Да живееш в БГ - безценно! Само да нямаше толкова българи...

Теми на всякаква тематика
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
miroki
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 3096
Регистриран: 19 май 2010 08:32
МПС: lanos 1.6 16V
От: varna
Име: miroki

Re: Да живееш в БГ - безценно! Само да нямаше толкова българ

#31 Непрочетено мнение от miroki » 23 апр 2012 09:24

Пък не им пречи от кофите от 500 до 700 лева да вадят. И нямат пари после :)
Ние с тези пари храним и изучваме деца поддържаме къщи и коли и т.н.
Уеб дизайн и изработка на сайт!
Изображение

Daewoo - Lanos LPG Изображение
http://www.sitemiroki.net/

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Да живееш в БГ - безценно! Само да нямаше толкова българ

#32 Непрочетено мнение от dsuzunov » 23 апр 2012 10:03

Izparitel написа:
Офтопик:
Ей сега ще те емнат разни защитници на човешките права, че сегашното им положение не е по тяхна вина, а е в следствие на дискриминация прилагана към тях. Тоест те са жертва и за това, че много от тях не работят и крадат не са виновни те.
И за какво да ме емнат?
Аз не отправям расистки призиви, не обиждам етноса, като ги наричам цигани.
Просто, изнасям фактите.
Изображение

Потребителски аватар
Ilyan
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 959
Регистриран: 07 ное 2007 10:07
Skype: ilyan-f1
МПС: ex. Leganza
От: София

Re: Да живееш в БГ - безценно! Само да нямаше толкова българ

#33 Непрочетено мнение от Ilyan » 08 авг 2013 08:55

Изображение

Потребителски аватар
ppupof
Минаващ
Минаващ
Мнения: 41
Регистриран: 04 дек 2007 14:35
МПС: Daewoo TICO, Lanos
От: Плевен
Име: Петър

Re: Да живееш в БГ - безценно! Само да нямаше толкова българ

#34 Непрочетено мнение от ppupof » 29 окт 2013 18:49

Все още има хора , които намират хубавото останало в Родината!Браво!Пътеписа ме остави безмълвен.
Пия вино и ракия с материали на клиента.

Потребителски аватар
Horizont
Редовен
Редовен
Мнения: 249
Регистриран: 11 юни 2011 18:54
МПС: Kруз/CorsaD/YarisD4D/MB308D
От: Пловдив
Име: Цар Петър

Re: Да живееш в БГ - безценно! Само да нямаше толкова българ

#35 Непрочетено мнение от Horizont » 29 окт 2013 21:07

slowtraveler
като Глобален модератор, вместо да спрете тази тема в бг. стил с привкус от миналото и незабравимо соц. байтошово време, кой-на кого е намерил цаката и прекарал другия/вентилите и кражбите на капачки/, а и 20 години демокрация картинката е все една и съща! E с това мислене не очаквайте скоро да станим истинска ЕU държава.

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Да живееш в БГ - безценно! Само да нямаше толкова българ

#36 Непрочетено мнение от ogi » 29 окт 2013 22:05

Какво й е на темата?
Не разбрах и какво "соц" лъха от нея?
Нима възмущението и несъгласието от станалото нарицателно "българщина" е неправилно, та да пречи да станИм европейска държава?

Г-н Цар Петър, Вие случайно да сте участвали в някой от процесите по несъгласие със случващото се в държавата, какъв е Вашият принос към похода /уж/ към европейското мислене и какво всъщност е Вашето?
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Да живееш в БГ - безценно! Само да нямаше толкова българ

#37 Непрочетено мнение от slowtraveler » 30 окт 2013 00:43

Horizont написа:slowtraveler
като Глобален модератор, вместо да спрете тази тема в бг. стил с привкус от миналото и незабравимо соц. байтошово време, кой-на кого е намерил цаката и прекарал другия/вентилите и кражбите на капачки/, а и 20 години демокрация картинката е все една и съща! E с това мислене не очаквайте скоро да станим истинска ЕU държава.
Тъй-като съм споменат персонално, не мога да не взема отношение към темата...
Колега Хоризонт...
Явно сте много далеч от демокрацията, щом не зачитате чуждото мнение. Според мен точно с такова ограничено мислене едва ли ще станИм нормална (защото и в момента сме истинска) държава...
Като глобален модератор съвсем не смятам да затварям такава тема - напротив... Тези проблеми трябва да се разискват... И да се обмислят от българите...
Защото 'наготово' дадените отвън съвети въпреки, че изглеждат красиви, в 99% от случаите не са приложими за България...

И смятам, че точно пълното отричане на миналото (включително байтошовото време) е основната ни грешка...
АБСОЛЮТНО всяко правителство досега е имало и някакви, макар и малки положителни решения (дали заради популизъм или други цели - няма значение)...
И основната грешка на всички досегашни правителства е била липсата на приемственост....
Не си съгласен с нещо или някой - ОК, промени нещата. Но досега винаги се е действало на принципа - ВСИЧКО СТАРО Е ГРЕШНО...
И съответно винаги се започва от нулата. След 4г - отново започваме от нулата, а не продължаваме надстрояване...
Та така.... Темата си остава...


А относно запустялото село...
На друго място имаше информация от човек, който е ходил точно в същото село, подтикнат от пътеписа... Нещата не изглеждали точно така, както живописно са описани в горния пътепис :^)
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
pipo
Напреднал
Напреднал
Мнения: 414
Регистриран: 24 май 2011 13:39
МПС: daewoo takuma 1.8
От: София
Име: pipo

Re: Да живееш в БГ - безценно! Само да нямаше толкова българ

#38 Непрочетено мнение от pipo » 30 окт 2013 08:18

шъ алоу как ше оставате темата ..?искате ли сега да затвориме библиотекарския за протест по случая :rofl:

а иначе така е няма приемственост ...единствения път в който след смяна на власта е имало надграждане е било след Костов ...просто човека бутна всичко що може и на тие след него не им беше трудно.А и как да има приемственост при положение че всеки следващ власт имащ прекарва по половин мандат в опити да набута своите гладни хорица на апетитните позиции

:drunk: :drunk: :drunk:

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Да живееш в БГ - безценно! Само да нямаше толкова българ

#39 Непрочетено мнение от dsuzunov » 20 яну 2015 23:53

Поредния прокурорски "напън":
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=4549253" onclick="window.open(this.href);return false;
Преди седмица Борис си харесва там 3 такива снимки с убити мечки и ги публикува в профила си, като дори не си прави майтапа, че лично е отстрелял животните на фотосите, пише struma.bg.

После нещата се развиват лавинообразно - природозащитник от София се активизира, сезирани са полиция, прокуратура, фондации, еколози, главният прокурор Сотир Цацаров, и без никой да обърне внимание, че това на снимките не е Борис, а двама руснаци, които дори не приличат на него, миналия петък ОД на МВР - Благоевград прави показна акция в двора, където благоевградчани оставят килимите си за пране, в търсене на меча кожа.
Дотегнало ми е да участвам в подобни циркове, иначе наречени "Претърсване и изземване"!!!
Изображение

tonidacov
Минаващ
Минаващ
Мнения: 10
Регистриран: 19 окт 2015 12:56
МПС: daewoo
От: Sofia
Име: toni

Re: Да живееш в БГ - безценно! Само да нямаше толкова българ

#40 Непрочетено мнение от tonidacov » 03 дек 2015 10:32

Твоето е приемливо, на мен ми е писнало сутрин бързам за работа и някой спрял пред гаража ми и изобщо не му дреме, трябва да има санкции за тези хора.

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Да живееш в БГ - безценно! Само да нямаше толкова българ

#41 Непрочетено мнение от ogi » 28 фев 2016 02:37

Побъркват ме тия:



ще вляза в новините заради тях, неведнъж съм слизал от колата и отговарял на провокацията, да видим кога ще стане грешка...
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Да живееш в БГ - безценно! Само да нямаше толкова българ

#42 Непрочетено мнение от slowtraveler » 28 фев 2016 08:57

Във Варна доста понамаляха такива изцепки...
Не заради друго, а заради инфраструктурата - просто няма откъде да заобиколиш за да прередиш колоната.
Преди го правеха от дясна лента, обаче преди година промениха цикъла на светофарите така, че в повечето случаи лява и дясна лента се движат с еднаква скорост...
Друг фактор коментирахме вчера с едни руснаци - нежеланието на нашите катаджии да реагират на каквото и да е извън пряката им поставена за деня задача...
Причината за коментара бе едно явно нарушение, станало пред полицейски автомобил и липсата на каквато и да е реакция - те полицаите дебнат за скорост...
Тогава руснаците коментираха, че при тях в 90% от случаите полицая би тръгнал след нарушителя... Да, не заради друго, а заради 'джобните', но все пак това също има възпитателен ефект - нали парите излизат от джоба ти...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Да живееш в БГ - безценно! Само да нямаше толкова българ

#43 Непрочетено мнение от Izparitel » 28 фев 2016 10:33

Да си призная мен повече ме дразни друго изпълнение - имаш две ленти за движение в твоята посока и в дясната в 90 % от случаите се натъкваш на паркирана в нарушение колал, та трябва да се мъчиш да се завреш в лявата лента за да я заобиколиш. Накрая дясната започва да се ползва все по-малко и пропускателната способност на булеварда намалява още повече.

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Да живееш в БГ - безценно! Само да нямаше толкова българ

#44 Непрочетено мнение от ogi » 28 фев 2016 15:27

Нарочно съм изрязал второто клипче, че не е приятно за слушане. Пълен мишок в наглия автомобил, едва се въздържах да не сляза от колата, но трезвото мислене надделя. ТВ си има друга случка за дъвчене.

Един колега от ауди форума постна в отговор на моето това:



Терминал 1/2 е работата...
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Да живееш в БГ - безценно! Само да нямаше толкова българ

#45 Непрочетено мнение от slowtraveler » 28 фев 2016 15:45

Споко Оги, то и някои чужденци не са стока...
Ето ти от днес случка - виждаш колко е натоварен булеварда, учудващо има добра маркировка и т.н...
Както казва шопа - и сам да съм, пак ще се бутам :lol:
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Отговори

Върни се в “За общи теми от живота”