Измиване на рефлектори

Боя, лак, ламарини, стъкла. Салон, стелки, чистачки. Препарати за почистване, методи за освежаване, проблеми.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
vld1
Нов
Нов
Мнения: 90
Регистриран: 21 юни 2008 16:22
Skype: vld1bg
МПС: THEWOO LANOS 1.5
От: софия/сливен

Измиване на рефлектори

#1 Непрочетено мнение от vld1 » 13 юли 2008 23:57

Някой знае ли как става почистването на рефлектори и стъклото от вътре на фаровете при деутата и по скоро на лануса.В същност чух 4е не е добре да се отваря самият фар?Стъклата ми в момента са ужастно пожълтели отвътре и рефлекторите трябва да се почистят но не знам как .... давайте савети ако сте го правили
Стремеж към съвършенство

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Измиване на рефлектори

#2 Непрочетено мнение от Izparitel » 14 юли 2008 19:27

Колега, зависи какъв точно е проблема.

Ако пластмасата на фара е пожълтяла, това обикновено става от външната страна и тогава май става с полиране.

Ако жълтото е от вътре и рефлектора е метален /нямам идея твоя какъв е/ срещу ръждата помага май само смяната или нанасяне на ново покритие.

Ако имаш боклуци вътре освен почистването трябва да запушиш пролуките от където влизат.
Моя опит е с кръгли метални фарове на мотоциклет, Трабант и Жигули, без да съм се задълбочавал много правилно-неправилно. След сваляне неколкократно промивах с първо с хладка сапунена вода, а после с чиста и друсах енергично. Накрая се пробвах първо да изцедя, а после да изтръскам всички капки от фара и подсушавах. Мисля, че не е подходящо да се прави в горещо време, защото, ако водата се изпари вместо да изтече остават бели следи от соли по рефлектора. Нямам идея дали това е най-правилното, но цените им бяха "народни" и не съм се притеснявал от грешки.

Отговори

Върни се в “Екстериор, Интериор, Аксесоари”