Лачети или Нубира - каква е разликата?

За втората "жена" - колата и всичко свързано с нея.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
elefant65
Нов
Нов
Мнения: 74
Регистриран: 09 ное 2008 21:07
МПС: деу нубира
От: с.Каланджа

Лачети или Нубира - каква е разликата?

#1 Непрочетено мнение от elefant65 » 02 мар 2016 08:58

Здравейте. Дойде време да сменям старата Нубира и съм се загледал в един Шевролет Нубира 1.6 2007г.. На снимки обаче, Лачетито има същия вид. Някой знае ли каква е разликата и кое е по-добрият избор. Предварително благодаря.
Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо, свободен съм!

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Лачети или Нубира - каква е разликата?

#2 Непрочетено мнение от dsuzunov » 02 мар 2016 10:48

Разликата е само в наименованието. Когато компанията беше Деу Мотърс, модела беше Нубира. В последствие бяха купени от GM (General Motors) и се смени марката на Шевролет. Имаше междинен период, в който бяха смесени марка и модел (Шевролет Нубира). След това марката Деу престана да съществува и всички произведени автомобили преминаха към марката Шевролет.
Изображение

Потребителски аватар
elefant65
Нов
Нов
Мнения: 74
Регистриран: 09 ное 2008 21:07
МПС: деу нубира
От: с.Каланджа

Re: Лачети или Нубира - каква е разликата?

#3 Непрочетено мнение от elefant65 » 02 мар 2016 12:22

Ясно.......преоблякъл се Илия и пак в тия. Благодаря за информацията.
Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо, свободен съм!

lacheti2009
Минаващ
Минаващ
Мнения: 36
Регистриран: 11 авг 2009 18:58
МПС: opel astra kombi
От: Sofia

Re: Лачети или Нубира - каква е разликата?

#4 Непрочетено мнение от lacheti2009 » 04 мар 2016 14:43

elefant65 написа:Ясно.......преоблякъл се Илия и пак в тия. Благодаря за информацията.
Е има и още една малко подробност, че Лачети почна да се прави в бившите социалистически републики ;)
....и тук Щирлиц се замисли .... :tmi:

Потребителски аватар
elefant65
Нов
Нов
Мнения: 74
Регистриран: 09 ное 2008 21:07
МПС: деу нубира
От: с.Каланджа

Re: Лачети или Нубира - каква е разликата?

#5 Непрочетено мнение от elefant65 » 05 мар 2016 17:24

Дори и да сменя концепцията, положението по софийските автопазари е ужасно. Доста обикалях - предлагат се мъртъвци на ужасни цени. В диапазона около 6000 лв. се предлагат стари железа, които са дали всичко от себе си на предишния собственик. Задачата ми се усложнява и поради специфичните изисквания които имам към един бъдещ автомобил въобще.
Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо, свободен съм!

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Лачети или Нубира - каква е разликата?

#6 Непрочетено мнение от dsuzunov » 05 мар 2016 21:22

Виж тук: http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?ac ... 8&f7=1&f8=" onclick="window.open(this.href);return false;
Двама колеги по два пъти всеки, купуват от него и са доволни. Моята Мерива, също е от там.
Изображение

Потребителски аватар
elefant65
Нов
Нов
Мнения: 74
Регистриран: 09 ное 2008 21:07
МПС: деу нубира
От: с.Каланджа

Re: Лачети или Нубира - каква е разликата?

#7 Непрочетено мнение от elefant65 » 06 мар 2016 11:16

Благодаря за информацията. Ще го имам предвид. То и сега имат една не лоша Мерива. Проблемът е, че не мога да се събера в нея. Като съм два метра и 150 кила едвам Нубирата ме събира. За учудване е, че опитах да се намъкна в Мондео и не успях. :@
Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо, свободен съм!

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Лачети или Нубира - каква е разликата?

#8 Непрочетено мнение от dsuzunov » 06 мар 2016 14:29

Тавана на Меривата е много висок. Аз съм 176см, седалката ми е вдигната максимално нагоре и има още една педя до него. Единствения и недостатък и е, че много друса.
Изображение

Потребителски аватар
elefant65
Нов
Нов
Мнения: 74
Регистриран: 09 ное 2008 21:07
МПС: деу нубира
От: с.Каланджа

Re: Лачети или Нубира - каква е разликата?

#9 Непрочетено мнение от elefant65 » 06 мар 2016 16:29

Вярно, че е висока, но е тясна. А и жена ми като седне до мен... а тя е от моя калибър. Трудна работа. До преди малко пак обикалях, само Октавията горе долу става. Все ще го измисля някак. Благодаря за съветите. :handshake:
Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо, свободен съм!

REZZO
Минаващ
Минаващ
Мнения: 16
Регистриран: 29 яну 2016 18:36
МПС: Daewoo REZZO
От: Петрич
Име: REZZO

Re: Лачети или Нубира - каква е разликата?

#10 Непрочетено мнение от REZZO » 06 мар 2016 21:53

elefant65 написа:Вярно, че е висока, но е тясна. А и жена ми като седне до мен... а тя е от моя калибър. Трудна работа. До преди малко пак обикалях, само Октавията горе долу става. Все ще го измисля някак. Благодаря за съветите. :handshake:
Колега ти си за една Такума или Реззо. Мисля че там спокойно ще се събирате има достатъчно място.

Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

Re: Лачети или Нубира - каква е разликата?

#11 Непрочетено мнение от Vesko1 » 07 мар 2016 19:38

elefant65 написа: Доста обикалях - предлагат се мъртъвци на ужасни цени. В диапазона около 6000 лв. се предлагат стари железа, които са дали всичко от себе си на предишния собственик.
Абсолютно вярно...кола под 10 000лв не е за купуване...и още 2 да я вкараш в пътя.Затова колкото можем си поддържаме старите талиги...поне си им знаем кусурите.И моята нубира като я взех беше абсолютна лъскарка на 5 години...но след 8 г мандахерцане по "качествените" пътища си е направо кандидат за изкупуване от мегапартс.
Тойота версо е твоят автомобил...за 8 ...9 к може да се вземе читав автомобил към 2008г...става и за такси,кеф ти седалки кеф ти багажник. 6-8 на 100 градско нафта.Има си професионални джамбази за пазарлък...свалят по 1000лв на кола,голямо им ченето..50лв им е таксата.Ето ти една оферта от мобилето..на 9-ка я взимаш.
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... 8778059559

Изображение
Евтино хубаво няма!

Потребителски аватар
elefant65
Нов
Нов
Мнения: 74
Регистриран: 09 ное 2008 21:07
МПС: деу нубира
От: с.Каланджа

Re: Лачети или Нубира - каква е разликата?

#12 Непрочетено мнение от elefant65 » 07 мар 2016 23:42

:rofl: Това за джамбазите за пазарлък ме изкефи максимално. Смях се дълго и от сърце. Не съм предполагал, че има такава професия. Освен ако не са в сговор с другите джамбази и да бозаят от две крави. Относно марката вече го реших твърдо - ще бъде Октавия - въпрос на време и пари. Поздрави!
Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо, свободен съм!

Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

Re: Лачети или Нубира - каква е разликата?

#13 Непрочетено мнение от Vesko1 » 08 мар 2016 14:06

elefant65 написа::rofl: Това за джамбазите за пазарлък ме изкефи максимално. Смях се дълго и от сърце. Не съм предполагал, че има такава професия.
Познавам даже един такъв...който прави и международни пазарлъци...на италиански и немски...По скайп...по вайбър и на живо ... ;) Взимат го и в чужбина да им събира коли...цял ден това му е работата.Абсолютен артист!Прякора му е "чарлито"...явно идва от Чарлз Чаплин.То са физиономии,чалъми,гримаси ..емоции,смяна на настроението при пазарлъка...маматасибало.На димитровград пазара съм го наблюдавал какви пазарлъци правеше с търговците и накрая идват на неговата.Психолог човек...и той казва така-"пазарлъка е дарба от Господ,не се учи."

rasan
Минаващ
Минаващ
Мнения: 1
Регистриран: 04 ное 2016 13:42
МПС: chevrolet nubira 1.6
От: ruse
Име: rasan

Re: Лачети или Нубира - каква е разликата?

#14 Непрочетено мнение от rasan » 04 ное 2016 14:00

Прави ми впечатление че тия Нубира и Лачети не стряскат с големи цени а никак не са лоши коли.

Отговори

Върни се в “Общ форум за автомобилният свят”