Термометър за външна и вътрешна температура.

Боя, лак, ламарини, стъкла. Салон, стелки, чистачки. Препарати за почистване, методи за освежаване, проблеми.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Термометър за външна и вътрешна температура.

#1 Непрочетено мнение от Fantomasss » 01 ное 2009 17:21

Купих си термометър за външна и вътрешна температура от Кауфланд за 7 лева с батерията. Първата вечер го тествах в нас, като виншния датчик за отчитане го изкарах на терасата. По едно време нещо взе да пищи и като погледнах температурата навън е станала 3 градуса, така ме предупреждава за заледяване или лед, което си е добра екстра. Днес го монтирах в Ланоса, като го залепих с двойнозалепваща лепенка за челното стъкло над огледалото, а датчика за отвън го прекарах чак до под левия халоген, до там стигна кабела. Ето и снимки как изглежда. Мисля че за зимата ще е полезно, а и за лятото като се ползва климатика.
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

Re: Термометър за външна и вътрешна температура.

#2 Непрочетено мнение от авео » 01 ное 2009 20:55

Добро попадение. При смяна на батерията,трябва ли да се отлепя термометъра и пак да се залепя? Външния датчик, как го закрепи?
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

newcomer
Активен
Активен
Мнения: 591
Регистриран: 20 ное 2008 18:22
МПС: Nexia
От: София

Re: Термометър за външна и вътрешна температура.

#3 Непрочетено мнение от newcomer » 01 ное 2009 21:02

Честито Фантомаска! Какво място избра за външния датчик? А вътре през стъклото няма ли да го пече? Може ли да кажеш след ~1 месец с каква точност е часовника?
И аз от много време искам да си взема термометър вътре/вънка за колата, само че си казах, че тоя топуз няма да си го купя. Търся нещо по компактно.

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Термометър за външна и вътрешна температура.

#4 Непрочетено мнение от ogi » 01 ное 2009 21:14

Браво, Fantomasss!
Тая работа отдавна я бях замислил, ама не съм намирал добри и дикретни модели за вграждане. От друга страна все още ми се върти варианта за онлайн следене на данни от ОБД-1, където има информация и за входящия въздух.
Щеше да е много удобно, ако външният датчик е без кабел (тук имам такъв мулти-часовник, който по радио следи външните датчици за температура и прогноза, също по радио се синхронизира с лабораторията на Гринуич за сверка на часа :) ) Нали си падам по ел. глезотийки :lol:
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Re: Термометър за външна и вътрешна температура.

#5 Непрочетено мнение от Fantomasss » 02 ное 2009 18:13

Да, при смяна на батерията се отлепя и пак се залепя, но една алкална батерия сигурно ще изкара поне 2 години. Външния датчик го захванах с тиксо за кабела на левия халоген точно в най-ниската част на бронята, далеч от преки слънчеви лъчи и запазен от пряк достъп на вода върху него. Залепих го на стъклото горе, защото на всички други места стоеше гадно и не на място, дразнеше с присъствието си, лятото може и да се нагрява повече, но все пак е в затъмнената част на стъклото и грешни показания ще дава само когато колата е паркирана, а като съм в движение и с климатик, мисля ще дава реални показания. Часовника за сега е точен, но той не ме вълнува толкова, защото този на колата е перфектен. Най-хубавото е че има аларма за лед, която се включва на 3 градуса и предупреждава че пътя може да е заледен.
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Термометър за външна и вътрешна температура.

#6 Непрочетено мнение от ogi » 02 ное 2009 18:50

Направо ми идва да си купувам същия, да му направя подсвет за през нощта и да слагам на мястото на оригиналният ми часовник, който се намира на същото място, където си поставил джаджата (като купих колата ми беше много странно там да е часът, а доста време се чудих защо няма часовник... :lol: не съм виждал досега на друга кола да е там).
По принцип мястото за мерене на t е много важно и там където си го сложил ще показва по-висока стойност, но да не издребняваме чак толкова.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Термометър за външна и вътрешна температура.

#7 Непрочетено мнение от dsuzunov » 05 ное 2009 16:52

И аз си купих такъв уред.
Датчика за външната температура го наврях в предният ляв калник зад уплътнението от пенополиуретан, точно под горната панта на предна лява врата.
Уреда го оставих полусвободен в нишата пред скоростния лост. Опитах се да го залепя с двойнолепящо тиксо. Държи, но слабо. Проблемът е, че няма подсветка, и вечер трябва да паля плафона за да се виждат показанията на дисплея.
IMG_0513.JPG
IMG_0514.JPG
Изображение

Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Re: Термометър за външна и вътрешна температура.

#8 Непрочетено мнение от Fantomasss » 05 ное 2009 16:58

Проблемът е, че няма подсветка, и вечер трябва да паля плафона за да се виждат показанията на дисплея.
Важното е че ти сигнализира ако е заледено и не ти трябва да го гледаш. Е, по-добре е да свети, но при добро желание и това може да стане, да речем с малка помощ от Оги... :?:: :wasntme:
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Термометър за външна и вътрешна температура.

#9 Непрочетено мнение от ogi » 05 ное 2009 18:02

Като си купя, ще го разкостя и ще видя дали/как ще стане.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
todortv
Модератор
Модератор
Мнения: 1923
Регистриран: 02 окт 2008 08:04
МПС: daewoo nubira II 1,6 16 V
От: В.Търново

Re: Термометър за външна и вътрешна температура.

#10 Непрочетено мнение от todortv » 05 ное 2009 20:20

Това,което най-много ме е смущавало в Нубирата
е липсата на термометър за външна температура.От
както съм я купил се оглеждам за нещо подобно.
Попадал съм на нещо подобно но беше изключително
грозно.Минавло ми е през ума и да направя нещо
саморъчно,но май вече съм загубил хъс за самоделки.
Само като си помисля,че Астра Ф 94г. температурата
е на дисплея на радиото,не знам корейците как са
пропуснли това като оборудване?!
Ако искаш да видиш дъгата,трябва да се примириш с дъжда.

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Термометър за външна и вътрешна температура.

#11 Непрочетено мнение от ogi » 05 ное 2009 21:30

Точно това съм се чудил и аз много... Може ли да се предлага с толкова екстри (за годините и цената си), а да няма един прост термометър?
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Re: Термометър за външна и вътрешна температура.

#12 Непрочетено мнение от Fantomasss » 05 ное 2009 22:19

Въпрос на политика на производителя, термометър няма, ама не гние като Опела и има една камара други екстри, които сам е трудно да си присадиш. А при положение, че термометъра струва 7 лева да се купи и си го монтираш сам няма никакъв проблем. ddcomp
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

Потребителски аватар
valmark
Редовен
Редовен
Мнения: 200
Регистриран: 20 окт 2008 21:48
МПС: DAEWOO LANOS 1.5/86к. 2000г.
От: Видин

Re: Термометър за външна и вътрешна температура.

#13 Непрочетено мнение от valmark » 09 ное 2009 16:39

Аз пък вчера видях в Кауфланд Монтана подобен уред,но показващ само температурата.Не си го взех,защото не съм сигурен дали е добър а и беше по-скъп 8.79лв.Но не е само в цената проблема.Не разбрах също дали има опцията да сигнализира,като падне много температурата за заледяване.Ще изчакам да видя отзивите за тоя модел и тогава ще купувам.
ValMarK

Отговори

Върни се в “Екстериор, Интериор, Аксесоари”