Телефони, GSM mania

Теми на всякаква тематика
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
Darlin`
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3284
Регистриран: 14 май 2008 12:17
МПС: BMW 530xd GT
От: Пловдив

Телефони, GSM mania

#1 Непрочетено мнение от Darlin` » 08 яну 2009 20:38

Ах, Веско ... що не съм ти и аз щерка... :angel: И аз мрънкам за X-Peria откакто е излязъл (преди месец), но сигурно ще ме огрее като падне до 300 лв цена :D Демек след 2 години най-малко. Влюбена съм в тоя телефон... :inlove:
Преди - Daewoo Lanos`98 1.4

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Оторизирани сервизи - впечатления

#2 Непрочетено мнение от ogi » 08 яну 2009 20:51

Абе не си купувайте неща, които са нови към момента! Винаги цената е завишена заради този факт. Това важи най-много за телефоните и компютрите, които се обезценяват на половина за 1 година. Освен служебните телефони, които съм смнил 6-7 до момента, личните ми винаги са били 2-ра ръка с изключение на най-първия ми и един, който си купих от Лондон (където цените са между50-70% от тук в БГ). Това е слушалка и дори не е компютър за да му броя баснословна сума. С новите технологии и неща, които си имам, единственото, което искам от телефона е блутуут, хубав екран, МРЗ интернет, добри жава възможности и най-вече да не е Нокия. (Сони-Ериксон са най-добрите за мен), а това е изпълнимо за телефон до 300-400лв. Смартфоните са ми извън полезрението. Между другото, Веско, след 1-2 седмици заминавам за Лондон отново, така че мога да проверя как са нещата там, така че не бързай.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

Re: Оторизирани сервизи - впечатления

#3 Непрочетено мнение от Vesko1 » 08 яну 2009 21:19

Офтопик:
ogi написа:Абе не си купувайте неща, които са нови към момента! Винаги цената е завишена заради този факт. Това важи най-много за телефоните и компютрите, които се обезценяват на половина за 1 година.
Оги ,ние това много добре го знаеме.... :-)) ...обаче гъзарията ЦЕНА НЯМА..нали се сещаш...ще имаш деца в бъдеще ...ще разбереш.Никой от познатите на дъщерята...а може би и в града...няма този телефон....мойта щерка това и е лошото ,че винаги трябва да е първа...и след 1-2 месеца вече ....не е актуално....тогава и да го купя,файда няма.Реноме се поддържа при тях...и на мен не ми беше ясно ,ама ми се изясни.Абе кво да ти разправям....... :devil:
Между другото, Веско, след 1-2 седмици заминавам за Лондон отново, така че мога да проверя как са нещата там, така че не бързай.
Блазе ти ,че пак ще се разходиш по чужбината.Днес се обадих на един фрейнд дето бачка в Лондон и той е питал....някъде около 750лв му е цената там...ама го нямали в наличност...бил изчерпан за празниците ...имало проблем с доставката на някои компоненти от които се сглобява телефона...та след 20-ти можел да го вземе.До 20-ти няма кой да ме чака Оги ,...пък и такъв скъп телефон без гаранция да се вземе...не си е работа да знаеш.А от Англия няма да му важи гаранцията в БГ.Но все пак ,ако искаш питай тамошната цена да видим колко са ме натоварили в БГ фрейндовете. :-))

newcomer
Активен
Активен
Мнения: 591
Регистриран: 20 ное 2008 18:22
МПС: Nexia
От: София

Re: Оторизирани сервизи - впечатления

#4 Непрочетено мнение от newcomer » 08 яну 2009 21:22

От тук можеш да си правиш някои сравнения:
http://www.mobilebulgaria.com/mobiles/v ... 1&sub=shop

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Оторизирани сервизи - впечатления

#5 Непрочетено мнение от ogi » 08 яну 2009 21:27

Vesko1 написа:
Офтопик:
ogi написа:Абе не си купувайте неща, които са нови към момента! Винаги цената е завишена заради този факт. Това важи най-много за телефоните и компютрите, които се обезценяват на половина за 1 година.
Оги ,ние това много добре го знаеме.... :-)) ...обаче гъзарията ЦЕНА НЯМА..нали се сещаш...ще имаш деца в бъдеще ...ще разбереш.Никой от познатите на дъщерята...а може би и в града...няма този телефон....мойта щерка това и е лошото ,че винаги трябва да е първа...и след 1-2 месеца вече ....не е актуално....тогава и да го купя,файда няма.Реноме се поддържа при тях...и на мен не ми беше ясно ,ама ми се изясни.Абе кво да ти разправям....... :devil:
Между другото, Веско, след 1-2 седмици заминавам за Лондон отново, така че мога да проверя как са нещата там, така че не бързай.
Блазе ти ,че пак ще се разходиш по чужбината.Днес се обадих на един фрейнд дето бачка в Лондон и той е питал....някъде около 750лв му е цената там...ама го нямали в наличност...бил изчерпан за празниците ...имало проблем с доставката на някои компоненти от които се сглобява телефона...та след 20-ти можел да го вземе.До 20-ти няма кой да ме чака Оги ,...пък и такъв скъп телефон без гаранция да се вземе...не си е работа да знаеш.А от Англия няма да му важи гаранцията в БГ.Но все пак ,ако искаш питай тамошната цена да видим колко са ме натоварили в БГ фрейндовете. :-))
Офтопик:
Абе не знам, надявам се да държиш семейните юзди здраво, че да няма глезотии. Всеки сам си знае за себе си...
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

Re: Оторизирани сервизи - впечатления

#6 Непрочетено мнение от Vesko1 » 08 яну 2009 21:30

newcomer написа:От тук можеш да си правиш някои сравнения:
http://www.mobilebulgaria.com/mobiles/v ... 1&sub=shop
Тея съм ги гледаааал та са ми втръснали от гледане.Секънд хендс под 750 лв ни съм видял да се продава.А ако е падал....ако е навлажняван...кво праим.Ето на този се обадих да го питам от къде е телефона дето продава...от Англия...и съответно без гаранция.
Цена 870 лв.
Експлоатация нов
Гаранция не
...сигурно го продава да изкара самолетния билет дето си е идвал по празниците...ама знае ли човек ,може ли да бъде сигурен.

Деу
Редовен
Редовен
Мнения: 109
Регистриран: 01 окт 2008 12:06
МПС: Daewoo Nexia 1.5 16 hatch back
От: Vratsa

Re: Оторизирани сервизи - впечатления

#7 Непрочетено мнение от Деу » 08 яну 2009 21:54

Аз си купих един от 3 лева, за дъщерята и един за 29 лева от МТел за мен. Но съм много приятно изненадан от един Самсунг с капак, който макар и олюще от употреба и падания, още работи.

newcomer
Активен
Активен
Мнения: 591
Регистриран: 20 ное 2008 18:22
МПС: Nexia
От: София

Re: Оторизирани сервизи - впечатления

#8 Непрочетено мнение от newcomer » 08 яну 2009 23:03

Vesko1 написа:
newcomer написа:От тук можеш да си правиш някои сравнения:
http://www.mobilebulgaria.com/mobiles/v ... 1&sub=shop
Тея съм ги гледаааал та са ми втръснали от гледане.Секънд хендс под 750 лв ни съм видял да се продава.А ако е падал....ако е навлажняван...кво праим.Ето на този се обадих да го питам от къде е телефона дето продава...от Англия...и съответно без гаранция.
Цена 870 лв.
Експлоатация нов
Гаранция не
...сигурно го продава да изкара самолетния билет дето си е идвал по празниците...ама знае ли човек ,може ли да бъде сигурен.
Аз съм ти дал линк към оферти от магазини, които продават нови телефони. Най-ниската цена е 1044лв, както и при твоите приятели. Ако са ти добри приятели, могат да ти смъкнат още цената. Ако не, можеш да си го купиш от най-близкия ти магазин. Също обърни внимание какво дават в комплекта.

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

Re: Оторизирани сервизи - впечатления

#9 Непрочетено мнение от авео » 09 яну 2009 00:46

Егати телефона,егати чудото,колкото една кола в движение :shock:: Ама и ти с това меко сърце.....
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Оторизирани сервизи - впечатления

#10 Непрочетено мнение от ogi » 09 яну 2009 10:28

Офтопик:
авео написа:Егати телефона,егати чудото,колкото една кола в движение :shock:: Ама и ти с това меко сърце.....
Абе и аз това се опитвам да му намекна...
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

Re: Оторизирани сервизи - впечатления

#11 Непрочетено мнение от Vesko1 » 09 яну 2009 19:10

Офтопик:
авео написа:Егати телефона,егати чудото,колкото една кола в движение :shock:: Ама и ти с това меко сърце.....
Колеги ,аз още от лятото бях и обещал ,че като излезе телефона ,ще и го купя.Мислех ,че една яка сделка ще ми се осъществи....уви не се осъществи...но обещанието си остава.И тъй като съм ,човек който държи на думата си няма как да се измъкна.Но съм и казал в прав текст...ТОВА Е ПОСЛЕДНИЯ ТЕЛЕФОН КОЙТО И КУПУВАМ АЗ.....следващия вече живот и здраве ,ще си е нейна грижа....да си стегне задника ,да си спечели пари и да си купи каквото иска.Аз съм до тук с телефоните.
зНАЧИ цената крайната е 1000лв 40 лв са за куриер,4гб карта и застраховка.Тва е 2 г гаранция....увериха ме ,че утре във 12 часа на обед телефона ще е у мен.Трябва да ви кажа ,че съм леко притеснен....софтуер за ремонт на този модел имат само техниците на м-тел....моите техници ,ни се наемат даже да го тестват преди да му кача някои програми.
Тва е!

Потребителски аватар
sasho
Свръх-активен
Свръх-активен
Мнения: 1272
Регистриран: 29 фев 2008 19:17
МПС: Nubira 1.6
От: София

Re: Оторизирани сервизи - впечатления

#12 Непрочетено мнение от sasho » 20 яну 2009 12:55

Не съм съгласен с някой мнения.Според мен по-здрав и як телефон от Nokia няма,няма и да има!През ръцете ми са минали доста модели телефони и с ръка на сърцето казвам,че освен Nokia аз друг телефон никога няма да си купя.Както и телефон с joystick.В момента в нас имаме резервни 6310 и 8310-два супер телефона за времето си,които след като са минали на маса хора през ръцете все още работят перфектно и батериите им държат по 3-4 дена,на 6310 и до 5 дни стига,ако не го ръчкаш много.
Иначе мнението ми е,че телефонът е за разговори и никога не бих дал куп пари за гъзариики от тоя сорт.Последния ми скъп телефон е Nokia 6233 за 270лв с карта на Глобул,който вече година и 2 месеца използвам без абсолютни никакви проблеми,в перфектно състояние е,защото много си го пазя и нямам никакво намерение да се разделям някога с него.Камерката му прави очудващо добри снимки,а клипчетата са просто перфектни!Звука му е стерео и е страшно силен,батерията държи по 1 седмица-какво повече да искаш от една слушалка!
Наскоро си взех още една Нокиа,за мтел-ския ми телефон-1208.
Е това пък е върха на кефа-фенерче,яка батерия,некви тъпи игрички за загуба на време..За 35лв чисто нов с 2 години гаранция...
Отчаян съм от всякакви SonyEricsson-и,Мотороли,Сименси,Самсунзи и тн.

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Телефони, GSM mania

#13 Непрочетено мнение от ogi » 20 яну 2009 15:31

Много имаш да вземаш още...
Не знам какъв опит имаш, но от всичките Нокии, които съм имал едната да я забиеш в земята, другата да скачаш отгоре й! Не ме е изнервял апарат до удряне в стената както Нокия го е правила! Сменил съм 6 службни Нокии и още няколко по друг повод - пълни дървета - забиват, бавно действат, лошо се виждат екраните...то е чудо и то от менюто, до удобството. Малко по-добре са от Моторола, които са връх на недодялаността в индустрията на мобилните телефони и не знам как сложи до тях Сони-Ериксон, които отдавна са лидери на пазара и с удоволствие ползвам вече 4-ти техен модел, като смяната е била само за да имам по-нов апарат. Изврънках и фирмата да си имам такава марка, че на последната Нокия и се пишеше газене с Тойота Аурис още като я видях в кутията. (bicycle)
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

Re: Телефони, GSM mania

#14 Непрочетено мнение от Vesko1 » 20 яну 2009 16:07

Относно нокиите и аз да споделя...преди имах сони ериксон Т630..за времето си беше върха на сладоледа..бизнестелефон,бях му сложил доста приложения...игрички за убиване на времето.Перфектен телефон си беше!!!!....Но направих неблагоразумието да го сменя със Нокиа 6230i,който и до ден днешен си се рестартира и при най- малкото натоварване(например игра 30минути )...приложение посмъртно не можеш да му инсталираш-не те пуска във ОС нито през дата кабел,нито чрез блутуут връзка...след инсталация на ПС сюит ....положението е същото,но поне даде достъп до вътрешната памет за мултимедията и снимките,иначе намираше само външната памет като обикновена флашка.Вече не му работи и уап -достъпа до интернет...със верни настройки..нито на м-тел ...нито на глобулТова са моите наблюдения.

Потребителски аватар
Darlin`
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3284
Регистриран: 14 май 2008 12:17
МПС: BMW 530xd GT
От: Пловдив

Re: Телефони, GSM mania

#15 Непрочетено мнение от Darlin` » 20 яну 2009 16:24

Служебната слушалка ми е Нокия .. същото ми е мнението като на Оги. Никога не съм я харесвала тая марка. Верен фен съм на Сони-Ериксон. Имала съм и моторола и сансунг .. но.. това е друго нещо сонито.
Преди - Daewoo Lanos`98 1.4

Отговори

Върни се в “За общи теми от живота”