Протест - Гражданска отговорност

Теми на всякаква тематика
Съобщение
Автор
dedal
Редовен
Редовен
Мнения: 109
Регистриран: 23 мар 2010 19:54
Skype: grigor_k
МПС: Daewoo Leganza
От: Varna
Име: Grigor Kolev
Контакти:

Протест - Гражданска отговорност

#1 Непрочетено мнение от dedal » 16 апр 2011 16:47

Здравейте!
Имам едно polo което не карам и не съм му платил гражданската. Получих едно уведомително писмо от гаранционен фонд че ще ми напишат акт ако в 14 дневен срок от подаването не направя нещо но писмото дойде на 16 ден и вече нищо не мога да направя. Автомобила не ми трябва старичък е и мисля да протестирам. Смятам да го спра пред входа на община Варна и да му сваля гумите за да си го гледат като паметник. Исканията ще са елементарни автомобила остава там докато гаранционен фонд не върне всички държавни пари които са изхарчили за писане на уведомителни писма и не ги инвестира в закърпване на дупките. Ако някой има подобен проблем със въпросните писма да заповяда. Призовавам и всички които имат стари и не използвани коли да дойдат и да блокираме входа на общината.

Съобщение от модератор:
Преместих темата в "За общи теми от живота", че нещо в "Леганца" не ми стои добре...
Fantomasss
Криле имат само тия, дето сърцето им иска да лети.

Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Re: Протест

#2 Непрочетено мнение от Fantomasss » 16 апр 2011 16:59

Чакай сега. Ако не си карам колата длъжен ли съм да си правя гражданска??? Аз не знам закона, но си мисля, че като реша да я карам ще й направя застраховка. Ами ако съм в чужбина и ме няма 2 години какво, ще ми я свалят от регистрация ли??? Странна работа. Ще поровя за информация, пък и нека колегите да кажат какво знаят.
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Протест

#3 Непрочетено мнение от Izparitel » 16 апр 2011 17:01

Спирай я веднага от движение. Предполагам, че би трябвало да важи датата на връчването, а не тази на изписването на писмото.

Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Re: Протест

#4 Непрочетено мнение от Fantomasss » 16 апр 2011 17:02

A от колко време не я караш тая кола?

Гледам си писал и във VW форума...
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

dedal
Редовен
Редовен
Мнения: 109
Регистриран: 23 мар 2010 19:54
Skype: grigor_k
МПС: Daewoo Leganza
От: Varna
Име: Grigor Kolev
Контакти:

Протест 2

#5 Непрочетено мнение от dedal » 16 апр 2011 17:09

http://www.facebook.com/home.php?sk=gro ... 90326&ap=1" onclick="window.open(this.href);return false;
Криле имат само тия, дето сърцето им иска да лети.

dedal
Редовен
Редовен
Мнения: 109
Регистриран: 23 мар 2010 19:54
Skype: grigor_k
МПС: Daewoo Leganza
От: Varna
Име: Grigor Kolev
Контакти:

Re: Протест

#6 Непрочетено мнение от dedal » 16 апр 2011 17:19

Не я карам от нова година.
Бъркаш в писмото пише 14 дена от датата на изпращане а аз го получих на 16 ден. Именно срещу това протестирам. Не мога да разбера защо харчат държавни пари за писма които не си вършат основното предназначение а именно да те уведомят. Писмото не е с обратна разписка, на плика няма клеймо, не беше в моята пощенска кутия а беше захвърлено във входа заедно с рекламите. Точно за това протестирам. Ако имах 14 дена от датата на полу4аване в понеделник щях да го спра от движение.
Криле имат само тия, дето сърцето им иска да лети.

dedal
Редовен
Редовен
Мнения: 109
Регистриран: 23 мар 2010 19:54
Skype: grigor_k
МПС: Daewoo Leganza
От: Varna
Име: Grigor Kolev
Контакти:

Re: Протест

#7 Непрочетено мнение от dedal » 16 апр 2011 17:26

Fantomasss написа:Чакай сега. Ако не си карам колата длъжен ли съм да си правя гражданска??? Аз не знам закона, но си мисля, че като реша да я карам ще й направя застраховка. Ами ако съм в чужбина и ме няма 2 години какво, ще ми я свалят от регистрация ли??? Странна работа. Ще поровя за информация, пък и нека колегите да кажат какво знаят.
Длъжен си. Нищо че в закона пише водач на МПС без гражданска а аз не виждам как съм водач ако си стоя в кухнята пред телевизора. Но на тия всичко им е позволено включително и да нарушават закона. А и къде в нормалният свят е от датата на изпращане. Ми те там могат да напишат от 2000 г. лихви ли трябва да им платя
Криле имат само тия, дето сърцето им иска да лети.

dedal
Редовен
Редовен
Мнения: 109
Регистриран: 23 мар 2010 19:54
Skype: grigor_k
МПС: Daewoo Leganza
От: Varna
Име: Grigor Kolev
Контакти:

Re: Протест

#8 Непрочетено мнение от dedal » 16 апр 2011 17:27

Както и да е автомобила не ми трябва и ще го кача пред общината ще му сваля гумите да не може паяка да го вдигне и да си го гледат като паметник.
Криле имат само тия, дето сърцето им иска да лети.

Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Re: Протест

#9 Непрочетено мнение от Fantomasss » 16 апр 2011 17:33

dedal написа:Както и да е автомобила не ми трябва и ще го кача пред общината ще му сваля гумите да не може паяка да го вдигне и да си го гледат като паметник.
Ooooo повярвай ми на паяка му е все тая има или няма гуми, ще я отнесе на часа, като циганин медна жица. Не знам дали въобще ще има ефект от това, което искаш да направиш. В тая "държавица" всичко е срещу човека, а не в негова полза. Спомням си и още си късам нервите за дето платих на НОИ 3000 лева за надвзето майчинство и то по незнание, ама нищо не можехме да направим, след като те са си вързали гащите.... Та така, ще следя темата с интерес... и ... успех.
:y:
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

dedal
Редовен
Редовен
Мнения: 109
Регистриран: 23 мар 2010 19:54
Skype: grigor_k
МПС: Daewoo Leganza
От: Varna
Име: Grigor Kolev
Контакти:

Re: Протест

#10 Непрочетено мнение от dedal » 16 апр 2011 17:37

Ми да я вдигат и да си я врът където искат както казах тя не ми трябва. Само да не я одерат някъде защото тогава ще ги съдя за нанасяне на щети върху частна собственост.
Криле имат само тия, дето сърцето им иска да лети.

Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Re: Протест

#11 Непрочетено мнение от Fantomasss » 16 апр 2011 17:40

dedal написа:Ми да я вдигат и да си я врът където искат както казах тя не ми трябва. Само да не я одерат някъде защото тогава ще ги съдя за нанасяне на щети върху частна собственост.
E да де, ама ти пак ще си останеш длъжник и ще трябва да я свалиш от регистрация и от данъчното...пък и в Надин ще ти дадат за нея поне 300 лева, ама ти си знаеш...
:wasntme:
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

dedal
Редовен
Редовен
Мнения: 109
Регистриран: 23 мар 2010 19:54
Skype: grigor_k
МПС: Daewoo Leganza
От: Varna
Име: Grigor Kolev
Контакти:

Re: Протест

#12 Непрочетено мнение от dedal » 16 апр 2011 17:46

Акта нямам намерение да го платя. Нямам намерение да плащам и данъци вече. Аз мога да я продам тя е в пълна изправност но въпроса е принципен. Те вече взеха да правят каквото си искат. И така или ще стои пред общината или ще пълни паркинга на кат докато и изгният ламарините
Криле имат само тия, дето сърцето им иска да лети.

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Протест

#13 Непрочетено мнение от Izparitel » 16 апр 2011 17:47

:ches: Ще ги платиш накрая с лихвите. (sorry)

dedal
Редовен
Редовен
Мнения: 109
Регистриран: 23 мар 2010 19:54
Skype: grigor_k
МПС: Daewoo Leganza
От: Varna
Име: Grigor Kolev
Контакти:

Re: Протест

#14 Непрочетено мнение от dedal » 16 апр 2011 17:54

Не няма да ги платя ако трябва ще се съдим. Абе ние да не сме дойни крави. Всички си мълчат и си плащат. Значи като е за каране да ти изпадат пломбите от дупки а като ще е за плащане веднага. Сега тия са изхарчили пари за тези писма ми да ги върнат и да позакърпят малко дупки с тях.
Криле имат само тия, дето сърцето им иска да лети.

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Протест

#15 Непрочетено мнение от slowtraveler » 16 апр 2011 18:14

Колега, видимо си афектиран от идиотския начин на уведомление...
Но фактически можеха (и имат право) да те глобят дори и без да те уведомят, защото си нарушил ЗДвП:
Има и принудителни административни мерки:
******
Чл. 171. (Доп. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г., изм. - ДВ, бр. 51 от
2007 г.) За осигуряване на безопасността на движението по пътищата и за
преустановяване на административните нарушения се прилагат следните принудителни
административни мерки:
...
2. временно спиране от движение на моторно превозно средство:
.....
в) (доп. - ДВ, бр. 103 от 2005 г., в сила от 01.01.2006 г.) на собственик, който
няма задължителната застраховка "Гражданска отговорност" на автомобилистите, до
сключването й;
******

Идеята на ГО е, че всеки автомобил, дори и паркиран някъде може освен да понесе, но и да нанесе щети... Например вземе, че сам тръгне нанякъде и да се натресе в близък автомобил, или се запали и повреди друго МПС.. Затова всеки автомобил, който не е спрян от движение трябва да има ГО...
Имай предвид, че спирането от движение не означава, че няма да му плащаш данъци... Данъка не се плаща само след бракуване. При бракуване на автомобила трябва или да декларираш, че го държиш в личен имот (а не на улицата/общинска собственост), или че си го предал на вторични суровини (дават ти бележка, доказваща това)...
По принцип по този начин се освобождава града от трошки, захвърлени по улици и паркинзи.... В момента се чудя дали да не подам сигнал за 2 такива автомобила (без ГО, номера и т.н.), паркирани и на без това претоварения паркинг пред блока..
Ако не ти трябва автомобила, защо не го бракуваш или продадеш?
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Отговори

Върни се в “За общи теми от живота”