Приключенията на колегата Dufuz и първата форумна среща.

Теми на всякаква тематика
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Приключенията на колегата Dufuz и първата форумна среща.

#1 Непрочетено мнение от ogi » 27 яну 2008 15:21

Как да си приготвим вряла вода за чай, или да пием една студена вода на път се пита тук, ако трябва да закараме някой спешно на летище София от Пловдив?! :lol: :lol: :lol:
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
DufuZ
Редовен
Редовен
Мнения: 275
Регистриран: 05 авг 2007 19:42
МПС: ___нь___
От: Пловдив

#2 Непрочетено мнение от DufuZ » 27 яну 2008 17:54

oтговорът е : лесно :lol:
но да започнем отначало:
Намирате клиенти, които бързат да отидат от Пловдив до летище София.
После лягате в 02:00 и си навивате часовника да ви събуди в 05:15 ( ако нямате такъв ползвайте алармата на телефона като мен )
след като ги вземете и отпрашите по магистралата трябва да намерите време да срежете маркуч ( аз нямах тази възможност, защото моят се бил пукнал вече , но ако нямате този късмет го срежете вие )
и така, на около 20 км от столицата усетих, че парното не духа топло, погледнах t но стрелката си беше на мястото, т.е. около 90 оС и продължих да си карам, докато след малко забелязах, че темп. се е повишила...наложи се да отбия в аварийното платно и да видя какво точно става с моя звяр...първоначално не видях нищо смущаващо - под капака нямаше нищо стряскащо, е , лека миризма, но ...
гледам под колата - нищо...и докато изчакам да изстине малко, за да приодължа - вот, появиха се капки отдолу... антифризът беше взел да напуска системата...
добре, че имах около 1литър вода, та след малко чакане долях...оказа се обаче, че този литър не е достатъчен...след около 10км се наложи да излея и малкото си останала минерална вода...и така с пресъхнала уста и леко изнервен се оптах да се дотътря до някаква бензиностанция...уви, трябваше да изтърпя още едно спиране...видях група младежи, спрели на последната права по неотложни нужди :wink:
уви, нямаха вода, т.е. имаха 200гр. вода и много бира, ама тя не ми вършеше работа - или може би съм грешал? така и не разбрах. кажете вие. с тези 200гр. отидохме обаче до бензиностанция, където малкия звяр погълна повече от 1.5л....и искаше ощееее , взе да тече, не само да капе. появи се рено клио с 4 човека, искаха да помогнат, шофьорката щеше да се върне за клиентите ми, благодаря и за което, но не се наложи.с последни надежди и много вода успях да стигна метана, където качих хората в друго такси с което да стигнат до летището, а аз зачаках колегата Оги, на когото се бях обадил 30 мин. по рано за подкрепление...нямах идея кой маркуч, къде и как да сменя...
и така, взех се кафе и вестник и зачаках идването му - реших кръстословицата ( с което много се гордея ) и опит за судоку той дойде с още едно момче, на което не разбрах името ( сори че не питах, ама в главата ми се готвеше манджа, не само чай ) и мислех как още мога да изляза от веселото положение в което съм изпаднал
дали да оставя колата там, дали да се прибера с репатрак..нееее, толкова пари, по добре да спя в хотел...ще имам и за бира
и така...за останалата част да разправя Оги...не само да пуска мухата за тема, а да пише, защото аз искам да спя...
в заключение - прибрах се благополучно в Пловдив малко след 15:30 следобед, без да загрява повече, утре съм в сервиза да оставя колата и да видим к'во ще стане, така и така трябва и други неща да сменят....жалко, че е сега а не март месец например
Специални благодарности и на двамата, без вас нямаше да прибера колата в Пловдив...имам да черпя
:D
жалко, че не стана сега, но смятам че е разбираемо :roll:
Изображение
Совесть не отвечает или временно недоступна
http://rresist.com/

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

#3 Непрочетено мнение от ogi » 27 яну 2008 19:43

Ето я и моята гледна точка:
така и така сме се спряли на битови разкази, та да започна отдалеч и аз. Почвам от Петък - работа, нерви, колегата-шеф на отдела го няма и трябва сам да се разправям с калпазаните ми от отдела, при което се стигна до изпускане на парата и го отдадох на един нещастен ЦРТ монитор, който отнесе един джодан, та се превъртя през глава (средно нисък чуковен удар с юмрук от киокушин-кай), в резултат на което се наслаждавах на тишина в остатъка на деня и послушание...както и на на растваща болка и обем на дланта ми. Събота - нерви и телефон през 15 мин по служебни цели. Вечерта реших да разпусна и без това моя звяр е в бокса та се отрязах с приятели в боулинга в Люлин, така че накрая вече едва целех кеглите и от шампион в началото станах "уфф пак ми се заклещи пръстта в топката...". Прибрах се в 3:00 ам и в Неделя сутринта се почна... Ицо беше в началото на деня и ме сложи в много сериозен шах - звън по телефона и в моята махмурлиийска недоспала глава, нямам кола, нямам идеи за сервиз, никой от познатите ми не искаше да ми вдигне телефона в 9:00 (защо ли... :) ) Човекът ми се обади, че вдигал температура, ще мре на магистралата, хвърлял мотора и водата по пътя...как да заспи после човек? Най-накрая успях да раздигна един приятел - Стефан, който пък е маниак на италианското автомото и е менкал само италиянски колици (и запален моторджия, от тея дето се лепят като мухи по стъклото :twisted: ) Та запалихме неговата последна изгъзица - една въшка, с италиянски нрав на мотора и беж до закъсалия и бедстващ в столичната гняс и сивота "майна". По пътя момчето ме пита дали човекът си заслужава и дали ми е приятел, та го убеждавах, че е така. Смятам, че съфорумците така трябва да се приемаме, нали за това се създава братство :) . Наш Dufuz паркирал на едно "Темпо", брои квадратчета по вестника и предизвестявайки го за нашето посещение той пропуска с поглед колата, с която се появяваме. Спираме, паркираме и първо се отваря капака - там, малко нещастие, тече като лейка! След известно разследване на моя приятел установяваме теч от входящата тръба на парното към купето и решението е байпас. Собственоръчно срязах гумената тръба към парното (дано Ицо не е получил трайни психо-увреждания от гледката), и под наставленията на моя познат направихме опит да скъсим системата, без парното в колата. То хубаво, ама като няма подходящи тръбички...пробвахме с един тройник от газова уредба, ама онова си цвърчеше вода, въпреки стягането. Наблизо имаше един Практикер и там намерихме подходящ преходник за градински маркуч (!), с който се сборих доста докато го приспособим и натегнем. Първият опит бе неуспешен и колата продължи да си прави мокро парти, вторият опит, след като опъвах маркучите и кабелите на изпарителя (който трябваше да смъкнем) и колегата по итало-колите успя да затегне скобите на байпаса и воала - няма теч! Корейският звяр с еблема на Шевролет и Daewoo емблеми на всички конектори и пластмаси вътре залепи работа, температура и не пусна и капка повече, макар че разпени яко разширителният съд от натрупания въздух в системата за охлаждане. Сервизното обслужване в Пловдив ще каже по-натам има ли сблъсък на течности, демек - гарнитури, шлайф глава и други екстри от прегряване по-натам... Моята ръка продължи да се подува прогресивно от изключително неудобните корейски сглобки и ми стана зор да ръчкам в направени за лилипути неща и от изпълненията ми на работа в Петък, та Стефчо свърши останалата част. Моят ден продължи с проблеми в казина из България и бедстващи екипи из страната (това ми е работата) и въпреки отчаяният ми опит да спя следобед си продължих на телефона през 15 мин за жалост на моята дрямка. Хубав уикенд, но поне се радвам, че помогнахме на някой да се прибере у дома. Какво му остава сега освен човек вечерта да си налее една ракия и да си сготви едни яйца :) Айде, Ицо, като дойда в Пловдив, че често го правя да сложиш една маса с домашнярка, някой пролетен ден :D
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

#4 Непрочетено мнение от Vesko1 » 27 яну 2008 20:12

Ей за тва са форумите...добре ,че сте помогнали на човека.Щото и аз съм изпадал в подобна ситуация ..но на 15 км от Кърджали ...фрейндовете бяха на море и се наложи до СБА да опирам с реното.Добре че сте го оправили човека да си се прибере до Филибе.Аз мисля ,че от едно прегряване глава не заминава току -тъй ..ама знае ли човек.Дано да няма поражения.Ето че личните данни са били полезни на някой...дано повече хора да си ги впишат,че да направим един телефонен указател...и човек като тръгне на път ...все пак да има на кого да съобщи поне къде е закъсал ,а пък форумеца да прецени с обаждане на пътна помощ или самия той да помогне на изпадналия в беда.ХОРА СМЕ ВСЕ ПАК-НАЛИ. :)

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

#5 Непрочетено мнение от авео » 27 яну 2008 22:15

DufuZ написа:oтговорът е : лесно :lol:
но да започнем отначало:
Намирате клиенти, които бързат да отидат от Пловдив до летище София.
После лягате в 02:00 и си навивате часовника да ви събуди в 05:15 ( ако нямате такъв ползвайте алармата на телефона като мен )
след като ги вземете и отпрашите по магистралата трябва да намерите време да срежете маркуч ( аз нямах тази възможност, защото моят се бил пукнал вече , но ако нямате този късмет го срежете вие )
и така, на около 20 км от столицата усетих, че парното не духа топло, погледнах t но стрелката си беше на мястото, т.е. около 90 оС и продължих да си карам, докато след малко забелязах, че темп. се е повишила...наложи се да отбия в аварийното платно и да видя какво точно става с моя звяр...първоначално не видях нищо смущаващо - под капака нямаше нищо стряскащо, е , лека миризма, но ...
гледам под колата - нищо...и докато изчакам да изстине малко, за да приодължа - вот, появиха се капки отдолу... антифризът беше взел да напуска системата...
добре, че имах около 1литър вода, та след малко чакане долях...оказа се обаче, че този литър не е достатъчен...след около 10км се наложи да излея и малкото си останала минерална вода...и така с пресъхнала уста и леко изнервен се оптах да се дотътря до някаква бензиностанция...уви, трябваше да изтърпя още едно спиране...видях група младежи, спрели на последната права по неотложни нужди :wink:
уви, нямаха вода, т.е. имаха 200гр. вода и много бира, ама тя не ми вършеше работа - или може би съм грешал? така и не разбрах. кажете вие. с тези 200гр. отидохме обаче до бензиностанция, където малкия звяр погълна повече от 1.5л....и искаше ощееее , взе да тече, не само да капе. появи се рено клио с 4 човека, искаха да помогнат, шофьорката щеше да се върне за клиентите ми, благодаря и за което, но не се наложи.с последни надежди и много вода успях да стигна метана, където качих хората в друго такси с което да стигнат до летището, а аз зачаках колегата Оги, на когото се бях обадил 30 мин. по рано за подкрепление...нямах идея кой маркуч, къде и как да сменя...
и така, взех се кафе и вестник и зачаках идването му - реших кръстословицата ( с което много се гордея ) и опит за судоку той дойде с още едно момче, на което не разбрах името ( сори че не питах, ама в главата ми се готвеше манджа, не само чай ) и мислех как още мога да изляза от веселото положение в което съм изпаднал
дали да оставя колата там, дали да се прибера с репатрак..нееее, толкова пари, по добре да спя в хотел...ще имам и за бира
и така...за останалата част да разправя Оги...не само да пуска мухата за тема, а да пише, защото аз искам да спя...
в заключение - прибрах се благополучно в Пловдив малко след 15:30 следобед, без да загрява повече, утре съм в сервиза да оставя колата и да видим к'во ще стане, така и така трябва и други неща да сменят....жалко, че е сега а не март месец например
Специални благодарности и на двамата, без вас нямаше да прибера колата в Пловдив...имам да черпя
:D
жалко, че не стана сега, но смятам че е разбираемо :roll:
Направо се разплаках,като четях този роман.Колко драматизъм,какви неочаквани обрати,че дори и екшън :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Евала на Ogi и приятеля му. Колата не е с пресякано масло и по този случай Dufuz ще почерпи.Добре,че още е студено,иначе щеше да кара така :lol:

Отговори

Върни се в “За общи теми от живота”