Снега ни изненада неочаквано

Теми на всякаква тематика
Съобщение
Автор
vikaes
Нов
Нов
Мнения: 63
Регистриран: 18 яну 2010 23:19
МПС: Matiz
От: PLD

Снега ни изненада неочаквано

#1 Непрочетено мнение от vikaes » 07 фев 2010 00:41

Колегиии и колежкии да ви се похваля,вече съм горд собственик на моторна шейна с 4-ри гуми (Матиз) :rofl: :rofl: :rofl: Улиците в момента в градът под тепетата са просто ужас(не изчистени ,и не вървят снегорини) :envy: :envy: :envy: :envy:

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Снега ни изненада неочаквано

#2 Непрочетено мнение от dsuzunov » 07 фев 2010 08:41

Снегорините ще тръгнат след като спре да вали.

pepe
Редовен
Редовен
Мнения: 165
Регистриран: 09 дек 2008 19:48
МПС: Chevrolet kalos sedan
От: Варна

Re: Снега ни изненада неочаквано

#3 Непрочетено мнение от pepe » 07 фев 2010 10:14

Само да не тръгнат като почне да се топи :lol:

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Снега ни изненада неочаквано

#4 Непрочетено мнение от slowtraveler » 07 фев 2010 10:24

dsuzunov написа:Снегорините ще тръгнат след като спре да вали.
Ей това е грешката...
Във Варна така правиха предишните години. Е да, ама докато спре да вали снега се набива на коловози и заледява, и след това снегорина не може да го изчисти.
Тази година основните пътни артерии(булеварди) ги почистваха непрекъснато и по тях нямаше никакъв проблем - след 1-2 дни бяха сухи и не се нуждаеха от някакво допълнително почистване...
Там където не минаха по този начин, и до момента има ледени коловози и непроходими места.

П.С. във Варна климата е много неблагоприятен за шофьорите, защото температурите са около 0С, и много често снега го прави директно на плътен лед...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

pepe
Редовен
Редовен
Мнения: 165
Регистриран: 09 дек 2008 19:48
МПС: Chevrolet kalos sedan
От: Варна

Re: Снега ни изненада неочаквано

#5 Непрочетено мнение от pepe » 07 фев 2010 10:41

Наистина тази година във Варна се чисти добре което си е учудващо , но в малките улици беше ад -сняг до колене и минаваш ако можеш .На мене лично ми се случи да затъна в една такава малка уличка докато паркирах и Калоса така се окопа ,че нямаше и кой да ме избута въпреки ,че съм с нови зимни гуми та и веригите не можах да сложа защото колата се беше окопала и не можеше сантиметър да мръдне,След като си купих кило сол от близкия магазин добре ,че мина мой познат с негов приятел и след след голямо бутане излязох от капана. Абе зимата си е кофти работа.

Потребителски аватар
valmark
Редовен
Редовен
Мнения: 200
Регистриран: 20 окт 2008 21:48
МПС: DAEWOO LANOS 1.5/86к. 2000г.
От: Видин

Re: Снега ни изненада неочаквано

#6 Непрочетено мнение от valmark » 07 фев 2010 13:42

dsuzunov написа:Снегорините ще тръгнат след като спре да вали.
Наистина това е много,ама много голяма грешка.Спомням си преди доста години/повече от 20 ;) / моят тъст беше отговорник в тогавашното БКС,което се грижеше за снегопочистването.Та тогава машините тръгваха още след първите снежинки.И наистина имаше голям ефект.Просто нямаше непочистени улици.А самите машини не бяха повече отколкото са сега :o Но... ddad
ValMarK

Потребителски аватар
Brutesun
Минаващ
Минаващ
Мнения: 47
Регистриран: 06 окт 2007 21:11
МПС: NUBIRA I 1.6 SX 16V
От: Белокопитово

Re: Снега ни изненада неочаквано

#7 Непрочетено мнение от Brutesun » 07 фев 2010 19:47

Колеги, това "явление" е повсеместно. Това, което не ми харесва, обаче, е че трябва да приемем факта на добре почистена улица като вид подвиг и израз на цивилизованост. Това просто не е така - почистването на пътищата е директна функция на чувството за подреденост в обществото. Ако имаме "гражданско общество" с добра подреденост и пътищата ни ще са ок. Вижте примерно Румъния в момента - същата работа като при нас - падне сняг и ..... ужас.... за неопределено време. В Германия обаче не е така. Тука трябва някой да умре, та да се "оправят" нещата. Междувременно ..... "лапането" продължава ..... Направо не ми се продължава в този ред на мисли. Ако не беше смешно, щеше да е трагично :( Русия, Финландия, Швеция и т.н. "северни" страни как се оправят тогава, като имат половин година зима? Мисля си, че не само парите са ни проблем ..... акъла също нещо е недостатъчен ........ Но какво знам аз - аз съм само един "безгласен" данъкоплатец ...... Жалко, много жалко. И аз да бях на мястото на някой "европеец", и аз нямаше да се уважавам ...... и то далеч нямаше да е САМО за "изненадите" на зимата.
NUBIRA I 1.6 SX 16V

vikaes
Нов
Нов
Мнения: 63
Регистриран: 18 яну 2010 23:19
МПС: Matiz
От: PLD

Re: Снега ни изненада неочаквано

#8 Непрочетено мнение от vikaes » 08 фев 2010 00:32

Brutesun написа:Колеги, това "явление" е повсеместно. Това, което не ми харесва, обаче, е че трябва да приемем факта на добре почистена улица като вид подвиг и израз на цивилизованост. Това просто не е така - почистването на пътищата е директна функция на чувството за подреденост в обществото. Ако имаме "гражданско общество" с добра подреденост и пътищата ни ще са ок. Вижте примерно Румъния в момента - същата работа като при нас - падне сняг и ..... ужас.... за неопределено време. В Германия обаче не е така. Тука трябва някой да умре, та да се "оправят" нещата. Междувременно ..... "лапането" продължава ..... Направо не ми се продължава в този ред на мисли. Ако не беше смешно, щеше да е трагично :( Русия, Финландия, Швеция и т.н. "северни" страни как се оправят тогава, като имат половин година зима? Мисля си, че не само парите са ни проблем ..... акъла също нещо е недостатъчен ........ Но какво знам аз - аз съм само един "безгласен" данъкоплатец ...... Жалко, много жалко. И аз да бях на мястото на някой "европеец", и аз нямаше да се уважавам ...... и то далеч нямаше да е САМО за "изненадите" на зимата.
Колега не се ядосваи караи си с кеф Моторната шейна (колата) и тва ее

Потребителски аватар
Brutesun
Минаващ
Минаващ
Мнения: 47
Регистриран: 06 окт 2007 21:11
МПС: NUBIRA I 1.6 SX 16V
От: Белокопитово

Re: Снега ни изненада неочаквано

#9 Непрочетено мнение от Brutesun » 08 фев 2010 14:33

То и да се ядосвам и да не се ядосвам е същата .... прав си колега - оцеляваме някак :)
NUBIRA I 1.6 SX 16V

vikaes
Нов
Нов
Мнения: 63
Регистриран: 18 яну 2010 23:19
МПС: Matiz
От: PLD

Re: Снега ни изненада неочаквано

#10 Непрочетено мнение от vikaes » 08 фев 2010 16:42

Колеги тая сутрин верно снега доста ме изненада,излизам пред блока и кво да видя моята шейна затрупакд и немога да я изкарам (Дори със зимни Гуми). Ето Вижте малко снимки(късно се усетих да е снимам,затова имам снимки само леко почистена)
IMAG0002.JPG
IMAG0005.JPG
IMAG0003.JPG

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Снега ни изненада неочаквано

#11 Непрочетено мнение от Izparitel » 08 фев 2010 20:46

Като начало поне за София май е по-подходящо заглавие на темата да е "Снега ни изненада очаквано".
Сутринта към 7:00 доста от основните улици бяха непочистени. За това пък ми направи впечатление, че Мария Луиза и Тодор Александров са изблизани. Чудех се как ще се спусна по пързалката при Банишора, но отдолу под снега не беше замръзнало и никой не ми влезе в багажника. :D Само, че съчетанието на непочистения сняг и затварянето на Ломско шосе беше довело до това, че на надлез Надежда, по време, когато друг ден няма никаква кола имаше огромно задръстване на кръговото от страната на бул.Рожен. Пуснах няколко колеги /те са без предимство/, но едва ли още много колеги ще ги пуснат. Там и на сух асфалт и без да е в пик се минава трудно, а сега могат да заформят някое каре за белот докато им дойде реда да се измушат. Не мога да си представя какво ли ще стане към 8:00-8:30 часа. ddad ddad ddad
Добро впечатление ми направи, че нямаше коли да се въртят, т.е. тези с летните гуми поне рано сутринта не се бяха появили на пързалката. Лошото беше, че докато минах половин София видях един брой снегорин, но той беше с вдигнато гребло и си почиваше на надлеза точно над Ж.П. линията - там където спирането е забранено и още повече пречеше на движението. За това пък много колеги, които ползваха градския транспорт дойдоха с часове закъснение.
Шапка свалям на този дето е измислил метрото - наложи ми се по-късно да отида до Люлин насред суматохата със снега и метрото ме замъкна до там за десетина минути. :clap:

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Снега ни изненада неочаквано

#12 Непрочетено мнение от ogi » 08 фев 2010 22:07

Колко подробен разказ... Аз също тръгвам в 7:00. В квартала ми направих първа следа до първият голям булевард - бях като снегорин в снега до фаровете (за пореден път - евала на Нокиан!). После движението бе предимно на 2 и 3 предавка на 1200-2000 об/мин съответно с влачещото се слабо движение и почти безкраният спирачен път. Цариградско бе 2 ленти за движение с 20-30 км/ч, на места ставаше 3 ленти и 50 км/ч, като си бе смелост изпреварването, коствайки левите колела в 20-30 сантиметровата пряспа до мантинелата. Мостът над Горубляне бе детска пързалка, колите се спускаха в зиг-заг на голяма дистанция. Снегорин не видях по целият път, 1 автобус, 1 луда маршрутка, която изпреварваше всички в дясното платно и много закъсали автомобили в преспите вдясно.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

pepe
Редовен
Редовен
Мнения: 165
Регистриран: 09 дек 2008 19:48
МПС: Chevrolet kalos sedan
От: Варна

Re: Снега ни изненада неочаквано

#13 Непрочетено мнение от pepe » 08 фев 2010 22:26

Тази вечер и във Варна заваля както си трябва. Мислех , че този път ще ни се размине , но не би .Утре пак ще е голяма "веселба" така както колегите отразяват по-горе ситуацията в София .Днес във Варна през деня валеше мокър сняг и по булевардите се образува ледена пързалка.Не ми се мисли какво ще е утре сутринта, ако тази вечер не излязат снегорините на време.В предния сняг както малко по- горе писах ситуацията беше що годе овладяна, но днес през деня никой не хвърли луга -е това е срамота.

newcomer
Активен
Активен
Мнения: 591
Регистриран: 20 ное 2008 18:22
МПС: Nexia
От: София

Re: Снега ни изненада неочаквано

#14 Непрочетено мнение от newcomer » 08 фев 2010 22:53

Днес затънах на едно място и се закопах. Под снега имаше лед и гумите боксуваха. Обаче още на излизане се бях запасил с лопата и сол в колата, което реши проблема. Препоръчвам ви да ги имате под ръка. Това си е "задължително" като резервната гума.
btw, някой може ли да пусне снимка на снегорините, които чистят в София, поне да ги видя какво представляват. Според мен не е нужно да се казва че има почистване, само за да се плащат пари на фирмите. То и без това не чистят, направо да се обяви, че вече няма да се почиства пътищата и да не се лапат пари от тая далавера.

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Снега ни изненада ОЧАКВАНО

#15 Непрочетено мнение от Izparitel » 08 фев 2010 23:09

newcomer написа:btw, някой може ли да пусне снимка на снегорините, които чистят в София, поне да ги видя какво представляват.
Аз сутринта чистещ снегорин също не видях, но имаше почистени пътища /макар и само някои/. За сметка на това радиото любезно ме осведоми, че цяла нощ снегорините са чистили - може просто тогава да са се изморили и да са спрели да починат. :) Тази вечер основните булеварди си бяха изчистени до асфалта, така, че чистене е имало. Може да са разхвърляли луга, но не приличаше на сутринта.

Отговори

Върни се в “За общи теми от живота”