Панти на врати Нексия

Боя, лак, ламарини, стъкла. Салон, стелки, чистачки. Препарати за почистване, методи за освежаване, проблеми.
Съобщение
Автор
damianov
Минаващ
Минаващ
Мнения: 34
Регистриран: 10 окт 2010 14:29
Skype: pepi.damianov
МПС: DAEWOO NEXIA
От: sofia ot 20.12.2010
Име: chezarini

Панти на врати Нексия

#1 Непрочетено мнение от damianov » 17 авг 2014 22:51

Падна ми надолу предната шофьорска врата.Когато махнах тапицерията установих,че долната панта е откачена от вратата.Към колоната на купето е здраво прикрепена.Моето учудване беше голямо след като установих ,въпреки много неудобния подход,че пантата е отлепена/предполагам че е била фабрично залепена на пунктшвайс/.До сега всички панти на колите,коли които съм карал бяха с болтово присъединение кам колоната и към вратата.С една дума има ли някой колега опит за възстановяване връзката "панта-вмрата"?Предварително благодаря.

taran
Редовен
Редовен
Мнения: 278
Регистриран: 25 ное 2010 21:09
Skype: taran.bg
МПС: daewoo nexia R.I.P
От: Sofia
Име: taran
Контакти:

Re: панти на врати Нексия

#2 Непрочетено мнение от taran » 18 авг 2014 06:52

Аз имам.Това е стандартен проблем при Рейсър и Нексия,лекува се за половин час с телоподаващото.
Другата причина за увисване на вратите е износване на самия щтифт,които играе ралята на ос на пантите,но тои се продава като резервна част.

damianov
Минаващ
Минаващ
Мнения: 34
Регистриран: 10 окт 2010 14:29
Skype: pepi.damianov
МПС: DAEWOO NEXIA
От: sofia ot 20.12.2010
Име: chezarini

Re: Панти на врати Нексия

#3 Непрочетено мнение от damianov » 26 авг 2014 08:17

Благодаря за съвета.Приложих го много успешно срещу 20 лева и вратата заспа.Бъди здрав и безаварийно по пътищата на страната ,защо не и извън.Оше един път се убедих в огромната полза от форума и благодарвос към администратора.

taran
Редовен
Редовен
Мнения: 278
Регистриран: 25 ное 2010 21:09
Skype: taran.bg
МПС: daewoo nexia R.I.P
От: Sofia
Име: taran
Контакти:

Re: Панти на врати Нексия

#4 Непрочетено мнение от taran » 27 авг 2014 07:25

Радвам се,че помогнах.Никсията и много вярна колица,и лесно се поддържа.

Отговори

Върни се в “Екстериор, Интериор, Аксесоари”