Резервен ключ

Теми на всякаква тематика
Съобщение
Автор
newcomer
Активен
Активен
Мнения: 591
Регистриран: 20 ное 2008 18:22
МПС: Nexia
От: София

Резервен ключ

#1 Непрочетено мнение от newcomer » 29 ное 2008 22:18

Днес отидох да си извадя 2ри ключ за колата, но ме изненадаха с цена от 85лв. Не знаех, че в ключа има и някакъв чип, както обясни ключаря, без който не може да се запали колата. Това вярно ли е? Защо не казахте досега? :rofl:

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Резервен ключ

#2 Непрочетено мнение от dsuzunov » 29 ное 2008 22:20

Даже ти е поискал малко...на мои познати им обявиха цени от 90 до 150 лв в зависимост от това дали се знае номера на чипа.
Изображение

Потребителски аватар
mi6ko_pi
Напреднал
Напреднал
Мнения: 476
Регистриран: 01 авг 2008 23:35
Skype: mi6ko_pi1
МПС: Mercedes 230 CE
От: Стара Загора
Име: Най-голямия !!!
Контакти:

Re: Резервен ключ

#3 Непрочетено мнение от mi6ko_pi » 29 ное 2008 22:21

Ами има да :) . В повечето савременни автомобили е така :) .
Изображение

Харесва ти да бъдеш с големи тарикати, които карат Ферари, Бентли или Богати. В главата ти са само ляти джанти от платина, злато и диаманти. Виждам те в скъпи коли, а в морето с яхти на които пияш ДЖИН, ЕГАТИ. Харесва ти да се правиш на ВИП-ПЕРСОНА и да си говориш два часа по телефона. В дискотеката разходчица, пак показваш походчица и искаш да те черпя водчица. От толкова мислене стана увисване. Влизам у кен***а и се чудя и се мая, д**ба мааму да сер***, пик*** или да чертая. Сам не е редно и от джоба скубе, знам че не е редно ама ми е убаво бе .... Поселедната ми каза МАЙСТОРЕ, БОГ ЛИ ТЕ ИЗПРАТИ ?

newcomer
Активен
Активен
Мнения: 591
Регистриран: 20 ное 2008 18:22
МПС: Nexia
От: София

Re: Резервен ключ

#4 Непрочетено мнение от newcomer » 29 ное 2008 22:27

Интересно. А на какъв принцип работи, знаете ли? Ако направя дубликат без чип и го завъртя, ще блокира ли волана?

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Резервен ключ

#5 Непрочетено мнение от dsuzunov » 29 ное 2008 22:31

С такъв ключ (без чип) можеш само да отключваш (врати и волан),но не пробвай да палиш,че ще се задейства защитата на имобилайзера и ще го блокираш....последващите процедури са крайно неприятни от финансова гледна точка.
Ключар ми каза да не пробвам повече от два пъти да паля с ключ без чип
Изображение

Потребителски аватар
mi6ko_pi
Напреднал
Напреднал
Мнения: 476
Регистриран: 01 авг 2008 23:35
Skype: mi6ko_pi1
МПС: Mercedes 230 CE
От: Стара Загора
Име: Най-голямия !!!
Контакти:

Re: Резервен ключ

#6 Непрочетено мнение от mi6ko_pi » 29 ное 2008 22:32

Не , но няма да можеш да запалиш . Ще можеш да отклучваш само :)
Изображение

Харесва ти да бъдеш с големи тарикати, които карат Ферари, Бентли или Богати. В главата ти са само ляти джанти от платина, злато и диаманти. Виждам те в скъпи коли, а в морето с яхти на които пияш ДЖИН, ЕГАТИ. Харесва ти да се правиш на ВИП-ПЕРСОНА и да си говориш два часа по телефона. В дискотеката разходчица, пак показваш походчица и искаш да те черпя водчица. От толкова мислене стана увисване. Влизам у кен***а и се чудя и се мая, д**ба мааму да сер***, пик*** или да чертая. Сам не е редно и от джоба скубе, знам че не е редно ама ми е убаво бе .... Поселедната ми каза МАЙСТОРЕ, БОГ ЛИ ТЕ ИЗПРАТИ ?

Потребителски аватар
mi6ko_pi
Напреднал
Напреднал
Мнения: 476
Регистриран: 01 авг 2008 23:35
Skype: mi6ko_pi1
МПС: Mercedes 230 CE
От: Стара Загора
Име: Най-голямия !!!
Контакти:

Re: Резервен ключ

#7 Непрочетено мнение от mi6ko_pi » 29 ное 2008 22:33

dsuzunov знаеш ли как работи чипа и каде се намира това нещо което разчита чипа ????
Изображение

Харесва ти да бъдеш с големи тарикати, които карат Ферари, Бентли или Богати. В главата ти са само ляти джанти от платина, злато и диаманти. Виждам те в скъпи коли, а в морето с яхти на които пияш ДЖИН, ЕГАТИ. Харесва ти да се правиш на ВИП-ПЕРСОНА и да си говориш два часа по телефона. В дискотеката разходчица, пак показваш походчица и искаш да те черпя водчица. От толкова мислене стана увисване. Влизам у кен***а и се чудя и се мая, д**ба мааму да сер***, пик*** или да чертая. Сам не е редно и от джоба скубе, знам че не е редно ама ми е убаво бе .... Поселедната ми каза МАЙСТОРЕ, БОГ ЛИ ТЕ ИЗПРАТИ ?

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Резервен ключ

#8 Непрочетено мнение от dsuzunov » 29 ное 2008 22:38

До колкото ми е известно е бубинка,индуцираща ел.матнитно поле в чипа,находящ се в пластмасата на ключа.
Той (чипа) връща импулс и бубинката го улавя.
Изображение

Потребителски аватар
mi6ko_pi
Напреднал
Напреднал
Мнения: 476
Регистриран: 01 авг 2008 23:35
Skype: mi6ko_pi1
МПС: Mercedes 230 CE
От: Стара Загора
Име: Най-голямия !!!
Контакти:

Re: Резервен ключ

#9 Непрочетено мнение от mi6ko_pi » 29 ное 2008 22:41

Ахааааам :rofl: гледаи колко просто било :rofl: . С две думи нямам думи :rofl:
Изображение

Харесва ти да бъдеш с големи тарикати, които карат Ферари, Бентли или Богати. В главата ти са само ляти джанти от платина, злато и диаманти. Виждам те в скъпи коли, а в морето с яхти на които пияш ДЖИН, ЕГАТИ. Харесва ти да се правиш на ВИП-ПЕРСОНА и да си говориш два часа по телефона. В дискотеката разходчица, пак показваш походчица и искаш да те черпя водчица. От толкова мислене стана увисване. Влизам у кен***а и се чудя и се мая, д**ба мааму да сер***, пик*** или да чертая. Сам не е редно и от джоба скубе, знам че не е редно ама ми е убаво бе .... Поселедната ми каза МАЙСТОРЕ, БОГ ЛИ ТЕ ИЗПРАТИ ?

newcomer
Активен
Активен
Мнения: 591
Регистриран: 20 ное 2008 18:22
МПС: Nexia
От: София

Re: Резервен ключ

#10 Непрочетено мнение от newcomer » 29 ное 2008 23:03

Чудно ми е какво ще стане ако доближа GSM-а до въпросната бубина, това също са ел. магнитни вълни, но няма да пробвам. :rofl:
btw, колата май няма имобилайзер. Как да разбера дали това е така?

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Резервен ключ

#11 Непрочетено мнение от dsuzunov » 29 ное 2008 23:12

Направи си обикновен ключ , без чип...около 10 лв.е.Пробвай с него да я запалиш....но не повече от един път.
Имай в предвид,че когато имобилайзерът работи , а ти я палиш с обикновен ключ,колата пали и веднага гасне.
Изображение

Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Re: Резервен ключ

#12 Непрочетено мнение от Fantomasss » 29 ное 2008 23:21

В моите два оригинални ключа мисля че нямам чип, поне по нищо не личи да имат , изглеждат съвсем обикновени. Дали имат все пак някой знае ли???
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Резервен ключ

#13 Непрочетено мнение от Izparitel » 29 ное 2008 23:29

По принцип чиповете на Нубира са два вида - на по старите е един, а на по-новите някакъв "крипто", за когото ключарите вземат по-скъпо.
При мен ключара не ми иска никакви данни. Просто сложи чипа в някаква машинка и след няколко секунди каза, че няма проблем.
Извадих и един без чип, който винаги е с мен. Помага ми, когато колата се заключи, а ключовете ми за нея са вътре.

За да запали колата, чипа трябва да е близо до контактния ключ. Някои фиксират чипа около ключалката за волана и карат с обикновении ключове, защото чипа винаги се обажда, че е там, но се губи едно ниво на сигурност. Не, че имобилайзера на Нубирата е сигурна преграда срещу злонамерени към колата лица, но не вреди да го имаш. Най-малкото ще забави евентуален крадец.
То и повечето аларми са гола вода, но някак си е по-спокойно като ги имаш.

За снимките - най-вероятно това не е оригинален ключ и това показва къде са сложили чипа. При мен на оригиналния ключ чипа не си личи, а на правения се вижда от самолет.
Ако беше за светодиод ще трябва да е предвидено място и за батерии и бутон, а ключа ти е тънък и е без тези екстри по рождение.

Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Re: Резервен ключ

#14 Непрочетено мнение от Fantomasss » 29 ное 2008 23:44

Izparitel написа:
За снимките - най-вероятно това не е оригинален ключ и това показва къде са сложили чипа. При мен на оригиналния ключ чипа не си личи, а на правения се вижда от самолет.
Ако беше за светодиод ще трябва да е предвидено място и за батерии и бутон, а ключа ти е тънък и е без тези екстри по рождение.
Гарантирам че това са оригиналните ключове!!! Или това не е чип. Ще попитам някой ключар.
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

newcomer
Активен
Активен
Мнения: 591
Регистриран: 20 ное 2008 18:22
МПС: Nexia
От: София

Re: Резервен ключ

#15 Непрочетено мнение от newcomer » 29 ное 2008 23:55

dsuzunov, благодаря за съветите! Може да опитам в бъдеще ако се наложи да вадя допълнителен ключ.

Fantomasss, това трябва да е чипа. Или по-скоро това зад него :") И при мен има същия вид. Днес ключаря ми посочи точно това място, което си оградил и ми обясни за тази работа с чиповете.

Отговори

Върни се в “За общи теми от живота”