"Съдействие" при регистрация в КАТ

Теми на всякаква тематика
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

"Съдействие" при регистрация в КАТ

#1 Непрочетено мнение от ogi » 23 сеп 2015 23:03

Разделих собственоръчно създадения офтопик в отделна тема:
rambostin написа:съдейства ми при регистрирането тоест помогна ми да мина по бързо,за което съм му изключително благодарен защото опашката беше брутална!!!
Извинявам се предварително за негативното мнение, всъщност не знам дали е нужно да се извинявам въобще, ОБАЧЕ...

Докога ще съществува тази долнопробна БЪЛГАРСКА практика да се плаща на някакви серсеми, които са ви замазали очите, да минават пред другите хора, които нормално си чакат на опашката и не се усещат защо някакви идиоти влизат и излизат набързо, насред опашките, намигайки свойски на клявките зад гишетата, подхвърляйки тесте документи за обработка? Всичко това случващо се насред море от униформени! :fubar: Колега, ти колко му доплати на джабмазина за тази "услуга", или бе включена в цената с текста "съдействие при регистрация"? Другите, които чакат за регистрация на опашката, под слънцето, някакво по-нисше племе ли са? Тази година си обрекох всякакви закуски и обяди и почивки на администрацията, бях готов да си браня реда от такива конски мухи, па ако ще и на бой да налитам насред полицията! Ауди, БМВ и Мерцедес минават на отделен канал в София, не знам дали заради задно/двойното предаване, или други, но какви ли не пишман тарикати се опитаха да ме предредят и гледат лошо, бутах се броня в броня на 1 см да си запазя реда и само чаках провокация да слезна от колата. Мишки и селски тарикатчета, дето само шамари да ги залупаш им е малко!

Хайде, българинО, да излезеш от 90-те и да си свършиш работата цивилизовано!
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Покупка на Chevrolet Nubira 3 1.6 16V

#2 Непрочетено мнение от dsuzunov » 23 сеп 2015 23:09

Офтопик:
...и продължават да го правят. Пловдивския КАТ го разсипаха от проверки за какво ли не, но тарикатите продължават да си предлагат услугите при регистрация, при това за не по-малко от 20-30лв. А ако има нещо нередно с документите - 100лв те оправят. И което е най-гнусното, тарикатите са ЦИГАНИ.
Нашият директор напусна заради скалъпен скандал в КАТ, но никой не пипна Началника им...
Изображение

Потребителски аватар
rambostin
Минаващ
Минаващ
Мнения: 11
Регистриран: 25 ное 2014 17:47
МПС: Chevrolet nubira 1.6 nonviolen
От: plovdiv
Име: Rambostin

Re: Покупка на Chevrolet Nubira 3 1.6 16V

#3 Непрочетено мнение от rambostin » 23 сеп 2015 23:57

Не съм очаквал че така ще реагирате :x

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Покупка на Chevrolet Nubira 3 1.6 16V

#4 Непрочетено мнение от slowtraveler » 24 сеп 2015 08:22

Не разбирам защо се нахвърляте на колегата...
Аз също съм ползвал неколкократно такава услуга...
Ползвах момчето, което работи с официалния дилър (не бе циганин - дори си мисля, че някъде съм го засичал в университета на времето)...
Нямах време да вися по опашки и т.н. - направих пълномощно и платих ако не се лъжа 50лв за услугата...
Когато имам време - действам си сам (например като си сменях с новия малък талон преди 3-4 месеца), но не винаги имам такава възможност..
Единствения риск, който виждам е при покупка на автомобил втора ръка ако момчето не е твой човек, а е човек на продавача...
И риска го виждам във вероятността да ти регистрират нередовен автомобил..

Между другото във Варна не се пререждаха... Да, някои от тях работеха 'многомашиннички' - оформяха няколко автомобила едновременно, но си чакаха реда...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

"Съдействие" при регистрация в КАТ

#5 Непрочетено мнение от ogi » 24 сеп 2015 09:20

Може би колегата не е толкова виновен от незнание, или наивност, защото тия типажи са супер нагли и посрещат и омайват още на входа на КАТ и въобще не са цигани и всички ги виждат и всички ги знаят от администрацията в КАТ. Техните действия са напълно аналогични на АЛО-измамите. В София мизата е 50лв. Виждал съм такива дори по летищата в по-тъмни страни, един ме беше излъгал във Венецуела, уж да ми помогне да попълня имигрантска бланка на испански, а после иска да му плащам (не стана разбира се).
Въпросните типове се познават поименно със служителите в КАТ. При първите ми посещения в КАТ си мислех, че са някакви служители, които сноват между гишетата, ама не било баш така...
Жоро, едно е да упълномощиш лице да те представя и минава по каналния ред, друго е да платиш незаконно на ръка пари и да чакаш на место, докато "твой" човек минавам напряко на опашките - говорим за съвсем различни неща!
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

djidjo
Минаващ
Минаващ
Мнения: 14
Регистриран: 19 сеп 2015 15:19
МПС: Chevrolet Nubira
От: herzogenrath
Име: djidjo

Re: Покупка на Chevrolet Nubira 3 1.6 16V

#6 Непрочетено мнение от djidjo » 24 сеп 2015 10:00

Аз пък не разбирам какво толкова му се нахвърлихте на човека.Докато държавния апарат го предлага ще има хора които ще се възползват.Ще ме извинявате ,но докато живеех в БГ винаги съм се възползвал от такива услуги.Аз лично съм нямал време да вися 2,3 дни по опашки и да се доказвам на всеки изпречил се пред мен.Защо в Германия го няма това нещо.Еми защото има 30 бюра които работят едновременно.Хората работят единствено и само с документи.За 5 минути ти подготвят документите дават ти една магнитна карта и ти отиваш на един апарат като банкомат и си заплащаш 20 евро.След това отиваш във едни магазинчета където ти печатат номера и с номерата се връщаш обратно на бюрото на което са те обслужили да ти сложат печатите и си готов.
Хайде кажете ми къде тука виждате тези хора да се вмъкнат да вземат пари.Какво толкова контролират в Българския КАТ?Защо е тази бюрокращина,докато я има ще има и такива пиявици да се възползват.Ако колегата се беше отказал още щеше да виси по гишетата.Като сте толкова велики вървете застанете на гишетата и не ги пускайте да си вършат работата.Само,че искам да видя колко човека ще дойдат да го направят.
Знаете ли колко сме задружни????
Николко.Не сме задружни изобщо.
Хайде останете си със здраве.

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Покупка на Chevrolet Nubira 3 1.6 16V

#7 Непрочетено мнение от ogi » 24 сеп 2015 11:14

djidjo написа:Само,че искам да видя колко човека ще дойдат да го направят.
Аз. На последното ми регистриране много зорко следях за такива, ама нямаше.
djidjo написа:Ще ме извинявате ,но докато живеех в БГ винаги съм се възползвал от такива услуги.Аз лично съм нямал време да вися 2,3 дни по опашки и да се доказвам на всеки изпречил се пред мен.
Това е типична ганьовщина. Това е същата постъпка като тия, дето пререждат колоните чакащи коли, защото също като теб нямат време да висят с другите идиоти на кръстовището.

И пак казвам - разграничавам казуса на 2 случая -
1. упълномощаване на лице да ви представлява и мине каналния ред - OK
2.плащане на пари на ръка на тарикати, които да пререждат опашките.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: "Съдействие" при регистрация в КАТ

#8 Непрочетено мнение от ogi » 30 сеп 2015 08:45

Ще бъдат отстранени и посредниците между гражданите и администрацията на Пътна полиция чрез въвеждане на услугата на едно гише.
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=5014058
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
miroki
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 3096
Регистриран: 19 май 2010 08:32
МПС: lanos 1.6 16V
От: varna
Име: miroki

Re: "Съдействие" при регистрация в КАТ

#9 Непрочетено мнение от miroki » 30 сеп 2015 10:33

И във Варна е 50 лв. услугата и има поне 2 фирми, които я предлагат. Ползва се предимно за служебни коли, когато няма кой да чака, а има кой да плаща. Аз също съм висял 3 дена. На първия едвам си взех молбата-документите за регистрация. Но то бе отдавна. Като прехвърлях 5 те матиза ползвах услугите им. Закарах ги в кат с 4 ма колеги и после отидох да си ги взема с номера и 5 те. А те какво правят с тях не знам. Дали изобщо минават понеже си бяха от магазина също не знам.
За Ланоса бях подготвил 2 ма колеги на чакат вместо мен.
Те пък ми направиха проблем, че нямало номер двигател (писал съм занего) и ме извикаха та си чаках аз и след като го намерих номера си продължих следобед. Сега е къде къде по-лесно.
Уеб дизайн и изработка на сайт!
Изображение

Daewoo - Lanos LPG Изображение
http://www.sitemiroki.net/

Отговори

Върни се в “За общи теми от живота”