Мнението ви за КАТ.

Теми на всякаква тематика
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
sashko_bg
Редовен
Редовен
Мнения: 270
Регистриран: 09 ное 2007 16:26
МПС: Daewoo Espero 1,8
От: София

Re: Мнението ви за КАТ.

#31 Непрочетено мнение от sashko_bg » 04 апр 2011 10:31

slowtraveler написа:Абе ако имаш резервна крушка няма проблеми - нищо не могат да ти направят ако я смениш пред тях....
НО ако смяната е като на някое рено - само в сервиз, тогава не знам как ще се процедира :envy:
Може би е грешка на нашия закон, защото вече на доста автомобили нищо не можеш да направиш ако ти изгори крушката, без да разхвърляш половината автомобил... Не знам как е решен въпроса в чужбина, но не може да не са помислили по този въпрос...
Навярно писмено предупреждение с гратисен срок?

Пътна помощ и към сервиза, ако не може да я смениш на пътя. Автомобила се води неизправен и нямаш право да се движиш.
Иначе ако пък можеш да я смениш на пътя, но нямаш налична, катаждията може да ти продаде една на солена цена !
Преди 5-6 години пътувахме със една служебна кола и на магистралата ни спряха през нощта - беше изгоряла едната крушка на фара. Катаджията извади един кашон най-различни крушки и ни продаде една, монтирахме я и тръгнахме. Цената не помня, но беше поне 4-5 пъти повече от бензионстанциите, където е доста по-скъпо. Е, нямаше и фактура от КАТ за разходите и парите си ги поделихме с колегата ! Голям бизнес правят тея зелените, ей!

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Мнението ви за КАТ.

#32 Непрочетено мнение от Izparitel » 04 апр 2011 16:59

За по-старите коли все можеше да се измисли нещо. На познато семейство с малки деца късно през нощта изгоря къса светлина. На всичко отгоре водача беше и дамата, а резервна крушка естествено нямаше, та проблема се оказа сериозен. Понеже колата беше Трабант какъвто съм имал някога се намери и решение. Размених кабелите за късата и дългата светлина на изгорялата крушка /там става с натискането на две щипки/ и наведох фара да свети надолу на метър-два пред колата. Инструктирах съпруга какво да направи след смяната на крушките и тръгнаха към първата работеща бензиностанция. Както и предполагах през нощта въобще не я бяха сменили по пътя, но пък не са имали и проблеми с КАТ.
КАТ е част от обществото, а понеже обществото ни си има маса проблеми, наивно е да се очаква, че в КАТ ще работят ангелчета, а не нормални хора.

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Мнението ви за КАТ.

#33 Непрочетено мнение от dsuzunov » 04 апр 2011 17:47

В чужбина, по-точно в САЩ при констатирана неизправност, полицаят пише някакво подобие на фиш, което обаче не е наказание, а е описание на неизправността и срок за отстраняването и. Този фиш се вписва в досието на автомобила.
Ако в последствие водача бъде спрян, но не е отстранил проблема, ако е в срока, няма санкция.
Ако срока е изтекъл, без да е отстранен проблема, автомобила се спира от движение на момента.
След като се отстрани неизправността, първият срещнат полицай, след проверка, може да заличи от досието забележката.
Изображение

Потребителски аватар
sashko_bg
Редовен
Редовен
Мнения: 270
Регистриран: 09 ное 2007 16:26
МПС: Daewoo Espero 1,8
От: София

Re: Мнението ви за КАТ.

#34 Непрочетено мнение от sashko_bg » 04 апр 2011 20:00

dsuzunov написа:В чужбина, по-точно в САЩ при констатирана неизправност, полицаят пише някакво подобие на фиш, което обаче не е наказание, а е описание на неизправността и срок за отстраняването и. Този фиш се вписва в досието на автомобила.
Ако в последствие водача бъде спрян, но не е отстранил проблема, ако е в срока, няма санкция.
Ако срока е изтекъл, без да е отстранен проблема, автомобила се спира от движение на момента.
След като се отстрани неизправността, първият срещнат полицай, след проверка, може да заличи от досието забележката.
Ами най-доброто решение е да не ти позволят да си тръгнеш на собствен ход, докато не отстраниш неизправността, т.е да смениш крушката, особено ако е тъмно. Макар, че фаровете на автомобилите неслучайно се дублират-габаритната светлина остава да свети и водача срещу теб е в състояние да различи че идва автомобил. Въпроса е че срещам автомобили с изгоряла къса светлина и габарит на един и същ фар-тип циклоп. Те са особено опасни и дори акт да напишат, пускат автомобила и това може да доведе до опасни инциденти.
Уви, закона трябва да се промени, но да се включат нови съвременни експерти, а не тези дето ги гледаме постоянно и ни говорят какъв напредък са постигнали за намаляване на инцидентите-дрън, дрън та пляс.

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Мнението ви за КАТ.

#35 Непрочетено мнение от slowtraveler » 04 апр 2011 20:07

Според мен написаното от Узунов е напълно логично и нормално... Никой в нормална страна няма да те смята за престъпник заради технически проблем, който може да се получи по време на движение... И ще предложи нормално решениее...
Но също така са безкомпромисни за проблеми, които не са се случили в момента...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Мнението ви за КАТ.

#36 Непрочетено мнение от Izparitel » 05 апр 2011 16:24

Само дето ние май сме доста далеч от понятието "нормална страна". Не знам как е по чужбина, но някак не мога да приема, че актове до 50 лева не подлежат на съдебен контрол. Това си е предпоставка за местен феодализъм.

Потребителски аватар
sashko_bg
Редовен
Редовен
Мнения: 270
Регистриран: 09 ное 2007 16:26
МПС: Daewoo Espero 1,8
От: София

Re: Мнението ви за КАТ.

#37 Непрочетено мнение от sashko_bg » 21 апр 2011 13:11

Добавям една тема от форума на Wolksvagen. Има доста полезна инфорамция.



"Ще ви разкажа една история, коато ми се случи днес, може да е от полза на някой.
Разказа се казва "Да те блъфира полицай"

Карам по магистралата, на темпомат съм с 150 км/ч (реално са около 147 км/ч), хубава скорост, нито е опасна, нито пък съвсем да се влачи човек.
А и съм я избрал, защото знам че обикновено полицаите настройват радарите си да засичат от 20 км/ч над ограничението.
Карам си аз и след един завой гледам патрулка и единия катаджия излиза да ме спира.
Спирам аз, катаджията идва и го питам супер учуден дали ме спират за скорост, той казва че да и да отида при колегата в патрулката.
Аз му показвам през прозореца, че съм бил на темпомат с 150 км/ч и му соча таблото, където си седи изписано и се вижда много добре.
Отивам аз при Астрата, давам документите на колегата, гледам радара и какво да видя
ето една снимка на радара за пояснение:
Прикачени файлове:


На по-малкия сив екран отдолу, където пише с големи букви KM/H и трябва да покаже моята скорост, НЕ пишеше нищо, нито нули, нищо.
А на горния зелен екран си пишеше данни по всички полета, като на полето VL, където пише минималната зададена скорост, над която радара пищи, беше изписано 158.
Аз докато гледах това, катаджията в колата вече започваше с блъфа и извади пачката актове, каза ми как съм в нарушение и съм карал със 158 и че ще ми пише акт И започва естествено с най-горния ред, да си попълва неговите имена и чин
Аз вече се бях светнал какво става и казвам, че отивам до колата да си взема телефона, връщам се и пускам на камера да снимам екрана на радара.
И от там двамата като скочиха:
"Какво снимаш?" и аз "Ами радара"
"Ама защо?" - "Ами като доказатество, че нещо ме съмнява тази ситуация"
"Според конституцията нямаш право да снимаш хора без тяхното разрешениое" - "Ами за това ще снимам само радара, не вас"
"Забранено е да се снима полицай" - "Но това не е полицай, ами само радар."
"Забранено е да снимаш полицейски атрибути" - " ( ) Ама полицейски атрибути са униформата, значката, картата, фуражката, Астрата"
и продължавам аз:
-"Чел съм инструкциите на ТР4 и знам че на долния екран трябва да пише моята скорост, а на горния настроената от вас.
Според мене радара си е настроен за над 158, вие сте видяли че карам със 147-150 на долния екран и сте решили да ме спрете. Когато съм подминал Астрата, тъй като скороста ми е под 158, данните от долния екран изчезват и той остава празен. А вие сега се опитвате да ме правите на турист и да изкарате че съм карал с 158. За това искам да снимам, защото няма да оставя нещата така"
Този с актовете, тогава казва най-големия виц:
"Това 158 е отчетената скорост, а долу не пише нищо, защото там изписва твоята скорост, когато вече е запаметена в паметта на радара, а за сега все още не е запаметена
А другия продължава:
-"Ти снимай и ще те прибера в районото, ще ти вземат телефона като доказателство за 2 години докато тече делото, па че видиш"
-"Ама не може да ми пишете акт така, да не говориме че още не сме проверили и лепенките за метрологичния контрол на радара"
-"Ама ние няма да ти пишеме акт, само те записваме, че сме те проверили"
И тогава гледам, че актовете вече са на седалката и катаджията държи бланката с таблицата за спрените и проверени коли.
Върнаха ми документите и ми пожелаха лек път.

Та колеги, внимавайте като ви спират, въпреки притеснението в такава ситуация, оглеждайте добре какво става, не приемайте веднага всичко за факт и си питайте каквото ви интересува.
Защото някои полицаи, вместо да служат на гражданите и да разясняват правата им, се опитват да ви мамят най-безочливо, като циганин.

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Мнението ви за КАТ.

#38 Непрочетено мнение от Izparitel » 09 фев 2013 14:07


Потребителски аватар
Hunter
Напреднал
Напреднал
Мнения: 421
Регистриран: 01 сеп 2012 22:40
МПС: Subaru Forester 2.0
От: София
Контакти:

Re: Мнението ви за КАТ.

#39 Непрочетено мнение от Hunter » 13 фев 2013 15:56

Колеги, искам да ви попитам може ли електронно да се проверява някъде какво нарушение имам, тъй като преди няколко дни разбрах че имам акт за 50 лева, от декември 2011 година.
Тъй като не са ме спирали остава варианта да са ме снимали някъде, но такава снимка или уведомление не съм получавал. Има ли друг вариант освен висене и разправии в КАТ ?
Subaru Forester 2.0 LPG :clap:
Daewoo Lanos 1.4 CNG - ex :inlove:

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Мнението ви за КАТ.

#40 Непрочетено мнение от ogi » 13 фев 2013 16:24

Сменили са си сайта, ето новият, ама май пак не работи:

https://e-kat.mvr.bg/kat/kat12.nsf/FormKat4

Какъв е тоя номер на заявка...? :dknow: Никъде не пише...
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
JelqzkoJelqzkov
Редовен
Редовен
Мнения: 209
Регистриран: 14 яну 2013 22:44
МПС: Daewoo Tacuma SE 1.6 16V LPG
Име: Желязко

Re: Мнението ви за КАТ.

#41 Непрочетено мнение от JelqzkoJelqzkov » 13 фев 2013 19:33

Чрез данъчното ли научи?
Изображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Мнението ви за КАТ.

#42 Непрочетено мнение от ogi » 13 фев 2013 19:54

Чрез малко ровене в гугъл научих. Сайта е напълно малоумен, нефункционален, тотално дезориентиращ и отново няма проверка на точки.
Цъка се на линка преди бутона и там се попълват данни, за да ти изпратят имейл, който май съдържа въпросната заявка.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

emil nikov
Напреднал
Напреднал
Мнения: 417
Регистриран: 30 юли 2010 22:32
МПС: Daewoo Leganza
От: burgas
Име: emil nikov

Re: Мнението ви за КАТ.

#43 Непрочетено мнение от emil nikov » 13 фев 2013 20:38

Има един стар принцип - 'Що да го направим просто,като можем да го направим сложно :lol:

Потребителски аватар
stinbg
Активен
Активен
Мнения: 793
Регистриран: 31 окт 2010 21:19
МПС: 206 cc, Citroen DS5 H
От: София
Име: Stoyan

Re: Мнението ви за КАТ.

#44 Непрочетено мнение от stinbg » 13 фев 2013 21:47

ogi написа:Чрез малко ровене в гугъл научих. Сайта е напълно малоумен, нефункционален, тотално дезориентиращ и отново няма проверка на точки.
Цъка се на линка преди бутона и там се попълват данни, за да ти изпратят имейл, който май съдържа въпросната заявка.
Според мен сайта си отговаря много точно на институцията на която служи ...
Life's a journey, not a destination

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Мнението ви за КАТ.

#45 Непрочетено мнение от Izparitel » 13 фев 2013 21:54

В държавната администрация нещата имат своя логика, по някога доста странна.

Отговори

Върни се в “За общи теми от живота”