Земетресение

Теми на всякаква тематика
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

Re: Земетресение

#46 Непрочетено мнение от авео » 25 май 2009 00:04

Тъкмо си гледам филма по Нова и почва да люлее/8ми етаж/ В този момент казват,че България е разтресена от силно земетресение. Викам си,бре каква бърза реакция,таман почна и вече го съобщават. То се оказа,че казват за това в 7.15ч.Бях на път и не съм го усетил,пък и бях надул до дупка " Master of pupets" :rock:
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

Re: Земетресение

#47 Непрочетено мнение от Vesko1 » 25 май 2009 06:48

Аз усетих и 2-та труса....но това в 22,30 беше доста силно...странично люшна.

Потребителски аватар
Darlin`
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3284
Регистриран: 14 май 2008 12:17
МПС: BMW 530xd GT
От: Пловдив

Re: Земетресение

#48 Непрочетено мнение от Darlin` » 25 май 2009 10:45

Izparitel написа:Ти се моли да не е нагоре надолу, че това значи да си над епицентъра. Случвало ми се е веднъж и доста се изплаших, защото знам какво значи това.
Случвало ми се е и на мен. Мисля, че беше 7 април 2004 или 2003 имаше много яки трусове в България тогава и тресеше 2-3 дни. На първото, най-силното, бях сама вкъщи и едва се подпирах по стените, за да се придвижа до трегер, всичко падаше от секциите и рафтовете... беше кошмар. Оттогава само лекинко да друсне и усещам всичко, нощно време ако е, се събуждам. Това не е шега работа. :!:
Преди - Daewoo Lanos`98 1.4

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Земетресение

#49 Непрочетено мнение от Izparitel » 25 май 2009 13:16

На майка ми преди земетресение й става зле. Тези дни пак е в това състояние.

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Земетресение

#50 Непрочетено мнение от Izparitel » 11 мар 2011 20:17

http://www.dnevnik.bg/shimg/oo_1057344.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;


Изображение





Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Потребителски аватар
MadMax
Редовен
Редовен
Мнения: 291
Регистриран: 09 авг 2007 22:52
МПС: SAAB 9-3 SS
От: Red village
Контакти:

Re: Земетресение

#51 Непрочетено мнение от MadMax » 12 мар 2011 02:03

http://shelter101.com/fukushima-nuclear ... gency.html" onclick="window.open(this.href);return false;
ситуацията изглежда извън контрол

Потребителски аватар
djokki
Активен
Активен
Мнения: 758
Регистриран: 07 юли 2009 17:50
МПС: Kalos C20XE, Lanos 2.0i и др
От: България,Стара Загора
Име: djokki

Re: Земетресение

#52 Непрочетено мнение от djokki » 12 мар 2011 05:21

И аз тъкмо го гледах по СНН!Направо невероятно ужасно:(((

Потребителски аватар
windward
Редовен
Редовен
Мнения: 119
Регистриран: 16 фев 2011 22:47
МПС: Шеви Круз 1.8 LT 141 к.с.
От: Варна
Име: Митев

Re: Земетресение

#53 Непрочетено мнение от windward » 12 мар 2011 12:28

Ужасно е.....!!!!!!!!!

Дори незнам какво да кажа. Прашинки във Вселената сме.
http://yavorphoto.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Земетресение

#54 Непрочетено мнение от Izparitel » 12 мар 2011 15:01

Дано при нас да няма подобен трус! При нашето калпаво строителство, при толкова избити носещи стени по центъра и с нашите безгранични възможности да отстраняваме последствията /справка - решаването на проблемите след земетресението в Стражица/, ако удари София например, току виж столицата трябва да се мести другаде, а тук да се гради отначало.



П.П. Започва да става още по-драматично.


Изображение

Изображение



В японска АЕЦ е имало експлозия
В японската АЕЦ "Фукушима 1" е станала експлозия, съобщиха световните агенции. Над централата, която беше засегната от вчерашното силно земетресение от 8.9 по Рихтер, се забелязва бял дим. Няколко души са ранени, а радиацията е 20 пъти по-висока от нормалната, предаде японската телевизия "ЕнЕйчКей. Срутени са външната стена и таванът на един от блоковете, предават японски медии. Взривът е бил в 16 часа местно време (9 часа българско).

Реакторът не е засегнат, съобщи генералният секретар на правитеството Юкио Едано. От фирмата оператор на централата "Токио електрик пауър" обявиха, че се е взривил водороден газ, който се използва за охлаждане, а инцидентът е станал след нов трус, който е разрушил стената на единия от блоковете.

Агенция "Киодо" предаде за наличие на цезий около първи реактор на АЕЦ "Фукушима 1". Според експерти, цитирани от агенцията, появата на цезий е свидетелство за разпад на урана. Според тях най-вероятно са се стопили метални покрития, които защитават реактора, и температурата може да се покачи до 1200 градуса.


Еврокомисията спешно свиква в началото на следващата седмица среща на експерти по ядрена сигурност заради случващото се в Япония

По-рано властите съобщиха, че успешно са провели операция за изпускане на радиоактивна пара от първи и втори реактор на централата, която е на 240 км. от столицата Токио. Целта е да се понижи високото налягане и да бъде предотвратено разрушаването на реакторните корпуси. Според съобщенията обаче във втори реактор вече е започнала неконтролирана верижна ядрена реакция. Системата за охлаждане е спряла да работи, съобщиха официално от японското министерство на икономиката, търговията и промишлеността.

Радиацията пред портала на ядрената централа е надхвърлила нормалното равнище над 70 пъти, а в диспечерската стая на първи реактор - над 1000 пъти.
До момента властите официално са потвърдили смъртта на над 1000 души, като все още има много в неизвестност, след вчерашното земетресение с магнитуд 8.9 по Рихтер в североизточната част на страната.


АЕЦ "Фукушима 1" е разположена в град Окума от префектура Фукушима и включва шест реактора с обща мощност 4,7 гигавата, което я нарежда сред 25-те най-големи ядрени електроцентрали в света.

По-рано днес от "Токио електрик пауър" съобщиха, че е изпусната радиоактивна пара и от четири реактора на АЕЦ "Фукушима 2", която е на 12 км. от "Фукушима 1". Радиоактивният елемент в парата няма да засегне човешкото здраве и околната среда, увериха властите.

Населението в района на двете централи в радиус от 10 км. се евакуира. По-късно зоната беше разширена до 20 км.

Тази сутрин беше регистриран нов силен трус с магнитуд 6, край източния бряг на Япония, опустошен от вълните цунами с височина 10 метра, съобщи Американският геофизичен институт. По-късно беше издадено предупреждение за опасност от ново цунами по тихоокеанското крабрежие.
Източник: dnevnik.bg

Потребителски аватар
djokki
Активен
Активен
Мнения: 758
Регистриран: 07 юли 2009 17:50
МПС: Kalos C20XE, Lanos 2.0i и др
От: България,Стара Загора
Име: djokki

Re: Земетресение

#55 Непрочетено мнение от djokki » 12 мар 2011 18:04

ЛОШО!!!

Потребителски аватар
The Stig
Модератор
Модератор
Мнения: 2761
Регистриран: 20 мар 2010 19:43
Skype: hihit_
МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Re: Земетресение

#56 Непрочетено мнение от The Stig » 12 мар 2011 18:21

На къде отива светът.... :x Маите ще вземат да се окажат прави за 2012-а... :headbang:
Изображение

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Земетресение

#57 Непрочетено мнение от dsuzunov » 12 мар 2011 20:14

Може да поспорим до известна степен за качеството на строителството в България.
За панелните блокове, съм категоричен, че са по-издържливи от построеното през последните 20 години.
Просто, тогава и материалите са се влагали според изискванията и контролът е бил по-взискателен.
Изображение

Потребителски аватар
miroki
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 3096
Регистриран: 19 май 2010 08:32
МПС: lanos 1.6 16V
От: varna
Име: miroki

Re: Земетресение

#58 Непрочетено мнение от miroki » 12 мар 2011 21:08

Не само заради материалите и контролът, а заради типа строеж , със заварени панелни арматури , което придава голяма здравина и едновременно гъвкавост на сградата. Другото здраво е Пълзящия кофраж, общо взето всичко е железобетон. Не само колони , там всичко е колони.
а най-важното е късметът.
Да се надяваме, че хан Аспарух както за 1300 г. не е сбъркал с прогнозата за България като хубава земя така и да е занапред.
:)
Уеб дизайн и изработка на сайт!
Изображение

Daewoo - Lanos LPG Изображение
http://www.sitemiroki.net/

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Земетресение

#59 Непрочетено мнение от Izparitel » 26 мар 2011 20:44

Изображение

Изображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Земетресение

#60 Непрочетено мнение от Izparitel » 29 юни 2011 00:32

Това видео заснето от автомобил дава представа за случилото се след силното земетресение. :sweat:



Отговори

Върни се в “За общи теми от живота”