Някой пробвал ли е тоалетна за клякане?

Теми на всякаква тематика
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Някой пробвал ли е тоалетна за клякане?

#1 Непрочетено мнение от slowtraveler » 16 яну 2010 11:16

Темата не е много автомобилна, но от друга страна за съжаление хемороидите и шофирането вървят ръка за ръка.....
Попаднах на ТАЗИ тема
Някой пробвал ли е / преправял ли си е тоалетната така, че да може да се ползва в клекнало положение?
Нещо от рода на това:
Изображение
Пробвах около месец тази поза, и наистина нещата стават много по-лесно...
Което не ми попречи в началото на седмицата да си направя операция, защото тя е единственото реално, пълно, и по принцип - без рецидив (при правилно изпълнение на операцията) решение ddad
Но според мен наистина промяната на позата би облекчила много хора, които не са в крайна фаза...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Re: Някой пробвал ли е тоалетна за клякане?

#2 Непрочетено мнение от Fantomasss » 16 яну 2010 13:16

Абе нещата са си сериозни. Аз също имам хемороиди и все отлагам, но трябва вече да отида и да видим да ги оправят. Ти как се оправи, кажи повече за операцията.
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Някой пробвал ли е тоалетна за клякане?

#3 Непрочетено мнение от slowtraveler » 16 яну 2010 13:29

Ха, ха - още съм много далеч от оправяне - изписаха ме в сряда, като ми дадоха 33дни болнични, които могат да се удължат...
Но целта на поста бе за вариант на хората, които не са я докарали до моето дередже....
Ще се опитам да конструирам нещо подобно от неръждавейка, само-че за висяща чиния....
Ако някой е мислил конструктивно как да стане (и едновременно да е сгъваемо) - моля да сподели...

Подробности за операцията - на ЛС, че иначе темата ще стане много медицинска ddmuhaha
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Някой пробвал ли е тоалетна за клякане?

#4 Непрочетено мнение от Izparitel » 16 яну 2010 14:58

Офтопик:
Бих посъветвал колегите преди да прибягнат до такава драстична мярка като операцията за случаи, които не са спешни да проверят и за алтернативни методи на лечение. Всяка операция е свързана с някакъв риск.
Познавам доста хора, при които официалната медицина беше стигнала до варианта "само операция" за различни заболявания и след алтернативно лечение проблема беше решен за учудване на някои от лекарите, а и аз съм го преживял за друг проблем. Естествено не всичко може да се лекува така - зависи и от проблема и от стадия му, но грижата за здравето си е лична отговорност на всеки.
Специално за хемороидите по една от телевизиите текат реклами на клиника гарантираща безоперативното им премахване, макар да не съм чувал отзиви за нея. Отделно от това има вариант за билколечение поне за живеещите в района на София, за него съм чул положителни отзиви /от първа ръка/. Според мен - до колкото заболяването не е от бързо прогресиращите си заслужава да се опита, не губи нищо, а операция винаги може да си направи.

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Някой пробвал ли е тоалетна за клякане?

#5 Непрочетено мнение от slowtraveler » 16 яну 2010 15:47

Офтопик:
Темата я пуснах точно заради това, че такава тоалетна може да замести операция.
Иначе за мен бе невъзможно друго решение - пробвал съм какво ли не, но ми писна ежедневно да се съобразявам с едън Г...З, който въпреки всичките ми старания ми прави въртели... :lol:
Според хирурга, който ме оперира (професор, светило в конкретната тематика), безоперативните и щадящи методи (пръстенчета, ластици и т.н.) премахват само резултата, а не причинителя на заболяването....
Малко разяснение какво представлява заболяването - тази тъкан (хемороидалната) си я има в човешкото тяло, като представлява 'сюнгер', който е между артериите и вените - практически свързва двата потока, за да няма задържане на кръв в такова деликатно място. При напъване и т.н. 'сюнгера' се раздува от повишеното артериално налягане, като се разкъсват малките мехурчета кръв и стават големи... Практически не са разширени вени, както много хора смятат (когато кървят, кръвта е артериална-алена, а не венозна)
Неоперативните методи премахват част от тази тъкан, но артериите продължават да 'надуват' останалата част и вероятността за рецидив е голяма.
Докато при стандартния оперативен начин, се прекъсват артериите по-надалеч от тази тъкан, и затова не могат да 'надуват' толкова силно...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

kavarma88
Минаващ
Минаващ
Мнения: 1
Регистриран: 06 фев 2010 19:29
МПС: Daewoo Matis
От: Бургас

Re: Някой пробвал ли е тоалетна за клякане?

#6 Непрочетено мнение от kavarma88 » 06 фев 2010 19:33

Уникално изобретение, българския гений е необятен :D

Потребителски аватар
valmark
Редовен
Редовен
Мнения: 200
Регистриран: 20 окт 2008 21:48
МПС: DAEWOO LANOS 1.5/86к. 2000г.
От: Видин

Re: Някой пробвал ли е тоалетна за клякане?

#7 Непрочетено мнение от valmark » 07 фев 2010 13:45

kavarma88 написа:Уникално изобретение, българския гений е необятен :D
Да само да нямаш страх от височини ddmuhaha И да можеш да се качваш там :D Защото си е бая неудобно да се "поставиш" там на място.
ValMarK

Потребителски аватар
kambero
Нов
Нов
Мнения: 68
Регистриран: 04 окт 2008 22:59
Skype: kambero84
МПС: chevrolet lacetti

Re: Някой пробвал ли е тоалетна за клякане?

#8 Непрочетено мнение от kambero » 07 фев 2010 18:14

аз редувам и клекало и седяло :roll: Като си ида на село в къщата има тоалетни със седало а има и две външни с клекало . КАто се шматкаш по бесетката и градината да не бягаш кам къщата с опити да развързе6 обувките по време на движение.

Отговори

Върни се в “За общи теми от живота”