Риболов

Теми на всякаква тематика
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Риболов

#16 Непрочетено мнение от slowtraveler » 02 мар 2009 17:55

Darlin` написа:slowtraveler, ти така ли си правеше захранката? :lol:
Не - по него време в БГ имаше виетнамци и нямаше бездомни кучета :rofl:
Баща ми работеше в РОДОПА и накрая на комбината си хвърляха периодично някой друг бут (ееех богати години бяха)...
Та този бут се ползваше за развъдник - много хубави бели червеи се отглеждаха, ама много смърдеше докато си ги извадиш.... :rofl:
Сега ще ни плашат със "Страх" и т.н. - за едната риба през какви премеждия сме минавали...
Баба ми се караше, че поливам цветята по пладне (щото щели да изгорят от слънцето - трябвало да се поливат чак като залезе слънцето).
Бабето не можеше да предположи че след поливането следва прекопаване (барабар с цветята) за да излязат градинските червеи... :rofl:
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
sasho
Свръх-активен
Свръх-активен
Мнения: 1272
Регистриран: 29 фев 2008 19:17
МПС: Nubira 1.6
От: София

Re: Риболов

#17 Непрочетено мнение от sasho » 03 мар 2009 18:25

Забрави за ровенето в торта за торните червеи :D
Абе който каквото ще да казва,риболова си е голям кеф!Особено ако има риба :D

Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Re: Риболов

#18 Непрочетено мнение от Fantomasss » 03 мар 2009 18:37

sasho написа:Забрави за ровенето в торта за торните червеи :D
Абе който каквото ще да казва,риболова си е голям кеф!Особено ако има риба :D
... и пиене , и жени, и палатки, и барбекю и други салати... ddmuhaha То някои само за това ходят за риба, заради купона, а ако остане време хвърлят за по 2-3 каракуди, колкото за хорски срам. Аз от ученик не съм ходил за риба и така ми се ще да "поцъкам" малко на плувка, ама нито имам "такъми", нито знам къде да ида нито с кой. Та ако има някой градски нека свирне като се затопли сега, та да идем заедно някъде и аз да си начеша крастата.
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Риболов

#19 Непрочетено мнение от slowtraveler » 03 мар 2009 18:38

sasho написа:Забрави за ровенето в торта за торните червеи :D
Тортата за десерт :rofl:
@Fantomasss -
1. Истинските рибари се изнервят от присъствието на шумни жени около тях, които им плашат рибата
2. Преустанових рибарлъка когато 'открих', че и без ловене на риба може да се прави хубав пикник сред природата с посочените от тебе параметри (на всичкото отгоре без опциите 'хапане от комари покрай язовир', защото можеш да си избираш място без да се съобразяваш с рибата):rofl:
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

newcomer
Активен
Активен
Мнения: 591
Регистриран: 20 ное 2008 18:22
МПС: Nexia
От: София

Re: Риболов

#20 Непрочетено мнение от newcomer » 03 мар 2009 23:00

Преди години ходех много за риба, но вече спрях. Може да звучи странно, но сега ми е жал да прахосвам рибките, само за да опъвам кордата...
Иначе съм хващал риба с еееееееееееееееееей такива ОЧИ :shock::
ddribka
:D

Потребителски аватар
sasho
Свръх-активен
Свръх-активен
Мнения: 1272
Регистриран: 29 фев 2008 19:17
МПС: Nubira 1.6
От: София

Re: Риболов

#21 Непрочетено мнение от sasho » 04 мар 2009 00:00

Fantomasss написа:
sasho написа:Забрави за ровенето в торта за торните червеи :D
Абе който каквото ще да казва,риболова си е голям кеф!Особено ако има риба :D
... и пиене , и жени, и палатки, и барбекю и други салати... ddmuhaha То някои само за това ходят за риба, заради купона, а ако остане време хвърлят за по 2-3 каракуди, колкото за хорски срам. Аз от ученик не съм ходил за риба и така ми се ще да "поцъкам" малко на плувка, ама нито имам "такъми", нито знам къде да ида нито с кой. Та ако има някой градски нека свирне като се затопли сега, та да идем заедно някъде и аз да си начеша крастата.
Е са да позволят риболова и ако искаш може да се метнем някъде около София,защо не на Панчарево(там рибата става само за гледане! :D ).Оня ден бях там и имаше бая рибари.Аз ще взема въдици,дядо ми има хиляди милиони безброй.Само да знаеш,че така и не се научих да връзвам куки,така че ако скъсаш(дано е от 10 кила шаран) ще ловиш с кепчето жабите :D
Не смея преди да падне забраната,че миналата година щяхме да го изпостиме с дядо ми,добре че бяха свестни тия горските...

Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Re: Риболов

#22 Непрочетено мнение от Fantomasss » 04 мар 2009 07:56

sasho написа:
Fantomasss написа:
sasho написа:Забрави за ровенето в торта за торните червеи :D
Абе който каквото ще да казва,риболова си е голям кеф!Особено ако има риба :D
... и пиене , и жени, и палатки, и барбекю и други салати... ddmuhaha То някои само за това ходят за риба, заради купона, а ако остане време хвърлят за по 2-3 каракуди, колкото за хорски срам. Аз от ученик не съм ходил за риба и така ми се ще да "поцъкам" малко на плувка, ама нито имам "такъми", нито знам къде да ида нито с кой. Та ако има някой градски нека свирне като се затопли сега, та да идем заедно някъде и аз да си начеша крастата.
Е са да позволят риболова и ако искаш може да се метнем някъде около София,защо не на Панчарево(там рибата става само за гледане! :D ).Оня ден бях там и имаше бая рибари.Аз ще взема въдици,дядо ми има хиляди милиони безброй.Само да знаеш,че така и не се научих да връзвам куки,така че ако скъсаш(дано е от 10 кила шаран) ще ловиш с кепчето жабите :D
Не смея преди да падне забраната,че миналата година щяхме да го изпостиме с дядо ми,добре че бяха свестни тия горските...
Саше, дадено... (coolbeer)
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

Потребителски аватар
gordy
Редовен
Редовен
Мнения: 107
Регистриран: 13 фев 2009 23:10
МПС: Daewoo Nubira
От: Пловдив
Име: Иво

Re: Риболов

#23 Непрочетено мнение от gordy » 05 мар 2009 23:03

Аз не съм рибар ,но от стари рибари съм чувал по кое време рибата кълве,но първо ще ви кажа по кое време не-кълве Не кълве сутрин,не кълве на обяд,не кълве след обяд,не кълве вечерта,не кълве нощем,не кълве когато вали,не кълве когато е горещо,не кълве когато е студено и така нататък... През останалото време усилено кълве :D :D :D
От Ford Mondeo,преминавам на DAEWOO

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Риболов

#24 Непрочетено мнение от Izparitel » 07 мар 2009 01:30

Офтопик:
Риболова си е опасно занимание в някои географски ширини. :rofl:


Потребителски аватар
sasho
Свръх-активен
Свръх-активен
Мнения: 1272
Регистриран: 29 фев 2008 19:17
МПС: Nubira 1.6
От: София

Re: Риболов

#25 Непрочетено мнение от sasho » 07 мар 2009 09:27

gordy написа:Аз не съм рибар ,но от стари рибари съм чувал по кое време рибата кълве,но първо ще ви кажа по кое време не-кълве Не кълве сутрин,не кълве на обяд,не кълве след обяд,не кълве вечерта,не кълве нощем,не кълве когато вали,не кълве когато е горещо,не кълве когато е студено и така нататък... През останалото време усилено кълве :D :D :D
Значи по-точното определение е,че кълве когато си поиска! :D
Иначе аз пък знам(ама сериозно),че кълве сутрин рано(закусва!),следобед малко преди залез слънце,когато вали,защото водата от дъжда имала повече кислород и те се кефели и до колкото знам на спокойна вода.

Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Re: Риболов

#26 Непрочетено мнение от Fantomasss » 07 мар 2009 09:31

Ооо на мен винаги ми кълве ddribka ... в рибния магазин ddmuhaha , колкото пъти отида, не се връщам без богат улов. :lol:
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

Потребителски аватар
sasho
Свръх-активен
Свръх-активен
Мнения: 1272
Регистриран: 29 фев 2008 19:17
МПС: Nubira 1.6
От: София

Re: Риболов

#27 Непрочетено мнение от sasho » 07 мар 2009 09:32

Да а стръвта са 20-левки :rofl:

Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Re: Риболов

#28 Непрочетено мнение от Fantomasss » 07 мар 2009 09:34

sasho написа:Да а стръвта са 20-левки :rofl:
Ми те толкова ти взимат и да кесиш цял ден на дъжда на някой гьол, без гаранция за улов и слушаш песента "Ша та хапат комари" ... ddmuhaha ddmuhaha ddmuhaha
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Риболов

#29 Непрочетено мнение от Izparitel » 07 мар 2009 09:49

Едва ли някой лови риба на въдица заради цената на рибата. Номера е в удоволствието. Един се кефи на мотор, друг изпитва ужас и за нищо не би се качил на такова чудо, един иска икономична, а друг мощна кола - разни хора, разни идеали. Не можеш отказа рибар с агитация, далеч по-големи шансове за това има жена му. :D

Потребителски аватар
sasho
Свръх-активен
Свръх-активен
Мнения: 1272
Регистриран: 29 фев 2008 19:17
МПС: Nubira 1.6
От: София

Re: Риболов

#30 Непрочетено мнение от sasho » 07 мар 2009 09:52

Izparitel написа:Едва ли някой лови риба на въдица заради цената на рибата. Номера е в удоволствието. Един се кефи на мотор, друг изпитва ужас и за нищо не би се качил на такова чудо, един иска икономична, а друг мощна кола - разни хора, разни идеали. Не можеш отказа рибар с агитация, далеч по-големи шансове за това има жена му. :D
Никога няма да ида да ловя риба на платено!Как ли не ще се набутвам да му я плащам..Ай сиктир пълно е с гьолчета,където ще си метна пръчката и няма кой да дойде да ме напсува :D
Аз пък освен,че мразя мотори искам мощна и икономична кола :rofl:

Отговори

Върни се в “За общи теми от живота”