OFF Тopic - случки и размисли от днес

Теми на всякаква тематика
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
The Stig
Модератор
Модератор
Мнения: 2761
Регистриран: 20 мар 2010 19:43
Skype: hihit_
МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Re: OFF Тopic - случки и размисли от днес

#256 Непрочетено мнение от The Stig » 24 дек 2015 21:55

Вече 2-3 дена шофирам през деня при температури 17-18 градуса и като гледам това слънце и тениската, която съм облякъл, си мисля, че е хубав пролетен ден, а то е Коледа... :dknow: Променя се климатът- малко по малко ще си спестим зимните гуми. :lol:
Изображение

Потребителски аватар
The Stig
Модератор
Модератор
Мнения: 2761
Регистриран: 20 мар 2010 19:43
Skype: hihit_
МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Re: OFF Тopic - случки и размисли от днес

#257 Непрочетено мнение от The Stig » 16 яну 2016 13:49

От днес вече с едно Деу по-малко....мой приятел се нуждаеше от евтина и опростена кола и Нексията замина при него.
Да намалим малко автопарка...поне временно. :lol:
Изображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: OFF Тopic - случки и размисли от днес

#258 Непрочетено мнение от ogi » 17 яну 2016 00:46

Направих няколко пъртини около блоковете, там къде кола не бе стъпвала... :lol:

Изображение
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: OFF Тopic - случки и размисли от днес

#259 Непрочетено мнение от dsuzunov » 19 яну 2016 22:49

Малко лирично отклонение от темата:
След последните събития с участието на стрелчани (гр. Стрелча) ми се върти една мисъл в главата, че ще има новина свързана с биологията и в частност с генетиката, касаеща минало убийство, частично разкрито в Пазарджик. Познавам нрава на стрелчани (моето село Кръстевич е в този район) и както е споменал един бивш полицейски директор на Пазарджик, тоя педофил стрелчански, ще го линчуват при първа възможност. Въпрос на време е.
Изображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: OFF Тopic - случки и размисли от днес

#260 Непрочетено мнение от ogi » 02 фев 2016 02:24

Фолирах се с някакво мега-гига фолио. Уж безкрайно качествено и издръжливо. 20% - както е фабрично на стъклата по принцип.

Изображение
Изображение
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: OFF Тopic - случки и размисли от днес

#261 Непрочетено мнение от slowtraveler » 02 фев 2016 05:51

ogi написа:....Сетих се да мерна моята камерка - ами 0,5А при 5В., за мен това не е много малка консумация, за перманентно връзване към горещ плюс.
Нещо от тук не ми излизат съобщенията :)
Та да го напиша пак....
В момента, в който камерата ми заспи на паркинг режим тока и пада сериозно и е непостоянен... Някъде около 70мА...
За икономия - гаси екран, смъква тактова честота на процесора и на матрицата - започва да я чете рядко (например веднъж на 2 секунди или веднъж на 5 сек)...
Увеличава консумацията само когато усети някакво движение (с вградения си сензор за вибрации и/или рязка промяна в изображението - нивата са настройваеми)...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
Hunter
Напреднал
Напреднал
Мнения: 421
Регистриран: 01 сеп 2012 22:40
МПС: Subaru Forester 2.0
От: София
Контакти:

Re: OFF Тopic - случки и размисли от днес

#262 Непрочетено мнение от Hunter » 02 фев 2016 10:20

В събота си пътивам аз по Хемус и точно където свършва магистралата преди Ябланица намаляваме скоростта и стана колона от 4-5 автомобила и аз най-отзад.
Патрулката седи и си чака на обичайното място и изведнъж точно пред мен
Изображение

- "Добър ден! Еди-кой-си Георгиев, МВР-Ябланица! Документи за правоспособност, талон на колата"
- "Добър ден! Заповядайте"
...
- "Регистрационната табела на автомобила ви е мръсна. Ще ви помоля да я почистите ако е възможно още сега."
...

:guzen:
Subaru Forester 2.0 LPG :clap:
Daewoo Lanos 1.4 CNG - ex :inlove:

Потребителски аватар
The Stig
Модератор
Модератор
Мнения: 2761
Регистриран: 20 мар 2010 19:43
Skype: hihit_
МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Re: OFF Тopic - случки и размисли от днес

#263 Непрочетено мнение от The Stig » 02 фев 2016 21:38

И моята табела(кола) беше брутално мизерна и абсолютно нищо не се виждаше. Днес минах на мивка, че от 2 месеца не бях стъпвал :

Изображение

Изображение

....и след половин час пак приличаше на г*з. :lol:

Оги, корабът изглежда добре с фолиото. Напомняш ми, че и аз трябва да минавам тази процедура... + предните стъкла. :guzen:
Изображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: OFF Тopic - случки и размисли от днес

#264 Непрочетено мнение от slowtraveler » 03 фев 2016 05:01

Hunter написа:....- "Регистрационната табела на автомобила ви е мръсна. Ще ви помоля да я почистите ако е възможно още сега."...
Във Варна пишеха актове за това нарушение преди няколко години...
Навярно нямаше да споря с тях ако не си бях измил колата два часа преди да ме спрат... И се бях движил само с ниска скорост в града...
Просто конкретните идиоти бяха спрели след една голяма локва по 'главен булевард' и спираха наред - пише актове на поразия...
Директно им казах да се преместят с 30 метра напред и ще дойда да ги видя какви ще са им физиономиите след 10 минути - дали ще могат да се познаят (доста ме бе ядосало поведението им :@ )....
Отделиха ме от опашката, която чакаше за актовете (документите ми бяха в тях)...
Като приключиха последния акт невинно попитаха 'изчисти ли си номера - изчисти го и продължавай', връщайки ми документите :lol:
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: OFF Тopic - случки и размисли от днес

#265 Непрочетено мнение от ogi » 03 фев 2016 14:55

The Stig написа:Оги, корабът изглежда добре с фолиото. Напомняш ми, че и аз трябва да минавам тази процедура... + предните стъкла. :guzen:
Нали се сещаш, че и за това имам мой човек, с най-доброто качество и цена като за мен ;) Само се каниш, още ни чип, ни предница, нищо... Изображение
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: OFF Тopic - случки и размисли от днес

#266 Непрочетено мнение от slowtraveler » 03 фев 2016 15:54

Втори и трети ред ли са фолирани?
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: OFF Тopic - случки и размисли от днес

#267 Непрочетено мнение от dsuzunov » 03 фев 2016 20:52

slowtraveler написа:
Hunter написа:....- "Регистрационната табела на автомобила ви е мръсна. Ще ви помоля да я почистите ако е възможно още сега."...
Във Варна пишеха актове за това нарушение преди няколко години...
Навярно нямаше да споря с тях ако не си бях измил колата два часа преди да ме спрат... И се бях движил само с ниска скорост в града...
Просто конкретните идиоти бяха спрели след една голяма локва по 'главен булевард' и спираха наред - пише актове на поразия...
Директно им казах да се преместят с 30 метра напред и ще дойда да ги видя какви ще са им физиономиите след 10 минути - дали ще могат да се познаят (доста ме бе ядосало поведението им :@ )....
Отделиха ме от опашката, която чакаше за актовете (документите ми бяха в тях)...
Като приключиха последния акт невинно попитаха 'изчисти ли си номера - изчисти го и продължавай', връщайки ми документите :lol:
От както съм в МВР, а това е доста назад във времето (32г.) дейността на патрулите по ООР и на тези по КАТ се отчита на брой съставени актове, фишове и проверени лица и МПС. Като им свърши смяната и някой има един-два акта или фиша, веднага му се задава въпроса:
-"Какво си правил през тези 12 часа ?"
Друг е въпроса, че с каквато и нагласа да постъпват в полицията, още на първия месец реална работа им се променя мирогледа на новобранците. В беседата с психолозите, всички заявяват, че кандидатстват за да помагат на хората, обществото итн. И като изкарат 10-на смени и втори като тях няма. Всички са низши, а те са богоизбраните. За моя голяма радост, нямам нито един час работа като патрулиращ полицай/милиционер. Някога, като униформен конвоирах затворници и почти целия тогавашен контингент на Южна България го познавах. От 25 години съм по огледи на местопрестъпления и от мен нищо не зависи - независим съм ;)
Изображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: OFF Тopic - случки и размисли от днес

#268 Непрочетено мнение от slowtraveler » 03 фев 2016 21:05

Митак, за мен винаги в такива структури проблема е бил организационен... Кучето скача според тоягата...
Вчера се разхождах до един близък град (извън България съм) и ми направи впечатление, че към края на учебните часове бяха наизкарали сума ти полицаи по кръстовищата... И си вършеха съвестно работата...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: OFF Тopic - случки и размисли от днес

#269 Непрочетено мнение от ogi » 03 фев 2016 21:20

slowtraveler написа:Втори и трети ред ли са фолирани?
Да, цялата задница, без предните стъкла.
Хм, не си ли личи?
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: OFF Тopic - случки и размисли от днес

#270 Непрочетено мнение от Izparitel » 03 фев 2016 22:12

Колеги, внимавайте до какво паркирате!
Днес на малка уличка в София се натъкнах на напълно изгорял автомобил. От разположена наблизо охранителна камера се виждало, че първо започва да гори контейнер за смет. По-късно от пластмасовия контейнер огъня се прехвърля на паркирания до него автомобил. Изгорял е напълно, а до колкото разбрах е имало и взрив, вероятно от газова бутилка.
Така, че по-далеч от пластмасови контейнери!

Отговори

Върни се в “За общи теми от живота”