Car DVR - видеорегистратори

Теми на всякаква тематика
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
niko24
Редовен
Редовен
Мнения: 121
Регистриран: 05 ное 2013 02:53
МПС: Chevrolet Orlando
От: Plovdiv/Seoul
Име: Niko

Re: Car DVR - видеорегистратори

#46 Непрочетено мнение от niko24 » 02 апр 2015 08:57

малко видео и от Корея :)
камерата е 1280/720р 30fps, с карта 32Gb, която стига за около 4-5 часа запис, честно казано почти не виждам разлика с предишната ми камера която беше 1280/960, единствено че тази има екран и някакви функции за запис, които изобщо не ми трябват, а цената е 5-6 пъти по-висока :D


Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Car DVR - видеорегистратори

#47 Непрочетено мнение от slowtraveler » 02 апр 2015 10:42

Нощния и режим е доста добър (или подлезите ви са добре осветени )...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
niko24
Редовен
Редовен
Мнения: 121
Регистриран: 05 ное 2013 02:53
МПС: Chevrolet Orlando
От: Plovdiv/Seoul
Име: Niko

Re: Car DVR - видеорегистратори

#48 Непрочетено мнение от niko24 » 02 апр 2015 14:14

може би и двете :D но корейците са доста напред с тея камери

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Car DVR - видеорегистратори

#49 Непрочетено мнение от slowtraveler » 24 сеп 2015 21:59

До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Car DVR - видеорегистратори

#50 Непрочетено мнение от ogi » 24 сеп 2015 23:33

Обичайна гледка, буквално всеки ден го виждам в Сф това упражнение.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
niko24
Редовен
Редовен
Мнения: 121
Регистриран: 05 ное 2013 02:53
МПС: Chevrolet Orlando
От: Plovdiv/Seoul
Име: Niko

Re: Car DVR - видеорегистратори

#51 Непрочетено мнение от niko24 » 26 ное 2015 16:20

малко корейски трафик :rock:


Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

OFF Тopic - случки и размисли от днес

#52 Непрочетено мнение от ogi » 24 дек 2015 09:36

Бах тая камера за половин хилядарка, дето да се дъни точно когато трябва... :-o Аз ако съм, ще я пратя с 300 на производителя и ще си искам парите. Вчера си поръчах камера с джипиес за 70 долара (170 градуса гледка, 1080п) - повече не ми трябва като техн. параметри, дано и работи.

В София, особено след снеговете има нещо като олио върху асфалта. Не знам какво е точно, но сцеплението е като върху лед на места. Миналата година с 20 км/ч щях да изляза от пътя на завойчето за качване на Цариградско от Яворов.

Мерси за предупреждението иначе, по някое време хващам АМ Тракия и ще карам лекинко, а не с обичайните 160, то сигурно ще е яко навалица и без това...
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: OFF Тopic - случки и размисли от днес

#53 Непрочетено мнение от slowtraveler » 24 дек 2015 11:48

ogi написа:Бах тая камера за половин хилядарка, дето да се дъни точно когато трябва... :-o Аз ако съм, ще я пратя с 300 на производителя и ще си искам парите. ...
Въобще не ми говори - 'маалко' съм бесен :@
Снощи дори закупих софтуер за възстановяване на изтрити файлове и т.н., но се оказа, че на картата няма нищо, което да върши работа - само 'парчета' от доста по-стари записи...
Производителя ми предложи да му я изпратя и да подмени платката. Но това е доста сложно като организация (ангажиране на хора да я занесат до Русия и да я върнат обратно). А и за какво ми е - пост-фактум...
Все още обмислям дали мога да реша въпроса на местна почва... Т.е. самостоятелно за установя къде е причината...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: OFF Тopic - случки и размисли от днес

#54 Непрочетено мнение от ogi » 25 дек 2015 20:09

Абе да не си набарал фалшивите флашки? При тях реакцията е точно такава - пише индексите на файловете, самите файлове изглеждат и се виждат на картата като thumbnails, а реално ги няма (като стигне до фалшивата територия). Аз така изгорях с едни подводни снимки преди 2 години и умрях от яд. Не знаех за фалшивите флашки и седмици си загубих с какви ли не софтуери да възстановявам клиповете, които никога не са били записани. Ако не тръгнеш целенасочено със софтуерче да провериш физически всички сектори, няма да разбереш, че е фалшива паметта. Жълтите гадове са направили много коварно фърмуера. Точно преди месец ми пристигна поредната фалшива карта (не беше и евтина - 20-на долара), още преди да пристигне, продавача бе премахнат от ибей, а парите върнати (без да съм отварял диспут).
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
niko24
Редовен
Редовен
Мнения: 121
Регистриран: 05 ное 2013 02:53
МПС: Chevrolet Orlando
От: Plovdiv/Seoul
Име: Niko

Re: OFF Тopic - случки и размисли от днес

#55 Непрочетено мнение от niko24 » 26 дек 2015 12:52

колега при мен стана същото, първо забелязах че камерата някой път спира да записва и някои файлове в сд картата ми излизаха на "йероглифи" и не можеха да се отворят, трябваше да форматирам картата и тогава се оправяше, но в един момент картата вече сдаде багажа и дори не можеше да се форматира вече. сложих нова карта и сега работи нормално, бяха ми сложили някаква фалшива карта. може би и при теб това да е проблема, пробвай да сложиш друга сд карта и виж дали записва. според мен е по-добре да е голяма карта 32 гб за да не записва и изтрива толкова често и да е поне клас 10 или новите формати за видео фотография.

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: OFF Тopic - случки и размисли от днес

#56 Непрочетено мнение от slowtraveler » 27 дек 2015 09:38

В устройството има две 32ГБ карти висок клас SAMSUNG....
Сега ще проверя какво е писало тези дни...

Хм... Сега е писало безпроблемно.... ОБАЧЕ пак има възможност за проблем - камерата пак се нулира при едното рестартиране, и гледам е писала файлове със същите номера... Т.е. се ресетва, рефлашва (явно някъде си пази копие на фирмуера), 'забравя' докъде е писала, и почва отначало.... Ще пробвам да изкарам едната карта...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
niko24
Редовен
Редовен
Мнения: 121
Регистриран: 05 ное 2013 02:53
МПС: Chevrolet Orlando
От: Plovdiv/Seoul
Име: Niko

Re: OFF Тopic - случки и размисли от днес

#57 Непрочетено мнение от niko24 » 27 дек 2015 10:38

при теб камерата записва ли като си паркирал? може затова да има 2 карти - една за запис при паркиране и другата при движение.
ами възможно е да има някой повреден файл и като стигне до него да не може да го презапише и затова да почва отначало. ако искаш пробвай да изтриеш всичкото видео в директориите, за да почне камерата да записва "начисто"

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: OFF Тopic - случки и размисли от днес

#58 Непрочетено мнение от slowtraveler » 27 дек 2015 15:23

Системата е добре мислена - пише последователно на двете карти - пълни едната, след която втората, и когато втората е фул, започва да трие файлове от първата и да записва върху тях, след това отново втората и т.н...
Номерацията на файловете започва от 0 и завършва май на 9999, след което отново започва отначало...
Обаче това става през няколко месеца, когато стария нулев файл отдавна е забравил съществуването си...
Но явно при рефлашването 'забравя' на коя карта е писал, и затова започва да пише отново на другата, и тогава се получават дублирани файлове... И какво става нататък - никой не знае...
При паркинг продължава да пише както обикновено същите видео файлове (с максимално качество, дори по-добро от това на видеото, но с по-ниска скорост, например кадър за секунда и т.н. ако няма движение)..

П.С. днес тествах едната карта с някаква програмка....
Даде грешка...... :ches:
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: OFF Тopic - случки и размисли от днес

#59 Непрочетено мнение от slowtraveler » 18 яну 2016 07:59

Да бе поизчистил малко поне предния капак - да не ти влиза сняг в очите :lol:

Аз пък май успях да разбера защо си губи настройките камерата... Падне ли температурата под +10С и се нулира...
Гледам, че пакета батерия (от онези - с фолиото) е поиздуто - батерията е работила нон-стоп лятото в автомобила (т.е. сигурно до +70+80С)...
Та се чудя дали може това да е проблема (не знам паметта дали е енергонезависима или за поддържа от батерията)... И смятам да поръчам батерия от китайците...
Всъщност май е по-добре първо да откача батерията и тогава да видя как ще се държи :)
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: OFF Тopic - случки и размисли от днес

#60 Непрочетено мнение от ogi » 18 яну 2016 08:40

Махай батерията, щом е надута...
Не знам дали имаш идея как може да гръмне, камерата ще стане на парчета. На тая камера, която си поръчах, гледам има ъпгрейд и я продават с кондензатор вместо с батерия.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Отговори

Върни се в “За общи теми от живота”