Паркиране където и както ти падне!

За втората "жена" - колата и всичко свързано с нея.
Съобщение
Автор
newcomer
Активен
Активен
Мнения: 591
Регистриран: 20 ное 2008 18:22
МПС: Nexia
От: София

Паркиране където и както ти падне!

#1 Непрочетено мнение от newcomer » 11 юли 2009 21:50

Вече не издържам ddad Омръзна ми да ми спират пред гаража или да спират така, че да не мога да маневрирам, за да вляза. Не са хора и това си е! Какво правите в такива ситуации? Не съм чупил нищо до сега, но ми омръзна да оставям бележки по колите, вече толкова съм изписал. Взимат си поука тези, но поредния се насажда! А и простотията, която като че ли вече пешеходците свикнаха с нея- паркира се и се заема целия тротоар. Де*а толкова са ценни тея щайги и таралясници, че трябва да си ги паркираш пред прозореца. Днес вали цял ден и улицата е като язовир. Пешеходеца няма съдба в България. Тука ако нямаш кола, нямаш земя по която да се движиш като нормален човек. А места за парк все още има, но са им толкова дебели гъзовете на някои, че ако спрат на повече от 100 метра от входа ще ги заболи оная работа. Не мога да понасям вече тая овча сган! :@
И пред кварталните по-голями магазини- всичко с колата да спре, ако може и вътре да влезе, ако трябва целия път ще е запушен, но количката му да е паркирана под носа. Нищо, че живее на 500 метра от там- просто без кола не може да се движи. Кога ще се оправиме бе, какво е това самосъзнание? :@

Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Re: Паркиране където ти падне!

#2 Непрочетено мнение от Fantomasss » 11 юли 2009 22:53

Много си се разгорещил... не дръж на тия неща, тя цялата държава е такава, ти за едно паркиране... ddcomp
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Паркиране където ти падне!

#3 Непрочетено мнение от slowtraveler » 12 юли 2009 00:34

За блокиране подхода към гаража колегата си сложи метална преграда (от вдигащите се)...
Иначе по другите въпроси - нужно е време за промяна на самосъзнанието....
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

Re: Паркиране където ти падне!

#4 Непрочетено мнение от авео » 12 юли 2009 01:49

Има едни стикери на ,които пише "Паркирал си,като идиот" Не знам от какво ги правят ,но няма отлепване На предното стъкло,на нивото на очите,вършат работа.http://www.kato-idiot.com/
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

Потребителски аватар
valmark
Редовен
Редовен
Мнения: 200
Регистриран: 20 окт 2008 21:48
МПС: DAEWOO LANOS 1.5/86к. 2000г.
От: Видин

Re: Паркиране където ти падне!

#5 Непрочетено мнение от valmark » 12 юли 2009 10:48

Това със стикерите никак не е лошо ;) Но като гледам как всеки спира както на него му е удобно.И в повечето случаи,така,че на другите да не е удобно,ще трябва доста стикери да се залепят,за да се получи някакъв ефект :lol: Но все пак трябва ад се направи нещо по въпроса.
ValMarK

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Паркиране където ти падне!

#6 Непрочетено мнение от slowtraveler » 12 юли 2009 11:09

Това със стикерите ми се струва безмислено...
'Идиота' въобще няма да му пука дали е залепен стикер или не...
Все си мисля, че ако аз съм 'супергъзар', след такова залепяне ще отида на автомивка и да сгърча момчетата да ми го свалят докато ми мият колата за пореден път...
Пък плебеите дето са ми го залепили - толкова са им възможностите - да си реват, лепят каквото си искат, пък аз ще си карам както ми е кеф... ddad

Просто трябва да се научим да сме по-мислещи и да се съобразяваме с околните.
Имаше едно определение на демокрацията: можеш да правиш всичко, НО БЕЗ ТОВА ДА ПРЕЧИ на околните.
Навярно си спомняте как бе движението в големите градове преди 10-20г. Това да пропуснеш някого в колоната - що клаксони ще чуеш и т.н.
Сега хората започнаха да мислят малко повече, и вече е нормално да те пропуснат да се включиш в трафика дори и да не си с предимство.
Предполагам, че това ще стане и с това 'ляво' паркиране.
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Паркиране където ти падне!

#7 Непрочетено мнение от Izparitel » 12 юли 2009 12:13

Т.нар. "японска стачка" се свеждаше до стриктно спазване на всички писани правила. Представям си какво би станало в големите градове, ако се прилага. Но всичко си има граници - до там, където възпрепятстваш друг. Горчивата истина за София е, че ако се спира или паркира само на определените места колата реално става почти неизползваема. Е, пълни се касичката на общината с парички за "Синя зона", но реално местата за паркиране са много по-малко от нужните. Не се сещам общината с тези парички да е почнала да строи общиски паркинги в централната част на града, само дои шофьорите.
Но пък има разни идиоти паркират без да мислят, че пречат на останалите изобщо да си ползват колите.
Офтопик:
По време на взривовете в Челопечене миналата година се очакваше да гръмне и някакъв доста по-голям склад и да нанесе повече поражения. Първата ми реакция беше да отида у дома при детето което беше само, защото и блока и апартамена гледат точно към Челопечене и пред него няма никакви прегради. Някакъв идиот беше блокорал цял огромен паркинг с тъпото си BMW, защото беше паркирал на самия вход, без дори да си остави номера на мобилния. Явно доста хора бяха в подобно положение и след като 20-тина минути никой не успя да излезе се разтичахме да търсим таксита.
Добре, че склада не гръмна, но като се сетя какво ми се щеше да направя тогава...

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Паркиране където ти падне!

#8 Непрочетено мнение от ogi » 12 юли 2009 14:11

No comment!
Ниска ни е културата и това е!
По този повод - ето една снимка пред входа ми от преди месец:
aP1090321.JPG
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Паркиране където ти падне!

#9 Непрочетено мнение от slowtraveler » 12 юли 2009 14:55

Вярно е, че последните 20г се строи без никаква идея къде ще паркират автомобилите...
Или ако има паркинг места - те са идиотски проектирани.
Една позната си държи королката в гаража на луксозна кооперация. Тя си купи само паркомясто в двора, но се разбраха да си разменят местата със собственика/строителя на кооперацията (много известно име във Варна), който и е съсед и е собственик на гаража.
Та строителя не може да си вкара мерцедеса в гаража, защото гаража е малък за такъв автомобил, и затова си стои навън, докато познатата си паркира в закрития и отоплен гараж ddmuhaha
Сега гледам, че на ЖП гара Варна експериментират с паркинг за 7 автомобила, заемащ място за 4...
Ще видим дали ще сработи, но като гледам - строят го вече 4 месеца, а и 3 допълнителни места на този паркинг си е доста смешно мероприятие...
Номера е многоетажни паркинзи с голям капацитет. Така ще се освободи място от 'приходящите' автомобили.
Другото, което много ще помогне е, проектиране на градовете с повече свободно място между сградите...
Защо в кв.Чайка паркирането бе безпроблемно, докато не построиха 'пломбите'?
Всичко си бе цивилизовано...


За снимката на Оги - трудно е да прецениш кой е крив и кой-прав...
Възможно е човека с опела да се е наврял с голям зор и много маневри на това място (аз съм го правил много пъти този номер). Много вероятно е човека с БМВ да се е наврял по същия начин, защото зад него е имало друг автомобил, който в последствие си е заминал..
Единствено мерцедеса си е спрял на освободеното място 'царската', но пък е оставил достатъчно място на БМВ-то да излезе...
При условие, че не си блокирал движението на някого и всеки може да излезе от паркина - значи всичко е ОК...
Спомням си колко идиотски изглеждаше едно мое паркиране, което направих съвсем нормално в час пик, а късно вечерта моята кола изглеждаше самотно посредата на едно кръстовище, с поне 5м от най-близкия бордюр ddmuhaha
А в час пик там си имаше редица паркирани коли и обособена парко-зона, и всичко изглеждаше подредено и логично...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Паркиране където ти падне!

#10 Непрочетено мнение от ogi » 12 юли 2009 15:13

Значи нека се уточним - тези паркирания пред блока ми са заради барче в непосредствена близост. Аз като се прибирам от работа също си оставям колата някъде и някакси, понеже в радиус от 300 метра няма никакво място, заради хората, които искат да пият кафе и после сутринта тя седи, все едно е пусната от хеликоптер в нищото...
Колите на въпросната снимка не отговарят на потенциалните описани причини, защото въпросната картинка се получи в рамките на 30 мин, а опела, който повечето време си седя там е на съсед от блока.
По този повод:
1. аз никога не бих спрял така пред нечий вход и да принуждавам всички да заобикалят желязото
2. много мъничко ми трябваше да слезна долу, да изпуша една цигара, а после дая натикам в някое уплътнение на вратите и да пробвам възможно най-силен шут по някоя врата, или калник

Заключение: ако трябва обикалям няколко пъти, или спирам по-далеч, но такава наглост не бих сторил, защото това си е за мен чиста демонстрация на непукизъм и несъобразяване.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Паркиране където ти падне!

#11 Непрочетено мнение от Izparitel » 02 мар 2012 19:22

Така се паркира пред сградата на Върховния административен съд!

Изображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Паркиране където и както ти падне!

#12 Непрочетено мнение от Izparitel » 19 сеп 2012 23:37

Изображение


Изображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Паркиране където и като ти падне!

#13 Непрочетено мнение от Izparitel » 02 ное 2012 18:40


Потребителски аватар
The Stig
Модератор
Модератор
Мнения: 2761
Регистриран: 20 мар 2010 19:43
Skype: hihit_
МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Re: Паркиране където и като ти падне!

#14 Непрочетено мнение от The Stig » 18 ное 2012 10:59

Изображение
Изображение

botzko
Редовен
Редовен
Мнения: 127
Регистриран: 22 дек 2009 13:42
МПС: Daewoo Tacuma 2.0 (2001)
От: София
Име: botzko

Re: Паркиране където и като ти падне!

#15 Непрочетено мнение от botzko » 18 ное 2012 11:08

Е този наистина е добър - нестига, че е спрял на две места ами и едното е за инвалиди.

Отговори

Върни се в “Общ форум за автомобилният свят”