolevutd - предполагам, че имаш огледало зад монитора, че като отвориш половината от цитираните програми, ще се наложи да се избръснеш докато се логваш в пощата си :o: :yawn: :lol:
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

akolevutd
Редовен
Редовен
Мнения: 220
Регистриран: 02 апр 2011 19:57
МПС: Daewoo Tacuma
От: Варна

Re: Съвет за лаптоп!

#58 Непрочетено мнение от akolevutd » 12 авг 2011 20:37

ogi написа: @akolevutd - предполагам, че имаш огледало зад монитора, че като отвориш половината от цитираните програми, ще се наложи да се избръснеш докато се логваш в пощата си :o: :yawn: :lol:
не, всичко си върви доволно. не прерфектно, но това са ми програмите, които са винаги пуснати(само флаша е според зависи)
само ако тръгна да отварям големи файлове във фотошоп ми идва повечко. заема по 1.5 рам само той и заради това си купих още една плочка рам :) реално вече си мисля да купя нещо по-ново, но не се знае дали ще е толкова скоро

но както да е. може моя компютър да е някакъв хакерски (купих го преди 4 години за 400 лв и даже тогава беше леко демоде). :uraa:

Потребителски аватар
miroki
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 3096
Регистриран: 19 май 2010 08:32
МПС: lanos 1.6 16V
От: varna
Име: miroki

Re: Съвет за лаптоп!

#59 Непрочетено мнение от miroki » 12 авг 2011 23:46

dsuzunov написа:Лаптопа вече е при нас.
Този, който бях постнал в линка.
Тъй като, дъщерята е приета да следва геодезия, вероятно ще и се наложи да работи с Аутокад, Мкад и други подобни приложения.
Купихме го с препоръката и по съвет от колеги на жена ми, геодезисти.
Така че, да заповяда следващият, нуждаещ се от съвет, а аз все пак БЛАГОДАРЯ на отзовалите се. :bow:
Честито, очаквам отзиви най-скоро, че май аз ще съм следващият :)
детето ме дърпа за ръкава постоянно, особено като видя какво чета :)
Пък като знам, че игри ще са поне 50 процента от нещата ми е ясно какво ще си взема.
И като знам, че нейния вече не го харесва, и седи при мен на 2х2,6 на АМД и пак зависва понякога с 64 бит. 7ца
Дано само задържи още малко промоцията или се появи друг удобен модел.
Но, очаквам коментар, може и на лично, както е по-удобно. Децата бързо ще си изградят мнение :)
Уеб дизайн и изработка на сайт!
Изображение

Daewoo - Lanos LPG Изображение
http://www.sitemiroki.net/

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Съвет за лаптоп!

#60 Непрочетено мнение от dsuzunov » 13 авг 2011 10:39

Коментар за възможностите ще направя веднага след като му се инсталира ОС.
Вероятно ще са две: Windows HP и Windows 7
Изображение

Отговори

Върни се в “За общи теми от живота”