Smart TV и интернет - проблем

Теми на всякаква тематика
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
Hunter
Напреднал
Напреднал
Мнения: 421
Регистриран: 01 сеп 2012 22:40
МПС: Subaru Forester 2.0
От: София
Контакти:

Smart TV и интернет - проблем

#1 Непрочетено мнение от Hunter » 17 май 2016 22:56

Здравейте!

Купих си телевизор Samsung 40JU6440 и съответно искам да ползвам максимално много функциите му.
Вкъщи ползваме интернет на местен доставчик като има един стационарен компютър вързан директно с кабел, а безжично се ползва от 1 лаптоп, 2(3) телефона, а сега и телевизора.
Има проблем обаче. Телевизора от време на време губи връзката и после не може да се върже към мрежата винаги от първия път.
Ако е вързан пък и използвам интернет-а, youtube да кажем, по някое време я губи и цялата връзка пропада - нито той, нито телефоните имат интернет, нито лаптопа.
Доставчика обясни нещо от рода на "телевизора иска да изземе функциите на рутера, той да разпределя интернета" и нещо от този сорт. Не съм първият със смарт телевизор и това обяснение не го разбирам и приемам. Телевизора изисква интернет за повечето си функции.
Също удобството да си пускам всякакви мултимедийни файлове директно от компютъра се губи, поради прекъсването на свързаността на компютъра с домашната мрежа.

Още не съм прочел достатъчно как/с каква програма/ мога да ги връзвам с WiFi Direct ,без нуждата от интернет мрежа.

Може ли някой да даде някакво мнение по тези въпроси? Ще съм много благодарен. От какво може да възниква този проблем и как може да се реши? Рутера ли е слаб, интернета ли, някъде другаде ли е проблема - настройки на рутера или на телевизора ...

Благодаря предварително! :ches:
п.с. аман от смарт джаджи :D
Subaru Forester 2.0 LPG :clap:
Daewoo Lanos 1.4 CNG - ex :inlove:

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Smart TV и интернет - проблем

#2 Непрочетено мнение от slowtraveler » 18 май 2016 09:55

Според мен проблема ти е в рутера или доставчика...
Възможно е и да почват да се борят за скорост.
Т.е. едно устройство се опитва да се върже на по-висока скорост, при което рутера се преконфигурира за по-високата скорост (спирайки за момент нета), след което обаче се разбират, че не може да поддържа тази скорост и отново се преконфигурира за по-ниска скорост... И така - постоянно, което събаря цялата мрежа...
В този случай можеш да направиш експеримент да ограничиш в настройките на рутера как да се връзва - да започнеш от ниска стойност (ако имаш достъп до него де)...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
niko24
Редовен
Редовен
Мнения: 121
Регистриран: 05 ное 2013 02:53
МПС: Chevrolet Orlando
От: Plovdiv/Seoul
Име: Niko

Re: Smart TV и интернет - проблем

#3 Непрочетено мнение от niko24 » 18 май 2016 14:14

колега баща ми като си купи смарт тв имаше същия проблем. мисля че е защото слагат калпави интернет модули на телевизорите и през wi-fi връзката прекъсва. ако можеш свържи телевизора директно с кабел към рутъра и връзката ще ти се оправи, поне баща ми така направи и оттогава не се е оплаквал. ако пак прекъсва явно има проблем, или ти е слаб интернета или нещо телевизора не е наред.

пс. като го свържеш с кабел няма да ти трябват никакви програми като wifi direct а само добавяш тв като устройство в настройките на мрежата и после можеш да пускаш всякакво видео или снимки през windows media player, ще ти излезе в менюто play to ... и го пускаш директно на тв
Последна промяна от niko24 на 18 май 2016 16:56, променено общо 1 път.

Proximus
Напреднал
Напреднал
Мнения: 480
Регистриран: 02 окт 2009 10:32
Skype: bgproximus
МПС: Aveo 5
От: Varna
Име: Proximus

Re: Smart TV и интернет - проблем

#4 Непрочетено мнение от Proximus » 18 май 2016 16:51

И аз вкъщи съм с калпав рутер и от време на време като се навържат повечко устройства на wi-fi-ът + телевизорът и нета пада. 1000 пъти съжалих че докато правих ремонт не прекарах едно UTP от него до рутерът. Та може да се пробваш наистина с по-добър как са нещата.
Това което ти го разправя операторът са глупости на търкалета. Всеки смарт ТВ се логва в мрежата като DHCP клиент. И няма възможност да се пробва едновременно да се превърне в DHCP сървър, към който другите у-ва да се объркат да се свържат. Или поне 100 на 100 не идва с такава конфигурация от завода :)

Потребителски аватар
Hunter
Напреднал
Напреднал
Мнения: 421
Регистриран: 01 сеп 2012 22:40
МПС: Subaru Forester 2.0
От: София
Контакти:

Re: Smart TV и интернет - проблем

#5 Непрочетено мнение от Hunter » 22 май 2016 22:02

Направих 2 проби:
- телевизора на 2-3 метра от рутера (същата стая) - 4К видео на ТВ от youtube, full hd на телфона, 2-3 таба с youtube и разни live streams на лаптопа, в същото време гледане на филм на ТВ по мрежата (от лаптопа) - никакви проблеми :D

- директно кабел до телевизора - това ще е решението (най-лесния вариант).

Явно наистина като не му стига интернета прави нещо, заради което пада цялата мрежа (както каза Жоро).
Щом при експеримента всичко беше ок значи все пак интернета е достатъчен за всички джаджи и проблема е, че рутера не може да "хвърли" до другата стая.
Мислях си да взема друг рутер с повече антени, по-висока скорост (сегашия е TP-LINK WR740 , с една антена), но засега решението ще е кабел.
Subaru Forester 2.0 LPG :clap:
Daewoo Lanos 1.4 CNG - ex :inlove:

Потребителски аватар
niko24
Редовен
Редовен
Мнения: 121
Регистриран: 05 ное 2013 02:53
МПС: Chevrolet Orlando
От: Plovdiv/Seoul
Име: Niko

Re: Smart TV и интернет - проблем

#6 Непрочетено мнение от niko24 » 22 май 2016 22:22

няма смисъл да сменяш рутъра защото проблема не е в него, явно слагат много слаби wifi модули в смарт тв-тата и като са по далече от рутъра връзката почва да прекъсва, затова слагаш кабела и забравяш ... :D

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Smart TV и интернет - проблем

#7 Непрочетено мнение от slowtraveler » 23 май 2016 08:30

Според мен не е проблем на самия рутер, а на настройките, при които рутера започва да се 'суети' на каква скорост/какъв протокол да излъчва WiFi...
И докато се разбере с всички устройства - пак му идва на акъла да си сменя скоростта...
Да, UTP ще ти реши проблема :)
Но не е сигурно дори и да вземеш по-сериозен рутер дали няма да ти прави същия проблем ако не оправиш настройките...
При мен при подобен случай (калпава далечна точка) редовно ми падаше нета... Смъкнах скоростта (което реално покачи реалната скорост на обмен :) ) и нещата се стабилизираха...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
miroki
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 3096
Регистриран: 19 май 2010 08:32
МПС: lanos 1.6 16V
От: varna
Име: miroki

Re: Smart TV и интернет - проблем

#8 Непрочетено мнение от miroki » 23 май 2016 19:00

При мен са в една стая и връзката е добре. Друг е въпросът с гледане на. Full HD филм от компютъра през безжичния до телевизора. Засича просто с неговото си приложение. Решава се с UTP кабела. Или външен хард.
Уеб дизайн и изработка на сайт!
Изображение

Daewoo - Lanos LPG Изображение
http://www.sitemiroki.net/

Потребителски аватар
Hunter
Напреднал
Напреднал
Мнения: 421
Регистриран: 01 сеп 2012 22:40
МПС: Subaru Forester 2.0
От: София
Контакти:

Re: Smart TV и интернет - проблем

#9 Непрочетено мнение от Hunter » 25 май 2016 16:55

Кабела е прекаран вече и всичко работи :)

Както споменах когато са в една стая няма проблеми, но явно разстоянието, преградите и т.н. влияят прекалено много.

Засега проблема е решен :)
Subaru Forester 2.0 LPG :clap:
Daewoo Lanos 1.4 CNG - ex :inlove:

Отговори

Върни се в “За общи теми от живота”