Затъмняване на автостъкла.

Боя, лак, ламарини, стъкла. Салон, стелки, чистачки. Препарати за почистване, методи за освежаване, проблеми.
Съобщение
Автор
veselin_georgiev
Минаващ
Минаващ
Мнения: 2
Регистриран: 19 авг 2016 16:39
МПС: Chevrolet Aveo
От: Sofia
Име: Veselin

Затъмняване на автостъкла.

#1 Непрочетено мнение от veselin_georgiev » 19 авг 2016 16:42

Здравейте колеги, нов съм във този форум. Скоро се сдобих с Шевролет Авео и искам да си затъмня задните стъкла, тоест от предните цялата назад. Можете ли да ми кажете къде в София го правят и да са добри в това?

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Затъмняване на автостъкла.

#2 Непрочетено мнение от ogi » 20 авг 2016 10:05

0885 183 717
Митко се казва и му пращаш поздрави от мен ;)
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Затъмняване на автостъкла.

#3 Непрочетено мнение от dsuzunov » 20 авг 2016 10:52

Според ЗДвП можеш да затъмняваш само стъклата на задните врати или задните странични, ако е с три врати. Задното и стъклата на предните врати не са позволени за затъмняване. Също и предното обзорно стъкло.
Да не изревеш някой ден във форума: "Помощ, куките ме глобиха!"
Изображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Затъмняване на автостъкла.

#4 Непрочетено мнение от ogi » 21 авг 2016 01:08

Спирали са ме да проверяват стъклата и понеже бях със смъкнати предни ме караха да ги вдигам, те са си без затъмнение. Всичко назад е черно (5 стъкла), не са правили проблем.
Изображение
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Затъмняване на автостъкла.

#5 Непрочетено мнение от dsuzunov » 21 авг 2016 10:53

В ЗДвП е записано така, че да се тълкува (сефте!):
Чл. 105. (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) (1) Забранява се ограничаване на видимостта през челното стъкло и през страничните стъкла на автомобила, осигуряващи видимостта на водача към пътя, както и намаляване на прозрачността им.
(2) Ограничаване на видимостта през стъклата на задните врати на леките автомобили, както и намаляване на прозрачността им, се допуска само при наличие на огледала за виждане назад от двете страни на автомобила.
Някой може да прочете закона така че, щом не са записани задното и страничните стъкла (при комбита, ванове итн.), значи са забранени.
Абе, абсурди навсякъде.
Изображение

veselin_georgiev
Минаващ
Минаващ
Мнения: 2
Регистриран: 19 авг 2016 16:39
МПС: Chevrolet Aveo
От: Sofia
Име: Veselin

Re: Затъмняване на автостъкла.

#6 Непрочетено мнение от veselin_georgiev » 21 авг 2016 16:49

Чл.105. (изм., ДВ,бр.43 от 2002 г.)

/1/ Забранява се ограничаване на видимостта през челното стъкло и през страничните стъкла на автомобила, осигуряващи видимостта на водача към пътя, както и намаляване на прозрачността им.

/2/ Ограничаване на видимостта през стъклата на задните врати на леките автомобили, както и намаляване на прозрачността им, се допуска само при наличие на огледала за виждане назад от двете страни на автомобила.

При наличие на странични огледала може да си затъмниш цялата задница назад и никой нищо не може да ти каже. Проверил съм го и.

Отговори

Върни се в “Екстериор, Интериор, Аксесоари”