Какъв автомобил управлявате?

За втората "жена" - колата и всичко свързано с нея.

Какъв автомобил управлявате

Tico
5
3%
Matiz/Spark
6
3%
Lanos
18
10%
Kalos
11
6%
Aveo
12
6%
-
0
Няма гласове
Racer
2
1%
Nexia
11
6%
Nubira
19
10%
Lacetti
17
9%
Cruze
20
11%
-
0
Няма гласове
Espero
7
4%
Leganza
7
4%
Epica/Evanda/Magnus
6
3%
-
0
Няма гласове
Damas
0
Няма гласове
Tacuma/Rezzo
27
14%
Orlando
4
2%
-
1
1%
Captiva
12
6%
Ssang Yong Model
0
Няма гласове
Друг модел Daewoo/Chevrolet
2
1%
 
Общо гласове: 187

Съобщение
Автор
Потребителски аватар
gremlin_
Напреднал
Напреднал
Мнения: 491
Регистриран: 27 авг 2008 21:29
МПС: Daewoo Lanos 1.4SE
От: Плевен
Име: Венци

Re: Какъв автомобил управлявате?

#61 Непрочетено мнение от gremlin_ » 20 яну 2013 19:05

Няма ли да се включи в анкетата някой от гордите собственици на Орландо ,нито един глас няма .
Daewoo Lanos - 1.4 SE LPG, year 1998, 55 kW (75 PS), manual Изображение

Потребителски аватар
JelqzkoJelqzkov
Редовен
Редовен
Мнения: 209
Регистриран: 14 яну 2013 22:44
МПС: Daewoo Tacuma SE 1.6 16V LPG
Име: Желязко

Re: Какъв автомобил управлявате?

#62 Непрочетено мнение от JelqzkoJelqzkov » 20 яну 2013 23:26

Е, моята кола е почти толкова рядка - "-" :ches:
Изображение

Потребителски аватар
gremlin_
Напреднал
Напреднал
Мнения: 491
Регистриран: 27 авг 2008 21:29
МПС: Daewoo Lanos 1.4SE
От: Плевен
Име: Венци

Re: Какъв автомобил управлявате?

#63 Непрочетено мнение от gremlin_ » 21 яну 2013 19:36

Май Tico и Racer са от същата рядка порода :lol:
Daewoo Lanos - 1.4 SE LPG, year 1998, 55 kW (75 PS), manual Изображение

Ico_74
Минаващ
Минаващ
Мнения: 3
Регистриран: 10 юни 2012 14:39
Skype: hristo_jekov
МПС: daewoo nubira
От: Karlovo
Име: Hristo

Re: Какъв автомобил управлявате?

#64 Непрочетено мнение от Ico_74 » 23 яну 2013 22:45

Здравейте колеги. По неволя от 15.10.2010 г. съм не толкова горд собственик на Деу Нубира 1,6/16 седан. Не зная дали това е суеверие, но от 1992 г. до настоящия момент това ми е автомобил номер 13 ( :devil: ). Досега никога не съм имал толкова големи проблеми с някой от другите автомобили които съм притежавал (с изключение на Рено 5 1,6 дизел - бяхме помляни с жена ми и детето от един джигит през 2003 г. - 22.03.2003 г. в 10 ч. и 16 мин., но това е тема на друг разговор). Да чукна на дърво (разбирайте главата ми, че тя е по-корава) проблема не ми е в марката и модела на автомобила, а в екземпляра. Никога не робувам на определена марка и модел. Този път, както се казва "на стар краставичар гнила краставица продадоха". Ще продължа с малко предистория - през 2009 г. със съпругата ми си позволихме да си купим покрив над главите, като имахме малко спестявания, естествено 95 % с парите на банката. Започнах ремонт, последва недостиг на "финикийски знаци" и решихме да продадем колата - Опел Астра 1,7 дти - 2004 г. - комби. Гласувахме бюджет за следващ автомобил, защото с две деца (вече) колата не е лукс а задължителен аксесоар. Със скромни средства тръгнах за кола. Цял ден обикалях по автокъщите в Пловдив и си харесах само два екземпляра - Голф 5 - мно-о-о-о-о-го над бюджета с пъти, и настоящата "синя стрела" - 2500 лв. След около 2 дена я подпрях на бордюр и се започна с ходенето по мъките :rock: Попаднах на много пишман майстори и много калпави резервни части. Колата след като я вдигнаха на телфера направо ми се прирева от яд и отчаяние. И се започна - 7 пъти смяна на тампони на носачи, четири пъти смяна на шарнири, два пъти накрайници, една рейка, спирачна помпа, стартер, смяна на четирите амортисьора с пружините, две бензинови помпи (по моя вина - след монтажа на АГУ - няма бензин да я охлажда), водна помпа само един път, радиатор за климатика, няколко пъти лагери на всички колела (не помня вече колко). Преди около 3-4 дена смених каре на кормилния път (за което съм изключително благодарен на колегите от форума - взех за ВАЗ 2105 за 13,00 лв. при цена в магазина за целия прът с каретата за Деу-то на 155,00 лв.). Дотук ще спра, имам още малко ядове по "дзверо" но това вече НЕ МЕ ПЛАШИ - сега съм автомонтьор професионалист - добра квалификация и опит получих. Но накрая стигнах до ИЗВОДА: НЕ Е ВАЖНО КАКВА КОЛА КАРАШ, ВАЖНОТО Е ДА БЪДЕ ТЕХНИЧЕСКИ ИЗПРАВНА, ЗА ДА МОЖЕШ ДА И СЕ ДОВЕРИШ НА 100% НАПЪТЯ.

П.П. До сега съм и навъртял малко над 85000 км. по републиканската пътна мрежа и пожелавам на всички водачи на марката да карат безаварийно 5 пъти пове от мен. Успех на всички и ако мога да помогна с опит на някого нека да пише на ЛС или на мейла ми. :party:

megan4ik
Минаващ
Минаващ
Мнения: 1
Регистриран: 24 мар 2013 14:16
Skype: desi.stamenova
МПС: daewo lacetti
Име: megan4ik

Re: Какъв автомобил управлявате?

#65 Непрочетено мнение от megan4ik » 04 апр 2013 20:20

DAEWOO LACETTI 2005 1.4

Lemonade
Минаващ
Минаващ
Мнения: 12
Регистриран: 15 май 2013 12:42
МПС: Daewoo Tacuma 1.6 2004г
От: Пловдив
Име: Никола

Re: Какъв автомобил управлявате?

#66 Непрочетено мнение от Lemonade » 23 май 2013 17:30

Здравейте колеги! Отскоро се присъединих към собствениците на марката. И при мен покупката на Daewoo не беше планувана, бях се насочил към Ford Focus или Fiat Stilo. Баща ми от известно време кара едно Лачети, и понеже имаше само добри отзиви от него, в полезрението ми попадна и корейската марка. По автосалоните се нагледах на какви ли не кочини, гнилочи и прочие боклуци, но с цена все едно купуваш Жигули преди 10-и ноември. А Такума се оказа много приятна изненада - комфортна, на разумна цена и в отлично състояние. А и колкото повече време минава, колата не спира да ме изненадва приятно.

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Какъв автомобил управлявате?

#67 Непрочетено мнение от dsuzunov » 23 май 2013 19:10

Честито!
Със здраве да я "коландрисваш"!
Я качи снимки да я видим.
Изображение

tatence
Напреднал
Напреднал
Мнения: 343
Регистриран: 28 окт 2009 19:26
МПС: Daewoo Leganza 2.0 126hp
От: софия
Име: Ивайло

Re: Какъв автомобил управлявате?

#68 Непрочетено мнение от tatence » 23 май 2013 22:19

През 2009 Rover-а "спря",трябваше ни кола,но имах и претенции-климатик,ел. стъкла със заключване (заради детето),газ и да е евтина.Попаднах на Espero,отговаряше на условията и се взехме.За 3,5 години общо взето съм доволен.Дойде време за смяна и нямах никакви съмнения каква ще бъде следващата-Leganza,особено след като баща ми си взе такава година по-рано и имах възможност да се убедя в качествата на модела.Проблем е,че трудно се намират запазени екземпляри,отне ми доста време да открия моята.

flogger-23
Минаващ
Минаващ
Мнения: 40
Регистриран: 01 фев 2014 19:31
МПС: luchetti 1,4/16v
От: Sofia
Име: ico

Re: Какъв автомобил управлявате?

#69 Непрочетено мнение от flogger-23 » 13 фев 2014 13:14

Карал съм предимно рено и форд, но реших да сменя критериите за избор и в полезрението ми влезе и "бюджетната" марка - шевролет. Първо гледах Авео и Нубира, но накрая си купих Лачети седан 1.4/16 2006 г. с ГИ. Има си всички документи, с един собственик и на 90к.
Вози малко по-дървено от Лагуната, но се търпи, а и въпреки общите отзиви за по-високия разход, за сега съм доволен - около 8,5-9,0 газ ежедневно в центъра на София. а екстрите лека-полека си ги набавям: DRL, термометър вътре и вън, парктроник и тнт. Мисля и за БКП вместо часовника или под радиото. Ако някой е монтирал да каже от къде и как. Четох и много за обезшумяването, та като се постопли ще започвам и тази процедура. За сега толкова. Дано да е на късмет.
успех на всички

Потребителски аватар
pamporov
Активен
Активен
Мнения: 571
Регистриран: 06 май 2012 22:27
Skype: g.pamporov
МПС: Lacetti 1.8; VOLVO S40 II
От: Plovdiv

Re: Какъв автомобил управлявате?

#70 Непрочетено мнение от pamporov » 13 фев 2014 21:08

flogger-23 написа:...... Мисля и за БКП вместо часовника или под радиото....
Предполагам става въпрос за борд-компютър. Руснаците и Украинците имат доста екстри специално за Лачети, понеже го произвеждат. Има и борд-комп вграждащ се на местото на часовника. Но не знам как стои въпроса с доставката от там. Има 2 форума, http://www.lacetti-club.ru/vb_forum/index.php" onclick="window.open(this.href);return false; и http://lacetti.com.ua/ipb/index.php?s=e ... 0d&act=idx" onclick="window.open(this.href);return false; . Има интересни неща, както и много "плява". Ето и сайта на едните борд-компютри, писах си с един от магазинерите, увери ме че няма проблем да се прати до България, но не разбрах как ще стане плащането, обясняваше ми за някакви местни банки и т.н. http://robocar.com.ua/" onclick="window.open(this.href);return false;

ivelina87
Минаващ
Минаващ
Мнения: 6
Регистриран: 12 мар 2014 21:53
МПС: Шевролет Каптива
От: София
Име: Ивелина

Re: Какъв автомобил управлявате?

#71 Непрочетено мнение от ivelina87 » 31 мар 2014 11:12

Ами аз понеже не видях моето Шеви на списъка горе, ще си го покажа тук :P

Потребителски аватар
gremlin_
Напреднал
Напреднал
Мнения: 491
Регистриран: 27 авг 2008 21:29
МПС: Daewoo Lanos 1.4SE
От: Плевен
Име: Венци

Re: Какъв автомобил управлявате?

#72 Непрочетено мнение от gremlin_ » 31 мар 2014 19:24

Офтопик:
ivelina87 написа:Ами аз понеже не видях моето Шеви на списъка горе, ще си го покажа тук :P
В такъв случей трябва да се чувстваш уникална :D
Daewoo Lanos - 1.4 SE LPG, year 1998, 55 kW (75 PS), manual Изображение

Потребителски аватар
pezzi
Нов
Нов
Мнения: 62
Регистриран: 05 яну 2015 15:58
МПС: Daewoo Kalos 1.4i 83Hp
От: София
Име: Pezzi

Re: Какъв автомобил управлявате?

#73 Непрочетено мнение от pezzi » 02 фев 2015 15:49

И аз както повечето колеги не съм избирал по марка търсех малка и добре потдържана кола на добра цена и да не е на повече от 10 години. Жената на брат ми реши да си продава Калоса, а и моето Renault Twingo 96та година си намери нов собственик за 1000лв :lol: Така вече два месеца съм доволен собственик на калосчето като недостатък е по-твърдото возене в сравнение с Twingo и по-големия разход на гориво, но и колата си е повече коне. Визията ми допада, а и вдигнахме годината :)
Изображение

Потребителски аватар
fanti55
Напреднал
Напреднал
Мнения: 370
Регистриран: 05 юли 2013 12:53
Skype: vanio_95
МПС: Chevrolet Tacuma 1.6/16v/SX
От: Разград
Име: Иван Иванов

Re: Какъв автомобил управлявате?

#74 Непрочетено мнение от fanti55 » 22 авг 2015 16:10

Хехе 13% Tacuma/Rezzo
Добре се развива Такумската аудитория... :D
Изображение

"Карай умно,стигни жив!" Карай бързо,стигни пръв! :nod:
Седя и си мисля, седя и си мисля.... По едно време усещам, че само си седя...

georgiognev
Минаващ
Минаващ
Мнения: 7
Регистриран: 18 окт 2015 21:28
МПС: Daewoo Tacuma
От: Dobrich
Име: fireman

Re: Какъв автомобил управлявате?

#75 Непрочетено мнение от georgiognev » 10 ное 2015 19:54

Tacuma

Отговори

Върни се в “Общ форум за автомобилният свят”