OFF Тopic - случки и размисли от днес

Теми на всякаква тематика
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: OFF Тopic - случки и размисли от днес

#286 Непрочетено мнение от dsuzunov » 20 фев 2016 11:13

От една седмица се боря с най-гадния грип, който съм карал до сега. Друг път, максимум 48 часа и парацетамол през 4 часа и съм готов. А сега нямам сили да се вдигна от леглото. Дадоха ми болнични, които днес изтичат и утре, в неделя трябва да съм дежурен, Как ще издържа 24 часа, не знам. Ако стоя на едно место, може, но работата ми, основно е навън по огледи.
Изображение

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: OFF Тopic - случки и размисли от днес

#287 Непрочетено мнение от dsuzunov » 18 апр 2016 22:26

Днес, чакайки на светофар с буса (Фолксваген Транспортер Т5 2.5 TDI 4motion), мотора притрепери и след потегляне светна и замига лампата за подгряването. В книгите пише, че щом тя мига има "проблем в двигателя", по-точно в газоразпределителния механизъм. Преди около месец му сменяха съединителя комплект (на 134000км.) и когато го взехме от сервиза му светеше лампа на датчика за температурата на изгорелите газове, според диагностиката. Вече близо месец и около 2000 км. го караме така. Нашите велики монтьори се произнесоха, че няма проблем, като им отпуснат едни 250лв. ще купят нов датчик.
Голям таралясник излезе тоя бус! На 115000км. смяна на цялата предница. На 132000км. повторна смяна на същите неща. Предните дискове ги смениха още на 80000км. А за цените не ми се говори. Смяната на съединителя е струвала 2500лв.
Изображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: OFF Тopic - случки и размисли от днес

#288 Непрочетено мнение от slowtraveler » 18 апр 2016 23:02

Май повече прилича на калпав сервиз както обясняваш... :lol:
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: OFF Тopic - случки и размисли от днес

#289 Непрочетено мнение от ogi » 19 апр 2016 21:43

Сервизите, обслужващи корпоративни автопаркове са машина за пари и измами, в полза на първите. Свидетел съм бил на обслужвани/ремонтирани наши фирмени коли по ТО, каско и т.н. и съм оставал зяпнал... Маслото и консумативите се сменят фиктивно, а ремонтите са мижи да те лажим...
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: OFF Тopic - случки и размисли от днес

#290 Непрочетено мнение от dsuzunov » 19 апр 2016 22:00

Да де, само че, МВР си има ремонтна база, ако това което остана от нея може да се нарече така. В момента, нашия сервиз има само трима монтьори, единия сменя гумите с летни, втория го ползват за шофьор и де факто, само един работи по ремонтите. Още повече, че нямат с какво да правят диагностика на Фолксвагена. Днес ми се обаждат за да ми кажат, че проблема бил в подгряваща свещ, но тъй като е навряна някъде си, им трябвали два дни и двама монтьори за да я сменят. Решили, че за да свети лампата за подгряването и проблема ще е там. Да ама не! Тази лампа, със символа спирала, се оказа, че е чека на двигателя. Утре ще я карат на диагностика, защото мотора работел в авариен режим. До това заключение стигнаха след близо 6 часа умуване.
Изображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: OFF Тopic - случки и размисли от днес

#291 Непрочетено мнение от slowtraveler » 19 апр 2016 23:15

На времето когато имах Опел, в официалния сервиз бяха дошли що годе нови КАТ-аджийски астрички...
Едната 'дълбоко умряла'.... Показаха ми картера - 'греста' я бях виждал само по филмчетата на многохилядни двигатели... И тя май бе 'поддържана' в МВР-ска база...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: OFF Тopic - случки и размисли от днес

#292 Непрочетено мнение от ogi » 20 апр 2016 10:06

dsuzunov написа:Днес ми се обаждат за да ми кажат, че проблема бил в подгряваща свещ, но тъй като е навряна някъде си, им трябвали два дни и двама монтьори за да я сменят. Решили, че за да свети лампата за подгряването и проблема ще е там. Да ама не! Тази лампа, със символа спирала, се оказа, че е чека на двигателя. Утре ще я карат на диагностика, защото мотора работел в авариен режим. До това заключение стигнаха след близо 6 часа умуване.
:rofl: :lol:
трагикомедия...
За 5 мин щях да им кажа грешката и какво да направят :)
На всички дизелови VAG-ини мига подгрева вместо чек и си изписва подробно във VCDS какво ги боли. Има сервизни комбинации от копчета да се изпише на климатроника номера на грешката (ако е с такъв).
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: OFF Тopic - случки и размисли от днес

#293 Непрочетено мнение от dsuzunov » 20 апр 2016 12:00

Няма климатроник. Когато сменяха съединителя, я бяха закарали в някакъв външен сервиз. При получаването е светела друга лампа със символ двигател. Там са я тествали и се оказал някакъв датчик за температурата на изгорелите газове, който бил за смяна. 250лв. струвал, но нямало пари. Казаха така да я караме. опитах се да ги убедя нашите в гаража, че този датчик е работил нормално и нищо не е светело до постъпването в сервиза, но се произнесоха, че няма да ги тормозят. Е, сега щат не щат ще ги тормозят.
Относно маслата, на леките коли се сменят на 15000км, а на дизелите на 10000. Маслото е някакъв наливен Кастрол. Абе, мамата си е..ло!
Ядосвам се, защото трябва да работя с една от леките коли, а не ми е удобно с тях - няма къде да си разпъна сергията - куфара с инструментариума.
Изображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: OFF Тopic - случки и размисли от днес

#294 Непрочетено мнение от Izparitel » 20 апр 2016 15:55

Присъствах на интервю с автомонтьор кандидат за работа. Човека с това - не е наясно, с другото - не е наясно, оказа се специалист само по помпи. В комисията никой не беше специалист в ремонта на автомобили, та нямаше как да се проверят знанията му за помпите. По-късно чух, че и на помпите бил на същия хал, но това е чуто от други хора. Малката подробност беше, че човека тогава работеше в Авторемонтната база на МВР.

milenboikov
Минаващ
Минаващ
Мнения: 42
Регистриран: 10 окт 2015 19:03
МПС: chevrolet
От: Sofia

Re: OFF Тopic - случки и размисли от днес

#295 Непрочетено мнение от milenboikov » 05 май 2016 14:07

хаха, ето защо когато отидеш да ти поправят колата, тя после двойно повече почва да се чупи :D

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: OFF Тopic - случки и размисли от днес

#296 Непрочетено мнение от dsuzunov » 05 май 2016 14:33

В момента, в автосервиза на пловдивската полиция работят трима монтьори, от които единият го дърпат постоянно за шофьор на камионите за снабдяване на ТИЛ-а, вторият е гумаджия и сега подменя зимните гуми с летни и дефакто, ремонти прави само единият от тях. А той пък, е по поддръжката на мотоциклетите.
Автопарка е около 350 леки коли, 20-тина микробуса и 4-5 камиона.
Склад с части няма, за всеки ремонт се пуска заявка до финансова служба, която първо минава през Директора на Областната дирекция, за резолюция. Само за да се купи някаква част, се чака минимум десет дни за да отпуснат пари.
А в по-малките областни градове е още по-зле. Миналата седмица, бяха пуснали заповеди за командироване на двама от техниците на СОТ като автомонтьори в гаража. И двамата отказаха, заради липса на познания и невъзможност да вършат такава работа и два часа по-късно ги привикаха да подпишат заповеди за наказания. Вчера бяха в София, за среща с някой от големите шефове и наказанията им отпаднаха, но без последствия за тези, които натвориха въпросната простотия.
Изображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: OFF Тopic - случки и размисли от днес

#297 Непрочетено мнение от slowtraveler » 05 май 2016 15:28

Преди 2-3 дни си приказвахме с един началник от Гранична полиция... Бе обезверен...
Думите му бяха - 'преминали сме през доста панаири през годините, ама такова чудо като сега при тази министърка не е имало никога'...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: OFF Тopic - случки и размисли от днес

#298 Непрочетено мнение от ogi » 25 сеп 2016 22:17

Не е от днес, а от 25 дни до днес - нямам лична кола, поради опит за кражба (разбита кола) и необясним разтеглен процес, свързан с административни процедури и грешки от РПУ, ДЗИ и сервиз. :@ Дълга история и много ми писна вече... :punch:
За 2 дни щях да си сменя ключалките и стъклото.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: OFF Тopic - случки и размисли от днес

#299 Непрочетено мнение от slowtraveler » 25 сеп 2016 23:15

Да, много кофти е работата....
Досега за щастие само веднъж ми се е налагало да реагирам по подобен повод - кражба с трошене... При мен поразиите бяха по-малко, защото целта бе кражба на аудиосистема...
Тогава още като разбрах какво е станало, звъннах в сервиза да поръчам необходимите части (това, за което бях сигурен - стъкла, строшени пластмаси и т.н.)...
Полицията и застрахователя се появиха по-късно...
По същия начин сработих и като ми строшиха стъклото (споделял съм за онзи плах опит на охранител да покаже, че улицата е негова)...
И най-вече когато градушка разпиля Варна преди десеттина години. Тогава бе най-доброто ми попадение - още по време на градушката гледайки през прозореца как строши челното стъкло го поръчах/запазих единственото налично в сервиза. И взех автомобила със сменено челно стъкло на следващия ден, а хората чакаха месеци... Да, за тенекеджийската работа чаках две седмици...

Затова при такъв случай - веднага поръчвам частите, а след това се боря със застрахователя...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: OFF Тopic - случки и размисли от днес

#300 Непрочетено мнение от ogi » 26 сеп 2016 07:27

С "доверен сервиз" съм и няма как да поръчвам нищо предварително... Както казах, историята е дълга и дебела, ама нямам време да пиша - по време на престоя на колата в сервиза, на последния му изтече договора със застрахователя :@ и понеже колата не е в движение (автоматик + разбити патрони), за да не я местя отново с паяк (платформа не става), сега се мъча с проформи и пак почнаха да ме разтягат...
Иначе всичко в купето беше непокътнато при взлома и за капак, нещо което по принцип не правя - предната вечер бях забравил лаптоп на задната седалка и там си беше останал.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Отговори

Върни се в “За общи теми от живота”