Не си купувайте... (анти-продуктите на пазара)

Теми на всякаква тематика
Съобщение
Автор
zmiori
Активен
Активен
Мнения: 570
Регистриран: 05 яну 2009 22:19
МПС: Ланос 1,5 и Лада Самара
От: Търговище

Re: Кой как се опитва да ни ....работи....!

#46 Непрочетено мнение от zmiori » 10 окт 2010 20:20

Градско не съм казал че точно този е качествен или некачествен, говорех по принцип, както виждаш примера ми е със сладолед.

Прди повече от 20 години закупих, на зет ми КОНЦЕНТРАТ производство на "Верила" от "Петрол" то тогава май и нямаше друг.
Отдохме за риба на един язовир в който ти лично си шляпал МНОООГО, и докато се върнем остатъка в гаража му бе се "одървил" в тубата. Май ни беше спасило това че на няколко пъти припалвахме щкодичката" бог да я прости" /сега сигурно пак я ползвам ама под формата на кламери/. ddribka
granichar.org

Потребителски аватар
papata
Напреднал
Напреднал
Мнения: 320
Регистриран: 05 сеп 2009 07:59
МПС: Lanos
От: Плевен
Име: Papata

Re: Кой как се опитва да ни ....работи....!

#47 Непрочетено мнение от papata » 10 окт 2010 21:06

zmiori написа:И кое е притеснителното тук? Нали са написали и тегловна и обемна мярка. Бензинджиите и те купуват бензина на килограм ама ти го продават на литър. Антифриза явно е с по голяма плътност от чистата вода и за това има разлика. Най вероятно този който разфасова, линията му работи с тегло и затова посочва тегло и за ориентир е сложил и обемната мярка за да се ориентираш. И един съвет, като си купуваш сладолед за вкъщи гледаи и тегловната мярка и обемната за да не си носиш дома въздух ама без налягане./това в кръга на шегата/
Според мен така е правилно пък и може и дае ориентир за качество, колкото по близко са двете мерки толкова антифриза е по близо до водата.
Ако има колеги химици и им се занимава могат да експериментират с тази тема.
Не искам да кажа, че не е качествен, но нали се сещаш, че течности се купуват на литър. Едва ли ако беше 1.23Кг.=1Л. линията им щеше да разфасова в килограми. Пък и ти ако трябва да зареждаш с антизриз нали не носиш калкулатор? Предполагам, че знаеш колко литра ти събира колата, а не колко Кг. Е, може и да се лъжа :) .
Предполагам, че си разбрал, каква е идеята, но ако не си ще ти обясня: На етикета има една голяма и плътна единица за Кг., която за съжаление не се вижда на снимката. До нея има Литри с прозрачен, мижав шрифт. Идеята е да го грабнеш за литър без да заглеждаш много-много. Не казвам, че е измама, но е тарикатлък, който не е в полза на потребителя. И съм много сигурен, че лесно ще разредиш този антифриз- просто трябва да си вземеш и още един съд с мярка и да преливаш.
Не се заяждам. Изказвам мнение.

zmiori
Активен
Активен
Мнения: 570
Регистриран: 05 яну 2009 22:19
МПС: Ланос 1,5 и Лада Самара
От: Търговище

Re: Кой как се опитва да ни ....работи....!

#48 Непрочетено мнение от zmiori » 10 окт 2010 22:58

Не е въпроса до заяждане. Казвам че е правилно когато се презентира с нетрадиционна мярка /литър, килограм, метър и т.н./ да се посочва и другата масовата.
А за това че течностите се продават в литри има си и изключения LPG в преносима бутилка /за битови нужди/ по закон се продав на везна т.е. на кило.
Аде да dd46 по едно и да сме по предпазливи като купуваме.
А иначе авала че ни светна за това.
granichar.org

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

Re: Кой как се опитва да ни ....работи....!

#49 Непрочетено мнение от авео » 11 окт 2010 00:00

Действително е тарикатлък. Когато си купуваш антифриз,гледаш да го смесиш с вода в литри. Водата не я мериш в килограм. Ако си подновяваш цялата система,ще сложиш повече вода,отколкото трябва. Имаше такава тема,за продуктите от който сме се парили. http://daewoo-chevrolet.com/forum/viewt ... f=2&t=1680
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

Потребителски аватар
Darlin`
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3284
Регистриран: 14 май 2008 12:17
МПС: BMW 530xd GT
От: Пловдив

Re: Не си купувайте... (анти-продуктите на пазара)

#50 Непрочетено мнение от Darlin` » 11 окт 2010 13:29

Темите са свързани вече! Пушете тук в тази.
Преди - Daewoo Lanos`98 1.4

zmiori
Активен
Активен
Мнения: 570
Регистриран: 05 яну 2009 22:19
МПС: Ланос 1,5 и Лада Самара
От: Търговище

Re: Не си купувайте... (анти-продуктите на пазара)

#51 Непрочетено мнение от zmiori » 12 окт 2010 11:48

при водата нещата са ясни 100гр.=100 мл.=0.1 кг. 889мл.=889 гр.=0.889 литра.=0.889кг.

Врътката е да забележиш мерната еденица. За което колегата е много прав.
granichar.org

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Не си купувайте... (анти-продуктите на пазара)

#52 Непрочетено мнение от Izparitel » 27 мар 2016 12:40

Резервна батерия предназначена за зареждане на повечето видове смарт телефони и iphone.

Power Bank 20800 mAh (РЕАЛНИ) на една от най-големите китайски компании XIAOMI e изключително издръжлив, с невероятен изчистен дизайн, голям капацитет и стилна кутия!

Технически характеристики:

Капацитет: 20800 mah (литиево-йонна)
Вход: micro usb 5V/1A
Изход : 5V/1А
Светодиодна индикация, показва заряда в батерията.
Време за пълно зареждане: 9 - 12 ч.
Цветове: Черно
Тегло:340 гр.
Корпус: Висококачествен алуминий.
Размери: 157мм. x 77мм. x 21.6мм

Power Bank 20800 mAh XIAOMI е съвместим с iPad2/3/4/mini, всички версии на iPhone, включотелно iPhone 6, всички iPod & iPod Touch, Motorola, HTC, Blackberry, Kindle DX, Samsung Galaxy, Sony PSP и още много други…

ВНИМАНИЕ: Този модел POWER BANK превъзхожда значително останалите модели мобилни зарядни с реалната си мощност, здравия метален корпус и красивият изчистен дизайн! Не се подлъгвайте по големите цифри изписани на повечето модели, защото те не са реални, :D с мобилното зарядно XIAOMI ще заредите вашият смартфон минимум 5 пъти, а в някои случаи, дори и повече.
Изображение
Имам си външна батерия и не ми трябва, но тази обърнах внимание на тази понеже се наблягаше, че посочения капацитет бил РЕАЛЕН. :ches:
От посочените от продавача данни се получава интересен феномен - тяхната 20.8 Аh батерия се зарежда напълно за 8-9 часа с ток един ампер. :rofl:
Такова време на заряд съответства на капацитет около 7 Ah, а, ако трябва да се зареди батерия с обявениа капацитет с ток 1 А ще трябва близо деноношие.
За тези, които са далеч от електротехниката - това е все едно да пълниш 20.8 литров бидон с по един литър на час и да го напълниш за 8-9 часа. /20800 mAh си е 20.8 Аh/.
Тези или не са наясно какво точно продават и заблуждават неволно, или лъжат съзнателно. Не съм гледал данните обявени от производителя, но, ако и там се твърди същото - тези поне няма как да не знаят какво произвеждат.

http://magicshop.bg/promo-produkti/powe ... chen.htmll

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Не си купувайте... (анти-продуктите на пазара)

#53 Непрочетено мнение от ogi » 27 мар 2016 19:56

...а иначе Xiaomi се води сериозна китайска марка.
Имам екшън камера и ай-пи камера с тази марка и съм повече от доволен, уникални за парите си. Нито един параметър не е преувеличен и превъзхождат всичко друго от класа си, освен GoPro.

П.П.
мда, всичко си има обяснение... Както и предполагах има вече китайски копия и на китайските марки :lol:
https://www.techmesto.com/identify-fake ... ower-bank/
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Не си купувайте... (анти-продуктите на пазара)

#54 Непрочетено мнение от slowtraveler » 28 мар 2016 16:51

Може и посочените данни да не са коректни - като гледам какви 'специалисти' работят като консултанти - напълно е вероятно на някой малоумник да му е изглеждало странно и 'непродаваемо' батерията да се зарежда 20 часа, та затова е написал, че се зарежда експресно :)
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
Hunter
Напреднал
Напреднал
Мнения: 421
Регистриран: 01 сеп 2012 22:40
МПС: Subaru Forester 2.0
От: София
Контакти:

Re: Не си купувайте... (анти-продуктите на пазара)

#55 Непрочетено мнение от Hunter » 28 мар 2016 17:46

Ако знаех, че има подобна тема щях да пиша по-рано...

Става въпрос за телевизори Филипс с Андроид.
Конкретно аз имам/х 40PFH6510/88.

НЕ СИ КУПУВАЙТЕ :)
Към момента софтуера им е мноооого бъгъв, всяка актуализация носи нови проблеми (понякога дори не решава старите). Като хардуер са ок (доколкото съм чел), но Андроида им е под всякаква критика. Актуализации излизат често, но все пак препоръчвам избягването на Андроид телевизор Филипс към момента :)
Офтопик:
В момента съм в очакване на решение от КЗП заради закупения на Коледа от мен такъв. След връщане 4 пъти за един и същ проблем (в крайна сметка вярвам, че е софтуерен) реших, че този телевизор вече няма да го взема (пък и закона ми дава това право). То от толкова носене по сервизи стана по-зле и от 3-та ръка телевизор :D
Subaru Forester 2.0 LPG :clap:
Daewoo Lanos 1.4 CNG - ex :inlove:

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Не си купувайте... (анти-продуктите на пазара)

#56 Непрочетено мнение от ogi » 29 мар 2016 00:28

Имам 2 Филипса зад гърба и двата се ползват и сега, единия е глупав и стар, другия е смарт, амбилайт, бла-бла... Никога повече няма да си причиня това недоразумение. Пълен провал за марката. Менюто на смарта е замислено от бавноразвиващи, заради него си купувах външен тунер за кабеларката, че не издържах на ергономията, а всички интелигентни опции са на практика неизползваеми поради забиване, или неефективност. Глупавия няма почти никакви функции, но въпреки това успя да се заключи до неизползваемост, изпадайки в режим "no keyboard found, press F1 to continue", та ме кара преди време да му смъквам платки и чипове за флаш + четене на много форуми. :fubar:
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

niki67
Минаващ
Минаващ
Мнения: 3
Регистриран: 07 юни 2016 22:35
МПС: Daewoo Мatiz
От: Сливница
Име: Николай

Re: Не си купувайте... (анти-продуктите на пазара)

#57 Непрочетено мнение от niki67 » 11 юли 2016 00:37

Аз тотално се разочаровах от смартфон Lenovo s580! В началото биваше, но после взе да цикли да забива, не ти е работа... В крайна сметка го изтресках от земята и се приключи с мъките... :)

emil nikov
Напреднал
Напреднал
Мнения: 417
Регистриран: 30 юли 2010 22:32
МПС: Daewoo Leganza
От: burgas
Име: emil nikov

Re: Не си купувайте... (анти-продуктите на пазара)

#58 Непрочетено мнение от emil nikov » 11 авг 2016 23:13

Има айфон -- има проблем, няма айфон - няма проблем. :)

Отговори

Върни се в “За общи теми от живота”