Срещу дупките

За втората "жена" - колата и всичко свързано с нея.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Срещу дупките

#16 Непрочетено мнение от Izparitel » 04 мар 2009 00:35

newcomer написа:Трябва да се организираме от всички клубове в интернет и да направим протест, за да накраме отговорините да си свършат работата. Иначе ще си мрънкаме само по форумите и това ще ни е. (bicycle)
Много им дреме от нашите протести на няколко хиляди души да са дори.
Интереса клати феса !
Или казано още - интереса дупки запълва, ама важното е как ги запълва и за колко. Не е само въпрос на липса на достатъчно пари за ремонти на улиците и шосетата. В София на надлез "Връбница" непрекъснато кърпят и след 2 седмици е като с противотанкови ровове. ddpom Що пара са издоили! Ако го направят веднъж качествено, после няма да го ремонтират няколко години, а така - айде пак след няколко седмици.
Ако на някого не му е ясно - да погледне пак текста на табелата!

Поне аз мисля така.

Потребителски аватар
gordy
Редовен
Редовен
Мнения: 107
Регистриран: 13 фев 2009 23:10
МПС: Daewoo Nubira
От: Пловдив
Име: Иво

Re: Срещу дупките

#17 Непрочетено мнение от gordy » 05 мар 2009 23:09

Дупка,дупка трака,трак,аУспуха ми е за брак. :D
От Ford Mondeo,преминавам на DAEWOO

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Срещу дупките

#18 Непрочетено мнение от Izparitel » 11 апр 2009 20:02

Сега ми светна какво се чака у нас - дупките да станат ей-ййй такива.


В интерес на истината в София малко са позакърпили някои от дупките, но пътищата пак са си за ползване от колесни БТР-и.

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Срещу дупките

#19 Непрочетено мнение от Izparitel » 11 мар 2010 23:49

Ето дупките пак са на дневен ред. Както се казва "Дупка до дупка и в дупката пак дупка!"
В София е кошмарно! Направо се чудя какво да гледам - за пешеходци ли, за коли ли или да забода поглед в асфалта за дупки. По страната положението е подобно, но по магистрала Тракия нещата не са толкова трагични. Много от нещата бяха предизвестени при предишното кърпене - в студено време, без да се изчисти добре основата от прах, а съм виждал да хвърлят асфалт и във водата на локва. Липсва смола отдолу и по краищата на дупката та като влезе вода и замръзне раздувайки се пак отваря дупката отново. То не бяха обещания, че всичко ще се промени, обществени комитети дето щели да контролират качеството... Иначе "Данък МПС" и парите от винетките си ги прибират.

Оказва се обаче, че и в чужбина си имат дупки само дето се отнасят към тях по малко по-различен начин. В германия заради дупки са затворили аутобан.
Участък от аутобана А1 в Германия е бил затворен от властите заради образовали се в покритието дупки. Местното управление е стигнало до извода, че ямите на пътя значително снижават скоростта на движение, а могат да доведат и до ПТП. В следствие на даденото заключение е закрит участък от пътя за неопределен срок.
Ако тези дойдат у нас дали ще останат 3-4 километра път незатворени?




Мале-мила ДУПКА:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Тези какво толкова й се чудят? Дупка като дупка, пък било то и германска!

Потребителски аватар
Brutesun
Минаващ
Минаващ
Мнения: 47
Регистриран: 06 окт 2007 21:11
МПС: NUBIRA I 1.6 SX 16V
От: Белокопитово

Re: Срещу дупките

#20 Непрочетено мнение от Brutesun » 12 мар 2010 11:11

То това е и цялата разлика - хората живеят в настоящето (21-ви век), а ние ..... сме някъде .... назад във времето. Тази тема е толкова тягостна и безкрайна, че няма как да се покрие с приказки. Гледам вчера по някаква телевизия за протеста срещу дупките в София - ами репортажа сам говори за себе си ...... колко е трудно да излежеш пред парламента и да кажеш, че нещо не ти харесва ..... ами май в нашата държава е трудно .... защо е така, ей богу не знам. Срам за гилдията на шофьорите е това ..... особенно, имайки предвид, че всекидневно си опропастяваме колите по пътищата, плащаме си данъците и ..... търпим. Както е казано, всеки народ си заслужава управниците (или съдбата). Има ли по-грозни пътища от нашите в Европа ..... ?
NUBIRA I 1.6 SX 16V

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Срещу дупките

#21 Непрочетено мнение от Izparitel » 07 апр 2010 22:22

Нова идея от Италия - от италианските студенти Доменико Диего и Кристина Коррадини.
Ако под най-горния слой се сложи ярко оцветен слой от същия асфалт, то при появата на дупка ще се вижда отчетливо яркия цвят. Това ще позволи:
- на Запад - съответните служби да отстранят незабавно проблема;
- в България и Русия - шофьорите да ги виждат от по-далеч и да могат да ги заобикалят успешно, поне докато го има оцветения слой. ddad

Изображение

Потребителски аватар
valmark
Редовен
Редовен
Мнения: 200
Регистриран: 20 окт 2008 21:48
МПС: DAEWOO LANOS 1.5/86к. 2000г.
От: Видин

Re: Срещу дупките

#22 Непрочетено мнение от valmark » 08 апр 2010 16:34

[quote="Izparitel"]Нова идея от Италия - от италианските студенти Доменико Диего и Кристина Коррадини.
Ако под най-горния слой се сложи ярко оцветен слой от същия асфалт, то при появата на дупка ще се вижда отчетливо яркия цвят. Това ще позволи:
- на Запад - съответните служби да отстранят незабавно проблема;
- в България и Русия - шофьорите да ги виждат от по-далеч и да могат да ги заобикалят успешно, поне докато го има оцветения слой. ddad


Ако тази идея се възприеме и у нас и започне да се прилага,то тогава вече пътищата ни ще станат наистина "ЦВЕТНИ" ddad Ще изглеждат така - много цвят и туктаме малко асфалт ddmuhaha ddmuhaha ddmuhaha
ValMarK

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Срещу дупките

#23 Непрочетено мнение от Izparitel » 08 апр 2010 19:39

valmark написа:Ако тази идея се възприеме и у нас и започне да се прилага,то тогава вече пътищата ни ще станат наистина "ЦВЕТНИ" ddad Ще изглеждат така - много цвят и туктаме малко асфалт ddmuhaha ddmuhaha ddmuhaha
В София вече е започнало да се прилага нещо подобно - предполагам от препатили шофьори. В центъра на града преди година-две бях снимал шахта, която трошеше картери на коли и наоколо беше залято с моторно масло. Днес случайно минах от там и установих, че старата шахта е оправена, но сега съседната до нея е поела нейните функции и някой я е боядисъл в жълто. Жалко, че на снимката не личи как стърчи. На преден план се вижда старата, вече оправена шахта убиец на картери.

Изображение

На няколко метра от нея има дупка тип "убиец на окачването" и също е боядисана в жълто.

Изображение

В тъмното и особено в дъжд, когато дупките са пълни с вода, а спирачния път е по-дълъг подобни препятствия са си директен трошач на автомобили и боядисването им дава някакъв шанс на водачите. Обаче дали това трябва да бъде начина?

Потребителски аватар
nik
Напреднал
Напреднал
Мнения: 321
Регистриран: 02 яну 2010 15:06
Skype: sectord
МПС: Chevrolet Cruze 2.0 VCDi 150hp
От: Плевенско + София
Име: ЕН3600КА

Re: Срещу дупките

#24 Непрочетено мнение от nik » 04 мар 2012 22:31

Да повдигна темата с една неприятна случка-преди малко, след като слязох от магистрала "Хемус" на входа на Горни Богров, скочих в замаскирана в неравния асфалт дупка! От удара чак ми изтракаха зъбите!!!! Левите гуми вече са обзаведени с "бузи" от външната страна! :@ Добре,че гумите са RF иначе щеше да ми отидат и джантите :@ Яд ме е мама му стара! ЯД! Като си помисля, че данъка на Шевито е 403 лв., винетката е 67, а гражданската близо 200 лв. и ... ето ти едни 2 нови гуми! За какво ги давам тези пари - за дупки?!?
Chevrolet Cruze 2.0D LT VCDi 150 hp MT ---ex.---
[url]http://www.spritmonitor.de/en/detail/377931.html[/url]

venci9306
Редовен
Редовен
Мнения: 168
Регистриран: 20 ное 2009 17:06
МПС: Kalos,Nubira3,Matiz2бр,Cruzе
От: Велико Търново
Име: Венци

Re: Срещу дупките

#25 Непрочетено мнение от venci9306 » 18 мар 2012 13:40

nik написа:Да повдигна темата с една неприятна случка-преди малко, след като слязох от магистрала "Хемус" на входа на Горни Богров, скочих в замаскирана в неравния асфалт дупка! От удара чак ми изтракаха зъбите!!!! Левите гуми вече са обзаведени с "бузи" от външната страна! :@ Добре,че гумите са RF иначе щеше да ми отидат и джантите :@ Яд ме е мама му стара! ЯД! Като си помисля, че данъка на Шевито е 403 лв., винетката е 67, а гражданската близо 200 лв. и ... ето ти едни 2 нови гуми! За какво ги давам тези пари - за дупки?!?
Колега , за 4 години от както го имам калоса съм хвърлил поне 1 пълен комплект хубави гуми на боклука от тези дупки. Пък ако знаеш стоманените джанти на какво приличат- все едно съм ги обработил със каменарски чук. За другите части по окачването няма да говоря, че като се сетя какво се чува отзад при преминаване на някоя неравност направо ми се плаче. :'( :'(
Затова пии една студена вода и викай че си минал с малко.

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Срещу дупките

#26 Непрочетено мнение от slowtraveler » 18 мар 2012 18:00

Миналата седмица я видях тая дупка - тя май е само една в тоя район...
Друго ми прави впечатление - във Варна плащаме доста по-големи данъци (на маздата, дето е по-маломощна - 147к.с. данъка ми е около 499лв), а пътищата са доста по-зле....
Но откакто карам с гуми с по-големи диаметри като че ли нямам изкривена джанта.
За последните 10 години имам една бабуна на гума и нямам никаква изкривена джанта.....
Но от доста години карам само с алуминиеви джанти..
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

akolevutd
Редовен
Редовен
Мнения: 220
Регистриран: 02 апр 2011 19:57
МПС: Daewoo Tacuma
От: Варна

Re: Срещу дупките

#27 Непрочетено мнение от akolevutd » 18 мар 2012 20:01

Махнах се от отвратителните варненски пътища и направо се родих в шопско. Тук имам чуството, че карам по идеални пътища :)

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Срещу дупките

#28 Непрочетено мнение от ogi » 18 мар 2012 20:22

akolevutd написа:Махнах се от отвратителните варненски пътища и направо се родих в шопско. Тук имам чуството, че карам по идеални пътища :)
Нещо се обърка май.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

akolevutd
Редовен
Редовен
Мнения: 220
Регистриран: 02 апр 2011 19:57
МПС: Daewoo Tacuma
От: Варна

Re: Срещу дупките

#29 Непрочетено мнение от akolevutd » 18 мар 2012 20:34

ogi написа:
akolevutd написа:Махнах се от отвратителните варненски пътища и направо се родих в шопско. Тук имам чуството, че карам по идеални пътища :)
Нещо се обърка май.
Ами не знам...но в съседните квартали и където съм карал в София съм много доволен от пътищата. Във Варна съм живял на 4-5 места ... супер зле, дупка след дупка :)

Сега са се поразбили пътищата след многото снегове, но есента си бяха екстра(като за българските стандарти) :) Май София само се псува за щяло и не щяло, но нещата в действителност не са толкова зле(лично мнение).

Proximus
Напреднал
Напреднал
Мнения: 480
Регистриран: 02 окт 2009 10:32
Skype: bgproximus
МПС: Aveo 5
От: Varna
Име: Proximus

Re: Срещу дупките

#30 Непрочетено мнение от Proximus » 19 мар 2012 09:17

Напоследък доста често ми се налага да пътувам до и из София, и мога да потвърдя че столичните пътища са европейска работа, сравнени със варненските. Общо взето когато карам, дори и по уж главни булеварди на Варна, звукът който се чува в колата е подобен на возенето във влак ("тутуфтуф") от влизане от една пукнатина, в слягане, от там през поредната някога изкъпена дупка. Повсеместно уличните шахти са хлътнали с по 6-7см и са си дупка по проект. Съвсем отделно от това металните капаци на страничните отводнителни шахти са в голяма част откраднати, което е крайно опасно.Това по булевардите. Из кварталите, даже и по основните улици има дупки които си ги има от близо година, ставащи все по-дълбоки и големи...

Отговори

Върни се в “Общ форум за автомобилният свят”