Внимание КРАДЦИ !!!!

За втората "жена" - колата и всичко свързано с нея.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
Darlin`
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3284
Регистриран: 14 май 2008 12:17
МПС: BMW 530xd GT
От: Пловдив

#16 Непрочетено мнение от Darlin` » 01 юли 2008 08:12

Искаш да кажеш, че имат нещо общо?!? :shock: :shock: :shock:
Преди - Daewoo Lanos`98 1.4

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

#17 Непрочетено мнение от авео » 01 юли 2008 11:12

Нищо не казвам,само расъждавам на глас.
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Внимание КРАДЦИ !!!!

#18 Непрочетено мнение от Izparitel » 26 яну 2009 23:21

Една статия за съвременните тенденции. Отдолу съм дал линк към източника. Не забелязах да споменават за Деу. :)

Бум на автокражбите
26 януари 2009 / News.dir.bg
Най-изпечените крадци у нас вече имат супермодерни джаджи, големи колкото мобилен телефон, които отварят и запалват всички нови луксозни коли.
Техниката се прави в България, а цената на един програматор варира от 1000 до 10 000 лева. Тя зависи от това колко различни модела коли може да подкара, съобщава в. "24 часа".
Полицаите вече са иззели няколко такива програматора при акции. Според тях в момента всяка от десетте по-сериозни банди в столицата, както и колегите им от страната, разполагат с модерната техника.
Заради новите технологии в последните месеци в България и най-вече в София има бум на откраднати лимузини, сочат данните на МВР.
Всяка от джаджите може да отвори по няколко модела коли от една марка или произведените от един концерн возила за няколко поредни години.
Сред апашите хитът е пин-декодер, който лъже компютрите на всички машини на "Фолксваген груп" и много търсения джип БМВ Х5.
Актуален сред крадците бил и програматор, специализиран да пали различните серии "баварци", произведени в последните 5 г.
Техниката се слагала или под волана, или се включвала в евробуксата, която захранва музикалната уредба на возилата.
Преди време полицаи иззели такъв самоделен уред, който се монтирал вместо CD. Ставал за кражба на всички коли от марките "Мерцедес", "Фолксваген" и "Сеат", произведени от 1998 до 2005 г.
Най-големите майстори на тези програматори били в Пловдив и Велико Търново. Те правели техника и за износ, казват полицаи от СДВР.
На почит в подземния свят през последните месеци била и “щипка”, която се захваща за кабела, захранващ стартера, и изключва всички защити на джиповете "Фолксваген Туарег" и много от новите модели на тази фирма.
"В последно време никой от крадците не се съсредоточава толкова около инструментите, които отключват колата. Снабдяват се с джаджите, които я привеждат в движение и преодоляват сериозните защити на новите возила", разказва полицай от сектор "Кражби на МПС" в столичната полиция.
По 8 коли средно са били крадени всеки ден през 2008 г., като поне половината от тях са луксозни нови автомобили, сочи полицейската статистика.
През 2008 г. са отмъкнати над 2500 коли, а разкритите автокражби са едва 3%.
През последните месеци се крадат вече изключително луксозни автомобили - БМВ Х6, последни генерации мерцедеси S 600, и S 500, поршета, аудита Q7.

http://dnes.dir.bg/2009/01/26/news3904630.html

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Внимание КРАДЦИ !!!!

#19 Непрочетено мнение от Izparitel » 09 авг 2009 09:00

Още малко информация.


Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Внимание КРАДЦИ !!!!

#20 Непрочетено мнение от Izparitel » 20 окт 2009 10:57

Методи за отваряне на автомобили.


Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Внимание КРАДЦИ !!!!

#21 Непрочетено мнение от Izparitel » 09 яну 2010 23:16

Как крадат коли
Статия на руски език за актуалните начини за крадене на коли, както и с две думи как може да се противодейства.
Превод през Гугъл на псевдобългарски

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Внимание КРАДЦИ !!!!

#22 Непрочетено мнение от slowtraveler » 10 яну 2010 10:42

Това 'трирогото' на последната снимка тъкмо го гледам, че спокойно мога да си го купя за 28$ с доставката до БГ (и тук още 20% ддс)...
И още $60 за GSM заглушител....
Защитата от крадци трябва да е полицията, и добрите застрахователи.
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Внимание КРАДЦИ !!!!

#23 Непрочетено мнение от Izparitel » 10 яну 2010 14:27

slowtraveler написа:Защитата от крадци трябва да е полицията, и добрите застрахователи.
Сещам се преди години един "добър застраховател" ми обясняваше как "Те нашите /колите застраховани при тях/ не смеят да пипат щото... / (boi) /". Но пък имаше нещо вярно в твърдението му - колите им почти не ги пипаха.
Доста интересен застраховател е избран за 2010г. и за автомобилите на МВР.

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Внимание КРАДЦИ !!!!

#24 Непрочетено мнение от slowtraveler » 10 яну 2010 14:56

Под добър застраховател имах предвид коректен, а не със 'здрав обоз'...
Вярно, че навремето лепяхме стикери, че да се знае, че тази кола не трябва да се пипа, ама не е това пътя...
От друга страна като се по 'тошово' време краденето на автомобил бе голяма рядкост (милицията биеше здраво, а и контрола при регистрация бе много голям), но затова пък си прибирахме вечер чистачките и антените...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Внимание КРАДЦИ !!!!

#25 Непрочетено мнение от Izparitel » 11 сеп 2010 10:36

Прочетено от друг форум. Колегата е от София.
gourgourov написа:Откраднаха ми дебитомера и стъпковото моторче на ГТИ-то :cry: :cry: :cry:
Днеска отивам да си запаля гофретата / Голф 3 ГТИ 2.0 115hp/ и гледам че ми няма предната емблема. Псувам майка им ....и като отворих капака онемях. Дебитомера с капака на филтъра, газовата плочка и стъпковото моторче ги няма. (Да им изсъхнат ония работи дано на гадните тараши...). Отворили са капака през дупката на емблемата.
Най-кофтито е, че в ауто + ми казват за степмоторчето: "..ми има 2 модела моторчета за тоя голф, едното на VDO другото на BOSH и са различни и не са със същите характеристики. Донеси старото да не стане грешка". :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: Как по дяволите да донеса старото.
Нови двете нещица са почти колкото голфа и съм се видял в чудо.
...
Знам, че на някакви Мерцедеси крадяха компютъра, понеже бил на лесно място в калника, ама газови плочки на Голф... При социализма крадяха чистачки и гуми, мислех, че сега крадат основно цели автомобили и външни детайли.

Потребителски аватар
Darlin`
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3284
Регистриран: 14 май 2008 12:17
МПС: BMW 530xd GT
От: Пловдив

Re: Внимание КРАДЦИ !!!!

#26 Непрочетено мнение от Darlin` » 11 сеп 2010 11:02

Явно на някой му е трябвало и за да не купува цял нов Голф, решил да го вземе "на заем".
Преди - Daewoo Lanos`98 1.4

Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Re: Внимание КРАДЦИ !!!!

#27 Непрочетено мнение от Fantomasss » 11 сеп 2010 22:37

Мамка му, това е май новата мода в кражбите от коли. Не знам защо, но снощи на един приятел на една стара Астра 1991 година му взеха капака на мотора и водния радиатор с перката. Всичко е демонтирано културно, а отварянето на капака е станало пак през емблемата. ddkomp2
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Внимание КРАДЦИ !!!!

#28 Непрочетено мнение от Izparitel » 11 сеп 2010 23:20

Поне за Астра F 2-ра употреба чаркалаци бол почти за без пари. Навремето ми предлагаха предния капак да може да се отворя само по електрически път и само след като си дал на контакт. Идеята не беше лоша, но какво правим, ако падне акумулатора някъде далеч от дома, та я подминах.

Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Re: Внимание КРАДЦИ !!!!

#29 Непрочетено мнение от Fantomasss » 11 сеп 2010 23:38

Izparitel написа:Поне за Астра F 2-ра употреба чаркалаци бол почти за без пари.
Именно!!! Защо тогава, като са толкова без пари чарковете за старата Астра, гадовете са рискували и са си правили труда? За мен е необяснимо. Мероприятието са го провели в часовете между 2.30 и 6.00 часа, защото до към 2.05 пихме бира и бяхме на балкона, след това аз си тръгнах, а колата беше под носа ни. После на сутринта човека е станал в 6.45 и слязъл до колата и..... О Чудо... на печелифшите честито.
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

lada2110
Минаващ
Минаващ
Мнения: 44
Регистриран: 03 мар 2010 22:16
МПС: ВАЗ 21104
От: Лакатник

Re: Внимание КРАДЦИ !!!!

#30 Непрочетено мнение от lada2110 » 12 сеп 2010 00:05

slowtraveler написа:... но затова пък си прибирахме вечер чистачките и антените...

На мен преди 4-5г. ми свиха антената посред бял ден... :-(( Май това време не е още напълно отминало, а е просто изродено към по брутално да отварят колите като консерви също... Още помня че на дъртия Москвич имахме едни уродки с колелца на чистачките да не задират перата като са свалени чистачките, а те се слагаха само при необходимост да не ги откраднат... И тия джаджи бяха купувани фабрични, не бяха самоделни... Антената също се слагаше при необходимост... Еххх... :-(( Дори ми е смешно донякъде като си спомням. :-))

Отговори

Върни се в “Общ форум за автомобилният свят”