Re: OFF Тopic - случки и размисли от днес

Теми на всякаква тематика
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: OFF Тopic - случки и размисли от днес

#1 Непрочетено мнение от slowtraveler » 17 юли 2015 21:02

Днес точно три седмици без един час след тръгването ми от Варна, успях да се прибера обратно след едно интересно пътуване...
Равносметката: изминати около 11х.км за три седмици, от които 4 дни са били стационарни (т.е. не съм шофирал, въпреки, че в два от дните изминахме още около 600км но с друг автомобил), и още един ден бе 'лежерен' - т.е. тръгването ни бе след работа и бе само Варна-Русе...
Преминати 20 граници, от които 4 - на ЕС...
Посетени 15 чужди държави...
Останалата част от статистиката - по-късно...
Автомобила се представи ПРЕКРАСНО :uraa:
Единствения 'проблем' който ми е създавал бе, че не можах да го намеря известно време на един голям ферибот :)
Останалото бе - периодично наливане на нафта (статистиката - също по-късно)...
Не се е налагало нищо друго - дори помпене на гума или нещо подобно....
А да - мил съм и предното и страничните стъкла за да стават по-хубави снимките :)

P.S. По-пълната версия може да се види ТУК
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

emil nikov
Напреднал
Напреднал
Мнения: 417
Регистриран: 30 юли 2010 22:32
МПС: Daewoo Leganza
От: burgas
Име: emil nikov

Re: OFF Тopic - случки и размисли от днес

#2 Непрочетено мнение от emil nikov » 17 юли 2015 22:40

Аз лично ще чакам с нетърпение. Сигурно имате впечатления и материали за " До Скандинавия и назад". :handshake:

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: OFF Тopic - случки и размисли от днес

#3 Непрочетено мнение от ogi » 17 юли 2015 22:52

Е то за какво да си купи човек нов автомобил (не тия за 20к), ако не да очаква комфорт, сигурност и надеждност - демек да налива нафта и течност за чистачки. :)
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Едно пътуване из Европа с автомобил

#4 Непрочетено мнение от slowtraveler » 18 юли 2015 01:03

Все още се чудя как да систематизирам и публикувам информацията....
Защото ще е малко неудобно да я дублирам в няколко форума...
Накратко (засега):
Ден 0: https://www.google.bg/maps/dir/%D0%92%D ... !3e0?hl=bg" onclick="window.open(this.href);return false;
Старт 26.06 след работа. С жената си направихме селфи пред табелата. Нощувка в Русе (което ни посрещна с порой)...
Ден 1: Румъния, Трансфагараш, Дебрецен (Унгария)
Изображение
Ден 2: Дебрецен - Словакия - Белисток(Полша) - най-тежкия ден... Деня започна добре - празни магистрали, разходка до словашкия аеромузей:
Изображение
Първо зареждане зад граница...
След което навлязохме в Полша - тежък трафик, калпави пътища и калпави шофьори. За първи път се радвах когато вляза в населен пункт, защото там можех да вдигна дори 50км/ч... Над 11 часа шофиране с многобройни задръствания. Но прогреса бе добър - около 830км...
Ден 3: Полша-Литва-Рига(Латвия) - сравнително малък преход. Ранното пристигане се компенсира с рижка бира и огромен джолан :)
Ден 4: Рига-Естония-ферибот Талин-Хелзинки - също слаб преход, при който обаче успях да си топна краката в балтийско море :)
Ден 5: Хелзинки - Куусамо (доста на север във Финландия). Много километри, но спокойно и бързо преминати, въпреки спазваните ограничения (обикновено - 100км/ч)..
Ден 6: Куусамо - Салла-Кандалакша (Русия) - Мурманск. Лек преход. Навлязохме в Арктика...
Малко над Куусамо има знак за северния полярен кръг:
Изображение
За мое учудване - голямото мрънкане не бе от руснаците, а от страна на финландските власти (ровене на багаж и мрънкане да им покажа номера на рамата, ама оригиналния номер, копиране на документи и т.н.)... От страна на руснаците - никакви проблеми - всичко се решава с усмивка. Да, след границата пътя бе черен за около 15-20км:
Изображение
След което се оправи и стана идеален.
Ден 7: Бизнес срещи, преминаване на моста на колския залив. Но километрите са малко - около 50 в двете посоки... Направи ми впечатление големите табели при напускането на Мурманск на два езика - автомобилите с чуждестранна регистрация да не напускат главните пътища :)
Ден 8: Пътуване до етно-лагер на около 160км от Мурманск - обяд в юрта (рибена чорба - уха от сьомга), доста водка, хранене на северни елени и игра с впрегатни сибирски хъскита...
Ден 9: Пътуване към едно от безбройните езера до вилата на приятел (на около 60км от Мурманск). Печена сьомга, шашлики, много водка, каране на моторна лодка (е, в разрез с правилата си пийвахме докато карахме, като замезвахме с вода директно от езерото) :) Къпане в езерото (аз - само до коляно - температурата все пак бе +5С и на водата и на въздуха)... Разходка с АТВ...
Ден 10: Мурманск-Киркенес(Норвегия)-Финландия (по-удобен път) -Нордкап(Норвегия) - В Русия - идеален път (с надписи да не се слиза от него :) ). ФСБ ни спря за проверка. Държаха се изключително любезно и след 2 минути справки по телефона ни пуснаха през бариерата). Границата - безпроблемно. Норвегия - същата работа като в Русия - 'Не спирай, не къмпингувай, не снимай през следващите 10км и т.н.'...
Пътя стана тесен. Няколко дълги тунела (например 6.8км), някои от които преминаваха под дъното на фиордите... В Нордкап бяхме около полунощ - светло, но за съжаление облачно и мътно. Фотосесия и разходка - около час и половина. След което пътувахме още около 40км назад до Хонингсваг докато намерим незает хотел... Студ и вятър (с дъждец) - температурата около +2С... Друго си е навигацията да ти покаже това:
Изображение
Ден 11: Хонингсваг - Нарвик - безкрайни фиорди, завои, тесни пътища (до степен - да трябва да влезеш в отбивка и да изчакаш насрещния трафик). Дълги тунели и мостове... Нарвик - същата история с хотелите... Температурата +5+6С...
Ден 12: Нарвик - Мушьоен - продължение на номера с фиордите, като в схемата се включват и фериботи - красота... Фериботите - доста евтини за моите очаквания - 17-25лв, като ти спестяват едни 50-80км (а в някои случаи нямат и алтернатива). Тук излязохме от Арктика. За разлика от финландците, норвежците цедят всеки турист - на точката на северния полярен кръг са направили комплекс с магазини, сувенири и т.н. -
ИзображениеDSC02206 by georgievg1, on Flickr

Ден 13: Мушьоен-Молде... Молде ни посрещна с дъжд, последван от разкошна двойна дъга:
Изображение
Ден 14: Молде - Тиседал. Усетих се, че сме подминали Атлантик Роуд с 50-60км, така че деня започна с поправителен - обратно 60км да го преминем, и след това - отново през Молде (тунела под фиорда тъкмо го ремонтирали, но умерихме часове, в които е отворен) нататък към Тролстиген...
Кеф е да се кара по този път и сред тази природа :
Изображение
Природата бе неописуема:
Изображение
Вода се лее отвсякъде...
Полека навлязохме в снежните райони. Пътя - ограден на места с около 5м снежни стени...
ИзображениеDSC02647 by georgievg1, on Flickr
Тунелите започнаха все повече да ни изненадват...
От рода - влизаш в няколкокилометров тунел, ама навигацията 'реве' - след 300м на кръговото продължи направо...
И верно - под планината има кръгово движение и тунела се раздвоява:
ИзображениеDSC02674 by georgievg1, on Flickr
След което 'нашия' тунел излиза на светло, преминавайки в огромен мост:
ИзображениеDSCN4605 by georgievg1, on Flickr
И на края на моста - отново тунел и отново кръгово вътре....
Впечатляващо....
Но безкрайните фиорди умориха жената. Тиседал бе избран защото е най-близо до Тролския език. Но нужния пешеходен преход около 10 часа, лошото време и липсата на добра туристическа екипировка промени плановете ми...
Ден 15: Тиседал-Гьотеборг. След решението да отпадне 'езика' и другата забележителност : Kjeragbolten, реших, че трябва да съкратя пътуването. Така отрязах и Берген (и Осло), въпреки, че много ми се искаше да го посетя.. Отново безкрайни тунели (този път тунел от 360 градуса - влизаш в ляв завой, и излизаш с такъв, ама едно ниво надолу по спиралата)... И разбира се - тунел под фиорда пред Осло.
Ден 16: Гьотеборг-Копенхаген-Хамбург. Снимки с 'русалката', преминаване по 'големия мост' (в комбинация с подводен тунел разбира се)... Тези 'жулят' страхотни цени за преминаване по моста :(
Ден 17: Хамбург-Дрезден-Прага: По немските магистрали - ГААААЗ. Явно нафтата им е кофти, защото разхода ми скочи с около 5-6л/100км :) В Прага настана шоу с търсенето на избрания 5 минути преди това хотел (през букинг.ком)... Казват ми по телефона - абе карай през парка. Ама стоят едни страшни знаци, а преминаващите подсказват, че полицията жули яко за нарушението им. Парка има много раздвояващи се алеи, и затова вземам 'заложник' - хванах човек от улицата да се разбере по телефона с хотела къде точно трябва да се кара. Затварям очите за знаците и поемам по една велосипедна алейка. Катеря хълма. По телефона момчето ми обясни, че няма как да се паркира в хотела, но затова пък ще се паркира в ресторанта. Накрая сред зеленината се показа една стара сграда и едно момче маха - 'карай тук'. Сега разбрах какво значи да паркираш в ресторанта - момчето ме помоли да спра на една тераса между масите, като напред бе урва и се откриваше гледка към цяла Прага... Хотела - старата сграда. Вътре - реновирана яко. С два апартамента - това е то хотел... Апартамента с голям луксозен хол, спалня с балдахини, голяма баня и т.н. Включително и компютУр - съвсем ново Леново от онези, дето целия комп е в дисплея...
Ден 18: Прага-Будапеща-Сегед.... Съвсем бях забравил, че за Чехия е нужна винетка. Полицаите ме гониха по магистралата да ми го припомнят (срещу официално заплащане на глобата с кредитна карта разбира се - имаха си и пос-терминал :) )...
Ден 19: Сегед-Сърбия-Берковица - гастарбайтерите правеха големи опашки на сръбската граница. В Сърбия - мръсотия, бавно движение, много ремонти на магистралите. Разкошна скара до Зайчар. В Берковица - поради 'пренаселеност' в апартамента ми, приятел предложи да се настаня в хотела му. Направиха подобаващо посрещане :)
Ден 20: Изтрезняване и социални контакти
Ден 21: Берковица - Варна... Тези 500км изглеждаха детска игра пред 'нормалните' преходи по време на пътуването... С жената си направихме селфи на табелата :)
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: OFF Тopic - случки и размисли от днес

#5 Непрочетено мнение от ogi » 18 юли 2015 10:04

Супер приключение!
Само не знам защо тръгна напук на хората обратно - на Север посред лято.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: OFF Тopic - случки и размисли от днес

#6 Непрочетено мнение от slowtraveler » 18 юли 2015 10:15

ogi написа: Само не знам защо тръгна напук на хората обратно - на Север посред лято.
Ами щото зимата ходим на юг :lol:
Опортюнизъм - какво да правиш...

П.С. снимките са без никаква обработка или подготовка - виждаш->щракаш (в повечето пъти - в движение и то през стъклото)...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

emil nikov
Напреднал
Напреднал
Мнения: 417
Регистриран: 30 юли 2010 22:32
МПС: Daewoo Leganza
От: burgas
Име: emil nikov

Re: OFF Тopic - случки и размисли от днес

#7 Непрочетено мнение от emil nikov » 18 юли 2015 15:55

Евалла! :y: Как ми се прави и на мен една голяма обиколка из Европа, ама пусти финикийски знаци.

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Едно пътуване из Европа с автомобил

#8 Непрочетено мнение от slowtraveler » 18 юли 2015 17:30

Май ще стане стъпка по стъпка....
Та така - да започнем отначало....
От доста години работим с партньори от Русия, които многократно са ме канили да отида дотам...
Още при първата покана в главата ми щукна идеята да го направя с автомобил. Идея фикс...
Няколко години нямаше как да се реализира идеята - сравнително малки деца, $$$, след това абитурент и т.н... Доста от оправданията (основателни) бяха и на жена ми - не я пускат от работа повече от 2 седмици....
Тази зима отново я карах да отидем някъде на юг, на което тя отговори, че не иска на юг . При което забих веднага гол от дузпа (тя знаеше за намеренията ми) - 'тогава тръгваме насевер - работи по въпроса'.... Нямаше къде да мърда и за да се оттърве в момента се съгласи :lol:
Направих генерален план, който изглеждаше така: https://www.google.bg/maps/dir/%D0%92%D ... !3e0?hl=bg" onclick="window.open(this.href);return false;
Първоначално включваше и Санкт Петербург (без ползване на ферибота до Финландия), но след няколко разговора с руснаци се отказах. Факторите - повишен риск за автомобила, и отказ на българските застрахователи да застраховат автомобил срещу кражба и грабеж за Русия и Беларус...
Плана направен... Приятелите - уведомени... В средата на Май жената каза, че е успяла да се договори за отпуск от 27.06.2015...
Въпроса за мен бе решен - 'наточих' кредитните карти, прегледах течностите на автомобила, проверих къде какви такси и правила има (дори и си ги записах, ама се оказа, че докато карам няма кой да чете :ches: :lol: ) и зачаках...
Месеца се изниза неусетно. Последната седмица прегледах какво мога да направя предварително. Така си взех електронна винетка за Румъния, Унгария, и се регистрирах в системата за тол-такси на Норвегия (Аутопасс)... С това подготовката ми приключи.
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Едно пътуване из Европа с автомобил

#9 Непрочетено мнение от slowtraveler » 18 юли 2015 18:02

Настана деня Х...
Или нулевия ден... Работата бе спокойна, и затова я приключих по-рано ...
За сметка на това жена ми приключи по-късно, но това не можеше да ме разтревожи - планирания преход за първия ден бе малък - само до Русе...
Натоварихме багажа - МНОГО багаж - все пак планирахме преминаване през различни климатични пояси, а и за доста време...
Багажника бе пълен и добре уплътнен. Задните седалки - също бяха позаринати...
Проверка на километража - стартираме от 27946км...
Точно в 20:00 / 26.06.2015 бяхме на изхода на Варна - слънчево време - слънцето блести в очите :D
Направихме си селфи с жената на табелата на фона на джипа... Поехме въздух - и напред....
Някъде към Девня започнахме да се сещаме за забравените неща - домашна ракия (купешката я бях взел) и два големи хард-диска(1 и 2ТБ), в които планирах да прехвърля видеото от dashcam...
Не ми се връщаше преди такъв голям път, затова махнахме с ръка и продължихме.
Пийнахме по едно кафе при братовчеди в Шумен и продължихме нататък към Русе...
Русе ни посрещна с проливен дъжд... Чистачките се засилваха до максимална степен...
Но навигацията ни докара точно до хотела. Спрях под навеса, разтоварихме багажчето (само малка част - всичко бе структурирано добре, да не мъкнем много багаж из хотелите) и скокнахме в ресторанта....
Ресторанта - под навесче, а отвън се лее водата...
ИзображениеDSCN3377 by georgievg1, on Flickr
Идва една сервитьорка от старото поколение... Стандартния въпрос - 'какво пиете тук' - 'ами аз съм си ракиджийка' - това реши избора :)
Хапнахме по един дунавски сом и по леглата... Още не знаехме какво ни чака :lol:
А и аз се нервирах заради забравения диск - нищо не можех да направя...
Грубо казано за деня маршрута бе такъв... Изминати по километраж - 210км: https://www.google.bg/maps/dir/%D0%92%D ... !3e0?hl=bg" onclick="window.open(this.href);return false;
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Едно пътуване из Европа с автомобил

#10 Непрочетено мнение от slowtraveler » 19 юли 2015 08:18

ДЕН 1:
Генерален план Русе-Трансфагараш-Дебрецен:
https://www.google.bg/maps/dir/%D0%A5%D ... !3e0?hl=bg" onclick="window.open(this.href);return false;
Скокнах рано - около 6 сутринта, защото проблема с харддиска не ми даваше мира.
Дъжда бе спрял, но навън бе намръщено...
ИзображениеDSC00753 by georgievg1, on Flickr
Запалих колата и отидох до Метро (бях проверил, че само там отварят толкова рано)...
За мое щастие имаше 2ТБ дискове. Понатоварих и още малко вино и се върнах обратно...
Звъннах на жената да слиза за закуска - среща след 5 минути.
То връщането хубаво, ама бариерата на хотела сдаде багажа и не щеше да се вдига. Събрах 'специалистите на хотела' - как да е успяха да я вдигнат на ръка докато жена ми ме чака :lol:
После ми разправя, че доста се били притеснили на рецепцията, ама коментирали на висок глас във фоаето, че добре, че клиента имал чувство за хумор (не знаели, че сме заедно) :lol:
Чувство за хумор, щото знам накъде съм тръгнал, и не могат да ме съборят такива дребни житейски проблеми :lol:
Закусихме (закуската бе ОК), натоварихме багажа... Забихме на навигацията първия контролен пункт - Корбени (защото иначе навигацията всячески се опитваше да ни отклони от този красив проход Трансфагараш)... Излязохме от хотела през вдигнатата вече бариера, купихме от близкия магазин един стек минерална вода (който мислих да взема от Метро, ама пак забравих :lol: ) и отлепихме в посока дълго и приятно пътуване...
Отдавна не бях ходил в Русе - изненада ме с подредената си пътна организация - БРАВО на русенци...
И ето ни на Дунав мост...
Преди това будка с надпис Митница и бариера - викам си 'що е туй нещо - нали сме ЕС'... Митничаря от вътре 'такса за моста'...
Аха - ясно - касиер :lol:
Платих и продължихме нататък:
ИзображениеDSCN3384 by georgievg1, on Flickr
Румънците ремонтираха своята част от моста, та се позабавихме на самия мост - изчаквахме насрещен трафик...
Веднага след моста - румънска проверка... От навалицата само нас накараха да отворим багажника... Това стана традиция от тук нататък :lol: Също както реакцията на проверяващия в момента, в който багажника започне да се отваря и видят какво има вътре 'затваряй... затваряй' :lol:
Румънеца се извини, че проверявал за да е сигурен, че няма нелегални имигранти - явно си мисли, че съм автобус с тайници :lol:
Навлязохме в цивилната част на Румъния - лош път около границата... Тъкмо се оправи пътя, и след 5-6км навигацията ревна 'кривни тук' в някакво черно пътче... Викам си - объркала се е.. И продължих по главния... Ама навигацията започна да се тръшка, че ако не я слушам - ще слиза от колата :D
Та завъртях на първото кръгово и тръгнах по нейните съвети...
Пътя не бе толкова лош (за джип разбира се). Абсолютно празен явно заради вълните по него, но джипа ги поемаше много комфортно, и не намалявах скоростта. Отстрани веднага се видя къде се ражда мамалигата :
ИзображениеDSCN3390 by georgievg1, on Flickr
Времето бе прекрасно, пътя също бе ОК и километрите вървяха:
ИзображениеDSC00758 by georgievg1, on Flickr

..продължението следва
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
ivobivo
Напреднал
Напреднал
Мнения: 396
Регистриран: 19 юни 2009 21:27
Skype: ivaylo.filipov
МПС: Lacetti SW 2.0TCDi CDX M/T
От: София
Контакти:

Re: Едно пътуване из Европа с автомобил

#11 Непрочетено мнение от ivobivo » 20 юли 2015 13:08

Жорка, поздравления за усилията да ни вкараш изцяло във "филма"...чакам с нетърпение продължението, че Фагараша ме чака след 2 седмици ;)
(shofiro2)До тук - толкова Изображение <<< кликни на бензоколонката за да видиш подробности или се регистрирай ТУК и влез в статистиката!
Изображение 2009 Chevy Lacetti SW 2.0TCDi CDX M/T (Лъчко)
Изображение 2001 Suzuki GSX 750F Katana (Сузана)

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Едно пътуване из Европа с автомобил

#12 Непрочетено мнение от slowtraveler » 20 юли 2015 18:44

ivobivo написа:...
:y:
Та се разхождахме ние из румънско, следвайки умния GPS... Т.е. двата умни GPS-а - Гугъл мапс на телефона и оригиналния на автомобила, на които бях задал като дестинация Корбени....
Редяха се селца и неравен път, но по едно време излязохме на магистралата по едно черно пътче и отцепихме доста по-бързо...
Кривнахме за Корбени и от там нататък - пътя бе ясен...
Започнахме да катерим баира - асфалта не бе много хубав, но пък нямаше дупки...
Започнаха да се появяват и красотите...
Тунелчета, мостчета, зеленина:
ИзображениеDSCN3393 by georgievg1, on Flickr
ИзображениеDSCN3397 by georgievg1, on Flickr
Така достигнахме до стената на язовира:
Изображение20150627_122855 by georgievg1, on Flickr
Имаше тълпи от туристи (включително и с няколко автобуса):
ИзображениеDSCN3410 by georgievg1, on Flickr
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
miroki
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 3096
Регистриран: 19 май 2010 08:32
МПС: lanos 1.6 16V
От: varna
Име: miroki

Re: Едно пътуване из Европа с автомобил

#13 Непрочетено мнение от miroki » 20 юли 2015 18:53

Супер снимки. Браво за автопохода.
Уеб дизайн и изработка на сайт!
Изображение

Daewoo - Lanos LPG Изображение
http://www.sitemiroki.net/

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Едно пътуване из Европа с автомобил

#14 Непрочетено мнение от slowtraveler » 20 юли 2015 18:59

Покатерихме се на кулата малко след стената, щракахме насам натам и продължихме нагоре...
Малко след стената имаше изрязани парчета асфалт, та народа караше бавно... Пътя тесен, а автобусите не дават път на опашката... Абе - кефа малко се позагуби...
Но пък се компенсира с широтите около пътя като се качвахме нагоре, въртейки се около язовира... GPS започна да отказва и да губи обхват - явно стените бяха доста високи...
След което излязохме на широкото и стана интересно...
Ей тук що автобус катери баира:
ИзображениеDSC00775 by georgievg1, on Flickr
Спирахме на няколко пъти да правим снимки, или да се снимаме със снега (имаше преспи около 1м по сенчестите места)..
Така неусетно с хубаво слънчево време се покатерихме до тунела... Тъмен, тесен, неравен...
По едно време се появи пушек в тунела...
На излизане се оказа, че не е пушек :lol:
ИзображениеDSCN3434 by georgievg1, on Flickr
Веднага след тунела имаше направо цигански пазар - будчици, джунжурийки, народ по пътя и т.н. - там трябва да се внимава...
Така не можахме да видим цялата прелест на трансфагараш - остана скрита под мъглата...
Спуснахме се към по-ниското и отново почна да става интересно :lol:
ИзображениеDSCN3439 by georgievg1, on Flickr
Имаше и 'пешеходци'
ИзображениеDSCN3442 by georgievg1, on Flickr
Така се изнизахме от планината и отново хванахме 'цивилизовани пътища' по равното пОле...
Хапнахме на един Събуей по пътя, защото избраното първоначално ресторантче не ми вдъхна доверие - 'плащане с карта' - НЕ... Плащане в Евро (амииии - супер, по МНОГО трънски курс) :lol:
Минахме май и през онова циганско 'богаташко' село... За съжаление снимах чак в покрайнините на селото:
ИзображениеDSCN3446 by georgievg1, on Flickr
Така достигнахме до румъно-унгарската граница...
Унгарците искаха да огледат багажа... И силно се притесниха от един оранжев чадър, на който пишеше ТНТ :lol:
Дебрецен бе наблизо. Първия хотел не ми хареса - паркинга бе да спреш на централна улица на 100м от хотела... Наблизо намерихме малко хотелче с паркинг във вътрешен двор и хубав ресторант...
Похапнахме доволно, пийнах няколко тамошни ракии (или водка), започнах опитите да смъкна информация от DASHCAM, които най-накрая се увенчаха с успех - промених стратегията си и от там нататък нямах сериозни проблеми с електрониката...
След което - душ и по леглата.

На някой може да му се струва странно за пиенето, но практиката показва, че 50-100 грама вечер след дълго пътуване позволява да се възстановиш добре за следващия ден - заспиваш веднага и спиш пълноценно...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Едно пътуване из Европа с автомобил

#15 Непрочетено мнение от ogi » 20 юли 2015 19:50

И аз чета с интерес :)
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Отговори

Върни се в “За общи теми от живота”