Миене на автомобила.

За втората "жена" - колата и всичко свързано с нея.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
mire
Редовен
Редовен
Мнения: 198
Регистриран: 27 юли 2009 08:09
Skype: st.simeonov6611
МПС: Chevrolet Cruze 1.6i 16V LS
От: Zlatograd
Име: MIRE

Миене на автомобила.

#1 Непрочетено мнение от mire » 07 окт 2009 08:30

Здравейте колеги! Имам така да се каже "проблем"с миенето на колата. Проблема е следния че не ми се дават на всяко миене по 7 лв (за външно безчетково). Ако знаете някоя оферта за водоструйка че за пароструйките си са доста сериозна цифричка а и мисля само моят круз и на баща ми нивата да мия, така че не искам нещо скъпо. Ако някой има инфо моля да сподели!!! Аз мисля че една водоструйка от рода на 110-120бара ще ми е достатъчна! БЛАГОДАРЯ!!!
ПОЗДРАВИ!!!
ПОЗДРАВИ......

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

Re: Миене на Крузчето

#2 Непрочетено мнение от авео » 07 окт 2009 11:11

Отиваш в първия Практикер, Бриколаж и др. магазини от този сорт и си харесваш нещо.
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Миене на Крузчето

#3 Непрочетено мнение от slowtraveler » 07 окт 2009 18:15

Авео е прав - има доста голям избор....
При всички случаи не се хвърляй на нещо над 150 бара, за да не почнеш да кривиш ламарините :lol:
И като го вземеш внимавай с маркуча високо налягане - лесно се поврежда при усукване/преплитане и т.н..
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
mire
Редовен
Редовен
Мнения: 198
Регистриран: 27 юли 2009 08:09
Skype: st.simeonov6611
МПС: Chevrolet Cruze 1.6i 16V LS
От: Zlatograd
Име: MIRE

Re: Миене на автомобила.

#4 Непрочетено мнение от mire » 08 окт 2009 08:05

А как сам да си я мия безчетково? Четох в други форуми че тези резервоарчета които продават заедно с водоструйката били някакви ментета и немогли хубаво да пянообразуват и т.н , а пък на мен не ми се иска да започвам още с четката и гъбата!!!
Поздрави!!!
ПОЗДРАВИ......

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Миене на автомобила.

#5 Непрочетено мнение от slowtraveler » 08 окт 2009 09:08

Вземи си първо водоструйката и след това ти ще ни кажеш как е било най-добре....
Едва ли има тук човек, дето си мие вкъщи колата (най-малкото това е забранено)...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
mire
Редовен
Редовен
Мнения: 198
Регистриран: 27 юли 2009 08:09
Skype: st.simeonov6611
МПС: Chevrolet Cruze 1.6i 16V LS
От: Zlatograd
Име: MIRE

Re: Миене на автомобила.

#6 Непрочетено мнение от mire » 08 окт 2009 09:45

добре обещавам!!!!
ПОЗДРАВИ......

bobkata1988
Минаващ
Минаващ
Мнения: 14
Регистриран: 10 авг 2009 16:00
Skype: bobkata6727
МПС: daewoo nexia 1.5 16v
От: Sofia - СА2787НС
Име: Borislav

Re: Миене на автомобила.

#7 Непрочетено мнение от bobkata1988 » 08 окт 2009 14:22

Според мен това не е нужно.Нали знаете ,че има мивки в някои бензиностанции и пъхаш монетка и действаш!Ако си от бързите 2 левчета ще ти стигнат ;) Успех!
Човекът е човек ,само когато е на път!

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Миене на автомобила.

#8 Непрочетено мнение от slowtraveler » 08 окт 2009 14:44

Офтопик:
bobkata1988 написа:Според мен това не е нужно.Нали знаете ,че има мивки в някои бензиностанции и пъхаш монетка и действаш!Ако си от бързите 2 левчета ще ти стигнат ;) Успех!
Имах един колега, който караше мерцедес, но бе много стиснат...
Един ден гледам мерцедеса измит на някакви раета и штрихи ddmuhaha
Питам го - кой ти я ми колата.
Отговора е :
Аз, ама стана един гаф - пуснах стотинките (точно в мивките на Петрол, дето пускаш стотинки и няколко минути работи водоструйката) и тъкмо тръгна водата и ми паднаха очилата.... Та аз с едната ръка опипом търся очилата, с другата мия колата щото машинката си тиктака и ще ми изгори левчето. Но без очила не виждам - и виж какво стана ddmuhaha
Тъй-че евтиното често излиза скъпо ddmuhaha
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
mire
Редовен
Редовен
Мнения: 198
Регистриран: 27 юли 2009 08:09
Skype: st.simeonov6611
МПС: Chevrolet Cruze 1.6i 16V LS
От: Zlatograd
Име: MIRE

Re: Миене на автомобила.

#9 Непрочетено мнение от mire » 08 окт 2009 15:44

Едва ли има тук човек, дето си мие вкъщи колата (най-малкото това е забранено)...[/quote]
.... Аз и друго да питам колега от кой и къде е забранено да си мия СОБСТВЕНАТА КОЛА В СОБСТВЕНАТА СИ КЪЩА, че нещо не разбирам!!!! Аз пък съм сигурен че никой не може да ми каже аз какво ще правя с моята кола в моята къща, тъй че благодаря за изчерпателния отговор ;)
ПОЗДРАВИ......

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Миене на автомобила.

#10 Непрочетено мнение от slowtraveler » 08 окт 2009 16:06

Обикновено забраната се издава от кмета или общината...
Обикновено във всички големи градове има такава заповед, като целта обикновено е следната : да се пести питейна вода, и да се избегне използването на агресивни химикали, които след това убиват животинките (бактериите) в пречиствателните станции....
Конкретно за Златоград - виж Наредба No.1 за обществения ред - раздел III, чл.13: Не се разрешава извън определените за това места : а) миене, гресиране, ремонт на МПС....

В наредбата миенето на МПС е споменато на няколко пъти..

Едва ли някой ще ти направи забележка, но го отчетох като факт...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
mi6ko_pi
Напреднал
Напреднал
Мнения: 476
Регистриран: 01 авг 2008 23:35
Skype: mi6ko_pi1
МПС: Mercedes 230 CE
От: Стара Загора
Име: Най-голямия !!!
Контакти:

Re: Миене на автомобила.

#11 Непрочетено мнение от mi6ko_pi » 10 окт 2009 11:41

Или аз не разбрах добре или твардите че , нямам право да си мия колата с маркуча на тротоара ?!?!?!? |(
Изображение

Харесва ти да бъдеш с големи тарикати, които карат Ферари, Бентли или Богати. В главата ти са само ляти джанти от платина, злато и диаманти. Виждам те в скъпи коли, а в морето с яхти на които пияш ДЖИН, ЕГАТИ. Харесва ти да се правиш на ВИП-ПЕРСОНА и да си говориш два часа по телефона. В дискотеката разходчица, пак показваш походчица и искаш да те черпя водчица. От толкова мислене стана увисване. Влизам у кен***а и се чудя и се мая, д**ба мааму да сер***, пик*** или да чертая. Сам не е редно и от джоба скубе, знам че не е редно ама ми е убаво бе .... Поселедната ми каза МАЙСТОРЕ, БОГ ЛИ ТЕ ИЗПРАТИ ?

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Миене на автомобила.

#12 Непрочетено мнение от slowtraveler » 10 окт 2009 11:59

Колега, по принцип не е прието да си миеш автомобила на тротоара, защото ще използваш питейна вода, химикалите ще попаднат директно в местата за оттичане на дъждовна вода, а съседите/преминаващите ще газят мръсотията, паднала от автомобила ти...
Неслучайно на много места (не съм сигурен дали това не е задължително по принцип в България) приеха автомивка да може да се прави само при самостоятелен водоизточник (да не се ползва питейна вода), и имаха някакви изисквания към отпадната вода...
Не мога да тълкувам Наредбата на общината в Златоград, но можеш да я прочетеш тук (извадките бяха от тази наредба) : http://www.zlatograd.bg/docs/naredbi/Na ... d_2008.pdf

Решението и отговорността всеки сам си я поема.
Аз лично предпочитам да отида на автомивка.
Като си помисля - годишно имам около 10-12 миения (повечето са през зимата, а лятото имам едно-две - след дъжд).
При цена външно безконтактно миене 5лв нали знаеш за колко години ще си изплащаш водоструйката :D
Ако имаш къща с двор и каменни пътеки - тогава спор няма. С водоструйката се мият много добре :rock:
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
mire
Редовен
Редовен
Мнения: 198
Регистриран: 27 юли 2009 08:09
Skype: st.simeonov6611
МПС: Chevrolet Cruze 1.6i 16V LS
От: Zlatograd
Име: MIRE

Re: Миене на автомобила.

#13 Непрочетено мнение от mire » 12 окт 2009 08:58

е колега по това силно се различаваме, защото аз си мия колата по 3 пъти на седмица(просто държа винаги да ми е чиста колата нищо друго освен мания), ами тогава да сметнем колко пари са на месец и колко стават за година, а и баща ми и той си има лада нива с която обича да ходи из гората и се сещаш дали се връща чиста и съответно и там ги сложи 1 миене на седмица и дали няма да си избииш водоструйката. В твоя пример за седмица са 20лв, за месец 80лв а за година 960лв. Ами тогава какво ми пречи да си купя една водоструйка от 250-300лв с 2 години гаранция и да си реша проблема!!!
Колкото до тази наредба в нея пише "да не се използва водата за миене при обявен режим на водата", пък до сега не сме имали такъв и да се надявам да нямаме!
ПОЗДРАВИ!!!
ПОЗДРАВИ......

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Миене на автомобила.

#14 Непрочетено мнение от slowtraveler » 12 окт 2009 09:39

Както написах : решението и отговорността всеки сам си я поема.
А за Наредбата имах впредвид и чл.13, ал.1, т.1 - Не се разрешава извън определените за това места: Миенето, гресирането, ремонт на МПС... (coolbeer)
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Миене на автомобила.

#15 Непрочетено мнение от ogi » 12 окт 2009 15:26

Водоструйката си струва, ако наистина има къде да я ползваш. Вчера в едно село пробвах една за около 100-на лв на един роднина, прави добро налягане, но не е като тези на автомивките, освен това не минеш ли с гъба/парцал и шампоан ефектът е нулев. Друго предимство спрямо маркуча е, че е доста икономична. Аз ако имах двор, или живеех в село, покрайнини и други подходящи условия, бих си взел.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Отговори

Върни се в “Общ форум за автомобилният свят”