Разлепяне на халоген/фар

Боя, лак, ламарини, стъкла. Салон, стелки, чистачки. Препарати за почистване, методи за освежаване, проблеми.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
Hunter
Напреднал
Напреднал
Мнения: 421
Регистриран: 01 сеп 2012 22:40
МПС: Subaru Forester 2.0
От: София
Контакти:

Разлепяне на халоген/фар

#1 Непрочетено мнение от Hunter » 02 апр 2014 16:20

Тъй като взех халогени втора употреба искам да ги отворя и почистя отвътре. Четох и гледах, че става с нагряване и фабричната смола (или каквото е) омеква и се отделя с повече търпение.
Обаче стъклото (пластмасовото стъкло, доколкото разбрах) на единия е сваляно и лепено със силикон. Та въпросът ми е размеква ли се силикона от нагряване и ще успея ли да сваля това стъкло.
Пробвах да го нагрявам със сешоар - халогена в малка картонена кутия с отвор и в отвора сешоара за 3-4 мин. Това го правих 2-3 пъти, но не усетих омекване на силикона. Изобщо приложим ли е метода с нагряването в случая? Единственото, което се случи е че успях да пукна леко стъклото вертикално. :guzen:
Офтопик:
Всъщност проблемния халоген е неоргинален и в лошо състояние на рефлектора, другия е оригинален и е отличен. Като цяло идеята ми беше да ги отворя и сложа светодиодни ленти вътре в халогените, по-скоро за визия, като имам едно наум при ползването им. Тестовете са с неоригиналния халоген и при евентуален пълен неуспех с него (разбирайте за нищо да не става) поне да продам оригиналния или да търся друг в добро състояние и да ги ползвам както си му е реда.
п.с. видях темата на Оги "Разлепяне на фар, настройки на лупа (промяна дирекция),други", но реших да пусне нова, тъй като там се разисква по-скоро настройката на лупите и реших, че е добре да си остане строго тематично насочена към това. :guzen:
Subaru Forester 2.0 LPG :clap:
Daewoo Lanos 1.4 CNG - ex :inlove:

Потребителски аватар
miroki
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 3096
Регистриран: 19 май 2010 08:32
МПС: lanos 1.6 16V
От: varna
Име: miroki

Re: Разлепяне на халоген/фар

#2 Непрочетено мнение от miroki » 02 апр 2014 16:38

Мисля си е стъкло, а не пластмаса. Или поне моите са стъклени. След като пукнах единия вертикално, разбрах.
Уеб дизайн и изработка на сайт!
Изображение

Daewoo - Lanos LPG Изображение
http://www.sitemiroki.net/

Отговори

Върни се в “Екстериор, Интериор, Аксесоари”